Mrtvé mládě

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Vajet
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Srp 08, 2011 15:46

Mrtvé mládě

Příspěvekod Vajet » Po Srp 08, 2011 15:53

Dobrý den, mam bílou samičku a Black Velvet samečka , samička rodila poprvé a bohužel to špatně dopadlo , nevím zda je možné že to je barevnou mutací , nebo pro to že to bylo poprvé a již má 2,5 roku, jsem z toho dost smutný a nechci aby se to opakovalo :-( děkuji za rady

Disable adblock

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Po Srp 08, 2011 19:11

Pokud samička není TOV tak to tím není. Nám taky první miminko umřelo :( a to mám standard a ebony. Stává se to, ale je to smutné, já to moc obrečela. Ted budeme rodit začátkem září, tak už snad bude vše ok.
A samička je v pořádku? Není třeba moc unavená, těžce dýchá, leží na boku?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Srp 08, 2011 19:24

Samička by mohla být i TOV- v bílé barvě se velvet hůře poznává. Máš foto samičky?
Mohla to být náhoda, to se někdy stane. mohlo být většá a udusit se při porodu, mohlo jít hůře ven...nemusí se to opět opakovat.

Vajet
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Srp 08, 2011 15:46

Příspěvekod Vajet » Po Srp 08, 2011 21:07

tak tady je ta fotka :

http://vajet.rajce.idnes.cz/nastenka#DSCN1023.jpg


činčilka je uplně v poho, jako by se nic nestalo

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Srp 09, 2011 9:52

činčilka nejspíš nebude, ale raději ještě vyfot zadní nožičky a vyfot i jejího partnera.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvekod Lída » Út Srp 09, 2011 21:46

je to smutné :cry: bohužel se to někdy stává a věř, že každému chovateli. já měla tento problém také po činčilce ebony... zdravá mimiška a pak umřely...
je to tak. někdy je mláďatko třeba slabé a umře. někdy maminka nemá mléko. neboj, příště to výjde a mimiška budou zdravá! držím palečky. hlavně, když je maminka v pořádku..

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Srp 09, 2011 21:51

miminka je mi líto :( možná bylo jen příliš slabounké

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Srp 09, 2011 23:15

to je mi take moc lito:-(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Srp 10, 2011 8:44

Mikroška je mi moc líto. Nedavno nás také jedno opustilo a já probrečla dva tři dny :( Maminka je moc krásná, doufejme, že nesmutní. Doufám, že to příště vyjde.

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Stř Srp 10, 2011 11:35

třeba bylo nemocné a příroda už to tak zařídila... :cry: neboj příště budeš mít ok Prcky :wink:

Dáša
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Led 26, 2011 11:55
Místo/Bydliště: Bílina

Příspěvekod Dáša » Stř Srp 10, 2011 15:07

je mi to moc líto,nám se to stalo dvakrát u naší myšky a když se to nakonec do třetice povedlo,tak nás za 4 dny opustil tatínek miminka.Budu držet pěstičky,aby to u vás vyšlo napodruhé.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 10, 2011 18:16

Tak to je take drama:-(.A prislo se nato, proc umrel i tatinek miminek, nebyla to nejaka bakterie, nebo parazity?To by pak byla v ohrozeni i samicka a mladata

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Srp 10, 2011 18:18

já jsem nikde nevyčetla že by umřel i sameček

Dáša
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Led 26, 2011 11:55
Místo/Bydliště: Bílina

Příspěvekod Dáša » Stř Srp 10, 2011 18:59

víme proč jsme přišli o samečka,byli jsme s ním na veterině,měl poškozená játra bohužel už bylo moc pozdě,důsledek nesprávné stravy :( samička a malá jsou vpořádku,krmení mají správné,dostávají molena,kuličky pro mimi a seno.

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Čt Srp 11, 2011 13:33

Dáša napsal:víme proč jsme přišli o samečka,byli jsme s ním na veterině,měl poškozená játra bohužel už bylo moc pozdě,důsledek nesprávné stravy :( samička a malá jsou vpořádku,krmení mají správné,dostávají molena,kuličky pro mimi a seno.


