Záchvat

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Ne Srp 21, 2011 22:09

jasmin pokud je ta samička tak vybíravá, tak bych jí nedávala směs, kde by si zase mohla vybírat. naopak, jednolitý granule, během pár dní si zvykne. a zatím bych asi vynechala i ty pamlsky..

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Srp 21, 2011 22:19

Píšu teda pozdě, ale jen jsem chtěla říct, že Na Hůrce - Lietavcová, mají i v neděli, samozřejmě zavolat, aby tam byla ona, jinak na Hůrku nemá smysl jezdit. Ke křečím, náš Chipík má epilepsii nebo něco takového nervového původu a záchvaty vypadají jinak, než tu bylo napsáno, navíc něco takového se nejspíš neprojeví až v sedmi letech. Co bych doporučila za granule pro zmlsané činčily (aby fakt z té tvrdohlavosti neumřela hlady, ale fígl má vážně luxusní :lol: ) je Bephar Care+, činči po něm letěj a přitom to jsou granule kompletního krmiva. Přeju hodně štěstí, aby se záchvat neopakoval a činča se na granulky přeorientovala. Náš králík se při přeučování na granulky tvářil kysele, ale pak si zvykl a zdraví se mu zlepšilo.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Srp 21, 2011 22:20

i přechod na zdravou směsku jí může způsobit zažívací obtíže, to si nevybereš. je to změna, kterou nesou hůře nejde o to jestli na granule nebo jinou směs
už jsem přeučovala několik činčil i mi lidé psali zkušenosti a vždy byl problém s mixováním- vybírali si pouze to co jim chutnalo, granulky si nevzali žádné a pak i hubli. proto doporučuji směs úplně vynechat a dát jen vodu, granulky a seno (to upravuje trávení) a spíše ze začátku půjde na ně když bude mít hlad

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Po Srp 22, 2011 10:43

Bodlinka-h napsal:jasmin pokud je ta samička tak vybíravá, tak bych jí nedávala směs, kde by si zase mohla vybírat. naopak, jednolitý granule, během pár dní si zvykne. a zatím bych asi vynechala i ty pamlsky..


Na 100% súhlasím, podla symptomov to indikuje tazke poskodenie pecene. Myslim ze uz je to nezvratny stav a cincilka asi nema velku sancu na prežitie. Žlta tekutina ktoru zvracala, je žlč. To poukazuje na silne poskodenie celeho traviaceho traktu, ktore ste jej bohuzial postupne sposobili nevhodnou stravou. Preučenie na granulky uz asi nema nejaky extra vyznam, pretoze podla mna je toto konecne stadium. Pevne verim ze sa totalne mylim a cincilke okamzita zmena stravy pomoze. Drzim palce. Vsetky mlsky vyhodit, nakupit kvalitne seno a granule a nič ine nedavat. (obcas susenu sipku, kuštik jablcka) + dostatok cerstvej vody.
No a ak mate moznost, navstivit veterinara na kompletne vysetrenie a ozrejmenie stavu...:(

Disable adblock

hany1989
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: So Srp 20, 2011 20:49

Příspěvekod hany1989 » Po Srp 22, 2011 19:25

Docela mne děsíte. Činčis je od tý doby úplně v pohodě. K veterináři jsme se ještě nedostali, protože nemáme auto:(
Teď má dietku, papá teda jenom seno, ale hlavní je že papá. Té tekutiny nebylo moc, spíš taková slzička.
No ale hned jak to bude možné, tak na veterinu zajdem.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Srp 22, 2011 21:22

Bohuzel to na tezce poskozena jatra vypada a tou stravou se ani jinak stat nemohlo.
Ja nemyslela ji davat smesku, ale ze to zdrave krmivo, kde jsou prevazne granule smesku pripomina, jako white mollne, nebo vitacraft beaphar, ci od JR Farm.Tam by ten postupny prechod byl daleko lepsi, ponevadz ty granulky jsou navonene sipky a zdravejsimi kousky prirodnimi hlavne, ne chemicky obarvenymi hnusy:-( a preslazenymi, ci tucnymi, to tam neni.
Rozhodne ji dejte ten ostropestrec, koupis v lekarne, jako caj, jen na spicinku noze obden 14dni,ne 10 v tomto pripade, pak 14dni pauza a nasledne neomezene dvakrat tydne.Nedavat ale vic, nez opravdu spicinku noze z ruky, maji to radi.Bud sypany caj, nebo seminka, kdyz seminka, ta pouze dve.
Me ten ostropestrec pred 10lety zachranil zivot samecka, ktery uz umiral pomalu tez na problem s jatry.Tenkrat me to poradil stary veterinar, ktery lecil kone a pomohlo to.Vecer byl v agonii temer, ale druhy den zacal postupne bastit a dostal se z toho.Zil dalsi 3 roky a kdyby se neotravil se samickou drevenyma vetvickama ze zverimexu, byl by tady dodnes.Tak hyperaktivni cincilu jsem nezazila.Uz zustal hubeny a drobny,ale energie mel za 10cincil

