šok s domečkem

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

šok s domečkem

Příspěvekod rezinka07 » Ne Kvě 13, 2012 20:33

Tak jsme dneska zažili nepříjemný šok. Přišli jsme domu ze zahrady a slyšíme divné hrabání tak jsme koukly co ty dvě naše holky vyvádí a starší Kimča byla zaklíněná v domečku. Máme takovej ten dřevěný velký co prodávají ve zverimexech. Je rohovej, vprostřed je otvor ke vstupu a na bocích dvě doury jako okno. No a Kimča po měsíci a něco do něj narvala hlavu, ještě prostrčila přední tlapky a dál pak nemohla ani tam ani tam :( Museli jsme nad a pod ní desku naříznout až k otvoru a rozštípnout ji abychom ji z toho dostali :( naštěstí se povedlo a zdá se v pohodě, piliny jsme z kožíčku vyčesali, vykoupala se. Do vody jsme teď raději dala ještě ten bioenzym. Po kleici už zas běhá chvilku jen byla dole ale to asi jak byla vyčerpaná a vylekaná. Ve mě byla dušička taky malá :( Mno domeček je pryč a manžel musí popadnout pilku a udělat jinej. Jen teď přemýšlím když neplatí kam prostrčí hlavu tudy proleze kde se nám všude muže ještě špracnout doma :/

Disable adblock

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: šok s domečkem

Příspěvekod Wolf » Ne Kvě 13, 2012 20:39

Ty bláho, to je síla...
Tak ještě, že se oklepala a nic jí není...

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod rezinka07 » Ne Kvě 13, 2012 20:41

byla jsme ji ted znova prohlídnout, běhá, baští tak snad akorat se mi zdá že má trochu poškrábanou zadní packu :(

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: šok s domečkem

Příspěvekod Wolf » Ne Kvě 13, 2012 20:42

Ale co, packa se zahojí, hlavně, že papká a běhá :)

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod minlub » Ne Kvě 13, 2012 20:43

Chudák. Ještě že jsi nebyla dlouho pryč. Určitě bude v pořádku :)

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod rezinka07 » Ne Kvě 13, 2012 20:44

mno ale to řezání pylkou nad tělíčkem ...fuj ještě teď my je blbě... z jedné strany jistil říznutí manžel prstem z druhé já .... jak sou chlupatý nebyli jsme si vůbez jistý jak až můžem :(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: šok s domečkem

Příspěvekod Lenca » Ne Kvě 13, 2012 21:36

:shock: tak to je mazec :shock: koho by to napadlo,že se muže stat todle #-o hlavně že je ted v pohodě

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod saskie » Po Kvě 14, 2012 12:08

:shock: Drsné :!: :shock:
Jste frajeři, že jste činču vyřezali ve zdraví a činča je frajerka, že jí z toho nekleplo a vydržela, než jste ji zachránili. Ta malá okýnka mě znervózňují už delší dobu, moc nechápu, proč je tam výrobci musí dělat. Jako když jsou ještě činči malé, tak je sladké, jak tam prolézají, ale.. Ty rohové jsem vždycky viděla jen s "okýnkama", možná to zkusím s výrobcem pořešit, ale těžko říct, jestli mě budou poslouchat :?

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod Dora » Po Kvě 14, 2012 12:14

Tak to je mazec!!Hlavně že vše dobře dopado :-)

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod rezinka07 » Po Kvě 14, 2012 13:00

saskie napsal::shock: Drsné :!: :shock:
Jste frajeři, že jste činču vyřezali ve zdraví a činča je frajerka, že jí z toho nekleplo a vydržela, než jste ji zachránili. Ta malá okýnka mě znervózňují už delší dobu, moc nechápu, proč je tam výrobci musí dělat. Jako když jsou ještě činči malé, tak je sladké, jak tam prolézají, ale.. Ty rohové jsem vždycky viděla jen s "okýnkama", možná to zkusím s výrobcem pořešit, ale těžko říct, jestli mě budou poslouchat :?


