Strava - vaše otazky a zkušenosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: vzkaz

Příspěvekod Mišulka » Út Říj 03, 2006 15:54

leňule napsal:křížaly-ty miluje a taky se může utlouct po tvrdém chlebíčku...


tak jablíčka u nás taky bodujou a tvrdej chlebíček je taky in, ale dávám ho jen občas - ovšem včera jsem přivezla siporewovou kostku a to je teda terno!!! Naprostá jednička [/img]http://www.gify.nou.cz/r_ovoce_soubory/ov117.gif

Disable adblock

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Út Říj 03, 2006 15:55

Obrázek

...SAKRIŠ, TOHLE TAM MĚLO BÝT

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Strava

Příspěvekod SantatheLoTR » Stř Říj 04, 2006 7:13

GRANUM u nás přestali dovážet takže už jim je nedávám. Ty placičky jsou většinou sušená zelenina takže občas jim je dám, ale snažim se je taky vyndavat

Host

strava

Příspěvekod Host » Út Ún 06, 2007 14:14

Moje činčila má nejraději sušené pampeliškové listy, granule v podstatě odmítá, za mandli by položila život. Zatím jsem neobjevila směs, kterou by měla ráda( a to už jí mám 8 let). Chutná jí určitě to, co je nezdravé - tmavá slunečnice, buráky, rozinky, jádra z jablek. Všechny rady přijímám s povděkem. Jana

Disable adblock

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

???????

Příspěvekod SantatheLoTR » Út Ún 06, 2007 14:49

Myslím si, že teď už je to v podstatě jedno co jí dáváš. Ale slunečnice se nesmí dávat vůbec a černý už teprv ne. Mandle a buráky to samý. A neboj se když nebudeš dávat činčile nic jinýho a jen granule a seno tak jí nic jiného nezbude. Hlavně to seno to je asi základ. Pak granule pro činčily neměla by to být směs. A jako pamlsek zkus něco jiného třeba občas těstovinu nebo kousek obilí. Ale to co dáváš to je naprosto nevhodné. Chudák činča :cry: :cry:

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Re: strava

Příspěvekod Sepp » Út Ún 06, 2007 19:08

Jana Houšková napsal:Moje činčila má nejraději sušené pampeliškové listy, granule v podstatě odmítá, za mandli by položila život. Zatím jsem neobjevila směs, kterou by měla ráda( a to už jí mám 8 let). Chutná jí určitě to, co je nezdravé - tmavá slunečnice, buráky, rozinky, jádra z jablek. Všechny rady přijímám s povděkem. Jana


Pokud davas cincile madle, tak ten zivot za to vazne polozi - mandle je pro ni jed a tim, ze ji davas madle ji pomalicku ale jiste travis.. pokud uz neni pozde - prestan ji cpat madlema a rychle se obrat na veterinare.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Ún 06, 2007 21:01

Seno, granule, voda + ohryz, tohle málo činče prospěje nejvíce.
Rozhodně omez ty buráky, mandle, slunečnice a veškeré oříšky. Jsou natolik tučné, že činčilí játra se s tím špatně vyrovnávají. Pokud chceš činčilce prodloužit život, zkus jí naučit na granule a dávej aspoň hodně sena. Je to boj, ale držím palce!

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Út Ún 06, 2007 21:19

Souhlasím s Terezkou. Mandle a oříšky činča nesmí!! :twisted:

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Út Ún 06, 2007 22:02

Terezka napsal:Seno, granule, voda + ohryz, tohle málo činče prospěje nejvíce.
Rozhodně omez ty buráky, mandle, slunečnice a veškeré oříšky. Jsou natolik tučné, že činčilí játra se s tím špatně vyrovnávají. Pokud chceš činčilce prodloužit život, zkus jí naučit na granule a dávej aspoň hodně sena. Je to boj, ale držím palce!


