bydlení venku

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

bydlení venku

Příspěvekod Host » Čt Říj 26, 2006 13:27

Dobrý den chtěla bych si pořídit činčilku taťka mi slíbil, že mi postaví velikou volieru a když sem mu navrhla, že to jde i ze staré skříně řekl,že je to příliš malé jsem moc ráda, že má takový vztah ke zvířátkům!! (máme už dvě kočičky a dva křečky a pár rybiček) no Ale potíž je v tom, že by voliéra musela být na zahradě !! a tak bych se chtěla zeptat zda by to šlo? popřípadě jak se zimou apod.... Děkuji Míša Byloková

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Říj 26, 2006 13:33

Ahoj, ja osobne bych teda cincu venku nenechala, a v zime uz vubec ne. V galerii jsou fotky, jak ji ma nekdo v kleci na balkone, ale ja bych to nedelala.... :wink:

Nemate misto doma?

Host

Příspěvekod Host » Čt Říj 26, 2006 13:40

Taky si myslím, že venku ne, ale nevím jestli bych si jí mohla dát do pokojíku neni nafukovací a já bych chtěla aby činčilka měla dostatek místa až si jí pořídím taky mě napadla sklep je dost prostorný ale je to vlastně blbost kvuli prachu a možná i zimě!! a tak nevím !! A co si myslíte třeba o zahradním domkua z toho udělat bydlení?? Možná by se to dalo i nějak zateplit!!

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: bydlení venku

Příspěvekod Ivanka » Čt Říj 26, 2006 13:40

Anonymous napsal: Ale potíž je v tom, že by voliéra musela být na zahradě !! a tak bych se chtěla zeptat zda by to šlo?


já si myslím, že by to nešlo!

nemyslím si, že činčilky zaberou tolik místa, aby musely být venku v zimě na mraze a v létě v horku!
zkus tátovi vysvětlit, že teď je počasí sice skvělé, ale v noci už je dost zima a to nechci ani myslet na 20-stupňové mrazy a v létě zase na slunce a 35°C ve stínu! určitě to pochopí a kousek místa se u vás doma jistě najde! :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Říj 26, 2006 13:49

Ja si taky myslim ze cinca nezabere tolik mista, urcite ti do pokoje jedna skrinka vejde :wink: Ja je mam v predsini. Myslim ze klec ze skrine bohate staci, urcite to pro jednu cincu neni male, navic jestli ji chces casto poustet :wink:

Ale ven ji urcite nedavej...

Host

Příspěvekod Host » Čt Říj 26, 2006 13:53

jo jo taky si řikám, že by chudinky umrzly to radši z pokojíku vyšoupnu sedačku apod... a bude to myslím, že mám dost velký pokoj 5x4 m a ňejak to tam prostě narvu jenže můj taťka je takový, že bude chtít dvě aby jedné nebylo smutno prý to ale nesmí být samec a samička protože malí činčilátka nechceme no doufám, že čičnčilky budou mít dostatečnou volieru(já vím, že už to na foru mnohokrát zaznělo ale jaké jsou optimální rozměry voliery pro dvě činčilky)??

Host

Příspěvekod Host » Čt Říj 26, 2006 13:57

budeme se totiz pristi mesic stehovat do baraku atam budu tak mit velký pokojík jak uz sem psala no jenom jeste bych se teda chtela zeptat jestli jde močuranou poličku třeba jen otřít hadrem protože mi to připadá maličko divné ale ona vlastně činčilka čůrá do svého koutku co?? tak to mám asi blbou otázku

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Říj 26, 2006 14:01

Činčila by neměla zůstat venku, mohla by něco chytit-není očkovaná a ani nemá žádný obranný látky na zdejší nemoci. Jedné činčile bohatě stačí prostor 60d/60hl/120v akdyž jí ještě budeš pouštět, tak bude blahem bez sebe 8)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Říj 26, 2006 14:02

Anonymous napsal:jo jo taky si řikám, že by chudinky umrzly to radši z pokojíku vyšoupnu sedačku apod... a bude to myslím, že mám dost velký pokoj 5x4 m a ňejak to tam prostě narvu jenže můj taťka je takový, že bude chtít dvě aby jedné nebylo smutno prý to ale nesmí být samec a samička protože malí činčilátka nechceme no doufám, že čičnčilky budou mít dostatečnou volieru(já vím, že už to na foru mnohokrát zaznělo ale jaké jsou optimální rozměry voliery pro dvě činčilky)??


cca- 160-180cm vysoká, 80cm délka hluboká tak 60cm

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Čt Říj 26, 2006 14:20

no moje činčilky maji malou misku s hoblinama jako zachod a chodi tam uplně v pohodě...no z poliček to mužeš hadrem v klidu sestřit, neboj :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Říj 26, 2006 16:10

Venku by byly taky problémy s tím, že nemá být na přímém slunci a taky ne v průvanu. Určitě najdeš dost prostoru v izbě a pokud jim budeš věnovat dostatek času, tak nevyžadují ani velký prostor. S čůraním je to různý, moje mají svůj koutek, kde je kočkolit, ale občas se netrefí. Pokud budeš dělat skříň novou, použij laminované desky, ty moči vcelku odolávají. Na poličky ale ne, ty můžou ohlodávat. Pokud by byla polička příliš počůraná, není problém ji vyměnit. U nás se to stalo za půl roku dvakrát :evil: (myslím znečištění, ne výměna :wink:).

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » So Říj 28, 2006 12:55

Anonymous napsal:jo jo taky si řikám, že by chudinky umrzly to radši z pokojíku vyšoupnu sedačku apod... a bude to myslím, že mám dost velký pokoj 5x4 m a ňejak to tam prostě narvu jenže můj taťka je takový, že bude chtít dvě aby jedné nebylo smutno prý to ale nesmí být samec a samička protože malí činčilátka nechceme no doufám, že čičnčilky budou mít dostatečnou volieru(já vím, že už to na foru mnohokrát zaznělo ale jaké jsou optimální rozměry voliery pro dvě činčilky)??



to u nás je to přesně naopak místo toho, aby mi taťka navrhoval že by jsme si měli pořídit druhou činčiu tak o tom nechce ani slyšet :cry: :cry: :cry:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”