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Srp 23, 2011 10:51

jasmin, já vím, co myslíš... jako dělá witte molen pytel, kde je převážná většina granulí, ale k tomu ještě krátká stébla, sušená mrkev a další sušený věci. A u toho bych se právě bála, že si činča bude vybírat jen to sušené a granulí se nedotkne, když nemusí... A když jim zbaští hrsti mrkví a dalších, máš tu předávkování béčkem a stejně do sebe nedostane to ostatní. Já bych šla rovnou na granule. Tak jako tak s novou stravou bude problém, ale ty granule mi přijdou schůdnější

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Út Srp 23, 2011 11:30

Bodlinka-h asi mas pravdu...predsa len sa trosku potrápi hladom, ale potom jednoducho zacne s granulkami, pretoze bude musiet. Dokonca by som aspon na jeden- dva dni nedavala ani seno, lebo aspon nasa cinca napriklad uprednostni seno pred granulkami a tie zerie naozaj ked uz nic ine nenajde...Takto nebude mat uz vobec na vyber...Drasticka metoda, ale proste musi zacat granule papat...inak to nepojde

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Srp 23, 2011 11:35

Seno je lepší než granulky, čím víc sena zbaští, tím lépe. Samozřejmě granule dávat také, jen jakože myslím, že se sena nepřejí.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Srp 23, 2011 23:20

Ono tam tech stebel zase tak moc neni,Vzdyt tam jsou granule, obilninove, zelene a karotkove a drceny sipek.Aspon ja jsem takhle preucila ze smesky sve holky a problem nebyl zadny.Bohuzel jsou pripady, kdy diky svehlave povaze cincily jsou nektere schopne vyhladovet ze zmeny, stresu a trucu az k smrti.

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Čt Srp 25, 2011 11:39

saskie napsal:Seno je lepší než granulky, čím víc sena zbaští, tím lépe. Samozřejmě granule dávat také, jen jakože myslím, že se sena nepřejí.

Ved to ano :) Ja len ze by sa cincilka "rychlejsie" naucila papat granule...ale to je uz kazdeho nazor a osobna vec ;)

hany1989
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: So Srp 20, 2011 20:49

Příspěvekod hany1989 » Pá Srp 26, 2011 20:10

Taaak

Pro ty co to třeba sledují a zajímá je, jak to dopadlo. Játra má v pořádku. Byl to záchvat kvůli více věcem - vedro, špatná strava, nedostatek vitaminu a mineralu.
Dostal dvě injekce, nějaké vitamínky co máme dát do napáječky a bude zase ok :)

Uff

hany1989
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: So Srp 20, 2011 20:49

Příspěvekod hany1989 » Pá Srp 26, 2011 20:12

jinak na granule mame preucovat pomalu :)

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Pá Srp 26, 2011 22:17

No zaplaťpánbůh, že játra v pořádku....
Nějak se mi nezdá ta injekce na odčervení. Vážně se činčilky odčervují? Já to slyšim prvně, tak mě to zajímá...

hany1989
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: So Srp 20, 2011 20:49

Příspěvekod hany1989 » Pá Srp 26, 2011 23:14

Nebo nejakou jinou... treba jsem se jen preslechla :?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Srp 27, 2011 8:09

Tak to je dobře, že to není nic trvalého \:D/
Držím palce, ať to pusinka zvládne.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Srp 28, 2011 20:28

Jde o to kde jste byli, aby to byl vet který opravdu činčilám rozumí, ne jen obecným věcem.
K přeučování- může být jiný názor lékaře- teoretika a jiný chovatele- pktika co má zkušenosti. Je na tobě čím se budeš řídit :wink:

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Po Zář 05, 2011 15:47

minlub napsal:Jde o to kde jste byli, aby to byl vet který opravdu činčilám rozumí, ne jen obecným věcem.
K přeučování- může být jiný názor lékaře- teoretika a jiný chovatele- pktika co má zkušenosti. Je na tobě čím se budeš řídit :wink:


:) presne...Podla mna pomale preucovanie na granulky si nejako neviem ani len predstavit...vzdy jednoducho vyzerie len dobroty a granule nezacne papat nikdy...ale je to tvoja volba...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”