dotaz na serioznost chovatelů z farmy Bobina

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jste spokojeni s koupí z farmy Bobina?

jsem spokojen/a
4
10%
nejsem spokojen/a
18
43%
nemám zkušenost
20
48%
 
Celkový počet hlasů: 42

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

dotaz na serioznost chovatelů z farmy Bobina

Příspěvekod žanda » Ne Říj 09, 2011 21:23

Chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti s farmou Bobina. Uvažovala jsem o koupi jedné činčilky z jejich chovu, ale slyším z mnoha stran špatné zkušenosti.. Bojim se, abych nedopadla špatně, jako mnozí lidé o kterých jsem slyšela..

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Ne Říj 09, 2011 21:27

nevím jaké špatné zkušenosti měli,ale já mám odtud samičku a jsem spokojená :D

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Ne Říj 09, 2011 21:57

Bobinku nedoporučuji!!!!!! :?

Gasex24
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Říj 10, 2011 6:54

Re: dotaz na serioznost chovatelů z farmy Bobina

Příspěvekod Gasex24 » Po Říj 10, 2011 7:07

žanda napsal:Chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti s farmou Bobina. Uvažovala jsem o koupi jedné činčilky z jejich chovu, ale slyším z mnoha stran špatné zkušenosti.. Bojim se, abych nedopadla špatně, jako mnozí lidé o kterých jsem slyšela..


Tak te´d nevím, zda jsi tak naivní, nebo tu jen provokuješ. Vážně si myslíš, že ti zde veřejně někdo napíše negativní zkušenost s farmou bobina? Ne, že by ji nikdo neměl, ale nikdo se tím nechlubí a většina se bojí, že by se to stejně otočilo proti nim a nakonec by se dočkali jen urážek ostatních.

Disable adblock

Avatar uživatele
Poorubacka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: Ne Kvě 31, 2009 9:51
Místo/Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvekod Poorubacka » Po Říj 10, 2011 9:55

Myslím, že to není ani naivita ani provokace... Žanda nepsala ať se kdokoliv rozepíše veřejně, určitě čekala názory přes SZ... A myslím, že tady nemá nikdo potřebu farmě Bobina škodit... A jak jinak se zeptat na něco co chcete vědět??? To má všem uživatelům fóra zasílat SZ???

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Říj 10, 2011 14:39

Tak si tu založte black list a white list a hodnoťte prodávající a kupující jako na dalších fórech a prodejních serverech. Vyjádřit názor na obchod. Je každého právo, vyjádřit spokojenost nebo špatný přistup.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 10, 2011 15:39

Na žádost zakladatele tématu mohu udělat z příspěvku hlasování pokud si myslíte, že by se tak vyjádřili i ti co se "bojí". Byl zadán normální dotaz a každý může mít jinou zkušenost.

A pochybuju, že by tu někdo někoho urážel, nelze soudit když se u prodeje nebylo a zvíře nevidělo. K prodeji a koupi ať se vyjádří ti to zkušenost mají. K tomu mají právo a aspoň to může být odrazení / doporučení pro případné zájemce.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Říj 10, 2011 17:08

Děkuji za názory. Minlub, klidně hlasování udělej, to mě nějak nenapadlo.. Děkuji.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 10, 2011 18:08

hlasování dodáno

Avatar uživatele
Poorubacka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: Ne Kvě 31, 2009 9:51
Místo/Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvekod Poorubacka » Po Říj 10, 2011 19:46

Jak se tak koukám tak to hlasování je anonymní???

