Psi s PP a bez PP

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črc 14, 2013 10:40

Možitelé at už vořechů nebo psu s PP už sou tak vyčůraní že si koupí nějaký starý JZD nebo stodolu u lesa a množí když tam jdou jednou za čas nikdo si jich nevšimne a i kdyby lidi se neska bojí někoho prásknout nevíte kde takový člověk má kontakty a co je to vůbec zač anonym nepumůže neska už si vás najdou.Není to jen o množitelích spousta lidí chce štěnda protože sou krásní a roztomílí další si myslí že fena musí mít apon jednou za život štěnata pak sou ty nechtěný atd atd .... :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 14, 2013 11:52

Bohužel tohle není jen v Ostravě, dotýká se to i Berounska, Karlovarska... Prahy...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Terezka » Ne Črc 14, 2013 12:07

Taky vím o množitelích psů s PP. Možná to již není aktuální, protože to je pár let, co jsem to věděla. Bohužel jsem to nikam nehlásila.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod jasmin » Ne Črc 14, 2013 12:10

V teto zemi chybi poradne zakony a tresty a to nejen na tohle.Take poradny dohled, zvireci policie, ktera je bezna v jinych civilizovanych zemich a po odsedeni trestu a poradne pokute dozivotni zakaz chovu jakychkoliv zvirat pod dohledem.
Je mi tech psu strasne lito, ale bohuzel se to netyka pouze psu, ale i kocek a jinych zvirat ve velkem.A kde konci nechtena stenata, spise neprodana a psi, kotata, kocky apod.?To je tak strasne, ze nato ani nechci pomyslet:-(, zpusobu, jak konci je asi vice.V tom nejlepsim pripade vyhozenim nekde do prikopu, nebo do lesa.
Nedavno jsem v jedne diskusi o psech klikla na odkaz, ktery tam nekdo dal z nejakych ruskych zprav. Byl o jednom z psich trhu asi Cine se tam psalo.Jeste dnes mam husi kuzi z tech otresnych fotek, nekdo slabsi by z toho mohl zkolabovat.Do smrti budu mit tu hruzu pred ocima, ikdyz jsem o tomhle hnusu a hruzach cetla a videla i nejake dokumenty, tohle bylo tak desive ty fotky, ze na me sly mdloby.Velke hrnce s varici vodou a zoufali psi a stenata, ktera tam byla vhozena se zoufale snazila z poslednich sil vyskrabat z te varici vody a vyskocit, byli uz strasne opareni.Ty oci plne bolesti a hruzy, nikdy z pameti nevymazu uz.

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črc 14, 2013 13:07

Nejhorší je to že se to děje bo lidi nenají peníze a práci a snaží se jakymkoliv spůsobem vydělat,největší podíl na tomhle má vláda že si neumí udělat pořádek a hrabou si jen pro sebe a zbytek je nezajímá.Dyť jak dlouho trvalo než uznali že zvíře není věc?Dyt kolik lidí utíká do zahraničí?Dnes není problém pořídit opuštěný oběkt a množit si tam co chcou.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Lenca » Ne Črc 14, 2013 17:55

Jak se pozná,že je chovatel co chová psy s PP, množitel?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Terezka » Ne Črc 14, 2013 19:05

Že ma fena pořád štěňata a že se majitelé za každou cenu snaží zachránit feně pohlavní orgány při zdravotních komplikacích, kdy je řešením tyto orgány jinak odebrat. Samozřejmě tím trpí to zvíře.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črc 14, 2013 22:07


Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črc 14, 2013 22:11

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/2577634 ... ekryti.php Kryje často a spolehlivě,mnohopočetné vrhy. Chudák pes :(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 15, 2013 9:59

Lenca napsal:Jak se pozná,že je chovatel co chová psy s PP, množitel?


