Natrhlý ucho :(

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
moniqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: Po Kvě 28, 2007 15:46
Místo/Bydliště: Brno / Bratislava

Natrhlý ucho :(

Příspěvekod moniqua » Pá Ún 29, 2008 18:06

Tak se nám přihodila nemilá událost :( naše nejmenší si někde v kleci natrhla ucho :(
Obrázek
To už jí předpokládám nesroste, co?? :(

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Ún 29, 2008 18:22

Je ještě malinká, tak možná jo, ale je to malá šance. Ale ono ji nic chybět nebude, když ho bude mít takle natrhlé. Mám činčiláčka, který má v uchu díru a taky mu to nebadí.

Avatar uživatele
moniqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: Po Kvě 28, 2007 15:46
Místo/Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvekod moniqua » Pá Ún 29, 2008 18:24

Já si taky myslím že to ničemu nevadí. Když ona je strašně čiperná a je jí jedno jeslti v kleci leze po zemi nebo po "stropě", je strašně živá :) :twisted:

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » Pá Ún 29, 2008 19:30

Bude krasna aj s roztrhnutym uskom :wink: mozno ked sa jej to bude dotykat s tou krvou a bude to zlepene tak sa mozno aj zrastie ale davala by som pozor na ifekciu pri kupani.

Disable adblock

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Pá Ún 29, 2008 19:46

Nezvykne sa to zosit?

Avatar uživatele
moniqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: Po Kvě 28, 2007 15:46
Místo/Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvekod moniqua » Pá Ún 29, 2008 21:45

Leggy napsal:Nezvykne sa to zosit?

No nedokazu si predstavit jak by se to silo... vzdyt je to strasne jemny a tenky, nemyslim si.

Ma s tim nekdo zkusenosti??

Avatar uživatele
moniqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: Po Kvě 28, 2007 15:46
Místo/Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvekod moniqua » Pá Ún 29, 2008 21:46

florindela napsal:Bude krasna aj s roztrhnutym uskom :wink: mozno ked sa jej to bude dotykat s tou krvou a bude to zlepene tak sa mozno aj zrastie ale davala by som pozor na ifekciu pri kupani.

:) Dekujeme ;)
Ta krev je jen tam jak je videt na fotce, bliz ke kraji uz je to jen jak roztrzenej papir.

Ach jo, je mi z toho smutno :(

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » Pá Ún 29, 2008 21:54

moniqua napsal:
florindela napsal:Bude krasna aj s roztrhnutym uskom :wink: mozno ked sa jej to bude dotykat s tou krvou a bude to zlepene tak sa mozno aj zrastie ale davala by som pozor na ifekciu pri kupani.

:) Dekujeme ;)
Ta krev je jen tam jak je videt na fotce, bliz ke kraji uz je to jen jak roztrzenej papir.

Ach jo, je mi z toho smutno :(


tak to ti verim ze ti je smutno :( ale babulka az vyrastie si ani nebude pamatat ako sa jej to stalo... Zrast by sa jej to naozaj mohlo len to od seba neoddluj a ani necisti nicim, jedine keby to zacalo hnisat... ono by sa tam mala vytvorit chrasticka a zrast sa to len pozor aby si to neskrabala :wink: drzim palceky
a ked sa nezraste aj tak z nej bude sexi zenska :wink:
Naposledy upravil(a) florindela dne Pá Ún 29, 2008 21:54, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Ún 29, 2008 21:54

moniqua napsal:
florindela napsal:Bude krasna aj s roztrhnutym uskom :wink: mozno ked sa jej to bude dotykat s tou krvou a bude to zlepene tak sa mozno aj zrastie ale davala by som pozor na ifekciu pri kupani.

:) Dekujeme ;)
Ta krev je jen tam jak je videt na fotce, bliz ke kraji uz je to jen jak roztrzenej papir.

Ach jo, je mi z toho smutno :(


Monika nic si z toho nerob...aj tak je rozkosna a hlavna vec,ze je zdrava...co je tam po usku :wink:

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » So Bře 01, 2008 11:01

Myslím, že jí to nebude vadit. Pokud jí to nehnisá, tak je to podle mě v pořádku. (a v mnohých lidech způsobuje nějaký "handicap" zvířátka to, že si je víc oblíbí, a tak mají takovýto tvorečkové (paradoxně) větší šanci, že se dostanou k hodným lidem :wink:).

