Činčilka leží na boku a vydává divný zvuk

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Graceless
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Kvě 21, 2013 17:51

Činčilka leží na boku a vydává divný zvuk

Příspěvekod Graceless » Út Led 28, 2014 13:16

Zdravím všechny,

mám dotaz ohledně divného chování činčilky. Občas se stane, že činčila vydá hodně divný zvuk, jakoby "dodělávala", tak k ní hned letím a ona leží v domečku úplně vyvrácená na bok, někdy plácá ocasem, ale prostě vypadá, jak kdyby byla mrtvá. Vždycky mě to hrozně vyděsí. Ale pak, když otevřu klec a chci na ni sáhnout, se probere a je úplně v pohodě.

Nevíte, co to znamená, děje se vám to taky? Napadlo mě, že to dělá, když hluboce spí, protože jsem teda činčilu a třeba ani morče nikdy hluboce spát neviděla, vždycky jsou vzhůru a když to vypadá, že spí, tak u toho normálně "stojí" a po očku sledují, když se něco stane, jsou hned ve střehu. Nebo by mohlo jít o nějaké záchvaty?

Děkuji za rady.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčilka leží na boku a vydává divný zvuk

Příspěvekod minlub » Út Led 28, 2014 13:57

Spíš bych řekla že činčilka je spokojená a cítí se v bezpečí. To pak spí na boku a někdy zaspí tak tvrdě, že je otevření klece neprobere :) Jinak je aktivní, čilá, baští, nehubne? Nic jiného zvláštního nepozoruješ?

Graceless
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Kvě 21, 2013 17:51

Re: Činčilka leží na boku a vydává divný zvuk

Příspěvekod Graceless » Út Led 28, 2014 14:35

Ne, jinak je v pořádku, baští všechno, na co přijde :D , nehubne a je aktivní až moc :wink:

Takže je to naopak projev spokojenosti? :) Já jen, že mě to fakt vždycky strašně vyděsí, tak jsem si říkala, jestli vážně nemůže mít nějaké záchvaty, protože prý činčily trpí často na srdce...

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Činčilka leží na boku a vydává divný zvuk

Příspěvekod hyperzuzik » Út Led 28, 2014 15:54

ked cincilka beha a ''lieta'' ked je vonku, tak bude v poriadku :-) Moj krpec zacal robit take daco tiez. Ked som ho pustila von z klietky, tak asi pol hodinu behal preteky a potom si na par minut lahol resp. sa tak natiahne a zdriemne si. tiez si na zaciatku tak si akoby povzdychol ked si lazkal.
minuly tyzden som akurat citala o takomto dacom, ze ked je cincilka takto rozvalena, tak relaxuje a citi sa v bezpeci...

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčilka leží na boku a vydává divný zvuk

Příspěvekod jasmin » So Ún 01, 2014 1:55

To vypada spise bych rekla, ze spi tak tvrde, ze se ji neco zda a to vydavaji takove zvuky, ktere pusobi desive, jako kdyby se neceho lekla, ponevadz to vydavaji take takove zvuky ze strachu

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”