nečekané mládě

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Bibione
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: Ne Kvě 20, 2007 11:32
Místo/Bydliště: Praha 10

nečekané mládě

Příspěvekod Bibione » Stř Říj 31, 2007 18:31

tak musím oznámit smutnou zprávu moje Čieptka kterou má asi tak ani ne měsíc dnes nejspíš vnoci porodila mláďátko ale odpoledne jsem ho našla mrtvé. Celý den nechtěla vylézt z domečkua ni se pomazlit ráno tak si říkám že asi nemá náladu a když byla pořád zalezlá tak mi to nedalo a pořádně na ní koukám, byla nahoře v domečku a z pod ní koukala hlavička mláděte které ale nedýchalo. Vůbec sem nevěděla že je březí nebyl ani nijak tlustá, neohrabaná prostě jako by to mláďátko spadlo z nebe.. Mám ji asi tak měsíc to asi ani ne a paníod které jsem ji koupila to taky vůbec netušila. Mládě vypadalo celkem dobře jen mělo ožrané zadní nožky netuším jestli to udělala Čieptka nebo Puf který je s ní v kleci protože tam ráno byl s ní a spali vedle sebe, koukali jim jen hlavičky. nebo jestli to byla třeba nějaká vada mláděta aproto nepřežilo?
Je mi to moc líto ale myslím že asi ten stres z přesunu když sem Čipi kupovala a nové bydlení udělaly své a mláďátko bohužel nepřežilo. Chci se jen zeptat do budoucna když by zase rodila je mi divné že rodila v horním domečku jak by se pak mládě dostalo dolů a nevypadlo by hned? Za jak dlouho po porodu na něj mohu šáhnout a třeba ho přenést do domečku spodního a je dobrá nějaká výstelka pod samičku když čeká mladé ? Jelikož Čipetka rodila v domečku bylo tam trochu krve což jsem se snažila vyčistit a mládě jí odebrala ale stejně na stopro to ještě vyčištěné není nemáte nějaký způsob který by dřevěný domeček vyčistil? Koupila jsem novou klec a domeček je tam tak pěkně udělaný že netuším jak vyměnit to spodní prkýnku :-( Moc děkuju za rady aještě se zeptám mám Čipetce dávat třeba teď nějaké vitamíny nehorzí jí třeba nějaký zánět cecíků nebo tak něco? moc díky opravdu jsem na to dnes zůstala koukat jak spadlá z višně a hned takové neštěstí. Teď vypadá celkem dobře jen je trochu vyplašená a nechce moc žrát
Naposledy upravil(a) Bibione dne Stř Říj 31, 2007 20:08, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Říj 31, 2007 20:00

Je mi líto že to tak dopadlo, mohlo to být vážně tým stresem z nového prostředí. Nezkoušela jsi mládě odvážit, podle hmotnosti se dá usoudit, jestli by bylo životaschopné. Teď to ale stejně není důležité :cry: .
Moje Miška se taky rozhodla rodit na nejvyšší poličce v domečku. Při prvním porodu jsem ji sundal dolů i s prvním mládětem (další dvě už porodila dole), druhý si nepamatuji a při třetím jsem právě přišel domů a první mládě bylo spadnuté dole. Tak jsem Mišku zase sundal a dole porodila další dvě :wink: . Chytat mládě můžeš hned po porodu, pokud máš k tomu důvod - např. přemístění na bezpečnejší místo. Jinak je nechej pár hodin odpočinout a pak je, když máš možnost, zvaž. Hmotnost je pak dobré sledovat denně. Podestýlku pod samičku asi nedostaneš, moje vše vyhrabáva ven, myslím že je lepší, než uschnou aby byly v čistém. Jinak podestýlku normálně nemám, ale kvůli mimčům jsem dával kukuřičnou drť. S tvorbou přebytečného mléka neporadím, to spíš někdo komu se to už přihodilo. Snad to teda příště dopadne veseleji :wink: .

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Říj 31, 2007 21:43

Pokud samička nebude mít miminko za pár dnů se ji mléko přestane tvořit. Sice bude několik dní mít "naplněné" cecíky, ale mléko se vstřebá. Je důležité samičku kontrolovat, aby např. při zánětu mléčné žlázy dostala všas odopovídající pomoc.

Avatar uživatele
Bibione
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: Ne Kvě 20, 2007 11:32
Místo/Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Bibione » Stř Říj 31, 2007 22:11

STYRO napsal:Je mi líto že to tak dopadlo, mohlo to být vážně tým stresem z nového prostředí. Nezkoušela jsi mládě odvážit, podle hmotnosti se dá usoudit, jestli by bylo životaschopné. Teď to ale stejně není důležité :cry: .
Moje Miška se taky rozhodla rodit na nejvyšší poličce v domečku. Při prvním porodu jsem ji sundal dolů i s prvním mládětem (další dvě už porodila dole), druhý si nepamatuji a při třetím jsem právě přišel domů a první mládě bylo spadnuté dole. Tak jsem Mišku zase sundal a dole porodila další dvě :wink: . Chytat mládě můžeš hned po porodu, pokud máš k tomu důvod - např. přemístění na bezpečnejší místo. Jinak je nechej pár hodin odpočinout a pak je, když máš možnost, zvaž. Hmotnost je pak dobré sledovat denně. Podestýlku pod samičku asi nedostaneš, moje vše vyhrabáva ven, myslím že je lepší, než uschnou aby byly v čistém. Jinak podestýlku normálně nemám, ale kvůli mimčům jsem dával kukuřičnou drť. S tvorbou přebytečného mléka neporadím, to spíš někdo komu se to už přihodilo. Snad to teda příště dopadne veseleji :wink: .

No já ani neměla váhu fakt jsem to nečekala musím jí koupit ale mládě bylo dost velký myslím že i porod jí musel dát docela zabrat. Jen mě trochu vyděsili ty nožky když sem je pak prozkoumávala tak vypadali jako srostlé ale od krve tak jsem myslela že ohryzané od jednoho z dospělých. Tak těžko říct jestli bylo životaschopné a na jednom boku mělo jakoby holé místečko bez srsti asi tak 0,5x0,5cm. Opravdu mě to i trochu poděsilo myslela jsem že mláďátka jsou menší tohle mělo tak dobrých 8cm na to jak je Čipetka velká i když velvetci jsou obecně menší mi přišlo docela dost velký

Disable adblock

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Čt Lis 01, 2007 9:48

My meli miminka tak kolem 11cm na delku, jinak jestli mela srostle nozicky mohl to byt treba inbreeding a miminko mohlo byt postizene a neprezilo by to stejne...Pokud nemela tuseni ani ta pani tak mohlo dojit k nakryti otcem nebo sourozencem..drzim pesti at je myska v poradku :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Lis 01, 2007 10:34

Taky je mi to líto, ale to je prostě Matka Příroda..
když se mládě narodí mrtvé, nebo když se narodí nějak deformované, tak se říká, že samice to pozná.. pokud by se o něj nemohla starat, tak ho zakousne... A samozřejmě mrtvé mládě pozře... jako placentu.. získává tak potřebné živiny..

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”