ZOO Kurýr

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Využili jste přepravu ZOO Kurýr?

Ano a jsem spokojen
3
15%
Ano, ale už to víckrát neudělám
2
10%
Chtěl jsem, ale naonec mi zrušili trasu
2
10%
Ne, neznám ji
13
65%
 
Celkový počet hlasů: 20

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 27, 2011 13:30

Já zkušenosti s kurýrem nemám, ale když to tak čtu, tak mi nejde nepřispět. To, že měli s přepravou hodinu zpoždění není žádná tragédie. Vždyť si uvědomte, že oni nemůžou lítat a musejí se přizpůsobit každé situaci na silnici - tudíž i na kolony, omezení a objížďky. Nehledě, co jsem koukala, tak skoro všechny trasy vedou po dálnicích a hlavně D1 v případě Wulfiny, která skoro furt stojí. Jinak pokud krabice nevyhovovala, tak by opravdu měla jít se stížností za člověkem, od kterého si zvíře kupuji. Pití v napáječce taky nedoporučuji. A to , že se vozí i s jinými zvířaty je jasné a je jedno, jestli ti tam pšikne jiná činčila a nebo králík. :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 27, 2011 14:36

minlub napsal:To snad ani není reálný.Není tolik přeprav aby každý den mohl jet jeden druh zvířat.A ještě boxy s napáječkama a velké auto,to bys neplatila ze převoz 330č ale třeba 1000kč.Nevím jak by se ti to pak líbilo.
Co třeba pronájem a následná desinfekce boxu po doručení zvířete aby nenakazili další, to je už samo o sobě pracné,nákladné a a ubere to čas.A to by se v ceně objevilo.Též větší auto,větší spotřeba.
A jinak než nastavět krabice na sebe to v autě asi nejde, proto mají na stránkách vyfoceno jak má krabice na převoz vypadat- z jedné strany pletivo aby je mohli hlídat a kvůli přívodu vzduchu.Mají klimatizaci.

Zoo kurýr převážel hůře.činčila mi jela od 7h ráno a přijela v 1h v noci, měli zpoždění a já už byla naštvaná jak můžou plánovat tak dlouhé cesty.A ještě si připočetli kdo ví co.A komunikace skoro žádná.

Jediné, za co se omlouvám, je za odjezd z Frýdku-místku, takže Tequilla byla v autě jen 12 hodin...


Je na posílateli aby zajistil podmínky pro zvíře- dostatek sena a půl jablíčka na cesty jako tekutiny, ev. trochu granulek.Ty když jedeš pro činčilu taky nebereš napáječku.
:roll:
Jako promiň, já radši zaplatím ticku, než tohle... :roll:
Rozhodně poučení pro příště... dojet! Teď to byla opravdu nouzovka, ale příště ikdyby to mělo bejt do Bulharska, tak pojedu... tohle už nee...

ps: a napájačku beru, když jsem si jela pro Fáňu, Sannyho, což vždy bylo 3-4 hodiny jízdy, tam napáječka tam byla!

Jediné, za co se omlouvám, je za odjezd z Frýdku-místku, takže Tequilla byla v autě jen 12 hodin...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črv 27, 2011 15:16

Nikdo tě nenutí abys je využívala, ale podávat zkreslené informace také nemusíš. A co počítám mě vychází 11h, ne 12h :wink:
Tak jak si to představuješ to není realizovatelné. Měla sis tedy předem prostudovat jejich stránky jak přepravují a informace o tom jak dlouho pojede jsi měla 2 dny dopředu. Takže sis mohla pro činčilku dojet, když ti informace nevyhovovali.

Možná napáječku bereš,tvoje věc,já bych jí nebrala právě z toho důvodu co tu byl zmíněn.To jí radši dám jablíčko,ona ten převoz bez vody vydrží než abych riskovala že nestydne. Asi z nějakého dobrého důvodu ta napáječka zakázaná je. A to pominu to, že by se asi příjemce dost divil kdybych po něm žádala peníze za napáječku.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 27, 2011 15:19

Wulfina napsal:Jediné, za co se omlouvám, je za odjezd z Frýdku-místku, takže Tequilla byla v autě jen 12 hodin... :roll:


ps: tak 11 hodin, pánové dorazili kolem 20:33, v tu dobu mám poslední přijatý hovor...

Zkusila jsem jednou a stačilo. Opravdu jsem poučená, příště sama...

