Bílá koule v krku

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Ne Dub 22, 2012 22:07

Mno snad se to zahojí..ta packa mě mrzí..ale musíme to zvládnout..četl jsem tady na webu, že mohu dělat nějaké i kaše ? rozdrtit vločky s granulema ?

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Ne Dub 22, 2012 22:14

to ať se vyjádří někdo,kdo s tím má zkušenost,my nikdy díkybohu nedokrmovali, jen jsem tu četla o osmizrnné nemléčné kaši, přesnídávce( to podle mě asi tu pro diabetiky), nebo rozmačkaných granulkách.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod minlub » Ne Dub 22, 2012 22:27

Výborný na dokrmování je Rodicare, je to prášek a jen ho naředíš vodou. Lze ho koupit u veterináře.
Rozdrcené granulky s různými přísadami se mi moc neosvědčili, nešlo mi to procpat stříkačkou a ze lžičky papali jen chvíli nebo vůbec.
Nejvíc se mi osvědčila Osmizrnná nemléčná kaše (Nomina nebo Nestlé), tu koupíš v každém větším hypermarketu a lékárně. Přidávám do ní trochu Glukopuru a možno i trochu jablečné Bio přesnídávky.
http://www.cincilkyzvetrni.eu/index.php ... &Itemid=11 (v půlce stránky)
Dokrmovala bych ale jen pár dnů na "nastartování" a dodání energie a hlídala jak žere. Musí papat sám. Čím déle krmíš, tím je větší riziko přerůstání zubů (nebrousí si je).
Hlavně hlídej váhu, má jí opravdu rizikovou, kolik mu je?

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Po Dub 23, 2012 8:14

Dobrá zkusím něco, bude mu tento rok 4

Disable adblock

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Út Dub 24, 2012 20:31

achjo, jsem myslel, že už vše bude dobrý a dneska činča měla zase kolem pusy a ťapky mokrý a pořád tak divně cvaká se zubama..nožičku stříkam Aloe, že prý je to velice účinné při hojení..tak uvidíme..volal jsem na hůrku a jsme opět objednaný na pátek, takže asi proběhne další broušení.. doufám, že už dostanu aspoň antibiotika..a prý cenově se opět dostaneme kolem 14 stovek..achjo..máte stím taky takové problémy? Jinak činča aspoň už přibrala, má kolem 410 g..tak aspoň něco

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod martej » Út Dub 24, 2012 20:51

a ty prášky proti bolesti jste našel ? Skřípat může, že ho to bolí

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Út Dub 24, 2012 20:55

jéj,to jsou problemy :( hlavně že má víc gramů a to o dost když má takový problemy :) ty peníze jsou v tomdle naprd :evil: jenže kdo má srdce v tom chudinku činčilku nechat že :( tak at se z toho dostane co nejdřív a doufám,že už narazíte na Lietavcovou.

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Út Dub 24, 2012 21:35

dávám meloxivet proti bolesti, ale stejně asi ho to bolí, snad už vpátek to bude konečné, bojim se, že by mohly ty narkózy nějako špatně dopadnout. :?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Út Dub 24, 2012 21:44

neboj ;) hodně činčilek musí jezdit pravidelně.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod jasmin » Út Dub 24, 2012 22:17

Urcite by ses mel objednat pouze k te Lietavcove, kdyz uz tam pojedete, jinam bych nesla byt Tebou, nebo k jinym veterinarum, zvlast po tomhle poraneni.Obejdnej se opravdu pouze k ni.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Stř Dub 25, 2012 10:09

ono na zákroky je většinou Lietavcová ;) ,aspon to ta Sekyrová říkala,že zákroky a hlavně zuby dělá Lietavcová.Proto jsem se divila,že tu bílou kouli vypaloval někdo jiný,podle toho to také dopadlo :roll:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod saskie » Stř Dub 25, 2012 11:07

Fýha, k tomuto tématu jsem se dostala až nyní. Meloxivet bych dala, ale mám posledních pár kapiček, Mikulášek má problémy :( . Jít na Hůrku, ale ne k Lietavcové, je stejně účinné jako jít kamkoli jinam :? bohužel. Když mi kolabovala Sněženka, pan doktor se mi zdál úplně mimo mísu. Ale Chylíková na Bílé Hoře také nebyla, tak jsem to hotl zkusila. Příště raději zavolám Jeklovi, nebo nevím. Držím palce, ať se z toho činčilka vylíže :cry:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Stř Dub 25, 2012 11:50

Dobrý,už psal,že meloxivet sehnal,takže tě nebylo potřeba vyhledat.To jsem nevěděla,že je něco Mikulaškovi :( jinak bych samozřejmě nedávala na tebe kontakt, já jen že byl do neděle v Praze,tak že to byla jedna z mála možností,kde ho sehnat na tu neděli.

