Směs od chovatele vs vlastní mix

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Čím krmíte?

1. jedním druhem granulí
7
19%
2. jedním druhem granulí + doplňkovými krmivy
2
6%
2. více druhy granulí
4
11%
3. více druhy granulí + doplňkovými krmivy
23
64%
 
Celkový počet hlasů: 36

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod minlub » Čt Bře 01, 2012 19:54

To vím, tady také složení není uvedeno žádné. Ale barviva ano.

Disable adblock

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod nikolpn » Čt Bře 01, 2012 19:56

Pořád píšeš o kvalitních granulích,ale které to jsou..?Myslim si že když smícháš více granulí tak maj činčilky co potřebují...v přírodě jim taky nikdo nediktuje co potřebuji.Takhle mají navýběr..

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod martej » Čt Bře 01, 2012 21:37

Kvalitní jsou třeba Ovator, Zbýšovské, Biostan. Dobré granule by měli mít 2,5 - 4 % tuku, přes 16 % vlákniny, Vápník by měl mít kolem 1 % a Fosfor 0,60 % + měl by obsahovat i další minerály a vitamíny jako jsou vítamíny A, E, D, C, železo měď, Methionin, atd. Popel by taky neměl přesáhnout 9 %. A hlavně granule nemají být měkké, musejí být tvrdé, aby si o ně činčily brousily zuby.
Jinak pak na značce nezáleží, je potřeba je vyzkoušet a vybrat si i ty, co jsou pro Vás dostupné.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod minlub » Čt Bře 01, 2012 21:41

Máte někdo složení Zbýšova?

Disable adblock

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod nikolpn » Čt Bře 01, 2012 22:58

Na ten zbýšov jsem se ptala taky a bylo mi řečeno že je to mimo téma..taky bych ráda věděla jaký má složení?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod saskie » Pá Bře 02, 2012 1:48

Jsem pro míchání granulí, ale přímo do misky činčile. Nikdy ne, že vezmu čtyři různé pytle a sesypu je. Jednak proto, že každé mají jinou trvanlivost (Ovator má pár měsíců, Supreme či Vitakraft třeba rok), také v daném balení může být náhodou nějaký problém, ktrerý není na první pohled vidět, když se jedna složka pokazí, vyhodí se pak vše. Další důvod je, že ač si to člověk namíchá v poměru, který chce, promíchá, jak chce, tu trochu, co dá nakonec do misky mít přesně tak vyváženou nebude. Činčilek mám deset, tři dvojice a čtyři samostatně; člověk vypozozuje, co které činčilce chutná, některé také mívají období, že chtějí víc jednu značku, pak zase tu. Do každé klece míchám speciálně několik druhů granulí. Rozhodně bych vycházela z toho, co činčilám za (kvalitní!) značku chutná. Ovator třeba považuji za kvalitní, ale u Supreme Science Selective nemám naprosto žádnou obavu, že by nebyly kvalitní. Supreme si u nás berou činčily i z ruky. Takže krmím hlavně tím. Nikdy bych je nenutila do granulí, které jim nechutnají, kor když je na trhu kvalitních značek tolik a sehnat je už není problém. Co se týká přimíchávání "mlsek" do granulí (jako že si dopředu vytvořím směsku), tak to určitě ne, tam se může poměr opravdu hodně pokazit. Mlsky, jakožto i přídavné granule nebo jiná nekompletní krmiva, dávat určitě vyloženě každé činče zvlášť (nebo do misky na jednu klec).

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod mefoxinka » Pá Bře 02, 2012 10:43

Při míchání krmiv mi přijde logické vše míchat to dopředu v menším množství, aby to bylo vždy čerstvé a poměru co má být. Nejen kvůli spotřebě, která se bere ta nejnižší u všech obsažených složek, ale také kvůli dodržení poměru všech složek, aby se předešlo zažívacím obtížím, což u míchání přímo do misky se snadno stane. A určitě každý si prohlédne čerstvost toho co míchá.

Teď mluvím o míchání granulí, či přídavného vhodného krmiva. Ne mlsek,které určitě dávat jen z ruky.



Nepochybuji, že jsou granule ze Zbýšova kvalitní, ale chtělo by to mít k dispozici složení…….

