zachvat velmi plache samicky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veru ZZZ.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: Stř Kvě 12, 2010 7:39

zachvat velmi plache samicky

Příspěvekod Veru ZZZ. » Ne Srp 25, 2013 18:47

Ahoj, prosim vas o radu, mam sedmiletou cincilku, zije u me asi 4roky, uz kdyz nam prisla byla placha a velmi psychicky neodolna...snazim se aby byla v klidu, ale obcas je velmi vystresovana a boji se.U nas nema ceho, je na klidnem miste a zije ve spolecnosti jedne samicky.Vcera se stalo neco co me malem polozilo, nejprve jakoby nadavala, klepala se a cvakali zuby(opravdu nevim proc,v tu dobu byl naprosty klid)a najednou dostala
krec, klepala sebou, pak se odplazila do rohu a myslela jsem, ze ma mrtvicku(uz jsem ji zazila u samecka) a nebo ze je ochrnuta....volala jsem na veterinu a veterinar rekl at ji necham v klidu, ze to vypada na epilepticky zachvat a ze ji mam podat becko.Nyni uz se pohybuje po kleci a zere, ale je porad stazena strachem a neceho se boji,neustale nadava a dokonce nas to vyhnalo z loznice...k vetovi se mi nechce, ona tohle spatne snasi, ale kdyby se to zhorsilo jedem i v noci....nema nekdo podobnou zkusenost?Chovam leta cincilky a dobre se o ne staram, ale tahle plasanka je na me silne kafe, rve mi srdce ji videt takhle nestastnou a nevim jak ji pomoci...diky za kazdou radu

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: zachvat velmi plache samicky

Příspěvekod martej » Pá Srp 30, 2013 8:31

toto vypadá na nervový záchvat - dávejte ji teď bečko pravidelně. jakými granulemi krmíte? Zkuste dát k činčilce nějakého mazlika. Měla jsem už několik samiček z velkochovu, které začali panikařit, jen co jsem vlezla k činčilám, ale zvykli si. Chce to trpělivost a nenutit ji do ničeho u jedné samičky mi to trvalo rok a půl, než se nechala podrbat.:-)


Vrátit se na “Nemoci a potíže”