Nastestí je Kimi takovej klidnej dobracek.... nejdriv jsme ji vytahli s celym domeckem z klece a trochu uklidnili aby se nesnazila uz vylejzat kdyz bylo videt z eto nepujde. Pak se zacalo rezat... padla s tim i knizka krtecka tu jsme ji dali pres hlavicku a ouska ona si drzela pekne ten karton a my hlidali krk a zada abychom do ni nestouchli.
No stacilo bu u vyroby bud vynechat okynko nebo zvetsit.... nebo varovani ze pulrocni cinca jeste prostrci hlavu ale tim to konci :(

Kimca nam tema okynkama nikdy nemela snahu lest ale asi jak k ni prisla nova Amalka ta tim prolitla jak nic tak to asi chtela zkusit taky... lezou za sebou jak masinky :)

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod rezinka07 » Po Kvě 14, 2012 13:02

ta odrena nozka uz taky vypada dobre takze to asi bylo jen hodne povrchove tak ted jeste aby nenastal problem s ockama.... sice jsme se snazili ochranit co nejvic ale drobnych pilinek bylo dost :( tak snad se ji nic do ocek nezaneslo

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: šok s domečkem

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 15:39

Mám úplně stejný domek :shock: Ty okýnka budu muset něčím zadělat, tohle nebudu riskovat.

Tak hlavně že činčilka je v pořádku a byli jste včas doma!

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod vera novotna » Út Kvě 15, 2012 0:14

Uf ... až mě při čtení obešla zima jak jste dostávali neposedu z okýnkové pasti :shock:,...hlavně, že jste si zachovali klidnou hlavu při osvobozování a činčilce se nic nestalo :D ...mohla taky se leknout a sebou prudce trhnout a vážně si poranit páteř :( ... nedávno před dvěma měsíci jsem taky měla dilema nad koupi domku pro nastávající mamču do porodní klece, aby byl dostatečně velký i při sezení činčily vevnitř a padl mi do oka domek s plochou střechou a kulatými malými okénky u velkého kulatého vchodu. V té chvíli jsem si představila mimčo jak prolézá tím oknem a jednou při růstu neproleze, zůstane tam zaklíněné a při pudu sebezáchovy si trhnutím ještě možná zlomí vaz. :(
Ptala jsem se prodavačky: proč tam dělají nebezpečné okna, když na štítku není ani doporučeno, pro které hlodavce je a odpověděla mi, že to výrobci teď tak vyrábí a tyto domky jsou určeny pro malé hlodavce, které to používají jako prolézačku jako pro myši, pískomily, křečíky a křečky. Tak jsem si nakonec vybrala domek, který může posloužit taky v karanténě : má velký kulatý vchod a áčkovou střechu v cca 50° úhlu. :wink: Nakonec jsem udělala dobře, protože teď skoro šestitýdenní mimčo vyšplhá po mřížích klece na hranu střechy, kde se dlouho neudrží a šup... sklouzne se dolů ze střechy do měkké podestýlky a znova všecko opakuje do unavení :lol:, zatímco mamina odpočívá. Fakt je na něho pohled k popukání už takových 14 dní, jak trénuje svaly. :D

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod rezinka07 » Út Kvě 15, 2012 7:03

mno my kdyz ho kupovali tak tam prave bylo domecek pro vetsi hlodavce - kralici, cinci, fretky :( uz nicemu neverim

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: šok s domečkem

Příspěvekod RENÁTA » Út Kvě 15, 2012 15:21

jo ten domeček mi prodali taky jako pro králíky myslela jsem ,že bude dost velký pro rodinku ,ale mýlila jsem se když byla Sára březí a vlezla do něj nemohla pak vylézt chodila po kleci i s domečkem na zádech a pak tam raději ani nevlezla a teď jsem ho musela vyndat bo ho obrátila na bok a hrozilo,že spadne na mimi ,tak nezbývá než koupit ten klasický a opět přišroubovat.Jinak do okýnek lezla jen když byla malá teď už nee.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: šok s domečkem

Příspěvekod AnnaVV » Út Kvě 15, 2012 19:40

hlavně že to dopadlo dobře a činčilka je v pořádku :)

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: šok s domečkem

Příspěvekod RENÁTA » Út Kvě 15, 2012 20:23

jo naštěstí jsem na to přišla dřív než se něco stalo a domeček si uděláme sami před chvíli jsme to s manželem probrali a podle sebe když už víme co a jak to bude rozumnější než něco kupovat.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod ajtik » Út Kvě 15, 2012 20:30

