Vypadávání chloupků + kozí hřbet

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lucinda ABC
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Říj 11, 2011 17:55

Vypadávání chloupků + kozí hřbet

Příspěvekod Lucinda ABC » Út Říj 11, 2011 18:13

Potřebovala bych poradit, nedávno jsem si koupila malého činčiláka, nyní je mu 7 měsíců. Pořídila jsem si k němu i starší samičku (3,5roku prý už měla mladé). Samičku jsem si přivezla domů a mám podezření, že předchozí majtelé se o ní moc dobře nestarali. Hodně jí totiž líná srst (mnohem víc než tomu malému), když jí dám do písku, tak se v něm nemeje a připadá mi, že má tzv kozí hřbet (tím si, ale nejsem 100% jistá). Můžete mi poradit, jak jí mám pomoct a co se dá s se hřbetem dělat, proč ho má? Zatím s činčilami nemám velkou zkušenost a nerada bych něco zanedbala. Děkuji za rady.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 11, 2011 18:19

Pokud není na písek zvyklá, chvíli bude trvat než se začne koupat. Můžeš jí jemně sypat písek na hřbet a mnout.
Máš fotku samičky? Nejlépe v sedě aby byl hřbet vidět. Kolik váží a přibrala něco co je u tebe?

Lucinda ABC
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Říj 11, 2011 17:55

Příspěvekod Lucinda ABC » Út Říj 11, 2011 18:28

Nyní váží 700g. Mám jí teprve 4 dny.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 11, 2011 18:36

To je moc pěkná váha. Někdy můžou mít malinko hřbet po miminkách. Hlídej váhu a kdyby hodně klesala a nežrala byl by problém. Dospělé činčilky hůře snáší převoz, tak počítej s tím, že lehce váha klesne.
Nevíš čím jí krmili?

Disable adblock

Lucinda ABC
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Říj 11, 2011 17:55

Příspěvekod Lucinda ABC » Út Říj 11, 2011 18:42

No právě, to si myslím, že je ten hlavní problém....dávali jí jan granule, prý nic jiného nejí (ani seno!!!!!!!!!!). Já mám na krmení směs, kterou mi jí a poprvé, když jsem jí zkoušela dát seno, tak se po něm mohla utlouct. Začíná už pomalu ochunávat jablíčka a mrkev a zkusila i meduňku, tak nevim proč jí nikdy nezkusili dát i něco jiného, jsem na ně fakt moc naštvaná!

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Út Říj 11, 2011 18:44

Lucinda ABC napsal:No právě, to si myslím, že je ten hlavní problém....dávali jí jan granule, prý nic jiného nejí (ani seno!!!!!!!!!!). Já mám na krmení směs, kterou mi jí a poprvé, když jsem jí zkoušela dát seno, tak se po něm mohla utlouct. Začíná už pomalu ochunávat jablíčka a mrkev a zkusila i meduňku, tak nevim proč jí nikdy nezkusili dát i něco jiného, jsem na ně fakt moc naštvaná!


Směs jí nedávej, krmit granulema je správný. Samozřejmě potřebuje seno, mrkev a jablíčko dávat můžeš (i když názory jsou různé, naši jsou na čerstvé zvyklý, ale jinak lidi dávají spíš sušený), bylinky taky, pak nějaké pamlsky (co, to najdeš všude tady na fóru), ale prosím tě směs ne, tím jí ničíš játra...

Lucinda ABC
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Říj 11, 2011 17:55

Příspěvekod Lucinda ABC » Út Říj 11, 2011 18:47

Aha....ok v té směsi jsou hlavně granule, kousky sena a dyňová semínka a rozinky, nic jiného, to fakt vadí, jo? Tak to jsem fakt netušila...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 11, 2011 18:48

Směs určitě ne, ta právě způsobuje onemocnění jater jejichž příznak je kozí hřbet.
Základ pouze granule, seno, voda a denně 2-3 mlsky, víc ne. Všeho moc škodí a činčilky jsou háklivé na zažívání a tučné věci.

Lucinda ABC
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Říj 11, 2011 17:55

Příspěvekod Lucinda ABC » Út Říj 11, 2011 18:51

OK, díky za rady, za směsi teda vyberu jenom granulky:-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 11, 2011 19:37

Lepší je jí dát ptáčkům a koupit granulky nové.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 11, 2011 22:26

Smes opravdu ne.Granule kvlaitni pro cincilky,jak psaly holky, denne seno a denne muzes suseny sipek, obden krizalku jablicka, nebo kousicek cerstveho, lepsi a zdravejsi, nez rozinka je kustovnice cinska-goji, susene cervene plody v prodejne zdrave vyzivy.Jeden kousek dvakrat do tydne.Ja obcas davala i vypeckovanou kulicku hroznoveho vina cerstve a vyborna vec a hlavne prevence prerustani korenu zubu je platek ususene karotky, klidne kazdy den jeden kousicek.To bude asi potrebovat, nebot, pokud ji nedavali ty chytrolini seno, tak se bohuzel muze ocekavat problem s koreny a stolickami.Mozna bude mit stesti, ale pokud tak dlouho seno nedostavala a zrejme ani vetvicky na okus z jablone, svestky, lisky, vrby, tak problem byt muze.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Říj 11, 2011 23:24

jasmin napsal:...Mozna bude mit stesti, ale pokud tak dlouho seno nedostavala a zrejme ani vetvicky na okus z jablone, svestky, lisky, vrby, tak problem byt muze.


švestku ne, neměly by mít větve z peckovin, ty prý obsahují malé množství toxinů.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Říj 12, 2011 4:54

To jsou fakt koumáci, jestli jí nedávali seno :roll: A v granulích jsou velké rozdíly. Osobně myslím, že je dobré míchat pár značek. Pak má činča pestřejší talíř, ale nedochází k selekci, která by ohrožovala játra. Držím s činčilkama palce, ať si vzájemně přinášíte radost :D

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”