Avatar uživatele
dadla
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Kvě 25, 2007 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod dadla » Út Bře 11, 2008 2:09

Nedavno jsem to resila u Osvaldka. Mel to natrzene min, ale take me to bylo lito. Pokud tam ma stroupek, tak ho strez jak to pujde - ten to pekne drzi a tam to sroste. U nas byl nad stroupkem jeste kousicek a ten srostl spise rekla bych priplacnutim (s velmi mirnym prekryvem) ale celkove je tam jen velmi maly zub (po linii ucha). Mazala jsem mu to kazdy den Contractubex gelem (prodava se v lekarne). Je to k lecbe jizev (obsahuje extrakt cibule, heparin a alantoin). Je to celkem drahe, ale me to cca pred dvema roky pomohlo na jizvy popalenin (takova mala nehoda s horicim ethanolem v laboratori - kolegyne mi to doporucila na mista, ktera mi nezafacovali na chirurgii). Me to velmi urychlolo hojeni tak jsem nevahala a hned jsem to cincikovi take zacala "patlat" na ousko. Udrzuje to jizvu pekne pruznou a vlacnou behem hojeni a zaroven to neni mastne, tak se na to nechyta zadny "bordel" (tak po 5dnech jsem ho i zacala koupat v pisku- to chce pak vzdy oplacnout vodou, osusit a zas namazat; hlavne bacha na ten stroupek!!). S zadnym veterinarem jsem to ale nediskutovala - jen pisi, co jsem zkusila a zda se, ze to pomohlo. Vedlejsi ucinky jsem pozorovala spise z aktu kazdodenni nad-pece nez z pripravku, tak snad mu to nemohlo ublizit.

Avatar uživatele
moniqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: Po Kvě 28, 2007 15:46
Místo/Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvekod moniqua » Út Bře 11, 2008 7:35

Dadla: škoda že ta odpověď přišla tak "pozdě", teď už s tím nemá cenu nic dělat, žádnej stroupek už nemá, a mám obavu že už to nemá šanci srůst, ale co už, jak psal(a) Matty, na druhou stranu je o kousek roztomilejší a snad to pro budoucí "paničku" nebude problém.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Út Bře 11, 2008 8:40

Ahoj, to mě mrzí, že jsem si toto nepřečetla dřív... Matylda má od smrti p. Alexandra natržený ouško (ale žádná taková malá ranka) Ale tak 1,5 cm nahoře u hlavičky... No nadosrmti bude jak beránek, protože ouško žu nepostaví
M.

Avatar uživatele
dadla
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Kvě 25, 2007 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod dadla » Út Bře 11, 2008 23:18

moc se omlouvam, holky, take me to mrzi. Byla jsem zrovna v kriticke fazi sve asi chripky a pak jsem neco musela dohanet v praci (nebyl cas)...zde je foto jizvy (v realu je asi jeste svetlejsi, takze vice videt; ta mu jiz asi nezmizi) - jde o leve ouskoObrázek
vice zde: http://fotogalerie.cincila.com/thumbnails.php?album=1107
Ale tezko rict, jak by to vypadalo bez Contractubexu.
A jak se to hoji u vas, Moniquo? Treba by to jeste melo smysl mazat. U nas se to stalo 30.1. (a stale mazu, k Osvaldkove velke radosti).

Avatar uživatele
moniqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: Po Kvě 28, 2007 15:46
Místo/Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvekod moniqua » Stř Bře 12, 2008 7:38

dadla napsal:A jak se to hoji u vas, Moniquo? Treba by to jeste melo smysl mazat. U nas se to stalo 30.1. (a stale mazu, k Osvaldkove velke radosti).

U nas se zahojila ta ranka (na fotce troska krve) a je to proste roztrhly tak jak kdyby to tam bylo odjakziva :) nemyslim si ze by to spolu jeste chtelo drzet. Navic jde o 7 tydenni mysku a ona ma ty ouska jak papirek, uplne jemnucky a tenucky..... ona je spidermanka, strasne neposedna, nevim jak bych ji to udrzela pohromade, neco na uchu by asi nesnesla :( A pak taky.... na konci mesice jde k nove majitelce, tak aby ji to nepridavalo na stresu, nevim :(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Zář 27, 2011 19:54

Chtěla bych se zeptat,jestli činčilka s ukousnutym kouskem ucha,nebo s natrhlým může na vystavu,nebo se ji třeba strhnou nějake body za to.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Zář 27, 2011 20:39

Na výstavu může to se nehodnotí.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”