Samice

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Samice

Příspěvekod nikola.sedlarova » Čt Lis 13, 2014 16:30

Ahoj,
chtěla bych ze zeptat zda někdo z vás má zkušenosti s touto situaci: mám 4 Letou samičku (Katie) bydlí spolu s ročním mládětem (mládě je od Kaite).Chtěla bych Kaite připustit znovu ale přitom bych chtěla nechat ty dvě pohromadě.Napadlo mě že bych ji nechala oplodnit a pak ji dala zpátky k mláděti ?? Jde to tak či nejde .
Děkuji za rady #-o

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Samice

Příspěvekod minlub » Čt Lis 13, 2014 20:11

Mládě je samička? Můžeš jim pořídit samečka na trvalo. Činčilky se nepřipouští, chvilku jim to trvá než zabřeznou, navíc seznamování a převozy je pro ně stres.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Re: Samice

Příspěvekod nikola.sedlarova » Čt Lis 13, 2014 21:22

Mládě je samička.Mám strach kdybych je oddělila jestli by potom mohli být zase spolu.Nechci je nechávat natrvalo se samci.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Re: Samice

Příspěvekod nikola.sedlarova » Čt Lis 13, 2014 21:26

No a pokud bych k nim pořídila samečka .Co když bude čekat mladé jedna a druhá ne ,nemůže se stát že ty mladé zakousne ta která je nebude mít : tím myslím zda bude "tolerantní" jedna k druhé ....samečka u nich taky nemůžu nechat na pořád ...mohla bych ho potom oddělit ??

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Samice

Příspěvekod Wulfina » Čt Lis 13, 2014 22:06

Být tebou, nedělala bych to... Byla bych ráda, že se 2 samice neřežou a jsou v pohodě...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Samice

Příspěvekod minlub » Pá Lis 14, 2014 7:54

Oddělit je aby jedna měla miminka a druhá ne bych nedělala, měla bych obavy, že už je zpět neseznámím. Je to dlouho, zapomenou na sebe a dospělý (hlavně stejného pohlaví) se seznamují hůře. Pokud už, tak jim dát samečka jak jsou nebo je nechat spolu bez miminek.
To, zda budou tolerantní a nebude v rodině problém nejde dopředu říct. To ale ani u páru :wink: Mám trojky (i jsem měla dvě bezproblémové čtyřčlenné rodiny), které spolu vychází skvěle, navzájem si pomáhají s miminkami a některé si je i kojí navzájem. A několikrát už mi druhá samička pomohla s miminkama, když je maminka neukojila nebo zemřela. Také jsem ale měla trojky, které se po zabřeznutí rozhádali a jednou mi i ublížila samička miminkům u druhé samičky.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Re: Samice

Příspěvekod nikola.sedlarova » Pá Lis 14, 2014 8:25

Podle Vaších rad je nechám tedy spolu , je mi to líto ale raději to nebudu riskovat na to je mám až moc ráda.Mám ještě jeden pár který je spolu 4 roky a pořád nic ( samice je black velvet 5 roční : při koupi byla březí což mi majitel neřekl "raději nebudu jmenovat" mládě porodila a zakousla od té doby nic , sameček je standart 14 let) proto jsem chtěla nechat zabřeznout ty dvě jelikož od tohoto páru se asi už ničeho nedočkám ale když to nejde tak nejda :).

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”