"Kukátko"

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
NikolaGott
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: Stř Led 08, 2014 21:24
Místo/Bydliště: Vojkovice

"Kukátko"

Příspěvekod NikolaGott » Út Bře 25, 2014 20:34

Hezký večer všem :)

Chtěla bych Vás poprosit o radu, nebo spíš názor :) Mám doma dvě činčulky. Jednoho rok starého samečka a půl roční samičku. Bydlí sice ve stejné "skříni" ale kontak spolu nemají. Skříň mám přepaženou silnou příčkou. Ale protože bych je ráda časem (až samička doroste) dala do páru, chci aby si na sebe trošku zvykali:)

Chovatelka mi ale doporučila abych je nepouštěla ani společně vyvenčit, že by samec mohl být moc aktivní a samičku nakrýt. Je oproti němu dost malá tak myslím, že by se mu ani neubránila.

Takže jsem dostala malý nápad. Udělat jim v té přepažující příčce ve skříňokleci malé "okýnko" :D Prostě díru o prozměrech třeba 10cm x 10cm a dát tam pletivo, aby na sebe viděli a mohli si třeba sebe "čuchnout". Tak prosím o Vaše názory, jestli to bude dělat dobrotu, nebo ne a jestli to vůbec má nějaký smysl...

Děkuju za odpovědi :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kukátko"

Příspěvekod Dantha » Út Bře 25, 2014 22:29

No, já bych se bála, že se přes pletivo pokoušou....

Ale asi jsem moc velký zastánce jednorázového seznamování (přepravaka na den a noc, pak vypustit do klece po samci, pokud je vše v pohodě je vyhráno, pokud se ve velké kleci nahání tak přepravka na druhý den a noc. Pokud ani dva dny v přepravce nepomůžou, zavřít agresora do malé klícky a tu nechat ve velké kleci a postupně zkoušet vždycky na chvilku agresora vypustit do společné klece a v případě další bitky opět umístit do pidi klícky - do týdne bývá klid) Se společným venčením neseznámených činčil nebo s postupným očicháváním nemám moc dobré zkušenosti.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kukátko"

Příspěvekod Hanka » Stř Bře 26, 2014 6:58

Přes pletivo se vám pokoušou... jednou jsem dala klece moc blízko a už byla na čumáku krev. Vzdálenost klecí by měla být taková, aby se tam dala prostrčit ruka. Vyčkejte až bude mít samička vhodný věk a hlavně váhu :)

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kukátko"

Příspěvekod Annik » Stř Bře 26, 2014 10:17

Sama takové skříňoklece s okýnky mám a nemůžu si je vynachválit, činčilky opravdu ocení aspoň vizuální kontakt, a jestli je přepážka dost silná a pletivo dáte z obou stran, vznikne tak mezi pletivy mezera, která zajistí bezpečí obou činčilek, třeba proti ukousnutí prstíku, jestli víte jak to myslím. Činčilky také nebudou moct otvor zvětšovat, a až přijde čas na párování, tak stačí jen odmontovat pletivo, a máte hned velkou klec pro obě činčilky ;)

Disable adblock

Avatar uživatele
NikolaGott
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: Stř Led 08, 2014 21:24
Místo/Bydliště: Vojkovice

Re: "Kukátko"

Příspěvekod NikolaGott » Po Bře 31, 2014 21:12

Přepážka je cca 18mm široká, takže přemýšlím, že to udělám jak jste tady říkali. Že pletivo dám z obou stran a udržím tak činčilky trošku od sebe :) Děkuju za názory a sobrý nápad :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”