Kočky

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Kočky

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Ún 10, 2005 8:57

Ahoj všichni,
nemáte někdo doma kočku?
Já ano, už dost dlouho a několikátou, a můžu říci, že kočičí jídelníček mi přijde mnohem větší oříšek než psí, protože kočka hnedtak něco nežere. Přílohy? Rýže? Neexistuje. Vyberou kousky masa a zbytek nechají být. Když jim něco nechutná, zarputile hladovějí třeba několik dnů. Takže já nakonec kočky krmím konzervami, vařeným kuřetem a občas (výjimečně) syrovým hovězím, někdy dávám vajíčko nebo tvaroh, ale na nic jiného jsem zatím nepřišla.
Máte někdo doma kočku a poradíte mi, čím ji živíte?
(P.S.: Tímto je příděl našich zvířat vyčerpán, takže žádné další zvířecí téma už zakládat nebudu, třeba: čím živíte svého leguána... :lol: )

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Bře 27, 2005 21:33

Ahoj všem!
Mám dotázek co se týče kočiček. Zajímá mě, jaká očkování by měla kočička(zatím koťátko) podstoupit a jak často?
Děkuji!

Jo a věřili byste, že kocourek žere taky psí granule??? :shock:

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Očkování

Příspěvekod VeronikaL. » Út Bře 29, 2005 10:07

Kočky chodí na očkování jako psi, tj. jednou ročně. Je pro ně také nějaká vícekombinace, veterináři ji znají. Jestli by Ti to pomohlo, můžu se podívat do očkovacího průkazu a napsat Ti, co jsem tam vyčetla.
Malá koťata myslím častěji, domnívám se, že dvakrát po sobě. Přesně to bohužel nevím, protože jsem dávala očkovat jen jednu malou kočku z útulku a té už bylo asi sedm měsíců a jedno očkování už z toho útulku měla. Ale veterinář to podle mě ví.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Bře 29, 2005 12:28

Tahle číča je nalezenec, už jsem tu o ní někde psala. Ze zranění se částečně dostala, jen na přední tlapku už nikdy chodit nebude. Nevíme nic, jak je stará a jestli někomu patřila. Nemám s kočkama vůbec žádné zkušenosti, tak se ptám. Jinak díky!

Disable adblock

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Kočička

Příspěvekod VeronikaL. » Út Bře 29, 2005 13:07

Vzpomínám si, žes psala o nějaké zraněné kočce, kterou špatně ošetřoval venkovský veterinář, předpokládám, že je to ona.
Pokud budeš kočku mít Ty (nebo někdo, kdo bude ochoten se jí více věnovat, ne jí jen dát šanci přežít), doporučovala bych ji odvézt k veterináři do Prahy (nebo do jiného většího města), tam snad mají všichni zkušenosti se psy a kočkami. Na tom venkově to možná pořád berou jako "odpad", kterého je všude plno, tak nač velké léčení?
U veterináře by měli poradit i s tím očkováním, možná by se spíš naštvali, kdyby jim tam člověk nesl s sebou seznam. (Ten venkovský by jí ale se svým přístupem dal asi jenom vzteklinu.)
Rozhodně bych doporučovala dát kočku v dospělosti kastrovat. (Doporučuje se kolem roku, útulky kastrují i dříve. Svůj názor by také řekl veterinář.) Jednak jsou stále kočky přemnožené, koťata nikdo nechce a ta pak špatně končí, jednak se nekastrovaná kočka dost toulá a často se ztratí úplně. Průměrná životnost nekastrované kočky na venkově je prý dva roky :(
V bytě je taky prakticky nemožné nekastrovanou kočku mít, jednak docela trpí, protože chce ven, a jednak smrdí tak děsivě, že je to pomalu na vyklizení bytu.
Pokud bys ještě něco potřebovala kolem kočky, ozvi se.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Bře 29, 2005 13:52

Jo, dík, je to malej kocourek. Chtěla jsem ho vzít domu, ke svému veterináři, ale maminka nechtěla. Teď ji má babička doma v bytě, číča papá a je ze světa hrozně vykulená, prostě zvědavé kotě. S tou kastrací je mi to jasné...
Děkuju za rady, když budu chtít něco konkrétního, to najdu na netu, ale zajímají mě také zkušenosti.
Takže ještě jednou dík. :D

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Kocourek

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Bře 30, 2005 8:30

Terezko, podle mě by si měla babička dát pozor, aby se jí kocourek nezačal toulat přes noc. To znamená se ho vždycky večer snažit odchytit a zavřít doma. Vím ze zkušenosti, že jakmile se začnou kočky toulat v noci, mizí i na několik dní a ocitají se v "rizikové skupině" s průměrnou životností dva roky (zastřelení myslivcem, přejetí autem, otrava jedem...). Když chodí ven jen přes den, zpravidla se neodváží tak daleko. To je tedy jedna rada, kterou můžu dát "ze zkušenosti".
Kocoura bych dala v každém případě kastrovat, a to ještě před dovršením roku, protože jak začne lítat za kočkama, není k udržení (a právě se začíná dlouhodobě toulat) a přispívá k množení bezprizorních venkovských koček, jejichž život není příliš růžový.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Bře 31, 2005 9:45