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 10, 2011 19:51

ano, hlasování je anonymní

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Po Říj 10, 2011 20:14

na tohle jsem čekal,ale koukám že se nikdo neozve ač jsem slyšel samé stížnosti......úmrtí?nízká váha?rodokmeny?
mám od nich naštěstí jen jednu činčilku ale do dnes nemám rodokmen a nevím kdy se narodila,opravdu seriézní

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Út Říj 18, 2011 10:58

Před měsícem jsem zakoupila samečka EDE.. zdá se mi světlejší ..ale snad dotmavne... po přvzetí zvířete jsem na Farmu psala a nic žádná reakce o tom jak jsem spokojení nebo spíš nespokojená.... a s žádostí o rodokmen?..... to nemám žádnou odpověď taktéž..... Za sebe říkám Poprví a neposledy.... žádnou činčilu už tam kupovat nebudu.... Pán mlčí a pro mě je to neserioozní chování

Verysek 80
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Út Říj 18, 2011 21:54

zaplatili jsme a činčilky nemáme:-(

Příspěvekod Verysek 80 » Út Říj 18, 2011 22:25

Dobrý den,již delší dobu máme u Farmy Bobina zamluvené a kompletně zaplacené činčilky,ale bohužel s námi nikdo nekomunikuje-nereaguje na maily ani SMSky :( Pokud sháníte činčilky,doporučuji opatřit si je jinde!

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Stř Říj 19, 2011 12:46

zdravím, taky jsem měla potíže s farmou Bobina, ale možná by bylo dobré, tu veřejně přiznat, že za bobinu vyřizuje věci jiný človíček, který s bobinou nemá nic společného!! Po pravdě mě teda dost vadí, že jsem komunikovala s třetí osobou aniž bych o tom věděla!!!!! Nemá to souvislost s reakcí / nereakcí farmy bobina????????Nevím co si o tom myslet.... Doporučuji komunikovat přes telefon.. a pak se uvidí jak na tom bobina je... :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Říj 19, 2011 13:20

Tak to je hnus, aspoň člověk ví naco (na koho) si dávat pozor, ono taková černá listina není vůbec špatná, lidi aspoň budou vědět, co u koho můžou očekávat :wink:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Stř Říj 19, 2011 13:31

no hlavně od koho!!!ono je to lehko manipulovatelné, hlavně recenze na někoho s kým nekomunikujete!

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 19, 2011 13:49

Milá Miriam,
jestli myslíte mě, tak by jste si možná měla zjistit veškeré informace, ne pouze od jedné strany, se kterou mám spory. To pak moc objektivní opravdu není, hlavně když jde o to, aby Vás uklidnil a neřešila jste Váš problém přes právníky. Navíc, když Vás již několikrát podvedl mě dost zaráží ta důvěra, že bude říkat pravdu.
To, že jsem farmě Bobina na požádání udělala, zaplatila a spravovala komplet celé stránky, zařídila mail a vytvořila inzerát na fórum ještě neznamená, že jsem vyřizovala poštu nebo jak to myslíte. Těžko asi budu bez informací popisovat stav cizích zvířat či je dokonce prodávat.

Vůbec jsem se s ohledem na to, kolik mám od nich činčil nechtěla vyjadřovat, ale tohle pomlouvání na zakrytí vlastních chyb je už na mě opravdu moc.
Hodně jsem Bobinu doporučovala, což mělo za následek, že si lidí u nich kupovali. Teď mě to pravdu mrzí.

Mám zde 4 činčily, od kterých již měsíc urguju rodokmeny. Bohužel u samečka, který si vykousává boky a zkracuje ocas, mi bylo řečeno, že neexistuje záznam, tak si nejsem jistá ani rokem narození. Druhý sameček přijel ve 3 měsících s váhou 230g. Bohužel samička s váhou 217g ve 2 měsících mi po převozu zemřela. Naposledny mi místo safírky přijela violeta, která má vodový průjem, léčíme jí a není na tom dobře.
Na mé urgence a dotazy nikdo neodpovídá. Safírka mi přijela na mé náklady, ale violetu jsem odmítla vrátit zpět v takovém stavu za což jsem si vysloužila pár hezkých SMS.

