Zirafciny cincilky

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Matysek
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Út Lis 27, 2007 7:52
Kontaktovat uživatele:

Zirafciny cincilky

Příspěvekod Matysek » Stř Pro 19, 2007 21:17

Barunka se nam dnes rano rozhodla nadelit predcasny vanconi darek :-)
Obrázek

Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
sbeb
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 267
Registrován: Stř Lis 14, 2007 18:16
Místo/Bydliště: Trenčianske Teplice

Příspěvekod sbeb » Stř Pro 19, 2007 21:23

Aspon mozete oslavovat Vianoce dvakrat ! :wink:
Tak krasne Vianoce
:D

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Stř Pro 19, 2007 22:06

Ať rostou do krásy a mají se dobře. :D
Gratulujeme!

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Pro 20, 2007 6:45

to jsou krásní prckové... hodně štěstí a zdraví do života
M.

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Pro 20, 2007 10:53

Gratulace! Obrázek

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Čt Pro 20, 2007 11:27

pěkný mrnousové,gratulujem.

Matysek
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Út Lis 27, 2007 7:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matysek » Čt Pro 20, 2007 13:41

Dekujeme vsem za gratulace doufame ze se prckove jen porostou - jeden je chudacek dost malej ale snad to dozene bo je porad prisatej na mamince :roll:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Pro 20, 2007 14:05

Doporučuji kontrolovat váhu (i denně), ze začátku může i trochu poklesnout ale pak musí stoupat. Pokud by jeden prcek přibíral a druhej ne, bude třeba začít přikrmovat. U mne naposledy jedno z trojčátek hublo, ale stačilo jednou dvakrát denně 2ml mléka a zlepšilo se to. Nebylo třeba ho ani nutit, pilo samo: http://www.youtube.com/watch?v=scb4206pVj8 :wink: .

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Čt Pro 20, 2007 14:14

STYRO napsal:Doporučuji kontrolovat váhu (i denně), ze začátku může i trochu poklesnout ale pak musí stoupat. Pokud by jeden prcek přibíral a druhej ne, bude třeba začít přikrmovat. U mne naposledy jedno z trojčátek hublo, ale stačilo jednou dvakrát denně 2ml mléka a zlepšilo se to. Nebylo třeba ho ani nutit, pilo samo: http://www.youtube.com/watch?v=scb4206pVj8 :wink: .
a jaký mléko jsi dával?

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Pro 20, 2007 14:27

Návodů tu najdeš hodně, já jsem dal na veterinu Palackého, odkud mi poslali recept. Nedával jsem to sem, tady jsou spíš zástanci dokrmování kočičím mlékem. Pokud malej pije, jenom se na nej moc nedostává, tak je téměř jedno, co si dá. Ke koncu dostával občas směs smetany a plnotučného mléka. Kdyby máma uhynula, takže by vyrůstal jenom na umělém mléku, bylo by to náročnější. Později jsem ho už ani netahal ven, stříkačku jsem dal přes pletivo a když měl chuť, tak vylezl bumbat. Když nechtěl, bumbal jsem já :roll: .
Obrázek

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Čt Pro 20, 2007 14:35

dík za radu,mohl by i sunar?poslední otázka.

Matysek
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Út Lis 27, 2007 7:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matysek » Čt Pro 20, 2007 16:38

STYRO napsal:Doporučuji kontrolovat váhu (i denně), ze začátku může i trochu poklesnout ale pak musí stoupat. Pokud by jeden prcek přibíral a druhej ne, bude třeba začít přikrmovat. U mne naposledy jedno z trojčátek hublo, ale stačilo jednou dvakrát denně 2ml mléka a zlepšilo se to. Nebylo třeba ho ani nutit, pilo samo: http://www.youtube.com/watch?v=scb4206pVj8 :wink: .
Bezva diky moc za radu to jsem nevedel ze to musi clovek tka konbtolovat, takze povazime denne a uvidime kdyztak bych tedy zajel na veterinu poresit cim dokrmovat :wink: jste tu zlati lidi! :wink: p.s. podle prvniho zjisteni to vypada na dve male slecny :twisted:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Pro 20, 2007 20:16

