Kupanie v piesku

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Kupanie v piesku

Příspěvekod Host » Po Bře 29, 2010 14:53

Mam 7 mesacnu cincilu(samceka) a vobec sa nechce kupat v piesku. Aj ked ho dam do piesku tak hned odtial utecie. Tak by som chcel poprosit o radu ci sa da dako naucit aby sa zacal v piesku kupat. Dakujem

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Bře 29, 2010 15:26

Ahoj, no toto se tu už hodně probíralo, zkus mu dát ten písek do klece tak na 15 min. a odejdi z místnosti třeba se tě bojí, můj Macík tohle taky dělal tak jsem mu dala písek do klece a odešla jsem potom jsem přišla potichu a už se v něm koupal. Nebo ho zkus dát do misky a posypat ho když už nic trošku pískem :D Jsou tu větší experti kteří ti poradí líp než já. :wink: Neboj on na to určitě příjde jak se to dělá.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Po Bře 29, 2010 16:04

nie vždy sa činčilka okúpe ako náhle je v piesku...mne tiež prvý čičnilák protestoval...tak som mu nechala misku s pieskom v klietke a po nejakom čase som ho šla skontrolovať...a keďže bol piesok všade v okolí misy tak som si domyslela, že to predsa len skúsil :D :wink:
Možno bude len riziko, že sa ti do toho vyciká...ale podstatné je aby sa udomácnil...potom už to bude lepšie :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Kvě 06, 2010 18:35

nechce se mi zakladat nové téma, už nekupuji písek apetit protože je po něm fakt nějaká divná srst. taková prašná...koupila jsem granum ale po něm mají kluci mastný kožíšek, zkoušela jsem i avicentra ale ten byl stejný jak granuma ještě mi ho na truc počůrali... tak já nevim jaký mám koupit witte molen se u nás v obchode neprodáva. možna sandy vitakraft? ten u nás je ale přes 100kč

Disable adblock

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Čt Kvě 06, 2010 18:59

a co to zkusit jenom namíchat do misky? třeba půl apetitu a půl něčeho jinýho, hrubšího?

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Kvě 06, 2010 19:03

DObrý nápad zítra zajdu koupit apetit :D

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Čt Kvě 06, 2010 19:04

já to taky čas od času promíchnu :-) tak uvidíš co se s tím dá dělat :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 06, 2010 19:55

Nám se nejvíce osvědčil písek ze Zbýšova,je hrubší a mají skvělé kožíšky.S Apetitem mám stejné zkušenosti,je moc prašný a kožíšky jsou takové divné. :(

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Kvě 06, 2010 20:06

No jo ale ze Zbýšova se toho bere hodně ne? Já mám 2 činčiláky a mě stačí 2kg písek...
No písek apetit už nepouživám ale granulky apetit jo :-) ty jsou stále nejlepší

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 06, 2010 20:56

Možná že kdybys jim zavolala a domluvila by se,poslali by míň.Třeba jen 5kg.

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Út Kvě 25, 2010 9:38

Ahojky už jsem tu předčasem psala, že se můj činčiláček nechce koupat. Teďka jen tak odbíhám, když to bylo téma na začátku.

Všechny rady jsem vyzkoušela a NIC pořád NIC. Zkoušela jsem různé písky a hle do záchodku jsem jim dala takové jakokdyby kamínky jsou pro králíky a ejhle koupal se mi v těch kamínkách???? Tak teda nevím, koupat se umí, alespoň dobrá zpráva :)

Prosím poraďte

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Kvě 25, 2010 9:41

Tak mu zkus do toho záchodu teď nasypat písek místo kamínků.Když se koupat nebude tak mu tam zkusit na ty kamínky písek nasypat,aby tam měl oboje.

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Út Kvě 25, 2010 10:47

minlub napsal:Tak mu zkus do toho záchodu teď nasypat písek místo kamínků.Když se koupat nebude tak mu tam zkusit na ty kamínky písek nasypat,aby tam měl oboje.


Takže to nevadí, že to je jako podestýlka??? :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Kvě 25, 2010 10:55

Jestli se v tom koupe,tak je to aspoň pokrok,když do písku vůbec nechce.Zkusila bych dát minimum těch kamínků,jen aby je cítil a trochu písku.Třeba se v tom začne otáček,pak bych dala jen ten písek.nic jiného už mě nenapadá,máš dost zabejčenou činčilku :D

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Út Kvě 25, 2010 12:30

minlub napsal:Jestli se v tom koupe,tak je to aspoň pokrok,když do písku vůbec nechce.Zkusila bych dát minimum těch kamínků,jen aby je cítil a trochu písku.Třeba se v tom začne otáček,pak bych dala jen ten písek.nic jiného už mě nenapadá,máš dost zabejčenou činčilku :D


Tak děkuju zkusím to. No co znamená zabejčenou? :D je to malá potvůrka

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Kvě 25, 2010 12:50

Jj,zabejčená malá potvůrka.Ty tu máme taky :D Prostě to bude po jejím a basta :mrgreen:

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Stř Kvě 26, 2010 21:30

minlub napsal:Jj,zabejčená malá potvůrka.Ty tu máme taky :D Prostě to bude po jejím a basta :mrgreen:


včera jsem mu namíchala písek a tu podestýlku ale vubec ani se tam neotočil ale hrabal:D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 27, 2010 10:20

Tak to je donrý,když hrabe tak má tendenci se i otáčet.Pozoruj ho a uvidíš.Jak dlouho už se nekoupal?

