samička málo jí

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jarka

samička málo jí

Příspěvekod Jarka » Čt Led 19, 2006 7:37

Naše Terinka je dost hubená, a nevím jak ji přimět aby více jedla.
Měla za sebou 2x mláďata, což ji myslím unavilo.Ale zdá se mi , že je hodně citlivá a labilní a projevuje se to tím že příjímá málo potravy.
Když ji dáme zvlášť do klece, aby měla klid, a aby jí ostatní činčilky nesnědly ovesné vločky, tak nejí vůbec, stojí u dvířek, drží se pacinkou mříže a kouká na nás.Vždycky, když je dáme po běhání do klece ostatní myšáci běží k misce a s chutí se pustí do jídla, jen Terinka sedí v druhém rohu a kouká na nás a chce ven.Její jediný zájem je jek se dostat zase z klece. Je velmi neklidná a dost fixovaná na nás.Ráno nás pozoruje a běhá po kleci, aby byla co nejblíže k člověku,když ji vezmu do náruče, tak se trošku zklidní, ale když ji dáme zpět je to stejné.
Sem tam si zobne do granulí, ale je to málo.Dneska jsem ji ráno vážila, měla 459 g .Je stará asi 1,5 roku.Vilík váží 520 g.Skoro se mi zdá, že se jí začíná dělat "kozí hřbet".vážně mám o ni strach.Nevím zda ji brát na veterinu, to ji vystaví dalšímu stresu a stejně nevím co by poradili, aby více jedla.Koupila jsem ji ve zverimexu vitamíny, které se dávají do vody na pití , jak se myslíte, že to dopadlo ? Myšáci raději nepily vůbec, tak jsem ji zase dala normální vodu.Řekla bych, že ty vitamíny obsahovaly asi "B" a oni to cítili, i když to bylo velmi naředěné.
Nevím si rady, nechci o Terinku přijít.
Ahoj Jarka

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Led 19, 2006 7:43

nemá problém se zuby? Pokud mají činčilky problémy se zuby, tak hubnou, vybírají si jen měkkou stravu a mají malinké bobečky. Nepozoruješ něco? Nepadá jí potrava z tlamičky? Neslintá?

Jarka

Příspěvekod Jarka » Čt Led 19, 2006 12:26

problémy se zuby myslím nemá, je hodně taková roztěkaná a neklidná.
Není to že by nejedla vůbec, jen ji od jídla ruší i sebemenší podněty zvenčí, ona pak kouká a pozoruje co se děje,ostatní členové činčilí rodinky baští až se jim dělají boule za ušima.
Jarka

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Led 20, 2006 10:40

Jestli je fixovaná na lidi a zklidní se v náručí, což takhle ji krmit z ruky???

Miki taky občas nechce granule, ale jakmile mu je nabídnu z ruky, má asi strach, že mu je zas odnesu nebo si myslí, že z ruky je to lepší dobrota...
Vyzkoušej krmení z dlaně, třeba to zabere!

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”