Vztahy mezi činčiláři

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod chocolate » Čt Kvě 17, 2012 20:16

Není to jen o toleranci,skrytě tady někteří druhé tolerovat nebudou nadále (to se nikdy nezmění,je to prostě v povaze některých lidí) a co bude v jejich silách,tak se pokusí ty netolerované odtud a nejen odtud dostat,takových případů bylo,je a bude mnoho.Stačí poštvat více lidí,to je tady obliba :wink:
Je to především o pomluvách,lžích a některých lidí i ve snaze být nejlepší -> čili špatné povaze dobře skrývané v příspěvcích a nejen v nich.
Bohužel český chov se rovná být nejlepší a zničit nepřítele,ne s ním zdravě konkurovat či nedejbože od něj koupit i nějakou tu činčilu :wink: ,ale naštěstí jsou i nestranní chovatelé,avšak s politováním je jich velmi málo..

Disable adblock

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod Wolf » Čt Kvě 17, 2012 20:25

Rozhodně více tolerance (nikdo není dokonalý), více antipatie, porozumění... a umět si zamést před vlastním prahem...
Bohužel tohle je chyba čechů, že neumí v tomhle táhnout za jeden provaz...
V kynologii jsem se nesetkala s takovým "zlem", jako v oboru: činčily
:wink:

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Čt Kvě 17, 2012 20:49

chocolate - děkuji za názor

Wolf - děkuji za názor

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod Lída » Čt Kvě 17, 2012 23:53

mě osobně mrzí, že se lidé často osočují, nadávají si a uráží se.. zapomíná se, že fora jsou hlavně o činčilách a pro ně:)
činčiláři - místo aby si pomáhali a radili, tak se tvoří skupiny, spolky a válčí se mezi sebou..
je přece jedno zda jsi nestranný nebo jsi ve spolku A nebo B...
mělo by jít o to společné......činčily..........

taky si myslím, že by měla být velká tolerance mezi chovatelem, velkochovatelem a mazlíkářem co má jednu činčilku.
chovat zvířata je koníček a velká oběť.. kdo to nezkusil tak nepochopí.. nejde o to mít hodně zvířat, ale je umění se o ně vzorně starat, aby se chov rozvíjel a mláďata byla zdravá a hezká.

často se dělají chyby - měli bychom si všichni zamést před svým prahem, než osočíme jiné......
dělat chyby je lidské, ale uznat je - to neumí všichni........
nedělej druhému to, co by se nelíbilo tobě.....

nevím... určitě více skromnosti, nehanit někoho, když něco napíše nebo si s něčím neví rady.....
a když někdo něco udělá pro ostatní, tak ho nechat , podpořit a nehledat ve všem to špatné (nikdy nevíme jak to dotyčný myslí)

nehledejme dvojsmysly, ale pojďme vymyslet nová témata týkající se činčilek, chovu .... :P

Disable adblock

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Pá Kvě 18, 2012 0:00

Lído - děkuji za názor

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod vera novotna » Pá Kvě 18, 2012 0:00

Lído. tleskám.... =D> ,líp bych to nenapsala :-({|= .

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod Dora » Pá Kvě 18, 2012 9:40

pěkné téma
To co napsala Lída, je užasne a myslím vystihuje naprosto všechno

Situace mezi chovateli je smutná, nezáleží přece na tom kolik je spolku a kdo kde je, kolik má činčil, jaké má stránky, jestli piše málo nebo hodně na fora, jestli jezdí na výstavy nebo ne......
podle toho se nepozná dobrý chovatel, ten se pozná podle spokojených, zdravých činčilek a kvalitních odchovů!
Pojďme více tolerovat ostatní chovatelé, vážit si chovatelů co něco dokázali, co mají výsledky, chovají hodně let a s pokorou příjmout jejich zkušenosti a být otevřený nový názorům, novým zkušenostem a poznatkům, snažit se posunout chov dál, zajímat se a začít především u sebe doma.Nováčkům pomoci a více tolerovat chyby, které dělali všichni.
Udržovat nějaké právo rovnocennosti, přece neznamená že když jsem v organizaci té či té, že jsem někdo víc a že můžu všechno a hrnu to přes mrtvoly, nehledě napravo ani na levo!A nikdo jiný nemá stejná práva!
To je přece nesmysl, těm činčilám doma je to úplně fuk a nebudou zdravější kdkyž budou mít razítko té organizace, ani krásnější, když bude od druhé, ani nebudou víc rodit, když budou mít potetované uši, než činčily jiného chovatele.
Bohužel si myslím, že je tu více ambicí ovládnout chovatelé a vše kolem chovu, než zdokonalit samotný chov.
Není dobré, že se com stal nějakým prostředkem, kam je možné hodit neověřenou špínu na ostatní chovatelé, at je to pravda či ne.Je to hodně nebezpečná zbraň!
Nechápu závist mezi chovateli..... o co de??
Přece jako chovatele mějme radost že se někomu narodí ta či ta mutace, že je úspěšný....
přej a bude ti přáno
Když má někdo tu odvahu a elán udělat výstavu, tak ho podpořte, pochvalte a neházejte klacky pod nohy, vždyť to dělají pro činčily a pro chovatelé, tak v čem je problém?