Kocourek je zavřený doma, chodí na kočičí záchod. Osobně pochybuju, že by venku dlouho přežil, je zraněný a odkázaný na člověka. Sranda bude, až začne očůrávat rohy v bytě.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Kocourek

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Bře 31, 2005 14:50

Je možné mít kočku stále v bytě a nepouštět ji, taky nepouštíme kocoura ven, protože by pravděpodobně zašel ještě týž den, kočka si zvykne a netrpí tím.
Rohy očůrávat nemusí, kočky bývají velmi čistotné a chodí na kočkolit. Až kolem dospívání by mohl začít značkovat, a to je ten příšerný smrad na vyklizení bytu, jak jsem psala :x
Ale každá kočka je jiná, jeden kocour mi do kastrace vůbec značkovat nezačal.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Dub 05, 2005 15:08

Slyšela jsem, že kastrace koček není pro kočky tak strašná jako pro psi. Že se rychle vzpamatují, je to pravda? Musím říct, že u mojí labradorky byla kastrace trochu náročná a špatně se z toho dostávala.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Kastrace

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Dub 06, 2005 9:39

Kastrace koček opravdu nijak dramatická není. Dávala jsem kastrovat postupně dva kocoury, vzpamatovali se (asi) tak po dvou hodinách a druhý den už pomalu nevěděli, že jim něco bylo. Ani narkóza není tak silná jako třeba u trhání zubů (toho samého kocoura jsme měli právě na trhání zubů a já už jsem se bála, že se z narkózy vůbec nevzbudí, když jsem to srovnávala s dobou působení narkózy po kastraci). Ranka je poměrně malá a snadno se hojí.
Já sama nemám ale ani nijak hroznou zkušenost s kastrací psů. Náš starší kokršpaněl je kastrovaný (asi před deseti lety), a snášel všechno velmi dobře, a jedna kolegyně v práci dávala minulý týden kastrovat fenu a také říkala, že ranka je malá a druhý, třetí den už fenka chtěla běhat.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Dub 06, 2005 10:41

Když ona moje labradorka měla trochu více podkožního tuku(to už tyhle vodní plemena mívají) a měla vaječníky hodně hluboko zastrčené, tak doktor říkal, že se v ní musel trochu hrabat a že jizva prý je trochu větší, má asi 6 cm. První noc a den měla velké bolesti, takové, že celou dobu stála na nohách, nemohla si ani sednou ani lehnout, prožívali jsme to s ní. Pak další dny to bylo jen lepší a následně bez komplikací.
U kocoura to asi není problém, není to zásah do dutiny břišní...a nestojí to tolik jako u psa.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Teri

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Dub 06, 2005 13:47

Tak to dodatečně lituju chudinku Teri, že si to takhle protrpěla, i pro vás to muselo být hrozné, ještěže je to už pryč.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Dub 06, 2005 13:50

Nebyla to procházka růžovým sadem, hodně jí to bolelo a já jí to ani nemohla ulehčit, navíc jí to sama způsobila...ale dneska už bojujeme jen s nadváhou, kvůli změně metabolismu. Musíme vést aktivní život a Terinka je občas trochu lenoška :).

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » Stř Dub 06, 2005 19:03

Nase kokrspanelka Dina nemela nikdy stenata (at jsme ji nabizeli kterehokoli kokra, nechtela ho,ale pak se "spustila" s nejakym vorechem, museli jsme ji nechat pichnout injekci), a pak zacala mit problemy s mlecnymi zlazami. Nejdrive jsme byli nekolikrat na operaci(odstraneni zlaz), pak veterinar doporucil kastraci (v 9letech). Dina mela poradnou jizvu, asi 10cm, a to nebyla zadnej tlustoch. Myslim, ze to na ni nema zadnej vliv, krome vetsi chuti k jidlu a taky ze ma sklon k pribyvani na vaze. Dostava granule Pro plan a ted je to v poradku. Jinak je ale v pohode, porad dela blbiny jako stene.

siminek

Příspěvekod siminek » Stř Kvě 10, 2006 16:40

Já mám doma momentálně 2 kočky, ono jich bylo víc,ale umřeli nebo se odstěhovali:-) Naše potvory jsou dost vybíravé, ale jí konzervy a granule, sem tam nějaké maso co se uvaří. Navíc naše vykastrovaná kočka má už 14 roků a je v rodiném baráku:-) Má se čile k světu i když už měla problémy a mysleli jsme že o ní příjdem, je fakt že má granule které stojí 700Kč, ale jen kvůli trávení.