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Pá Dub 27, 2012 16:18

Tak dneska jsme objednaní k doktorce Lievtavcové, tak uvidíme co nám řekne..snad to už vše dobře dopadne..:)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Pá Dub 27, 2012 19:38

držím palce, dejte určitě zase vědět :)

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » So Dub 28, 2012 10:07

Takže paní doktorka naprosto profesionální a prostě super, uspala, udělala potřebné rentgeny, obrousila, pusina se nám dobře hojí - po té bílé kouli už není zmínky, jen ty zuby jsou horší, má už od mala nějakou genetickou vadu zubů, avšak už to má tak dlouho, že mu to jakoby nevadí..dostal jsem antibiotika a že prý hodně pomáhají ty zuby zahojit, tak uvidime...tlapka celkem taky dobrý, musí se mazat jednou mastičkou - dělá se už strup..jen si musím koupit větší rodicare - protože mu hrozně chutná :D ale že on to bude potřebovat většinou s míchat s granulema..tak se chci zeptat na internetu, kde bych sehnal nějaké největší balení za rozumnou cenu? a jaký je rozdíl mezi rodicare Instant či Basic? díky moc..jinak si asi pomalu budu muset najít další brigádu abych uživil mého mazlíka :D:D přeji všem krásný sluneční den

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod saskie » So Dub 28, 2012 12:10

Tak Rodicare Basic jsou granule, Rodicare Instant je prášek, který se míchá s vodou. Složení je jiné, voní to úplně jinak. Basic je na upravení střevní mikroflóry, instant je kaše, když zviřátko nemůže papat pevnou stravu. To jen tak hodně zhruba :D Jinak velké balení je prima, když člověk dokrmuje týden a déle, nebo opakovaně, ale teď máme v Činčilce jen ty pytlíčky :(

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod LUCIA » So Dub 28, 2012 12:58

Vacsina to robi tak, ze do Rodicare instant davaju este rozdrvene granule.

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Út Kvě 01, 2012 11:11

Tak s činčou to vypadá v celku dobře, pokouší se sama jíst už granule a hlavně neslyntá !! díky bohu:) teda ještě užíváme antibiotika a rodicare a léky proti bolesti..ale myslim, že se to dobře léčí, dneska uděláme převaz packy a uvidime, zda i to se zahojí..Díky za info o rodicaru..budu muset asi koupit ten instant na kaši, ta mu moc chutná..Vtipné je, že teď mě začal bolet moudrák, takže jsme si to s činčou vyměnili:D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 01, 2012 13:50

Tak hlavně že je to lepší, držím palce,ať to všechno zvládáte co nejlepe;)

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Kvě 01, 2012 16:52

Misí, se vmísit do debaty, jezdím na Hůrku, vždycky jsem byla u Leitavcové, k Sekyrové jsem jela v pátek 13. , takže jsem se klepala dopředu jak ratlík. Ale dopadlo to výborně, obě jsou fakt dobré - Sekerová poradí, vysvětlí celý problém, jenom operace nechává na Letavcovou. Dost mne to finančně vysálo, ale vyplatilo se. Amy je zase jak šrotička i když vím, že budeme opakovat - taky genetická odchylka, ale s Hůrkou to zvládneme =D>

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 01, 2012 17:00

oni bohužel chytli nějakou paní Hladkou s asistentkou z Brna :( děkuju za to,že pro příště až se tam budu objednávat vím,že si nejdříve zjistím, jestli tam bude opravdu Lietavcová a ne nikdo jiný.

Dossen
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Po Srp 02, 2010 17:38

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Dossen » Út Kvě 01, 2012 17:48

Já určitě nechci pohoršovat ostatní doktorky na Hůrce, vyšetření a vše proběhlo specializovaně, jen bohužel se stala chyba stou packou, to se však může stát i tomu nejkvalifikovanějšímu veterináři..ale můžu potvrdit, že veterina na Hůrce je opravdu dobrá volba, jen teda finančně je to trochu náročnější :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod Terezka » Út Kvě 01, 2012 21:09

A troufám si říct, že Hůrka není zdaleka nejdražší. Jinde v Praze by to mohlo vyjít i na víc.
MVDr. Chylíková je taky super, chodila jsem k ní před lety, pak k Lietavcové a ta je taky doktorka na svém místě. Ještě že je tu máme.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá koule v krku

Příspěvekod saskie » Stř Kvě 02, 2012 0:25

To je dobře, že kaši chce. Já s některýma činčilama musela dost bojovat, abych do nich něco dostala. Ten rodicare instant je super. Zkoušela jsem jednou něco od jiné firmy a to teda nechtěl vůbec nikdo. Jinak nejsem úplně v obraze, jak to s činčilkou vypadá, za jak dlouho by měla být schopna baštit pevnou stravu, ale až přijde ten čas, tak bacha, možná bude škemrat o kaši, ale pokud by granule měla jíst bez problémů (bez bolesti), měla by dlabat je, aby si jimi brousila zoubky, protože jinak byste byste museli za chvíli na veterinu znova, na broušení.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”