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod vera novotna » Pá Kvě 18, 2012 12:05

Moc trefně napsané od Dory, díky... =D> , pojďme si už konečně porozumět a povídat si o našich činčilích mazlíčcích-zlatíčkách a buďme všichni rádi za prostor vyjádření, který pro nás všichni tito shovívaví administrátoři a moderátoři vytvořili =D> ....můj táta vždycky říkával : "pokud jsi rozčilená, běž na čerstvý vzduch, nadechni se a pak se vrať s čistou hlavou a s úsměvem...uvidíš, že ti bude mnohem líp a svého domnělého nepřítele poznáš jen kamarádským jednáním." :wink: Bože...dnes, když to beru zpátky, tak měl pravdu a tak přeji tady taky všem co nejvíc kamarádského popovídání bez zbytečných emocí spojených s napadáním každého, kdo jen malinko napíše svůj názor.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod katerina.kat » Pá Kvě 18, 2012 12:17

On bude možná základní problém v tom oprostit se od výčitek a předsudkům. Zaznělo tu plno pěkných nestranných návrhů a názorů a myslela jsem že tohle téma tu lidem pomůže. Ale zklamalo mě že z některých příspěvků cítím trochu ukřivděnost, vztahovačnost nebo nechuť k organizacím a lidem kteří berou chov jinak. Není to rýpání, jen postřeh jak to na čitatele působí….možná návrh na klidnou diskuzi..…ono každý to vidí jinak a nelze říct že má úplnou pravdu.
Proč by měl být lepší ten co nikde není? Proč by měl být nesmysl tetovat činčily pokud to pomůže chovům? Základ je tolerance, takže i tolerance názorů a smýšlení toho druhého…..ať v nějaké organizaci je či není, to je přece úplně jedno……….když je někdo v organizaci může mít stejné smýšlení jako ten co není nikde……..či naopak…..když chce tetovat, ať tetuje……proč vyčítat? Už to tu zaznělo několikrát ve více tématech jak jsou organizace špatné….proč lidi škatulkovat podle toho jestli jsou v organizaci nebo ne? Kolikrát přece mluví za sebe ne za organizaci a šup, už je špatná celá organizace.....Proč vyčítat že je někdo proti když jen upozorňuje na možné problémy při výstavě když si tím prošel? Třeba jen chce pomoct :( Proč hned čekáte od lidí to nejhorší..... :(
Proč máme chválit ty co pořádají výstavu a zavrhovat ty co založí nějakou organizaci nebo spolek? Vždyť to také dělají pro činčily a pro chovatele..........proč je nepochválit všechny a nesnažit se pomoct připomínkami, návrhy, vylepšit...... :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod jasmin » Pá Kvě 18, 2012 12:36

