STRAAAAAAAAAAAAAsne vas prosim o radu!!

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

tana blahova

STRAAAAAAAAAAAAAsne vas prosim o radu!!

Příspěvekod tana blahova » Ne Kvě 21, 2006 15:52

mam 3 cincilky,mam ich v klietkach,uz ich mam od decembra ale nedavam ich pobehovat len tak po izbe,lebo ich potrm neviem dat naspet...musim ju nahant po celej izbe a potom ju rychlo chytim a vopcham do klietky,ja sa chcem s nou zblizit,ani pohladkat ju nemozem v klietke,lebo uteka,ako ju mam naucit ze jej neublizim??????????prosim o pomoc...a nemoze sa jej stat nieco ked ohryzava stenu???????prosim dakujem :wink: :cry: :cry: :cry: :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Kvě 21, 2006 16:23

ahojky, o skamaráďování s činčilkou se toho tu napsalo už hodně, takže až budeš mít čas, tak si zkus pročíst starší témata... obecně ale platí, že nejdřív je musíš naučit, že ti můžou důvěřovat... Povídat si s nimi u otevřený klece, občas jim dát nějakou mlsku, když přijdou až k tobě... Hlavní je aby se tě nebáli, což hrozí, jestli si je naháněla po pokoji, to pro ně bývá docela velkej stres... musí si zvyknout na tvý doteky... skoro žádná činčilka nemá ráda mazlení, a utíká, když jí třeba saháš na záda, ale měla by tě nechat přiblížit se k ní rukou, aniž bys jí chtěla chytit - třeba dkyž jí podáváš pamlsek.. zásada je, nikdy po ní nesahat ze zhora, toho se nejvíc bojí... musíš vždycky pomalu a zepředu.. činčilky jsou přirozeně zvědavý, takže by časem měla ta zvědavost zvítězit nad strachem, a když k ní budeš chtít dát ruku, tak ti sama půjde čumáčkem naproti, aby zjistila, co v ní máš, a nechá se i pohladit (teda maj rádi spíš drbání - na bradě, mezi ušima a tak... mám pocit, že když je hladíš jen tak po kožichu tak je to lechtá, a neni jim to příjemný) :).. Co se týče výběhu, tak je podle mě nejlepší je naučit, aby chodily do klece samy... jestli je to možný jim ten výběh nějak místně hodně zredukovat, třeba jen na metr od klece a tak, aby nemohla nikam zalézt, a tak aby mohla sama z klece vylézt a zase vlézt zpátky, tak tam půjde - je to přece jen její domov, tam to zná nejlíp, takže si je tam se vším jistá, a venku toho zas tolik zajímavýho není... pak už máš vyhráno, a z výběhu se většinou bude vracet sama... a když se jí nebude chtít, tak je ideální nějaká hodně úzká polička, kam když zaleze, tak jí oběma rukama zabráníš utéct a v klidu ji podebereš - to už na tebe ale musí být zvyklá! Ale ať už se vrátí sama, nebo se jí nechce a ty jí musíš chytit, tak jí nezapomeň hned jak bude v kleci dát nějakou mlsku - to pak zapomene na všechna příkoří :D .. u mě to chodí tak, že většinou se tak po hoďce vrátěj sami a dožadujou se krmení (to je taky dobrá věc, krmit je zásadně až po výběhu - ono jim vyhládne, tak se budou víc těšit domu :wink: ) a když nejdou sami a já už je chci zavřít, tak je začnu přemlouvat (Kikiiii, domuuu, hop nahoru....) a trochu jim pomůžu - vyšťouchnu je z tý díry, kde jsou zrovna zalezlý, a popoženu je směrem ke kleci - oni radši půjdou sami, než aby se nechali chytat a nakonec byli pomačkaný (to nesnášej :lol: )... takže přeju hodně štěstí a hlavně trpělivosti :wink:... a co se týče tý zdi, tak neboj, nic se jim nestane, dělaj to skoro všechny... snad by se to dalo omezit vápníkovou kostkou, ale ta jim většinou nechutná tolik jako ta zeď :lol: .. Jen je to blbý, když pak chceš ten byt prodat... to teď čeká nás, jsem zvědavá co na to zájemci řeknou :lol:

Sona

Příspěvekod Sona » Ne Kvě 21, 2006 18:40

Mam stejnou zkusenost. Taky krmim az po vybehu a vraci se mi do klece sam. Nekdy je zalezlej a nechce se mu, ale kdyz delam trochu ramus s jeho kleci, tak zvedavost mu proste neda a leti se podivat, co se mu deje s barakem. :D

tana blahova

cawte

Příspěvekod tana blahova » Po Kvě 22, 2006 19:06

velmi pekne vam dakujem za pomoc!!!tak to tak skusim,mozno ale ze som ich moc zlakla,a uz ma nebudu chciet!!!! :!: :cry: :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Stř Črv 14, 2006 17:17

Ja je krmim kdyz prijdu z prace a postupne se naucily do klece vracet sami. Mam pocit, ze tam maji pocit domova a bezpeci a vybeh berou jen jako zabavu

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Črv 14, 2006 17:45

Já krmím až po výběhu, ale kdyby záleželo na Honzíkovi tak běhá snad celou noc. Vždycky se jde jen do klece podívat a když ho chci zavřít, tak frrr a už je zase pryč. Takže ho vždycky nalákám do koule s pískem, podržím nad ním ruku a přenesu ho tak do klece, on se chvilku koupe, pak mu nezbývá nic jiného než skočit na poličku v kleci a pak ho zavřu. Dám mu sušený jablíčko, jakože byl strááášně hodnej a je spokojenej.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Črv 14, 2006 18:07

:lol: :lol: :lol: taky používáme láhev s pískem jako lákadlo a předmět k přenášení činčilek po bytě a návratu do klece:-)
a občas jsou strašně chytrý až "vyčůůůraný" :wink:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Stř Črv 14, 2006 19:43

jo jo to je pravda :lol: :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Črv 15, 2006 8:26

:lol: :lol: Jojo jsou vyčůraný... když se mu opravdu nechce zpátky do klece, tak dokonce odolá i vykoupání v písečku. Schválně mě provokuje, přiběhne ke kouli s pískem, koukne se na mě, opře packy o kouli a čumí... To ho můžu lákat jak chci, ale prostě do ní neskočí...mrška jedna..ví že ho pak chci zavřít do klece :)

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 16, 2006 13:51

Jsou opravdu moc chytry a hlavne nmazany a spoustu veci si pamatuji velice dobre a maji i vyborny usudek:-)

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Po Črv 19, 2006 20:42

Ina napsal:Jsou opravdu moc chytry a hlavne nmazany a spoustu veci si pamatuji velice dobre a maji i vyborny usudek:-)


ano to mají velice dobrý

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”