Granule

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Čt Led 05, 2012 15:34

Tak to zkusim taky..jaké je dávkování?

Disable adblock

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 12:09

Můžete mi doporučit nějaké kvalitní granulky?Vím,že dobré jsou New Generation,ale takovy ty apetit a tak se mi zdají strašně levné tak nevím chci kooupit granulky i pro osmáky!Nebo nějakou značku ještě jsem koukala na Ovator a ty mrkvové jsou jako pamlsek?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Led 26, 2012 12:24

Apetit je méně tučnější, proto je i levnější, ale zase chutná. Dobré je ho mixovat s kvalitnějšíma granulkama jako např. Berkel či Ovator, které dodají co Apetitu chybí. Dobré je do toho ještě přidávat New generation a jako mlsku mrkvové granulky kvůli vitamínům, ty dávám tak hrst na kilo jednou za čas.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Led 26, 2012 12:38

Jojo, Apetit mícháme se Zbýšovem a s tvojí směskou a super :) New Generation zkusíme co nejdříve :)

Disable adblock

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 12:43

No mě přijdou skoro všechny granule levný kromě těch New generation!Koupila jsem narychlo totiž ve zveráku obyč za 30kč,ale moc toho tam není napsany!Tak nevím jaky jsou!A chci koupit nějaky fakt dobrý,aby to žral,protože je vybíravej a ještě mám činčila a degu pro,ale to mi nechcou moc řrát ano osmandy a činčilák taky ne!

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Led 26, 2012 12:51

jejula napsal:Můžete mi doporučit nějaké kvalitní granulky?Vím,že dobré jsou New Generation,ale takovy ty apetit a tak se mi zdají strašně levné tak nevím chci kooupit granulky i pro osmáky!Nebo nějakou značku ještě jsem koukala na Ovator a ty mrkvové jsou jako pamlsek?

Tak za kvalitní granule považuji Supreme Science Selective, případně Versele Laga Complete, to je asi nej, co se dá v Čechách sehnat. Jinak pro osmáky i činčily nejsou špatné Vitakraft (kuličky) nebo granule od JR Farm. Ovator je nejspíš dostatečné krmivo, ale upřímně alespoň našim činčilám chutná daleko více Supreme, nebo třeba ty kuličky. Mrkvový Ovator je výborná mlska. Jinak brzy vznikne partnerský obchod k Činčilce, a to Osmáček. Snaha je, aby byl podobných rozměrů a kvalit (už teď máme skladem krmení pro osmáky a jiné).

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Led 26, 2012 12:52

New generation se také spíše přimýchávají jako doplněk, jako např. kuličky od Vitakraftu. Není to základní krmivo, proto jsou dražší, je nižší spotřeba.
Činčilce granule pro osmáky nedávej, ale přímo pro činčilky.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 12:55

Jé tak to jsem ráda,že bude i pro osmáčky!Je to těžké nakupovat pro každé zvířátko zvlášt!Hlavně kvůli poštovnému!Veresale laga má i granule pro činčili?To jsem nevěděla mám jen činčila a degu pro a pak směsky!

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Led 26, 2012 13:08

jejula napsal:Jé tak to jsem ráda,že bude i pro osmáčky!Je to těžké nakupovat pro každé zvířátko zvlášt!Hlavně kvůli poštovnému!Veresale laga má i granule pro činčili?To jsem nevěděla mám jen činčila a degu pro a pak směsky!

No právě to complete spešl pro osmáky zatím není, alespoň o něm nevím, je jen to Pro, což mi teda činči vůbec baštit nechtěly a když jsem někdy pak řešila hodnoty s veterinářkou, tak to nevypadalo moc dobře, tak není ani na Činčilce, protože je dost jiných, kvalitních krmiv, co navíc zvířátka s chutí papkají :D Pak je Nature, což ale není vhodné jako kompletní krmivo, ale zas to není nevhodné jako směsky, zkrátka to jen přimíchávat. Ale osobně si myslím, že když by osmáci dostávali Complete Chinchilla, tak že jim to bude celkem vyhovovat, rozhodně víc, než nějaké směsky nebo gralule typu granum. Od Supreme je osmák, ale jen malé balení.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 13:18

Tak koukala jsem a asi nejvíc přijatelné mi přijde ovator jak cena tak kvalita a i ty mrkvové!Ty Pro mi moc baštit taky nechcou ani osmici ani činči!A ještě jsem koukala na ty sena a je tam s ostropestřcem,ale to by asi neměli jíst ve velkym co?

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Led 26, 2012 13:30

Ovator je dobrej ale činčilky ho moc nechtějí je dobré míchat ještě s jiným typem granulek
jinak na stejné urovni kvality je třeba Berkel a je chutnější :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 13:46

Dobře tak díky moc! :)

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Čt Led 26, 2012 14:48

Když to tu tak čtu,tak moooc chválím volbu Supreme a Prestige (vl) :)

Tímto krmíme zvířátka u nás na prodejně :)

Nedá mi to se nezeptat ,nenašel by se někdo,kdo by si se mnou napůl objednal pytel 20kg Prestige Nature Cavia?
Celý pytel vychází na 800,- ,když poprosím kolegyni,dalo by se to zařídit s 30% slevou. Pokud by to vyšlo,tak by toto krmení vycházelo na 560,- s tím, že bych to rozdělila max mezi mne a někoho a to by znamenalo 280,- na každou....