Ja se plne ztotoznuji a podepisuji pod prispevek a postreh Lidy a Chocolate,citim to naprosto indenticky.Kdyz se nekdo znelibi, tak to pak pripomina hon na carodejnice a cincilky a opravdovy zajem o ne jde skutecne stranou, ci nekam jinam.Jen prestiz a soupereni, aspon tak to vypada.
Take bych se timto tady Chocolate chtela omluvit dodatecne, nebyla jina moznost, ze jsem se tenkrat zde nechala ztrhnout a uverila tomu vsemu na jeji osobu a jeji cincily.Mrzi me to o to vic, ponevadz to byla tak nejak moje kamaradka.Stejne tak chovatelka CHS Budweiser, ktera zde byla nedavno tez propirana.Neznam ji sice osobne, ale prislo mi to tez, jako dalsi hon na carodejnice.Pisu to proto, ponevadz me pani nejednou pomahala s umistenim cincily do adopce, byla velmi prijemna a hodna a bylo videt, ze ji jde hlavne o zvirata, urcite ne o zisk apod.Take me poslala fotky volier, kde cincilky jsou a byly to naprosto vpohode skrinoklece, ktere ma vetsina cincilaru a cincilky pekne a vpohode.To jen tak okrajove.
Proste se ty cincilky a opravdova laska k nim nekam vytratila, jen byt co nejuspesnejsi a za jakoukoliv cenu.
Takze Lida, Chocolate a Martej to vystihly a i nekteri dalsi.Co kdyby se stali opet hlavni soucasti ty cincilky a opravdova laska k nim, jako tomu bylo na pocatku vzniknuti fora?Ja osobne jsem mazlickar a velkochovatele se priznam nemusim, o kozkarich nemluve.Velkochovatele mam na mysli pouze ty, kteri chovaji jen pro zisk a vidi jen zisk a prestiz.Pokud je nekdo velkochovatel, ale chova cincilky s laskou a jsou u nej na prvnim miste, jako treba u Lidy a verim, ze jsou i dalsi taci, pak s tim nemam problem.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod Wulfina » Pá Kvě 18, 2012 12:38

Vystihla si to...
Myslím, že ty tábory co tu jsou vznikly z pohledu na činčilu jako takovou.
Činčila - na mazlíka - tito chovatelé nikdy neuznají chovatele, co je mají na kožich. (mezi nimi jsem i já - ikdyž mám chovatelskou stanici, jde mi vždy o činčilu, jako mazlíka)
Činčila - na chov - těmto chovatelům jde o ušlechtilý cíl - zdokonalování barevných mutací a tito chovatelé zase moc nepochopí chovatele, kterým je úplně jedno, jak ta činčila je nebo není flekatá hlavně, že jim dělá radost.
Činčila - na kožich - tito chovatelé nikdy moc nepochopí, jak se první a druhý tábor může s činčilama mazlit a chovat se k nim jako k součásti rodiny.

A od těhle táborů se podle mě rozvíjí různé způsoby chovu, různé zaměření chovů a různá upotřebitelnost chovů. Odtud plyne i nenávist a neshoda - většinou mazlíčkářů k velkochovatelům nebo chovatelů (od barevných mutací) k mazlíčkářům - že jim barvy kazí...

Tak to vidím já... Je těžké se na něčem shodnout, když každý na činčilu, jako zvíře pohlíží jinak... A není se čemu divit, chov činčil v dnešní době je teprv, dalo by se říct v "začátcích" a všechny začátky jsou těžké :)

Proto si myslím, že rozhodně tolerance bude cesta k sjednocení...

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod katerina.kat » Pá Kvě 18, 2012 12:47

Jasmin myslím že to se vůbec nepatří. Pokud nemáte důkaz pro ani proti takovéhle útoky nebo ospravedlňování kauz co se tu probírali by tu nemělo být. Jak psala Dora je to mocná zbraň a i dvousečná. Pokud obhájíte jednoho bude špatný ten kdo upozornil a ono to může být úplně jinak. Téma myslím bylo založeno s úmyslem pomoci, tak ho nezkazte prosím [-o< skrytými narážkami a hony na čarodejnice.....coř je dost silné a zaujaté slovo :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod martej » Pá Kvě 18, 2012 13:00

Sama jste psala, že to je o tolerování, tak zkuste začít. Nemusíte hned do Jasmin rýpat, kamkoli napíše. Je to její názor a má právo napsat svůj názor, tak ho respektujte. Nic špatného nenepsala, jen pohled na celou tuto věc. Takže co začít plnit to, co jste sama napsala? :wink:

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod katerina.kat » Pá Kvě 18, 2012 13:10

Nemusíte na mě reagovat a hned jí bránit nepsala jsem nic rýpatě. Nechte mi také prostor pro můj názor. Psala jsem to slušně že to sem nepatří a i v klidu vysvětlila proč si to myslím. Od toho je to diskuze....