Matylda mě nechce k miminku pustit.... teda už jsem ho 2x vážila a párkrát pohladila, ale utíká přede mnou a Matylda prská. Setkal jste se s tím někdo? Jiank s váhou to u mimča rozhodně není kritický je už od ohledu cvalda a už umí vylézt s pomocí schodku až do prvního patra...
M.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Pro 20, 2007 23:44

Že prcek utíká je jasné, máma je přece jistota :wink: . Mně se naopak zdálo, že Miška je ráda, že ji chvíli užužlává o jednoho prcka míň :lol: .
Vážením se nic nezkazí, a pokud je digitální váha, tak je to jednoduché: prcek jde na váhu, a než se rozkouká tak jde šupito presto zpátky k mámě - tady je ukázka:
Obrázek

A ještě občasné dokrmování:

Obrázek

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Pro 21, 2007 10:10

STYRO napsal:Návodů tu najdeš hodně, já jsem dal na veterinu Palackého, odkud mi poslali recept. Nedával jsem to sem, tady jsou spíš zástanci dokrmování kočičím mlékem. Pokud malej pije, jenom se na nej moc nedostává, tak je téměř jedno, co si dá. Ke koncu dostával občas směs smetany a plnotučného mléka. Kdyby máma uhynula, takže by vyrůstal jenom na umělém mléku, bylo by to náročnější. Později jsem ho už ani netahal ven, stříkačku jsem dal přes pletivo a když měl chuť, tak vylezl bumbat. Když nechtěl, bumbal jsem já :roll: .


nebuď tajnůstkář a hoď ho sem ;-) Někomu to může pomoct ;-)

OkoTygra napsal:dík za radu,mohl by i sunar?poslední otázka.


Dej bacha na sunar, nesmí obsahovat laktozu, mrňousci by po něm chytli průjem. Proto se doporučuje kočičí mléko,, které ji nemá, protože konči sni maj taky problémy ;-) To a samý platí pro mléko lidské, taky bych ho nedavala.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Pro 21, 2007 12:35

Martej napsal:Dej bacha na sunar, nesmí obsahovat laktozu, mrňousci by po něm chytli průjem. Proto se doporučuje kočičí mléko...

Právě proto ho sem nedávám, obsahuje totiž jenom produkty z kravského mléka a většině z vás by se protočili panenky :lol: ... Ale já jsem žádné problémy nezaznamenal, je pravda že se malej snažil pít od mámy ale připadalo mi že se málo dostával na řadu :oops: . Takže když u něj začala hmotnost klesat, dostával 2ml stříkačku tak 2-3krát denně, později 1-2krát a ještě později podle mé nálady :roll: . Pokud by byl krmen jenom uměle, tak by měl pít až 8-12krát denně.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Pro 21, 2007 12:45

gratuluju k mimcum

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Pro 21, 2007 16:11

Já používám kočičí mlíko - Kitti milk a neni tak drahý - pixla stojí asi 120 Kč (na internetu) Na dokrmování mimin doporučuju.
Já když dokrmovala (máma neměla mléko), tak jsem krmila každé 2 hodiny a v noci po 3 hodinách. Jezdila jsem domů ze školy během dne. Po 2 týdnech jsem intervaly prodlužovala a na měsíci a půl jsem je krmila už jen ráno a veřer.
http://www.youtube.com/watch?v=c7GhBi9GD3A

Matysek
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Út Lis 27, 2007 7:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matysek » Pá Pro 21, 2007 22:58

Plačková Kamila napsal:gratuluju k mimcum
Dekujeme

Matysek
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Út Lis 27, 2007 7:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matysek » Pá Pro 21, 2007 22:59

žanda napsal:Já používám kočičí mlíko - Kitti milk a neni tak drahý - pixla stojí asi 120 Kč (na internetu) Na dokrmování mimin doporučuju.
Já když dokrmovala (máma neměla mléko), tak jsem krmila každé 2 hodiny a v noci po 3 hodinách. Jezdila jsem domů ze školy během dne. Po 2 týdnech jsem intervaly prodlužovala a na měsíci a půl jsem je krmila už jen ráno a veřer.
http://www.youtube.com/watch?v=c7GhBi9GD3A

