Tarbik

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Tarbik

Příspěvekod Angi » Čt Dub 12, 2012 20:13

Zdravím, mám takový dotaz, nechová tady náhodou někdo tarbíka?? Přítel po něm hrozně touží, když jdeme do ZOO tak tam na ně 2 hodiny zírá :lol: , ale nikdy nemůžu sehnat dost info o chovu, buď se píše, že potřebujou vyhřívané terarko, jinde zase že ne. Když už ho budu pořizovat tak chci aby se u nás měl dobře. Máte někdo s tímhle zvířátkem zkušenost? Díky

Disable adblock

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarbik

Příspěvekod Maartyy » Čt Dub 12, 2012 20:17


Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Tarbik

Příspěvekod Angi » Čt Dub 12, 2012 20:49

Jo, to jsem zkoušela, každý právě říká něco jiného, jeden ze se musí vyhřívat, druhý ze jim stačí pokojová teplota, třetí že musejí byt ve skupince atd. Jinak ten první pan je nějakej divnej, má tam i burunduky, agamy, želvy a v hodnocení měl hodně negativu, ale to už vymazal :roll: Ten mi neodepsal vůbec.

Jinak mě přijdou roztomilé kvůli nožičkám a velkým očím a ještě k tomu jsou to noční tvorové, takže je budu moct mít s činčami v jedné místnosti :D

Asi odchytnu někoho v ZOO až tam zase půjdeme, třeba mi poradej :lol: a zkusím napsat na ten poslední odkaz, ten jsem ještě neviděla.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Tarbik

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 12, 2012 21:02

to je tak ošklivý,až je to stráášně roztomily a užasny :lol:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarbik

Příspěvekod Terezka » Čt Dub 12, 2012 21:27

Brácha tarbíka taky chtěl :) nicméně vůbec netuším, v jakých podmínkách se má chovat. Jsou hodně srandovní.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarbik

Příspěvekod tarja666 » Čt Dub 12, 2012 22:25

přijdou mi tak srandovně roztomilí, ale asi bych se bála, že si ty nožky zlomí :shock: každopádně zajímavé zvířátka! :)

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Tarbik

Příspěvekod lara » Pá Dub 13, 2012 21:06

ahoj, tarbíky sme chovali několik let , tak ti napíšu aspoň naše zkušenost :-) (přítel je taky nutně potřeboval)
hlavně pozor na prodejce s pár neseriozními sem se setkali. většinou to byli překupníci a zvířata od nich byla v hrozné kondici ! Pokud se ti podaří tak skus radši odchov je to mnohem jistější!!!
Měli sme je v teráriu kde byl substrát písek ( stejný jako se dává činčám na koupání) nebo by mohli mít hodně hrubé hobliny - pozor na prašnost hodně trpí na záněty očí - pokud zvolíš hobliny jako substrát tak jim tam musíš dát nějakou nádobu s pískem protože se rádi a často koupou !
S tím bodem s lampičkou je to ošemetné - my sme je měli při pokojvé teplotě a prospívali bez problémů ale je fakt že v pokoji bylo vždy dost teplo ale pokud bys jim tam udělala žárovku aby měli jeden vyhřívaný bod tak tím určitě nepohrdnou.
Jsou to zvířátka s noční aktivitou takže jestli je budete mít v ložnici tak se máte na co těšit .-) moc rádi hlodají - cokoli co se jim dostane do zubů. Jedno upozornění - perfektně skáčou do výšky takže když je terárko nebo klec moc nízká tak bývají úrazy že se hodně uhodí do hlavy ...
co se krmení týká tak jsou to pouštní zvířata a musí se jim dávat zrní kde je minimum slunečnice a tučných semen - padá jim po tom srst a mají problémy s játry. Další důležitou složkou je seno. Z napaječky nikdy nepili , mnohem víc ocenili kousek mrkev a v létě pampelišku ale nic se nesmí přehánět aby nedostali průjem.
My jsme je měli odchycené z přírody ( bohužel v té době kdy sme je kupovali tady odchovy nebyli a jediná možnost byla koupě od překupníků) takže sme netušili jak byli staří a dožili se u nás kolem pěti- šesti let. Chovali sme je v párech a jednou i ve skupině ale tě, zvířatům to bylo jedno - důležité pro ně bylo aby nezůstali sami.-)
píšu to v rychlosti tak se omlouvám za chyby a překlepy. Pokud tě bude cokoli ohledně nich zajímat klidně napiš sz

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Tarbik

Příspěvekod Angi » Čt Dub 19, 2012 19:57

lara: Diky moc!!! moc se mi pomohla :D A daji se ochocit? Nebo je to spis zviratko na koukani?

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Tarbik

Příspěvekod lara » So Dub 21, 2012 9:42

není zač :-)!!! Přítel je měl ochočené tak že si od něj brali mlsky z ruky a nechali se i pohladit ale určitě to není zvířátko které by se nechalo hladit hodinu vkuse. Každopádně to nejsou žádní plašani a lidi jim nevadí! pokud by tě cokoli zajímalo tak se klidně ptej :) ráda pomůžu!

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”