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod Terezka » Pá Kvě 18, 2012 13:11

A pamatujete si, že Michal chtěl, abyste nekomentovaly příspěvky ostatních uživatelů? Respektujte to a pište jen námět ma zlepšení a ne co si myslíte o názoru druhých. Děkuji.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod tarja666 » Pá Kvě 18, 2012 14:21

Také sem napíšu svůj názor, když jsem dlouho přemýšlela, jestli to vůbec má cenu. Myslím, že mnohým se nebude líbit, a proto připomínám, že Michal chtěl, aby se na příspěvky druhých nereagovalo.
Celá tato diskuze mi přijde dost bezúčelná a pokrytecká. Upřímně je mi z toho až na zvracení, když to čtu. Lidi tady na sebe byli mnohdy hnusní, vyvolávají hádky (ať už schválně nebo ne), jsou zde skupinky, které se navzájem nemají rády, atd atd a podle toho to tu taky vypadá.
A najednou tady všichni všem mažou med kolem pusy, jaké by to bylo krásné, kdybychom všichni dělali to a ono nebo naopak zase nedělali to a to. Já dost pochybuji, že by se na činčilářské scéně něco zlepšilo. Určitě by si to mnozí z nás přáli, ale je něco jiného o tom mluvit a opravdu to udělat. A abychom se nějak pohnuli, muselo by se něco změnit. Přesněji - museli by se změnit lidi. A lidi se jen tak nemění a už vůbec né kvůli nějakému fóru nebo kvůli ostatním činčilářům. Takhle to prostě nefunguje.
Tím, že si tu napíšeme hezké věci, se nikam nepohneme. Ti, co se nemají rádi, se nebudou mít rádi i nadále, ti, kteří nedokážou tolerovat názory druhých, je nebudou umět tolerovat stále a ti, co závidí, budou pořád závidět.
Já bych proto na zlepšení poradila jen, aby všichni začali používat mozek a dvakrát si po sobě přečetli, co napsali, než to vypustí do světa ;) Opravdu ale nevěřím, že to někdo bude dělat :lol:

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Pá Kvě 18, 2012 17:44

Dora - děkuji za názor

katerina.kat - děkuji za názor

jasmin - děkuji za názor

Wulfina - děkuji za názor

tarja666 - děkuji za názor


Jinak bych rád podotknul, že jsem Vás prosil (i když k tomu tady na foru nejsem oprávněn) aby jste nekomentovali názory ostatních ale jen se nad každým z nich zamysleli.
Co jsem tímto sledoval a sleduji vysvětlím později až se tu shromáždí názory ještě dalších uživatelů.
Děkuji

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod genca » Ne Kvě 20, 2012 22:33

Budu skeptická, ale obávám se, že s tímhle jen tak něco nesvedeme.
Většina lidí si hájí svoje názory tak, že z toho jde strach - žádná tolerance, když někdo dělá něco jinak, žádná diskuze, jenom nekonečné omílání těch samých argumentů pořád dokola, aniž by se vědělo, jestli jsou vůbec podložené pravdou a podobně.
To ale není (smutnou) výsadou tohoto fóra, tahle se k sobě lidi chovají celkem často i v reálu a na jiných diskuzích... Lidé nesnášejí kritiku, nesnášejí názory které jim přijdou špatné...
Vadí mi to strašně, i v reálu, zatím jsem nenašla způsob jak to řešit, lidi se prostě nechtějí dívat kolem sebe. Naučila jsem se o sobě takhle veřejně moc neříkat, o tom co a jak dělám radši mlčím. Ne, že bych si nedokázala obhájit svoje názory a věci, které dělám (aspoň většinou), ale nebaví mě se hádat. K ničemu to nevede.
Myslím, že jestli někdo přijde na to, jak tohle řešit, měl by dostat nějakou cenu.
Vím, že to zní trochu depresivně, i když taková nejsem, ale vůči lidem jsem skeptická dost.

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Ne Kvě 20, 2012 22:44

genca - děkuji za názor

whisperkill
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: Po Pro 19, 2011 5:48
Místo/Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod whisperkill » Po Kvě 21, 2012 12:10

Vztahy nezlepší žádné forum... Prostě pokud tu budou neustále organizace které si závidí budou i pomluvy... Až jednou přijde den kdy si začnou chovatelé navzájem přát úspěchy možná tyto organizace zaniknou... Nepatříme mezi uznávané chovatele jen proto že nejsem v žádné organizaci :lol: Přitom vím že chováme velice kvalitní činčilky. Výstavy to dokazují. Všude narážím jen na závist a potom na nesmysl že činčilky nejsou registrované tak je daný chovatel nechce... Je pár chovatelů kteří o mě vědí a fandí mi vím o nich a patří mezi top chovatele v ČR, někteří také nejsou v žádné organizaci a přesto mají velice kvalitní chovy. Prostě závist je tu národní sport a mnoho chovatelů kvůli tomu raději z chovem končí :( Proto všechny prosím, začněte si konečně upřímně přát!!! =D>

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Po Kvě 21, 2012 16:22

whisperkill - děkuji za názor

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod žanda » Po Kvě 21, 2012 16:28

Chybí tu tolerance. Lidi prostě neumí nezaujatě číst příspěvek aniž by si ho hned nestáhli jako narážku na je samé. Je tu mnoho cenných informacích, které se pomalu utápějí v nepřehlednosti hádek. Ale jak to celé usměrnit? ...