Tady nejde o to, ze by madle byli TUCNE - jde o to, ze madle obsahuji kyanid - tedy JED - pro cloveka je to zanedbatelne mnozstvi - pro zvire je to skodlive - vetsi mnozstvi muze zpusobit smrt.
Naposledy upravil(a) Sepp dne Stř Ún 07, 2007 6:53, celkem upraveno 1 x.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Ún 06, 2007 22:20

Sepp napsal:Tady nejde o to, ze by madle byli TUCNE - jde o to, ze madle obsahuji kyanovodik - tedy JED - pro cloveka je to zanedbatelne mnozstvi - pro zvire je to skodlive - vetsi mnozstvi muze zpusobit smrt.

Souhlasím, já to vzala souhrnně jako oříšky = tučné.

Avatar uživatele
wynna
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: Po Dub 23, 2007 7:15
Místo/Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

SUCHÝ CHLEBA A POZVÁVAČKA

Příspěvekod wynna » Po Dub 23, 2007 10:16

můžu dát činčilákoj i suchý chleba? Četla jsem, že ne, ale někdo ho dává.
Taky bych chtěla někoho poprosit, jestli rozezná moji činčilí holčičku, nevím, jestli je Silver nebo Wilson white mutace:( díky moc
weru
>:*B

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Dub 23, 2007 11:45

Ano, suchý tvrdý chléb se na okus dávat může, ale zároveň by to neměla být jediná věc na hlodání, protože hodně chleba škodí, obsahuje hodně soli, a tak se nemá dávat ani papouškům.

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Po Dub 23, 2007 12:18

a k té mutaci.. musíš nám sem dát nějakou fotku.. nebo máš založenou fotogalerii..? :wink:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Po Dub 23, 2007 14:22

Já chlebík dávám občas. :wink: :wink:

Avatar uživatele
Growin
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: Út Led 30, 2007 13:06
Místo/Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Growin » Po Dub 23, 2007 16:05

také dávám víjmečně chlebík a činči ho milujou... :lol:

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 13:27

:wink: já taky dávám chlebík ale malinko,spíše dávám vločky a rozinky :wink: ALE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚmandle
a ani oříšky,jinak činčám dávám granulky seno a vodu a někdy nějakej pamlsek či rostlinku sušenou:)

Avatar uživatele
Iwka
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Stř Črv 06, 2007 21:29
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Iwka » Ne Črv 10, 2007 17:16

Takže já (můj taťka) jim dáváme celer,mrkev,................vyjímečně rozinky a sušené ovoce jim nedávám.
Jaké sušené ovoce můžou jíst :?:

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Ne Črv 10, 2007 17:59

u nás nic čerstvého nebaští. všechno jen sušené - jablíčko, mrkev, šípky - u těch jak poupata, tak okvětní lístky a plody, občas rozinku. Jiné ovoce ani zelenina jim nejede

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Po Črv 11, 2007 22:04

u nás taky čerstvé nechtějí.. sušené rozhodně mohou spíš než čerstvé, protože tam nehrozí riziko nadýmání..

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Út Črv 12, 2007 12:12

Iwka napsal:Takže já (můj taťka) jim dáváme celer,mrkev,................vyjímečně rozinky a sušené ovoce jim nedávám.
Jaké sušené ovoce můžou jíst :?:


No já bych to omezila jen na sušená jablíčka. Někdo dává mrkev. Já ne, protože mi to nežerou.

Avatar uživatele
kurupirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: Stř Srp 01, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kurupirka » Čt Srp 02, 2007 11:38

niekedy mam pocit,ze aj to najlepsie stravovanie nesposobuje to najlepsie.Ved aj clovek,ako sa nauci,tak sa tazko odnauci.
Ja kupujem Kilove krmivo pre cinčilky,normalne z obchod a ako na to pozeram tak su tam ,susene ovocia,obilniny,semena,zelenina,orechy,mineralne latky,vitaminy,ale aj kukurica. ,slnecnica.
Takze si myslim,ze ak je toto urcene pre cincili,nemoze im to poskodit.skor tovar kupeny na dkg.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Srp 02, 2007 15:52

kurupirka napsal:niekedy mam pocit,ze aj to najlepsie stravovanie nesposobuje to najlepsie.Ved aj clovek,ako sa nauci,tak sa tazko odnauci.
Ja kupujem Kilove krmivo pre cinčilky,normalne z obchod a ako na to pozeram tak su tam ,susene ovocia,obilniny,semena,zelenina,orechy,mineralne latky,vitaminy,ale aj kukurica. ,slnecnica.
Takze si myslim,ze ak je toto urcene pre cincili,nemoze im to poskodit.skor tovar kupeny na dkg.