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Kvě 11, 2006 12:36

Já žádnou kočičku sice nemám, ale moje sestra s manželem mají chovnou stanici (6 koček + 2 kocouři + koťata), tady je webová stránka: www.nimblecat.net Zkušeností maji dost, ale teď nemají moc času, takže nevím, jak často aktualizujou.
Se značkováním u kocourů je to strašně individuální, jeden jim čurá zásadně jenom do peřin, oblečení apod., ale s druhým v poho spí a vůbec neznačkuje a nesmrdí.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky

Příspěvekod camilla » Čt Kvě 11, 2006 12:45

VeronikaL. napsal:, protože kočka hnedtak něco nežere. Přílohy? Rýže? Neexistuje.


u našich mám kocoura - zmrzlina, čokoláda, zeleninovej salát, k masu sežere úplně všechno.... žebrá víc než pes a mňouká stylem: "mam hlad, mam hlad..." :lol:

A náš voříšek Ťapka, ta měla jen jednoho psího milence - přijížděl k nám do vesnice s chatařema, co měli chatu naproti za rybníkem. Přijeli, u nás ho vysadili, on zaštěkal před vraty, my pustili Ťapku, odběhli spolu na chatu, tam pobyli chvilku, pak ji přivedl zpátky, zaštěkal u vrat, my jsme pustili Ťapku domu, chataři přijeli, vyzvedli Lumpíka a jeli domu. Měla štěnata jen s ním, bohužel první tři nám zajeli, pak se narodil jen Dixík, ale tomu někdo hodil ostrý kosti, takže jsme ho museli nechat uspat... :cry: Lumpíka pak ve městě přejeli a Ťapka už jinýho nápadníka nechtěla a neche. Když si chtěl vždycky nějakej zašpásovat, tak zle pořídil... Taky Ťapce je už skoro 13 lidských let, takže už je vlastně v důchodu.... :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Kvě 11, 2006 12:51

A kdyz je kocka nekastrovana, tak smrdi? Pochopila jsem z vasich prispevku, ze kdyz ji chci mit v byte mela by byt kastrovana prave aby nesmrdela, chapu to dobre?
Moc kockam nerozumim, ale jednou bych je chtela mit....

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Kvě 11, 2006 12:54

Vlasticka napsal:A kdyz je kocka nekastrovana, tak smrdi? Pochopila jsem z vasich prispevku, ze kdyz ji chci mit v byte mela by byt kastrovana prave aby nesmrdela, chapu to dobre?
Moc kockam nerozumim, ale jednou bych je chtela mit....


já kočky miluju, ale ne v bytě. Známá má kocoura, je kastrovanej, a smrdí stejně... tak nevim. Ale v bytě je opravdu lepší mít kastrovanou kočku. Ale radši kočku než kocoura. Kocouři, když mají přístup ven, tak se toulaj. a někdy se ani nemusí vrátit. Kočky se prý vracejí, aspoň takhle mi to jednou říkala moje babička, když jsem byla malá. :wink:

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Kvě 11, 2006 13:00

Taky záleží na tom, odkud si kočku pořídíš. Pokud ji chceš jen na mazlíka a ne na chov a výstavy, tak si vem nějakou z útulku, bude ti vděčná, ale nevím jak moc vychovaná... Pokud si ji pořídíš od slušného chovatele, tak by měla chodit na záchod a pokud by měla nějaké špatné návyky, tak by ti to majitel měl říct.
Kočky do se kastrujou hlavně proto, aby holky nemrouskaly, protože to je někdy takovéj kravál, že se to nedá vydržet a kocouři hlavně, aby neznačkovali, ale někteří kocouři smrdí prostě i bez značkování.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Kvě 11, 2006 13:08

dekuju, to jsem nevedela. Kocicky jsou hrozne roztomile zviratka. Tady kolem panelaku se jich par potuluje. ale maji obojek, takze nekomu asi patri. Jsou takove fajne a cistotne, maji krasny kozisek, vzdycky se nechaji pohladit...

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Kvě 11, 2006 13:16

Vlasticka napsal:vzdycky se nechaji pohladit...


ty asi nevíš kolik nemocí může kočka přenášet...
no, já je taky občas pohladím, ale pak si dlouho drhnu ruce :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Kvě 11, 2006 13:19

Maki napsal:
Vlasticka napsal:vzdycky se nechaji pohladit...


ty asi nevíš kolik nemocí může kočka přenášet...
no, já je taky občas pohladím, ale pak si dlouho drhnu ruce :lol:


Ja samozrejme taky :lol: :lol: vim ze vsechny takove toulave zviratka muzou neco mit, ale ony opravdu vypadaji cistotne a motaji se tady okolo jedne zahrady. Kdyz prijdu domu tak je myti rukou to prvni co delam :wink:

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Kvě 11, 2006 13:22

A jakou kočku bys chtěla?

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”