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod katchenqua » Po Kvě 21, 2012 19:55

Chodím sem vlastně pravidelně.
Pročítám témata naprosto normálně, odhlásím se, příjdu a nesvítí mi vlastně skoro jiné téma, než téma ostatní , donedávna i chat.
Myslím si, že logické řešení je, si věci vyříkat po SZ, je to opravdu takový problém?
Představa toho, že sem si domů donesla první činču a budu na netu hledat rady, dám do googlu činčila, tam vyjede toto forum, vlezu sem a čtu narážky,urážky, napadání, tak se Vám tady na to akorát tak vykáknu.
Tím, že jsem tu poznala super lidi, bohužel jen čtvrtinku osobně, to neudělám.
Vím, že na mne tu nesejde,ale jde tu o ostatní. Kdo má pořád to pomlouvačný a uštěpačný zvracení číst? :evil:
Vztahy mezi činčiláři utmelí ne forum,ale osobní schůzky a povídání si . A k tomu jsou dobré třeba výstavy, zpětně si uvědomuji, že příště se na nějaký lidi akorát tak vykašlu. Protože teď lituju.
Dokud zde bude půl fora rýpalů a půl fora lidí,který jsou v pohodě, slovní střety tu budou dokola, obdivuju moderátory a jejich trpělivost a nervy, protože já bych to se svým cholerismem nevydržela a nestrpěla.
Když se někomu něco nelíbí, tak ať píše soukromé zprávy a neobtěžuje zde normální lidi ,který se zde baví například o stravě a nemocích,které jeho zvířátko postihnou. Takže jestli se tu nezačnou lidi chovat normálně nic to tu nezachrání ...

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Út Kvě 22, 2012 13:00

žanda - děkuji za názor

katchenqua - děkuji za názor

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vztahy mezi činčiláři

Příspěvekod michalw » Út Kvě 22, 2012 14:49

Vážení činčiláři,
Jak si přečtu Vaše reakce myslím, že už bylo řečeno dost, aby se shrnuly Vaše názory a udělal nějaký závěr.
Nejsem ani spisovatel ani češtinář tak se předem omlouvám.
Nebudu zde opakovat Vaše názory, které jste napsali. Ale musím říct, že byly velmi výstižné a pravdivé. Je až s podivem, že zde vůbec nějaké hádky a rozepře existují, když vlastně všichni víme jak se spolu bavit aby nebyly.

Dovolím si taky pár poznatků a námětů.
- Na zahraniční forum, na které chodím vlastně už od roku 2009 jsem nikdy nezažil to co se děje tady. Přispívají tam lidé z celého světa a nikdy jsem tam neviděl to co se děje tady.
Proč? – bud jsou lidi k sobě natolik slušní a tolerantní k názoru jiných nebo jsou počátky hádek asi mazány nebo přesunuty a provinilci sankcionováni.

Jednoduše řečeno – chci se hádat tak k tomu použiju SZ a neotravuju s tím tam kde to všichni vidí. Nebo snad někdo potřebuje, aby to všichni viděli???? Jediný důsledek toho že to všichni vidí je, že se další přidají, i když o daném sporu nic neví a je z toho mela.

- Výběr slov v příspěvku je velmi důležitý. Proč? Jak bylo napsáno v jednom s příspěvků v tomto tématu. Slova v psané formě nedokážou vyjádřit ani tón hlasu ani gestikulaci. Tudíž není jasné, jak byla myšlena. Proto zvažme každé slovo aby jeho význam nemohl být obrácen nebo pochopen jinak než bylo myšleno.
- Tolerance – vzhledem k předešlému bodu by jsme mohli více tolerovat některé texty a spíš uvažovat jak byly myšleny nebo se můžeme dotyčného v SZ zeptat a požádat o vysvětlení.

Rozděleno - pokračování dále

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”