To, že tá zmes je určená pre činčily ešte neznamená, že je pre ne aj zdravá. Ak činča zje oriešok, neznamená to, že je za 2 minúty po nej. Ale určite jej to nerobí dobre. Ale samozrejme že to obľubujú, tak to tam výrobcovia dávajú, aby sa nehovorilo, že ich krmivo činče nechcú jesť. Je to presne ako s ľuďmi: najlepšie nám chutia veci ktoré nie sú zdravé. A keďže za zdravie činčily sme zodpovedný my, snažíme sa jej dávať len to najzdravšie. Vo voľnej prírode možno znamenal nájdený oriešok hranicu medzi smrťou hladom a prežitím, ale to v zajatí nehrozí, tak prečo jej ho dávať? Samozrejme väčšina z nás nedokáže dávať činče len granule a seno, ale z toho dôvodu sú tu mlsky, ktoré majú radi a sú aj zdravé. Možno deviatim činčilám z desiatich by ani ten občasný oriešok neuškodil, ale chceš riskovať, že práve tá tvoja bude desiata :roll: ?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Srp 02, 2007 19:22

kurupirka napsal:niekedy mam pocit,ze aj to najlepsie stravovanie nesposobuje to najlepsie.Ved aj clovek,ako sa nauci,tak sa tazko odnauci.
Ja kupujem Kilove krmivo pre cinčilky,normalne z obchod a ako na to pozeram tak su tam ,susene ovocia,obilniny,semena,zelenina,orechy,mineralne latky,vitaminy,ale aj kukurica. ,slnecnica.
Takze si myslim,ze ak je toto urcene pre cincili,nemoze im to poskodit.skor tovar kupeny na dkg.


Jeee, to jim nemůžeš dávat. Takhle ti brzo umřou :-( Cincila má velmi citlivý traveni. Nikdy nepotřebovala být uspůsobena na pestrou stravu a hlavně ne na tučnou. Slunečnice, oříšky, banany obsahujů spoustu tuku a způsobují činčilce ztučnění jater. To znamená, že činčila ten tuk nevstřebá, ale uloží na játra a postupně (tak 3-5 let) se játra obalej tukem a činčila umírá na selhání jater. Nic příjemného.
To, že inzerují, že je to pro činčily je jen marketingový tah, jak vytáhnou z lidi peníze.
I ja sem krmila směskami, protože sem myslela, že je to to nejlepší, ale pak sem přišla na forum a zjistila, že je pomalu a jistě trávím, bohužel Ferda náš standardek už byl tříletý a už se nedalo nic dělat a umřel :-(

Avatar uživatele
kurupirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: Stř Srp 01, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kurupirka » Pá Srp 03, 2007 8:20

ano,to vsetko pekne chapem.... lenze ako sa ma obycajny clovek o tom dozvediet,ked!!!!!!!! v tej predajni davaju to iste a dokonca tam pre nich maju len to...
To je ta uplna zakladna informacia...
Ked som jej neskor kupovala "podla Vas zdravsiu vyzivu" uz nechcela take,len si vyberala,co bude jest a ostatok nechavala tak...
Podla mna je zakladny problem v tom,ze bola vychovavana inak,ako len zdravo

Avatar uživatele
kurupirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: Stř Srp 01, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kurupirka » Pá Srp 03, 2007 8:25

lwici napsal:
Iwka napsal:Takže já (můj taťka) jim dáváme celer,mrkev,................vyjímečně rozinky a sušené ovoce jim nedávám.
Jaké sušené ovoce můžou jíst :?:


No já bych to omezila jen na sušená jablíčka. Někdo dává mrkev. Já ne, protože mi to nežerou.



ani mne nechcu mrkvu vobec,a to uz ked som ich kupila....
No maju radi stopku s jablka :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”