A to ste mali samceka od nejakeho ineho predchadzajuceho majitela ktorý ho nespravne krmil? :(

Dáša
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Led 26, 2011 11:55
Místo/Bydliště: Bílina

Příspěvekod Dáša » Čt Srp 11, 2011 14:20

Ano,dostali jsme je už v páru i s krmením aby jsme věděli čím je krmit,možná tím samička 2x přišla o mladé.Když jme si pak pořídili internet a přečetla jsem si co mají vlastně jíst a přišla na to jak moc jsme jim ubližovali,tak vše letělo do koše.Do dnes si vše vyčítám a snažím se vše jim vynahradit.

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Pá Srp 12, 2011 13:43

Toto je dookola stale rovnaky problem. Majitelia cincil ja neviem ci ich maju tak strasne na haku alebo ich to proste nezaujima, ale pokojne predavaju svoje mladata novym majitelom s tym, ze im nic o nich ani nepovedia, ani ich nepoucia co a ako a este aj zlu stravu prehliadaju ako keby to bolo vsetko OK. Pritom je to smrtelne nebezpecne!!!
Clovek napr. bez internetu, ako sa to stalo Vam, sa nemusi nikdy dozvediet ze robi nieco zle, lebo si je isty ze je vsetko spravne, ved nam to tak povedali v zverimexe, u chovatela a pod.
Som znechutena z tohto blbeho systemu. A potom ludia ako vy so svojimi činčilkami zbytocne kruto doplatia na svoju nevedomost, ktora vznikne koli inym bezohladnym ksichtom...:( Je mi vas a vasich cinciliek luto, ste proste obet...:( Snad uz teraz bude vsetko OK ked ste zistili kde bol problem....drzim silno palce ;)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Srp 12, 2011 14:00

Neprekvapuje me to vubec.Setkavam se s tim bohuzel nejen ve zverimexech, ale i u nekterych majitelu, kteri se cincilek bud zbavuji, nebo je tim cpou:-(.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Pá Srp 12, 2011 16:31

Tak pokud původní majitel chová roky a taky nemá internet, tak se není čemu divit. Před nějakými 14,15 lety jsem měla svou první činčilku, krmilo se výhradně směskou s převážnou většinou obsahu rozinek a slunečnicových semínek. O granulích se vůbec nevědělo, až později začalo prosakovat, že v cizině něco takového existuje. Podotýkám, že mluvím o lidech, kteří měli pár činčilek jen pro adost, na mazlíky. Internet u nás neexistoval a nebylo jak se dostat k novým informacím o chovu pro nás tak exotického zvířete. Knížka o činčilách existovala v češtině jedna jediná tenoučká a ještě nebyla po celý Praze k sehnání, všude samej džungarák, morče, maximálně pískomil.
Pokud chovatelé z této doby pořád nemají přístup k internetu a ve většině zverimexů, které jsem měla možnost otestovat, dostane takové informace, jaké dostane, tak se opravdu nedivim, že pořád v dobré víře krmí směskou...

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

mrtvé miminko

Příspěvekod chovamcoumim » So Dub 28, 2012 7:02

Ahojki před pár dny samička porodila krásného samečka ale bohužel byl mrtvý.Samička to zvládá docela v pohodě,ale sameček je na tom dost špatně,je hrozně skleslý a nic ho nebaví.Byl to takový rošťák a teď mi to rve srdce jak ho vidím tak smutného,snad ho to přebolí.

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Mrtvé mládě

Příspěvekod RENÁTA » So Dub 28, 2012 8:52

to je mi líto snad se sameček zvetí a přejde ho ten smutek držím palce

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé mládě

Příspěvekod vera novotna » Ne Dub 29, 2012 20:06

Taky je mi mimča líto :( , zvlášť pokud maličké bylo moc pěkné a nic se s tím nenadělá proti přírodě :( , ale určitě je lepší na tom teď v nebíčku než smrt v pozdějším růstu, když už si člověk na něj zvykne. Moc dobře to taky znám, jsem dlouho bez nálady při vzpomínce na malé a pořád si kladu otázky, jestli jsem pro mamču a mimčo udělala vše potřebné #-o a když vidím smutného taťku, tak ho dám do klece se staršími odrostlými synky a teprve pak se mu zvedne nálada a rychleji zapomene :wink: . Mamče zbyde naštěstí další mimčo a tak rychleji při starostech o něj zapomene. :)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”