04naty
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 12:17
Místo/Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvekod 04naty » Čt Kvě 27, 2010 12:30

Wenduska napsal:Ahojky už jsem tu předčasem psala, že se můj činčiláček nechce koupat. Teďka jen tak odbíhám, když to bylo téma na začátku.

Všechny rady jsem vyzkoušela a NIC pořád NIC. Zkoušela jsem různé písky a hle do záchodku jsem jim dala takové jakokdyby kamínky jsou pro králíky a ejhle koupal se mi v těch kamínkách???? Tak teda nevím, koupat se umí, alespoň dobrá zpráva :)

Prosím poraďte


ahojky, četla jsem tvoje přízpěvky s problémem s koupáním, já mám to samé..zkoušela jsem všechno možné a pořád nic. Vběhne do písku, udělá loužičku a zase vyběhne, ani nezahrabe ani žádnej náznak otočení. Chci se proto zeptat jaké kamínky máš namysli ve kterých se tvoje činčilka koupala?? že bych je zkusila taky :)

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Čt Kvě 27, 2010 13:13

ahojky, četla jsem tvoje přízpěvky s problémem s koupáním, já mám to samé..zkoušela jsem všechno možné a pořád nic. Vběhne do písku, udělá loužičku a zase vyběhne, ani nezahrabe ani žádnej náznak otočení. Chci se proto zeptat jaké kamínky máš namysli ve kterých se tvoje činčilka koupala?? že bych je zkusila taky Smile

A jaký používáš písek? Podle mě si tvoje činčila myslí, že je to záchod, takže by možná stálo za úvahu vyměnit značku písku (třeba na Vitakraft nebo Witte Molen). To už jsi zkoušela? :wink:

04naty
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 12:17
Místo/Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvekod 04naty » Čt Kvě 27, 2010 13:53

Vignette napsal:
ahojky, četla jsem tvoje přízpěvky s problémem s koupáním, já mám to samé..zkoušela jsem všechno možné a pořád nic. Vběhne do písku, udělá loužičku a zase vyběhne, ani nezahrabe ani žádnej náznak otočení. Chci se proto zeptat jaké kamínky máš namysli ve kterých se tvoje činčilka koupala?? že bych je zkusila taky Smile

A jaký používáš písek? Podle mě si tvoje činčila myslí, že je to záchod, takže by možná stálo za úvahu vyměnit značku písku (třeba na Vitakraft nebo Witte Molen). To už jsi zkoušela? :wink:


jj, zkoušela jsem písek Apetit a teď mám písek, na kterým je napsáno, že je to pravý písek pro činčily a firma je Otto Lhota, Bernartice... Tenhle je trošku hrubší oproti Apetitu, ten byl jemnější.Do obojího vykoná potřebu a nic. Jiný ve zverimexu zatím něměli. Zkusím se poohlídnout jak píšeš ty po tich jiných pískách snad ho to už napadne.

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Čt Kvě 27, 2010 14:33

Witte Molen asi ve zverimexu neseženeš, tam mají maximálně Vitakraft a to ještě se štěstím, doporučuju mrknout na nějaký internetový obchod, tam je velký výběr :wink:

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Pá Kvě 28, 2010 15:38

Vignette napsal:
ahojky, četla jsem tvoje přízpěvky s problémem s koupáním, já mám to samé..zkoušela jsem všechno možné a pořád nic. Vběhne do písku, udělá loužičku a zase vyběhne, ani nezahrabe ani žádnej náznak otočení. Chci se proto zeptat jaké kamínky máš namysli ve kterých se tvoje činčilka koupala?? že bych je zkusila taky Smile

A jaký používáš písek? Podle mě si tvoje činčila myslí, že je to záchod, takže by možná stálo za úvahu vyměnit značku písku (třeba na Vitakraft nebo Witte Molen). To už jsi zkoušela? :wink:



Ahoj no teďka to nevím z hlavy ale doma se mrknu, je to v papírovým pytlíku, podestýlka pro králíky. On to aji žere ten písek :(

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Pá Kvě 28, 2010 15:39

minlub napsal:Tak to je donrý,když hrabe tak má tendenci se i otáčet.Pozoruj ho a uvidíš.Jak dlouho už se nekoupal?


nekoupal se dlouho, ale alespon ho vždycky poházím pískem, maposledy ve středu a dneska tomám vplánu zase. Za to Oskarek (ten druhý) ten by se koupal snad ve všem :D

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Pá Kvě 28, 2010 15:40

Vignette napsal:
ahojky, četla jsem tvoje přízpěvky s problémem s koupáním, já mám to samé..zkoušela jsem všechno možné a pořád nic. Vběhne do písku, udělá loužičku a zase vyběhne, ani nezahrabe ani žádnej náznak otočení. Chci se proto zeptat jaké kamínky máš namysli ve kterých se tvoje činčilka koupala?? že bych je zkusila taky Smile

A jaký používáš písek? Podle mě si tvoje činčila myslí, že je to záchod, takže by možná stálo za úvahu vyměnit značku písku (třeba na Vitakraft nebo Witte Molen). To už jsi zkoušela? :wink:


Ahoj měla jsem všechny značky a už jsem dala vědět do farmy ve Zbýšově, tak budu brát písek od nich.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”