Dotaz

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Myška =)

Dotaz

Příspěvekod Myška =) » Po Led 23, 2006 18:10

Chodíte s činčilkama ke zvěrolékaři na nějaké injekce? Očkování, vitamíny, cokoliv abych byla včas inf. =) A jak často tam chodíte?děkuji předem za odpovědi a rady =)

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Led 23, 2006 19:28

k veterináři raději co nejméně.... Je to pro ně hodně stresující. každý činčilář je radši, když je jeho činčila zdravá. Proto doporučuji chodit na veterinu pouze v nejnutnějším případě.... (třeba pokud si nevíš rady, když se objeví nějaká komplikace)

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Po Led 23, 2006 19:29

Kuji =) a co ty injekce?Očkujou se?

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Re: =)

Příspěvekod khelis » Po Led 23, 2006 19:31

Myška =) napsal:Kuji =) a co ty injekce?Očkujou se?

ony se neočkujou...není proč! :wink: jen je musíš hlídat!

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Led 23, 2006 19:32

neočkujou. Paraziti se k nim přes jejich hustej kožíšek nedostanou. To spíš od tebe chytí rýmu nebo plíseň. No, i když taková škrkavka nebo tasemnice se taky může objevit, pokud to má jiné zvíře, které se pohybuje v místech, kde činčila. Ale s tím jsem se zaplaťpánbů ještě nesetkala. Ale musím to zaklepat...

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Po Led 23, 2006 19:34

Plíseň???Já nejsem prašivá :lol: :lol: :lol: teda co já vim tak ne :lol: ! Né chápu určo nějakej přenos viď .. takže ze vzduchu nemůže chytit nějaký třeba dám př. králičí mor?

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: =)

Příspěvekod camilla » Po Led 23, 2006 19:38

Myška =) napsal: takže ze vzduchu nemůže chytit nějaký třeba dám př. králičí mor?


:lol: tak to fakt nevím.
Plíseň u nás měl Charlie, když jsem ho přinesla ze zverexu. Písek ani neznal... Ale taky ji chytla Rozárka hned po narození, ale ostatní byli v pořádku. Ale je to přenosný, takže se doporučuje jedince na čas oddělit od ostatních, což jsem v případě rozárky nemohla udělat, jelikož ještě "cumala" od mámy. měla půl čumáčku slezlej, chudinku jsem jí pak trápila tak, že jsem jí na to postižený místo sypala fungistop, protože když jsem ho přidávala do písku, tak to moc nezabíralo. Stačí, když je někde vlhko a je to hned. Nebo když je prach. Bála jsem se, že jí srst sleze úplně, jak se to tenkrát stalo myslím Janče. Ale bylo to dobrý, za tři týdny jí srst dorostla...

Obrázek
tady je plíseň vidět docela dobře. Rozárka (vpravo) vypadala jak z hororu - tady je to ještě dobrý, ale pak to měla úplně na kůži...

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Po Led 23, 2006 19:43

Chudínek!..A to sleze teda srst jo?,To asi musí bolet nebo to tolik necejtí?? Snad to bude v poho a nic nás se Skipym takového nepotká ..

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Led 23, 2006 19:44

spíš bych řekla, že to svědí, pořád si to otírala paskou...

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Po Led 23, 2006 19:45

Je tam na té fotce i taková posmutnělá .. jojo trochu to vidim . nevim jak to vypadá nor. takže to tolik nepoznám .. ale má to kousek i od očička viď ..?

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Po Led 23, 2006 19:46

a jsou pak nějaké následky?Nebo to nejde poznat

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Led 23, 2006 19:51

začalo to tak, že se jí na čumáčku objevil malý holý flíček, myslela jsem si, že to má odřený, že asi spadla nebo něco, ale nebyl tam žádnej strup. Bylo to suchý. Pak se to začalo docela nebezpečně rozšiřovat kolem očí, až to nakonec měla po celé polovině čumáčku. Z jedný strany byla nádherná, ale když se otočila, vypadala jak mrtvola. Myslím, že to vypadávání chlupů činčily nebolí, když ji špatně chytíš, tak pustí srst, dělají to, když se cítí v ohrožení...

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Po Led 23, 2006 20:30

A už jsem zase o něco chytřejší =) kuji =)

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Led 23, 2006 21:44

jo, byla jsem to já... nebo spíš moje Lucka :lol: . Začlo jí to úplně stejně - trochu olysalý čumáček. jenže kvůli špatné léčbě se jí to drželo a do půl roku měla srst jen na zadku, vypadala fakt příšerně :shock: . Ale nějak jí to vůbec nevadilo, ani si to nškrábala.. to byste nevěřili jak vypadá plešatá činčila, růžová kostřička :D Docela jsem si s tím užila, ale nakonec jsem přešla k jinému veterináři a do dvou týdnů už celá zešedivěla rašícími chloupky :). Po pár dalších týdnech, když jí to dorostlo, by už nikdo neřek že by něco takovýho mohla někdy mít, srst měla úplně nádhernou, nejkvalitnější do jsem kdy u standartka viděla :lol:

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Út Led 24, 2006 19:39

Tak to jsem ráda že to dopadlo pak dobře =) takže musim dávat pozor na vlhké místečka atd. ju .. =)

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Led 25, 2006 7:28

K lekarovi nechodim, lebo im nic neni a urcite by som ich neockovala.Neni pre co.

Majka

Příspěvekod Majka » Stř Led 25, 2006 12:15

Alice napsal:K lekarovi nechodim, lebo im nic neni a urcite by som ich neockovala.Neni pre co.



Ja taky s Matesem k doktorovi nechodim, kdyz mu nic neni.Zatim jsem tam snim jeste nikdy nemusela a doufam ze to tak bude i nadale.

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Stř Led 25, 2006 15:22

Dobře, děkuji takže s činčilkou k lékaři chodit nebudu na žádné očkování =) jen pokud by byla nemocná ale doufám, že když budu dobře pečovat o zdravíčko, tak nikam chodit nebudu muset =) :D :wink:

Majka

Příspěvekod Majka » Stř Led 25, 2006 15:23

Ano presne tak. :P :P :P

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Čt Led 26, 2006 15:21

ještě jednou děkuji za informace =) :D :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”