Rozhodně bych čekala jiný přístup, postavit se svým chybám, ne vše hodit na ostatní jen abych byla všude za dobře a lidi mi nenadávali.
A bohužel s např. problémy z váhama z Bobiny nejsem sama : http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=11454

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Říj 19, 2011 14:04

navíc myslím, že ani komunikace po telefonu nic nezaručuje. já měla pomáhat při převozu činčily a vše bylo domluvené na určitou hodinu, a to jsem komunikovala přímo s michalem, a pak když měl v určitou hodinu činčilu přivézt, tak nikde nikdo, ani sms, až když jsem napsala já naštvanou sms, kde jako je, protože jsem potřebovala odjet zpět do brna, tak se ráčil ozvat, že výměna se nekoná. jinak by se nejspíš vůbec neozval a to na to měl celej den. navíc se mu snažila spousta lidí dovolat a neustále byl nedostupný nebo nezvedal a podobně. jsem ráda, že jsem od nich nekoupila žádnou činčilu, jelikož bych se ještě ted domlouvala na převozu, nebo by mi přijela jiná činčila a rodokmeny bych neviděla nikdy v životě!

fifinka
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Říj 19, 2011 15:34

Příspěvekod fifinka » Stř Říj 19, 2011 15:45

Dobrý den,
Byla jsem upozorněna na toto téma týkající se prodeje z farmy bobina.mám od nich činičilku která je úžasná ale protrpěli jsme si své.Když jsem jí zamlouvala,komunikace byla bez problémů,velká ochota jen fotky trvalo dlouho.Hlavní věcí bylo kdy už pošlu zálohu.Sice to chápu,ale z komunikace mi připadalo že jde pouze o to.Nakonec jsem zaplatila na dvakrát smaičku celou a zde již komunikace ustala.Po několikátém mailu jsme si našla číslo a zavolala.Do telefonu ochota,domluvili jsme si předání.Pak mailem odklad,znova jsme se domluvili ap o několikátém telefonátu z mé strany jsme si činičlku odvezli.
Do chovu nás pán nepustil,rodiče neukázal a jednání hrozné.Okolí a ubytování všechmi spíš připadalo jak v hororu.Činčilka byla mastná a vůbec nebyla zvyklá na seno.Granulky do začátku nám odmítl dát.
Když jsme is jí přivezli dostala průjem,který týden neustával a byli jsme i u veterináře.Měla i malou váhu.Teprve až po měsíci se srovnala a začala i přibírat.

Komunikace probíhala s panem Weigarthem,co jsme is řekli do telefonu to pak psal v mailu a opačně.Hodně mě štve že jsem poslala zálohu a pak jí doplatila,mít jí platit na místě nebo po této komunikaci odřeknu určitě.Chtěli jsme činčilku na mazlíka a pak možná pořídit samečka,ale po téhle zkušenosti mám už opravdu strach si někde něco zamluvit a bojím se abych nedopadla stejně :(

fifinka
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Říj 19, 2011 15:34

Příspěvekod fifinka » Stř Říj 19, 2011 15:53

Ještě jak to čtu musím upřesnit,že jsem pak přes telefon komunikovala a ani na SMS ani telefony mi dlouho nikdo nebral.A když ano nic určitého jsem se nedozvěděla a vše se odkládalo a domluva opravdu na nic.Takže jestli mail nebo telefon,stejný přístup.
na shledanou

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Stř Říj 19, 2011 16:09

Ahoj,já mám z Bobiny 9činčil...2 mi umřeli(nebyli levní)zbytek je zatím OK...ale od března nemám rodokmeny...stále Bobinu ,,obtěžuji"emailem a nic...tak asi se už nedočkám :?
Jinak,jak potřebuji granule,tak p.Michal je ochotný...tak nevím co se stalo