Ahojky muzes prosim poslat odkaz kde se da sehnat? :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Pro 22, 2007 0:30

Matysek napsal:
žanda napsal:Já používám kočičí mlíko - Kitti milk a neni tak drahý - pixla stojí asi 120 Kč (na internetu) Na dokrmování mimin doporučuju.
Já když dokrmovala (máma neměla mléko), tak jsem krmila každé 2 hodiny a v noci po 3 hodinách. Jezdila jsem domů ze školy během dne. Po 2 týdnech jsem intervaly prodlužovala a na měsíci a půl jsem je krmila už jen ráno a veřer.
http://www.youtube.com/watch?v=c7GhBi9GD3A

Ahojky muzes prosim poslat odkaz kde se da sehnat? :wink:


Normálně ho prodávaj v každém zverimexu. je to mléko pro kotata od narození do dvou měsíců. můžeš používat jakýkoli. My s žandou používáme toto: http://www.hafani.cz/beaphar-kitty-milk-200g/d-84114/

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Pro 22, 2007 9:17

Martej napsal:
Matysek napsal:
žanda napsal:Já používám kočičí mlíko - Kitti milk a neni tak drahý - pixla stojí asi 120 Kč (na internetu) Na dokrmování mimin doporučuju.
Já když dokrmovala (máma neměla mléko), tak jsem krmila každé 2 hodiny a v noci po 3 hodinách. Jezdila jsem domů ze školy během dne. Po 2 týdnech jsem intervaly prodlužovala a na měsíci a půl jsem je krmila už jen ráno a veřer.
http://www.youtube.com/watch?v=c7GhBi9GD3A

Ahojky muzes prosim poslat odkaz kde se da sehnat? :wink:


Normálně ho prodávaj v každém zverimexu. je to mléko pro kotata od narození do dvou měsíců. můžeš používat jakýkoli. My s žandou používáme toto: http://www.hafani.cz/beaphar-kitty-milk-200g/d-84114/

U tohoto mléka máš výhodu, že my jsme ho už vyskoušeli. Já ho používám už cca 3 měsíce a Marťa asi 4měsíce. Navíc to občas nasypu i na granulky ostatním myšákům.

Matysek
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Út Lis 27, 2007 7:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matysek » So Pro 22, 2007 11:05

žanda napsal:
Martej napsal:
Matysek napsal:
žanda napsal:Já používám kočičí mlíko - Kitti milk a neni tak drahý - pixla stojí asi 120 Kč (na internetu) Na dokrmování mimin doporučuju.
Já když dokrmovala (máma neměla mléko), tak jsem krmila každé 2 hodiny a v noci po 3 hodinách. Jezdila jsem domů ze školy během dne. Po 2 týdnech jsem intervaly prodlužovala a na měsíci a půl jsem je krmila už jen ráno a veřer.
http://www.youtube.com/watch?v=c7GhBi9GD3A

Ahojky muzes prosim poslat odkaz kde se da sehnat? :wink:


Normálně ho prodávaj v každém zverimexu. je to mléko pro kotata od narození do dvou měsíců. můžeš používat jakýkoli. My s žandou používáme toto: http://www.hafani.cz/beaphar-kitty-milk-200g/d-84114/

U tohoto mléka máš výhodu, že my jsme ho už vyskoušeli. Já ho používám už cca 3 měsíce a Marťa asi 4měsíce. Navíc to občas nasypu i na granulky ostatním myšákům.
Super diky moc zkusim se poptat u nas ve zverimexu - bohuzel pobjednani z netu ted nema smysl bo to prijde az po novym roce takze to zkusim sehnat jeste tady u nas v zverokruhu - snad budou mit.

Aktualni stav vahy:
Zina - 50g - o tu mam nejvetis strach je dost drobna :-(
Rozárka - 62g

Matysek
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Út Lis 27, 2007 7:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matysek » Ne Pro 23, 2007 1:19

Tak meli presne to co jste doporucovali 8) dekuji jste zlati! :wink:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Pro 24, 2007 13:09

gratulujem k malym myskam....

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”