prosím o radu

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

19papaja
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Zář 11, 2014 18:29

prosím o radu

Příspěvekod 19papaja » Čt Zář 11, 2014 18:35

Dobrý den mam rok starou činčilku , je hodná sice se nerada chová ,ale sem tam se necha. až do včera z ničeho nic na mě začala štěkat a utočit a i kousat ... Můžete mi poradit co se děje nechápu to, papa a pije vše ok jen když se přiblížím tak utočí , nikdy dřív to nedělala. prosím poradte...

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu

Příspěvekod Dantha » Čt Zář 11, 2014 23:30

Jeden můj činčilák se choval podobně. Nikdy nebyl velký mazel a jak začal dospívat, tak začal být uprskaný a agresivní... Když jsem ho potřebovala vytáhnout z klece, brala jsem si na něj rukavice, aby mě nepokousal. Po pár týdnech mě to přestalo bavit, dala jsem činčiláka do menší drátěné klece a začalo se s ochočováním. Strčila jsem ruku s pamlskem do klece a čekala. Samec po chvíli přestal prskat a hrozit a začal se zajímat o pamlsek. Takhle jsem ho nechala pár týdnů chodit pro mlaky a časem jsem ho začala škádlit, když si přišel pro mlsku, podrbala jsem ho. Následovalo prskání a úprk... Po čase jen úprk... Časem si na kontakt zvykl natolik, že z něj byl parádní mazel a dostal za odměnu zpátku svou velkou dřevěnou klec.
Jedna mohe samička například nesnášela chytání a když jsem strčila ruku do klece, tak prskala a po ruce vyjížděla. Byla ale zvědavá, takže jsem nechala otevřenou klec a ruku ve dvířkách. Když se přestala bát, přišla a začala zkoumat ruku. Nakonec přestala i prskat při pohybu ruky a nechala se na ruce z klece vytáhnout a nebyl problém ji chytit.

Vaše činčilka může mít změny nlady buď z toho že dospívá a hlídá si svou klec, můžou být změny způsobené třeba říjí, případně mě napadá, jestli se třeba v poslední době něco doma nezměnilo...

Určitě bych ale nepolevovala a zkoušela ji pomalu a opatrně zase na kontakt zvykat. Jsou to neuvěřitelně zvídavá zvířata a zvědavost je většinou donutí přestat se bát.

19papaja
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Zář 11, 2014 18:29

Re: prosím o radu

Příspěvekod 19papaja » Čt Zář 18, 2014 22:14

děkuji vyzkouším ... :-)

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”