280,- za 10kg krmení :-)

Krmím tímto všechna zvířátka,co mám doma. Bobky normální,morčata žádná vada,toto krmení obsahuje dostatek vit.c :)

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Angi » Čt Led 26, 2012 15:33

Ja micham Versele Lagu s Ovatorem a pak na stridacku pridavam Vitacrafti kulicky a bylin. nebo mrkvovy Ovator. A chutna 8)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Led 26, 2012 23:17

Ty Prestige jsem nekde drive cetla, ze nejsou pro cincily vubec dobre a vhodne, myslim, ze to tady psala ta Alice z Norska pred par lety, tak nevim a ta se vyznala.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Čt Ún 02, 2012 22:37

Já jsem s tímhle krmením velmi spokojená :)

Stále platí,kdyby někdo chtěl, podělit se... budu ráda,pomohlo by mi to :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Pá Ún 03, 2012 17:29

A máte zkušenost s tímhle krmením?teď na to koukám. http://cincilka.cz/products/291-cincila ... 350-g.aspx

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Pá Ún 03, 2012 19:19

Ahoj někde :lol: tu bylo i psáno že činči mužou vojtěškové granule pro koně.Mužou je teda?a kterou značku třeba? :wink: Někdo je tu i prodával.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Ún 03, 2012 19:22

Dávám tyto a chutnají http://www.eliscinobchudek.eu/doplnkova ... 0-5kg-i70/
Ale jen jako palmsek, ne krmit denně.

butterfly
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Ne Led 08, 2012 0:11
Místo/Bydliště: Slovensko

Strava,granule

Příspěvekod butterfly » Stř Ún 08, 2012 0:08

Dobry den som zaciatocnícka z chovom cincil. mam samceka mesiac a chcela by som vediet vsetko o strave ake granulky su najvhodnejsie ,s cim ich miesate,ake pamlsky doporucujete proste sa chcem, oboznamit o vsetkom lebo to co som citala tak boli vseliake rady .. a teraz som dopletena :( tak budem ocakavat ak sa mi niekto ozve budem len a len rada... mimochodom davam mu zelene granulky ,a potom dotoho mu davam granulky new generation... ziadne zmesky ani take nic nedavam.. potom mu davam seno , a vodu v napajacke ...to mu nechavam v klietke aby mohol ked bude si chciet mlsnut :) Dominika budem vdacna za kazde rady :)

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Stř Ún 08, 2012 11:19

Ahoj no tak to je dobře že jí dáváš zelené granulky,ty jsou jako základ a ty new generation jsou velmi dobré a plnohodnotné krmivo.pak jim můžeš dávat jako doplně,ale né každý den mrkvový ovator ten je hodně oblíbený.jako pamlsek jim můžeš dát plátek sušeného jablka,tak max 2 x do týdne.Jinak je toho ještě dost..projdi si starší téma tam se toho dozvíš hodně,co všechno můžou a co ne.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Ún 08, 2012 11:31

Granule si vyzkoušej. Uvidíš sama, co jím bude nejvíce chutnat a jaké budou i pro tebe lépe dostupné. Dobré granule by měli mít 3- 4 % tuku, přes 16 % vlákniny, Vápník by měl mít kolem 1 % a Fosfor 0,60 % + měl by obsahovat i další minerály a vitamíny jako jsou vítamíny A, E, D, C, železo měď, Methionin, atd. Popel by taky neměl přesáhnout 9 %. A hlavně granule nemají být měkké, musejí být tvrdé, aby si o ně činčily brousily zuby.

jinak jak jsem Vám psala včera. Rozhodně nedoporučuji tučné pamlsky. Potřebný tuk mají už v granulích a tak přidávání dalšího tuku zapříčíni jen jeho ukládání na jatrech. Já osobně jako pamlsky doporučuju toto: nať z mrkve, sušená mrkev, hroznové víno sušené, jablko, sedmikrásky květ, pampeliška - litsty a květ, malinové listy, jahodové listy, kopřiva, květ jetele, chrpy, růžové lísty, šípky, podběl...atd

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Ne Ún 19, 2012 17:06

Ahoj ráda bych obědnala činčám tohle krmivo,co si o něm myslíte?
http://www.zverimex-rybarske-potreby.co ... -8869.html Budu ráda za každý nazor :D

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

granule

Příspěvekod RENÁTA » Po Ún 20, 2012 14:10

Mám dotaz tu nať z mrkve jim můžu dát čerstvou? Naši ještě nic čerstvého neměli. děkuji

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Ún 20, 2012 14:14

čerstvou ne, usušenou

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”