Dětský pudr

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Co si o tom myslíte?Je to zdravé nebo jim to může ublížit?

Je to absolutní hloupost!přidávat do písku chemii.
5
31%
Je možné,že to kožichu prospívá,ale raději neriskovat.
9
56%
Když se to dává novorozeňatům,přece to činčilce nemůže uškodit
2
13%
Je to úplně super a vážně to funguje bez rizika
0
Žádné hlasy
 
Celkový počet hlasů: 16

Katka159

Dětský pudr

Příspěvekod Katka159 » Stř Srp 23, 2006 14:59

Ahoj všichni.Brácha přišel s tim,že mu nějaká paní poradila,abychom dávali činčile do písku pudr.Prý mají po tom takový jemnější,nadýchanější a voňavější kožich.Já nevim,nezkoušela jsem to a ani to nebudu zkoušet,jen by mě zajímalo,jestli jste o tom už slyšeli nebo jestli jste to i zkoušeli.Já sama se přiklánim k první možnosti,tedy že to je blbost.Ale třeba taky ne.

Disable adblock

d.o.r.i

Příspěvekod d.o.r.i » Stř Srp 23, 2006 17:19

No tak tohle sem ještě opravdu neslyšela. Zádnou zkušenost s tím nemám. Ale myslím, že by mu to nemělo zblížit... ale lepší asi bude koupit kvalitní písek, po tom taky bude mít jemný kožíšek... než riskovat.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Srp 23, 2006 19:40

hmm sice jsem o tom ještě neslyšela. Příjde mi to jako zajímavý nápad.

Raději počkám až se k tomu vyjádří Alice. Nejsem proti novotám(ba naopak), ale nejlepší jsou stejně staré zaběhané ozkoušené postupy:)

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Srp 23, 2006 20:24

Mně to kdysi poradili ve zverimexu. Činčilí kožíšek je po pudru nádherně načechraný, činčilka je voňavá... Čas od času jsem ho přidala do písku, ale už dlouho ho nedávám, přijde mi to tak nějak zbytečné. Je to chemie i když asi hodně šetrná, protože je pro děti.

Disable adblock

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Srp 23, 2006 20:28

no já osobně pudr nepřidávám, ale myslím, že ten jemnej prášek nemůže uškodit, a když činči ožerou omítku (téměř z něj udělají pudr) a v tom se rádi válí, tak si myslím proč ne.......

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Srp 23, 2006 21:49

když se nad tím zamyslím 8) ...pudr dezinfikuje, je to takový "filtr" proti špíně, potlačuje maštění, chemie tam moc nebude, je to pro děti....nemyslím, že by to škodilo, ale přijde mi to dnes, při tolika druzích koupacího písku a Fungistopu, zbytečné, ho do písku přidávat! :idea: :wink:

Chuck

Příspěvekod Chuck » Stř Srp 23, 2006 21:51

No jo ale pokud by se nekdo tezko dostaval k fungistopu tak to muze byt docela slusna alternativa nemyslite? Treba tady u nas nikde fungistop nesezenu. Muzu hledat sebevic. Zadnej zverak to nevede.

Katka159

Příspěvekod Katka159 » Čt Srp 24, 2006 7:25

Podle mě je to zbytečnost.Příde mi to jako dělat si z činčily voňavýho plyšáka.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Srp 24, 2006 9:56

Chuck napsal:No jo ale pokud by se nekdo tezko dostaval k fungistopu tak to muze byt docela slusna alternativa nemyslite? Treba tady u nas nikde fungistop nesezenu. Muzu hledat sebevic. Zadnej zverak to nevede.

Jestli jsi z Prostějova tak Olomouc nemáš až tak daleko a ve zveráku na OL město na Palackého ho mají běžně k dostání.