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Stř Říj 19, 2011 16:23

fifinka napsal:Dobrý den,
Byla jsem upozorněna na toto téma týkající se prodeje z farmy bobina.mám od nich činičilku která je úžasná ale protrpěli jsme si své.Když jsem jí zamlouvala,komunikace byla bez problémů,velká ochota jen fotky trvalo dlouho.Hlavní věcí bylo kdy už pošlu zálohu.Sice to chápu,ale z komunikace mi připadalo že jde pouze o to.Nakonec jsem zaplatila na dvakrát smaičku celou a zde již komunikace ustala.Po několikátém mailu jsme si našla číslo a zavolala.Do telefonu ochota,domluvili jsme si předání.Pak mailem odklad,znova jsme se domluvili ap o několikátém telefonátu z mé strany jsme si činičlku odvezli.
Do chovu nás pán nepustil,rodiče neukázal a jednání hrozné.Okolí a ubytování všechmi spíš připadalo jak v hororu.Činčilka byla mastná a vůbec nebyla zvyklá na seno.Granulky do začátku nám odmítl dát.
Když jsme is jí přivezli dostala průjem,který týden neustával a byli jsme i u veterináře.Měla i malou váhu.Teprve až po měsíci se srovnala a začala i přibírat.

Komunikace probíhala s panem Weigarthem,co jsme is řekli do telefonu to pak psal v mailu a opačně.Hodně mě štve že jsem poslala zálohu a pak jí doplatila,mít jí platit na místě nebo po této komunikaci odřeknu určitě.Chtěli jsme činčilku na mazlíka a pak možná pořídit samečka,ale po téhle zkušenosti mám už opravdu strach si někde něco zamluvit a bojím se abych nedopadla stejně :(


Moc děkuji za reakce jak vám tak všem ostatním. Vážím si jich.

Jen bych chtěla přímo vás uklidnit, že tohle chování má asi jen farma Bobina. Já sama za sebe mohu říci, že znám mnoho chovatelů (i kožkaře) kteří se takhle nechovají a za vše ručí, komunikují a jsou spolehlivý. To že se nědy nezdaří udělat hned fotka chápu a to že nevyjde transport taky, ale člověk musí vidět snahu to řešit... Tak to nevzdávejte. :)

Je mi líto že Michal Weigarth tolik let makal na chovu, na svém jménu a nakonec si vše takhle totálně zničí.. :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 19, 2011 16:43

Bohuzel mam take nemilou pro me zkusenost, spis otresne jednani.
Pisnu o tom vice vecer.Vahala jsem to zde napsat, nebot se to tykalo ne koupi, ale naopak, pani slibovala prese me vzit si cincilku a spolecne ji zachranit a vykoupit ze zverimexu.Ozvala se mi pred lety na inzerat, ze schanim nekoho, s kym spolecne vykoupime z jednoho zveraku cincilku, ktera tam trpela 3roky v akvarku a vlhku.Vodila me za nos nekolikrat.Nekolikrat jsme byly domluvene po telefonu, ze pro ni prijede urcity den a hodinu, ja si kvuli tomu zarizovala volno a nikdy nic.Kdyz neprijela poprve,vysvetlila mi, ale to jsem ji musela ja volat, ze se nemohla dostat a slibila prijet jiny den.Take neprijela, ale uz ani nezvedala telefon.Tak jsem se nas... a napsala ji mail, co si o ni myslim, ze je to velmi neseriozni jednani, navic ta cincilka uz mohla mit domov, ale ja pocitala s ni, tak jsem zajemce odrekla a ten si koupil jinou mezitim, takze tam zustala trpet dal, ani nevim, jak to dopadlo.Na ten mail mi odpovedela takovouto drzost nehoraznou, tu korespondenci jeste mam.Ze vi, ze to nebylo fer jednani, ale ze by prijela pouze, pokud bych tu cincilu ja koupila a zaplatila celou.Pritom dobre zpocatku vedela, na cem jsme se domluvily.Telefony samozrejme uz nebrala, ani na sms nereagovala.
Dodnes si o ni myslim sve a neni to rozhodne nic pekneho.Tenkrat bych ji, kdyby mi zvedla telefon rekla od plic, co si o ni myslim.Ta cincila nato pravdepodobne doplatila, radeji jsem tam uz pak ani nesla.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 19, 2011 16:58

Takze ja bych byvala, jako trubka a blbka mela koupit sama tu cincilu pro nekoho ciziho, kdo by si ji pak klidne treba i soupnul do chovu, ci prodal.Silena nehoraznost.S takovou drzosti jsem se jeste nikdy nesetkala a jednanim.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”