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod minlub » Pá Bře 02, 2012 11:20

Anketa dle návrhu přidána.

eliska.rez
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Po Bře 21, 2011 14:17

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod eliska.rez » Po Bře 05, 2012 14:34

To sem z toho jelen :D
Chtěla bych se zeptat, zda je možné smíchat dohromady pelety ovator s chinchilla complete VL, supreme science selective chinchilla, beaphar care+ a kuličky best for kids? A jestli byste poradili i třeba v jakém poměru? Dřív jsem to tu pročítala a koukala na všechny ty značky krmiva, vyčetla jsem, že hodně z vás je chválí. Tak jsem si je objednala a chtěla bych to smíchat, ale nechci udělat nějakou chybu.
Zatím jsme míchali ovator, kuličky a beaphar- většina z toho je ovator. Chutná jim to, ale chtěla jsem jim tam přidat ještě nějaké další kvalitní krmivo :)
Jako mlsky jim dáváme různé bylinky, mrkev, jablíčko, šípky, goji, svatojánský chléb, grun rollis, chléb, mrkvový ovator a možná ještě něco, ale to si teď nevzpomenu, co tam máme ještě nasušené :D
Předem děkuji za odpověď

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod saskie » Út Bře 06, 2012 0:57

eliska.rez napsal:To sem z toho jelen :D
Chtěla bych se zeptat, zda je možné smíchat dohromady pelety ovator s chinchilla complete VL, supreme science selective chinchilla, beaphar care+ a kuličky best for kids?

Také míchám tyto, ale VL Complete mi jedli jen občas, tak ho teď nějakou dobu nedávám. Ještě dávám kuličky regular a od Ovatoru Krauterkanin - tedy bylinkový Ovator. Ovatoru jsem dávala tak 50%, ale už ho dávám čím dál tím méně. Nejvíce u nás chutnají Supreme, tak je největší podíl toho. Pak ty ostatní podle konkrétní činči, jak které co chutná :) Teda když bylo klukům ještě pod jeden rok, tak dostávali hlavně ty best for kids, ale teď už ho přidávám jen trošičku. Pokud máš činči dospělé, nedávála bych ho jako základ, ale jinak jsou ta vyjmenovaná krmiva všechna výborná a vskutku kompletní, tak bych poměr upravila podle toho, jak to bude chutnat činčilám :D

Avatar uživatele
_klarik_
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Po Bře 05, 2012 21:04
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod _klarik_ » Pá Bře 09, 2012 14:23

Taky jsem činčilku krmila jen jedním druhem granulí a to apetitem.
Až jsem se tady na stránkach dozveděla že nejsou nijak extra vyživné obstarala jsem si tedy více značek granulek a teťka je míchame.

Jaký je Váš názor na tuto směsku granulek? (viz. dole)

Ovatar + Chinchila complete + Mohrendgold Ovatar + Supreme Science Selective Chinchila + apetit a do toho všeho jsem si přimichala trošičku ovesných vloček ...

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Maartyy » Pá Bře 09, 2012 14:33

_klarik_ napsal:
a do toho všeho jsem si přimichala trošičku ovesných vloček...


O vločkách se tu už někde psalo že jsou spíš proti průjmu. Nic se jima nejspíš nepokazí ale nutné taky asi nebudou.

Já teď dokrmím co mám zásoby od chovatele (dal mi tak 2l te jeho směsi (pelety,vločky,hrachové vločky,svatojánský chlebíček a kdo ví co ještě viz. 1. příspěvek)) + supreme selectiv + supreme charlie chinchila complete muesli a pak bych chtěl zkusit přejít na 7 druhů od elišky + supreme selectiv a malinko té směsky supreme charlie chinchila complete muesli (jsou v tom granule více barev, hrachové a jiné vločky, nějaké stébla sena....nic špatného podle mě, ale s mírou)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod martej » So Bře 10, 2012 13:45

já osobně bych koupila granule a směs od chovatele dávala na oživení. ;-)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Směs od chovatele vs vlastní mix

Příspěvekod Reňaaa » So Bře 10, 2012 13:53

S vločkama moc nepřehánět, ať nemá činčilák zácpu potom...já krmím pouze Ovatorem a v klidu chutná. Časem vyzkouším koupit z Elišky ten její mix, vypadá moc dobře.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”