Tak taky máme zkušenost v okně nám uvízla těhotná samička ale naštěstí vše dobře dopadlo.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod tarja666 » Út Kvě 15, 2012 20:34

teda to jsou příběhy :shock: a v druhém případě dokonce těhulka #-o to by to se mnou asi švihlo... my máme jeden domek s okénky, ale ty už jsou naštěstí tak prokousané, že už jimi proleze i slon, takže strach nemám, ale příště si při koupi určitě dám pozor...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod minlub » Út Kvě 15, 2012 20:56

Já raději domky právě kvůlli tomuhle zrušila. Už jsem slyšela i o úraze miminek. Mají jiné hračky a jednu poličku nad zemí, aby měli kam se schovat.

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: šok s domečkem

Příspěvekod RENÁTA » Út Kvě 15, 2012 21:08

no my máme právě v plánu udělat něco podobného poličku ve tvaru opačnáho elka a navrtat do rohu a bude to jako polička i domeček dohromady - no nevím jestli jsem to posala dobře na pochopení :D

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod vera novotna » Út Kvě 15, 2012 21:30

Jo...to si dovedu představit: rohový domek s trojúhelníkovou plochou střechou nebo půlkulatou jako kruhovou výseč, ale domek těsně přišroubovaný ke stěnám skříňoklece a popřípadě s lištami kolem, aby nezapadaly za domek bobky kvůli nemožnému úklidu :wink: . V kleci by byl úklid jednodušší úklid, kdyby byl domek pevně přidělaný ke stranám mříží a pak by se dala horní mřížová klec oddělit od dna klece, ale zase hrozí střílení bobků ven z klece jak z poliček :lol: . Pak jedině vymyslet okolo domku nějakou pevnou rohovou pravoúhlou stěnu napevno k mřížím klece zvenku...jinak suprová myšlenka, když je doma po ruce kutil :D .

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod minlub » Út Kvě 15, 2012 21:31

My máme v pár klecích poličku v rohu a je tak na úrovni výšky domečku, na kraji je podepřená soklíkem. Tak mají vlastně otevřený bezpečný domek kam se mohou shovat a rádi tam spí, i na něm.
http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/4/4854 ... .jpg?ver=0
http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/5/5154 ... .jpg?ver=0

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: šok s domečkem

Příspěvekod Kobylatko » Út Kvě 15, 2012 21:55

My si výrábíme doměčky sami :D jsou na poličce která je přes celou plochu klece a jen menší(tak aby se jim pohodlně dourou běhalo a nesekli se tam :D ) doura na prulez do spodního patra.Já rači preferuji vlastí výrobu :D ta zverimexová se mi moc nezdá.Co máme vlastní domky tak už drží 2 roky :D .

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: šok s domečkem

Příspěvekod saskie » Út Kvě 15, 2012 22:25

První domek, co jsem koupila první činčile, vypadá takto http://cincilka.cz/p/146/domek-kralik Ta fotka teda hodně neodpovídá realitě. Teď mám tento v někalika klecích a přijde mi fajn, ta horní plocha je dost velká (ač to z obrázku nevypadá) na dvě spící činči. Pak mám ještě v jedné kleci tento http://cincilka.cz/p/296/domek-apollo-kralik na horní poličce a to přidrátkovanej, protože jinak lítal pořád na dno klece. Ale jsem teď odvařená z těchto http://cincilka.cz/p/228/domek-cincila vzadu jsou zabudované šrouby, díky čemuž se dá domek pevně přidělat kamkoli na klec (ale dá se zase rychle oddělat), takže jsem je dala do klecí úplně nahoru, protože tam je to baví nejvíc :D . Čikýnek v něm spiká pořád, holky během dne vystřídají více míst, ale vejdou se tam krásně i obě. To jen, které mi přijdou bezpečné. Ale člověk nikdy neví, co činči vymyslí. Jinak Charlie do dřevěného domku nevlezl, tak dostal trubky a [urlhttp://cincilka.cz/p/353/pelisek-zavesny-deluxe-m]tunel/hamaku[/url], v té pak vždy spinkal.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”