starost o činčiláčka

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

lůca
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Stř Zář 12, 2012 21:07

starost o činčiláčka

Příspěvekod lůca » Stř Zář 12, 2012 21:16

Dobrý den,asi před 3 měsíci jsem dostala nádherného činčiláčka :-),ale od té doby jsme se ještě nějak neskamarádili. Snažím s ním trávit mnoho času,často ho poštím(většinou každý den 2x minimálně na hodinu), když na něj zavolám a dám mu dobrůtku,tak rád přijde,ale také někdy ne,chovat se nechce,pohladit to už vůbec ne,nevím si s ním rady. Mám ho hrozně moc ráda,je velmi chytrounký,ale bojím se,že se trápí,často píská a zdá se mi,že je mu smutno..nevíte jak bych se s ním mohla ještě lépe skamarádit,aby se mě nebál? už jsem si přečetla spoustu pouček a snažím se je dodržovat,ale stále to není ono..Také si rád vybírá papání,které mu chutná,zbytek nepapá a ani po 2 dnech,co jsem mu nic jiného nedávala,jen seníko,tak to nespapal :( Děkuji moc za radu :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: starost o činčiláčka

Příspěvekod Wulfina » Stř Zář 12, 2012 21:56

Ahojky, máš ho jen 3 měsíce! To je málo :wink:
Chce to hodně trpělivosti :)
http://chsvertuamor.webnode.cz/poznamky ... i-cincily/

Dále, denní dávka pro činčilu je cca 30g, pokud jí přes noc nesní, tak ji večer prostě vyhoď a dej mu čerstvé... :wink:
http://chsvertuamor.webnode.cz/poznamky-z-chovu/strava/

>:*B

zouzinka
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Stř Zář 12, 2012 23:19

jak ochočit činčilku

Příspěvekod zouzinka » Stř Zář 12, 2012 23:31

ahoj, chtěla jsem se zeptat jak ochočit činčilku. Pořídila jsem se v srpnu činčilku, ale i když ji pamlsky i granule dávám z ruky, tak když si ji chci vzít do ruky, aby jsem ji mohla pustit proběhnout, tak na mě jako by vrčí a snaží se kousat, ale když mám ruku v kleci v klidu tak si po ni spokojeně chodí a je vklidu. Můžete mi teda nějak poradit jak ji správně ochočit.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: starost o činčiláčka

Příspěvekod Lenca » Čt Zář 13, 2012 17:25

lůca napsal:Dobrý den,asi před 3 měsíci jsem dostala nádherného činčiláčka :-),ale od té doby jsme se ještě nějak neskamarádili. Snažím s ním trávit mnoho času,často ho poštím(většinou každý den 2x minimálně na hodinu), když na něj zavolám a dám mu dobrůtku,tak rád přijde,ale také někdy ne,chovat se nechce,pohladit to už vůbec ne,nevím si s ním rady. Mám ho hrozně moc ráda,je velmi chytrounký,ale bojím se,že se trápí,často píská a zdá se mi,že je mu smutno..nevíte jak bych se s ním mohla ještě lépe skamarádit,aby se mě nebál? už jsem si přečetla spoustu pouček a snažím se je dodržovat,ale stále to není ono..Také si rád vybírá papání,které mu chutná,zbytek nepapá a ani po 2 dnech,co jsem mu nic jiného nedávala,jen seníko,tak to nespapal :( Děkuji moc za radu :-)


a čím krmíš,že vybírá co mu chutná? Když bude mít jen pelety určené činčilam,tak tam nemá co vybírat. 3měsíce je málo ještě na zkamarádění :) moje činčilky se taky nenechají chovat a hladit.jen některe a občas když mají naladu.Záleží na povaze.A nejlepší pomoc,aby nebyl smutný je činčilí kamarad, potom je ta činčilka uplně jiná a spokojenější,aspon z mé zkušenosti.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: starost o činčiláčka

Příspěvekod saskie » Čt Zář 20, 2012 17:52

Naprostý souhlas s Lenkou. A už na dvou činčilách se dá daleko více pozorovat chování činčil, je to nový rozměr :D

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”