Do chovu strá zvíře, které není pro chov úplně ideální (sic prošlo bonitací, bylo uchovněno), ale časem se objevcila třeba dysplazie kyčelních nebo loketních kloubů atd...) i přes to zvíře strčí do chovu a množí tyhle problémy dál... Nebo na bonitaci a svodech zvíře projde s "chlupem" kvůli povaze (agresivní, bázlivé - má to zapsáno jako poznámku v papírech) a i tak se v chovu objevuje. A nežádoucí povahu posílá dál... Pak si koupíš zvíře s PP, jehož rodokmen si neviděla, neprozkoumala si ho a zvíře si koupíš... a máš problém... Pak si musíš hodit popel na hlavbu, že si rodokmen ani rodiče nezkoumala a máš doma psa, sic s papírama, ale úplně k prdu... Pak musíš honit klub a podobně, aby se člověk něčeho dovolal... Proto všem říkám, studujte rodokmen a ptejte se klubech!!!

Nebo což je nejčastěší... zvíře neprojde ani bonitací, ani svodama (tudíž PP má, ale není uchovněn) a i tak se dává ke krytí - to sou pak ty inzeráty, Alíček s PP a Pacinky s PP mají úžo štěnda bez PP ... :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 15, 2013 10:01

No, dokud bude poptávka po krytí s vořechy, bude i nabídka vořechů... :roll:

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Schecke » Út Črc 23, 2013 10:06

já to těm lidem píšu pořád ať nekdyjí psy a fenky hlavně křížence a nejčastěji křížence bullů. Vždycky mi nadávají jak se o ně nemám starat a že oni prostě chtějí štěňata a hotovo a mají spoustu výmluv proč jejich štěňátka každý bude chtít. Fakt bych jim kolikrát nakopala.

Na FB dokonce jeden známý vytruboval jak jeho fena a pes, oba jiná rasa bulla budou mít štěňata a jak je neuhlídali. Sprdla jsem ho ať ty psi nemnoží, že jich jsou plné útulky. On mi začal sprostě nadávat, že za to nemohl, že se mu nakryli omylem přitom pak u štěňat měl napsáno druhý vrh od těch dvou psů. Prý že ty první štěňata všechny udal tak že po nich bude poptávka a že prý se postará aby šli do dobrých rukou. Tak jsem mu řekla, že stejně až vyrostou tak je někdo dá do útulku, protože prostě taková plemena až začnou mít kousací období kolem toho roku a všechno rozkoušou, každej je hned vrazí do útulku. Na to mi zase sprostě nadával.

Jo chvíli štěňata nabízel na FB a inzerci a udal myslím jen dvě. Pak jsem zjistila, že ostatní štěňata sprostě odnesl v krabici před útulek, položil je do sněhu a zdrhl. Fotky štěňat jsem našla v útulkové nabídce. Na to konto jsem kontaktovala útulek, že vím odkud jsou ty štěňata a milý známý dostal solidní pokutu a dobře mu tak!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Terezka » Út Črc 23, 2013 10:10

To vypadá na pěkný konec přátelství. Je to dost hnusný, ale aspoň že je nehodil do kontejneru. Lidi jsou naivní a někteří musejí mít prostě svojí pravdu.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Út Črc 23, 2013 11:03

Jj přesně.Ted trošku mimo mísu,jak se poslední dobou rozmáhá krytí činčil,osmáků,pískomilu ...tak sem už psala na několik inzerátů ve vší slušnosti že se to nedělá a proč,co to může mít za následky atd ...A co milí lidé?mají svou pravdu inzeráty sou tam pořád a neměli ani trochu slušnosti odepsat i kdyby mě poslali "někam" .A ze psama je to to a samé.Lidi sou hloupí,nedají si říct a pak si stěžují že jim milý pejsek sežral děcko.Znala sem i jedny lidi co si koupily nádhernýho perskýho kocoura s PP měli 2 synáčky z toho jeden mladší co chodil do první třídy tak ten toho kocora ruzně tahal,mučil jak je u děcek zvykem a podobně,kocour to nejdřív neřešil ale pak mu došla trpělivost a milého synáčka pokousal a poškrábal,myslím že tam bylo i nějaké šití.A co kočičák?chudák dostal a strčily ho do utulku místo aby dostalo pár facek děcko.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Reňaaa » Stř Říj 16, 2013 23:19

