Divné chování

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lumian
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Stř Zář 07, 2011 20:27

Divné chování

Příspěvekod Lumian » Stř Zář 07, 2011 20:36

Už se mi to stalo podruhé, že když jsem nechala činčilu vyběhat, najednou si bezvládně lehla na zem a vypadala, jako by měla každou chvílí umřít. Prostě si běhá a naráz si lehne a má otevřené jenom oči a dýchá velmi pomalu. Normálně se nenechá ani chytit, takhle když ji vemu do ruky tak se ani nepohne.Položím ji teda na postel. Zachvíli se probere a běhá o sto šest. Bojím se,aby se jednou nestalo to, že už se nezvedne. Nevíte někdo o co jde? Jestli je to třeba vyčerpáním z běhu? Činčilu mám druhým rokem,takže stářím to nebude. Předem děkuji za odpovědi. :cry:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 07, 2011 20:48

Mně to dělali kluci, když dlouho běhali. Podle mě neměli fyzičku, asi jim bylo i horko, tak si prostě lehli na poličky, natáhli zadní nožky a odpočívali.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Zář 07, 2011 21:38

A jen lezi a spi unavou, nebo ma pritom krece a vypada to, jako epilepticky zachvat?Ze o sobe nevi?
Muze mit slabsi srdicko, muzou to byt krece, epilepsie, pokud by byly ty krece a najednou pozvolna upadala jakoby do bezvedomi.
Zkus ji davat dvakrat do tydne kustovnici cinskou-goji, jeden kousek, jsou to susene cervene plody.Obsahuje hodne vitaminu a i becka.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Zář 07, 2011 21:44

Necháváš jí běhat pravidelně denně stejnou dobu nebo různě? Můž to být únava pokud je doba různá.
Pokud ne, může mít problémy se srdíčkem (je potřeba zajít k veterináři) nebo nedostatek vitamínů- zkud dávat, jak psala jasmin, kustovici čínskou a do napáječky občas B-komplex (seženeš v lékárně- 1/4 tbl/250ml).
Pokud by se problémy opakovali, bylo by potřeba zajít k veterináři. Od kuď jsi?

Disable adblock

Lumian
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Stř Zář 07, 2011 20:27

Příspěvekod Lumian » Stř Zář 07, 2011 22:45

Nechvávám ji vyběhat různě, dokavaď sama nejde do klece, pak už poznám, že už ven asi moc nechce. Prostě leží na bříšku, že ani není schopna vstát na tlapky, vypadá spíš unaveně, že má přivřené oči a strašně pomalu dýchá, za pár minut se zase zvedne, sice chvíli naříká,ale vypadá v pohodě.

Lumian
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Stř Zář 07, 2011 20:27

Příspěvekod Lumian » Stř Zář 07, 2011 22:51

A kde se dá prosim vas sehnat ta kustovnice??

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Stř Zář 07, 2011 23:52

V prodejně zdravé výživy, nebo jsem ji viděla i v intersparu... Nesmí být doslazovaná ani jinak upravovaná... :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Zář 07, 2011 23:53

kustovnici cinskou-goji sezenes v prodejne zdrave vyzivy, bioprodejna.
Pokud das ten b-komplex do napajecky s vodou, tak druhy den musis poradne vyplachnout a dat cistou vodu, ponevadz se to kazi.
Jak to popisujes, tak pravdepodobne muze mit arytmii-problem se srdickem.Mozna by to chtelo opravdu dobreho veta pres cincily take, odkud jsi?V Praze je Lietavcova vyborna na Hurce, v Brne Jekl Plackeho universita, vychodni cechy-Hradec Kralove Bartos

Lumian
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Stř Zář 07, 2011 20:27

Příspěvekod Lumian » Čt Zář 08, 2011 0:34

Jsem z Frýdku Místku. Jinak moc děkuju za Vaše rady, zkusím, co jste mi poradili.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Zář 08, 2011 11:43

Tak to si projdi tady temata starsi, ti, kteri jsou z Ostravy, treba Lida Ti poradi, kde tam je dobra veterina pres cincilky, jinak bys musel do toho Brna k Jeklovi.Ale, pokud jde o nejake celkove vysetreni a ne zuby, koreny, tak by to zvladli na nejake dobre veterine, kde maji zkusenosti s hlodavci a malymi zviraty a maji isufloran inhalacku vpohode.Nedavno Lida nejakou vetreinu u nich doporucovala tady nekde v temetech nemoce

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

nemoci a potíže

Příspěvekod RENÁTA » Čt Zář 08, 2011 15:44

V Ostravě Marianských horách je veterinář na činčilky

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

nemoci a potíže

Příspěvekod RENÁTA » Čt Zář 08, 2011 15:48

Vítězslav Raška hynaisova naproti Haavany hned vedle hotelu v uličce na domu jsou nakresleni pejsek a kočička 596622115 nejlépe zavolat jestli je tam paní doktorka na činčily ,protože se tam střídají

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”