Chuck

Příspěvekod Chuck » Pá Srp 25, 2006 12:10

Radka.o napsal:
Chuck napsal:No jo ale pokud by se nekdo tezko dostaval k fungistopu tak to muze byt docela slusna alternativa nemyslite? Treba tady u nas nikde fungistop nesezenu. Muzu hledat sebevic. Zadnej zverak to nevede.

Jestli jsi z Prostějova tak Olomouc nemáš až tak daleko a ve zveráku na OL město na Palackého ho mají běžně k dostání.


Tak diky. Zkusime.

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Pá Srp 25, 2006 16:35

Bývalí majitelé Lilu jí ho dávali do písku, jak jsme ji přivezli tak měla kožíšek ve strašném stavu. Takže my to raději zkoušet nebudeme.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Srp 25, 2006 23:14

lwici napsal:hmm sice jsem o tom ještě neslyšela. Příjde mi to jako zajímavý nápad.

Raději počkám až se k tomu vyjádří Alice. Nejsem proti novotám(ba naopak), ale nejlepší jsou stejně staré zaběhané ozkoušené postupy:)



Ja puder pridavam len pred vystavou aby bol kozusok pekny a nasuchoreny ale inac nie.nevidom dovod.Pri spravnej strave a dobrom piesku niet dovodu aby sa cincile do kupela pridaval puder.NA vystavy s nimi nechodite a kozusky maju aj tak krasne aj bez pudru. :D :wink: Osobne mojim cincilam to nerobi dobre na oci.je to prilis jemne a narozdiel od prachu pri styku z vlhkom sa z toho stava lepkava masa a neda sa to tak lahko odstranit z oci.. Urcite by som to dlhodobo nepouzivala. :D

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » So Srp 26, 2006 10:07

Alice napsal:Ja puder pridavam len pred vystavou aby bol kozusok pekny a nasuchoreny ale inac nie.nevidom dovod.Pri spravnej strave a dobrom piesku niet dovodu aby sa cincile do kupela pridaval puder.NA vystavy s nimi nechodite a kozusky maju aj tak krasne aj bez pudru. :D :wink: Osobne mojim cincilam to nerobi dobre na oci.je to prilis jemne a narozdiel od prachu pri styku z vlhkom sa z toho stava lepkava masa a neda sa to tak lahko odstranit z oci.. Urcite by som to dlhodobo nepouzivala. :D


Děkuji za odpověď :)

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » So Srp 26, 2006 10:17

tak už v tom je jasno :wink:

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » So Srp 26, 2006 21:27

Nějak mě neláká to zkoušet, myslím , že zůstanu u kvalitního písku.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Srp 26, 2006 22:58

Matylda má problém se srstí, jak jsem ji furt vláčela........ Barča se po jednom vykoupání spravila (byly 14 dní bez koupele) ale Matyldina srst mi nepřipadá ani po druhém koupání v kondici. Myslíte, že by pudr pomohl rychlejšímu zarůstání? Teda ne zarůstání ale k rychlejšímu spravení srsti?

Katka159

Příspěvekod Katka159 » Ne Srp 27, 2006 8:34

to nevim.Myslim,že když jí ho jednou zkusíš dát,že jí tim neuškodíš a uvidíš jestli je to lepší,ale já jsem stejně proti tomu dávat jim pudr.A když jí budeš koupat v dobrém písku ,časem se to určitě zlepší :)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Srp 27, 2006 18:14

Já bych s tím taky nespěchal. Ten argument s očima od Alici je rozumný, radši horší kožíšek než problémy s očkama :roll:.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Srp 27, 2006 19:28

styro napsal:Já bych s tím taky nespěchal. Ten argument s očima od Alici je rozumný, radši horší kožíšek než problémy s očkama :roll:.


mno když je jen jedno.... ale barča má obě, to by byly problémy hned s třemi očkama..... radši budu čekat....
fakt nemáte nikdo nějakej tip, co udělat, aby měla Matylda co nejdřív zase hezkej kožíšek? kromě nevystavování stresu a neodchytávání...

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”