Já jsem už fakt bezradná... jak sakra lidem vysvětlit, že prostě když jdou do bez pp psa, který se vůbec na nic netestuje, tak hodně riskujou? Teď jsme měli o tom debatu v práci a já byla jediná, která říkala, že jedině papírového psa z dobré a prověřené chovky v dnešní době, kdy se to kříží přes sebe všechno. Na to na mě všichni že pp je jen na výstavy a papíráci jsou úplně přešlechtění a nemocní všichni... achjo. Hlavně že furt jen čtu jak lidi pláčou protože mají bez pp psa a je to samá nemoc s kloubama, ataxie, bílý pes hluchý, protože to množitel nezkoumá jestli slyší jo nebo ne...kámoška se mlátí do hlavy třeba, má bez pp yorkšíra a zjistili mu špatné zadní nohy, samozřejmě dědičné a u pp se to testuje... takže dá 8000 za jednu nohu, kde chtěla ušetřit, teď naopak vyplivne kupu peněz, škoda mluvit :( Lidi se poučí bohužel, až když se s pejskem něco stane :(

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Terezka » Čt Říj 17, 2013 8:30

To je jednoduchý, když někdo nemá peníze na papírového psa a neplánuje chov štěňat, tak si prostě koupí psa bez PP, můj případ. Bylo mi 18, měla jsem naspořeno asi 6 tisíc a hrozně jsem chtěla psa. Nevím, kolik stojí labrador s papírama, jestli 15 ? Na to bych prostě neměla. Naštěstí si nemůžu stěžovat, většinu toho, co jsme léčili, byly úrazy (šlachy, roztržené ucho, tržné rány, taky kastrace).

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Čt Říj 17, 2013 9:27

I papíráka labradora seženeš za 6.tis.
Je to jednoduchý, jestliže nemám peníze, budu je mít, když chci psa?
Jestliže koupim bezpapíráka, tak se pak nemůžu divit, že mi z toho roste něco jiného, nebo že ta povaha neodpovídá tomu, co ses o dané rase dočetla, dále se pak nemůžu divit, že utratim víc za veta, než by byla pořizovací cena z chovatelské stanice, atd...
To je všechno dané tim, že lidi nekoukaj kolem sebe a pak brečí a přecpávaj útulky... :roll:
Je na to jednoduchý řešení. chci psa, ale než abych koupila psa bez pp, obvolám chovatelské stanice, které již mají po přejímce vrhu a zeptám se na štěnda, která nejsou vhodná do chovu (barva, vzrůst, atd). Tito psi nestandardi jsou většinou prodávány za poloviční cenu - a jdou do domovů, jako mazlíčci. Takže máš doma papírového psa, který v papírech má zapsáno NESTANDARD - to znamená, že ti ho na svody, bonitace apod, nevezmou. Ale na psovi jako takovém prakticky nic nepoznáš... :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Čt Říj 17, 2013 9:55

Nedávno si moje kamarádka Klára vzala také Berňáka a dala na mě a vzala si psa s PP nestandarda.
http://wulfina.rajce.idnes.cz/Psiska_Za ... CN2954.jpg
- nestandard je kvůli zbarvení na přední pravé noze se mu bílá ponožka spojuje s hrudním flekem, což je u Berňáka nežádoucí. Berňák má mít pouze bílou ponožku, dobře ohraničenou hnědým pálením.
Chovatelce naférovku řekl,a že ho chce jako kamaráda na procházky po lese a tak, chovatelka jí prodala toto štěně za 5.tis (což je běžná cena ze bezpapíráka - narozdíl od bezpapíráka ví, že má doma Berňáka, který neodpovídá jeho standardu pouze barvou.) a podepsala jí kupní smlouvu s dodatkem o tom, že na tohoto psovi NESMÍ množit bezpapíráky a je tam na to v celku vysoká pokuta, protože každé množení na papírových psech (ať bez pp, nebo neuchovnění PP) je ostuda pro danou chovku a také pošpinění dobrého jména...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Ne Říj 27, 2013 15:40


Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Ne Říj 27, 2013 15:47


Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 27, 2013 17:33

No, jeden vořech, jako druhej, hm a všichni zas skončej v útulku... :roll:

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”