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 27, 2011 16:00

Z mé zkušenosti můžu říct, že pro činčily je ta napáječka zbytečná, pokud máte v autě klimatizaci a není tam horko. Vezla jsem činčilu i z Holandska a ze celou dobu cesty se činčila nenapila. Stačí ji do přenosky hodit 1/4 jablka. Jinak pokud se ti nelíbilo, v čem činčila přijela, co měla sebou nabalené a co neměla na cestu, tak by si měla nadávat člověku, který činčilu poslal a ne přepravní společnosti, která převzala jen krabici ;-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 27, 2011 16:04

Já nikomu nenadávám, jen píšu, to, co jsem viděla a co mě teda odradilo už cokoliv těmito firmama posílat... prostě tak jsme si transport zvířat nepředstavovala...

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Črv 27, 2011 16:23

Wulfino nezlob se na mě,ale ty jsi hnidopich!!! Nikdo ti to přeci nenutí.Já když převážim jakékoliv zvíře,tak místo vody dávám jablíčko. A co bys chtěla od přepravní společnosti teda????? Žiješ ve snu,téhle přepravní společnosti co máš vysněnou se u nás nikdy nedočkáš a měla bys být ráda,že tu alespoň nějaká je.Nevidím na tom nic špatného.Když nemáš možnost si dojet pro to zvířátko,tak určitě budu věřit tomuhle přepravci,než dříve nějakému CD kurýrovi.
Co bys jim asi řekla na to,kdyby ti činčila přijela celá promočená od vody z napaječky?????,nebo kdyby každou hodinu museli všechny zvířátka napájet vodou???? To by ti přijela asi ohodně později.A to že mají spoždění,tak to snad oni nijak nemůžou ovlivnit,nejsou roboti,nebo to pak mají dohánět na dálnici a riskovat tím životy?????? To raději ať přijedou dýl a v pořádku.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 27, 2011 16:30

Nejsem hnidopich, jen mi vadí, že se malí zvířata převáží, jako balík s poštou...
Copak koně, když převážíš, tak ho nacpeš do kamionu a jeď? :shock:
Né, kůň se obandážuje, přivede do boxu, kde má jak žrádlo, tak i vodu, zabezpečí se a jedem... psa, když převážíš, tak to taky nějakou úroveň...

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Črv 27, 2011 16:34

A jak bys to chtěla jinak udělat?????? Dobře,tak si se měla domluvit a chovatelem,aby ti činčilku poslal teda v přepravce,kterou by sis od něj koupila.Já nevím co bys ještě chtěla.Už jen kvůli bezpečnosti,bych neriskovala ,aby zvířátka přendavali z přepravky do přepravky.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Črv 27, 2011 16:41

A zase záleží na chovateli,co činčilce do té krabice dá,jestli seno,nebo granule,kousek jablíčka,aby mělo trošku tekutiny,nebo kousek mrkvičky.S tímhle přepraví společnost už nemá co do činění,jak své zvíře kdo pošle.Oni jim zajistí,to na co jsou vyškolení,aby se nepřehřáli,aby jim nebyla zima atd. atd. Tohle ti udělá každá přepravní společnost :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 27, 2011 16:42

Tak.. představovala bych si dodávku, která by v sobě měla zabudovaný klece - podobné, jako jsou na činčily určených pro kožich. Přepravu se zvířetem vezmeš a dáš jí do toho jednoho prostoru-klece, krabici v kleci už zajistíš třeba gumicukem. Krabice se o sebe nebudou šoupat a každý zvíře v tomhle najdeš rychle, né, že se v krabicích budeš přehrabovat... no a u každé klece může bejt pítko, byť s píšťalou na konci, která "skoro" nekape... samozřejmě dostatečně dlouhé, aby dosáhlo na okraj krabice. za to bych dala i tu ticku...

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Črv 27, 2011 16:53

Joooo,to je sice hezký,ale bohužel u nás asi nereálný :lol: :lol: :lol:
Hlavně než si si nechávala posílat činčilku magnum taxi,tak jsi se mohla informovat,jak zvířátka převážejí.
A nemusela si je využívat ani jako nouzovku a pak je tu hanit.
Je plno lidí,co je s jejich službou spokojená a zvířátko jim dorazilo v naprostém pořádku.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črv 27, 2011 17:05

Tohle není reálný ani nikde jinde. Za prvé by tu cenu za převoz nikdo nedal a za druhé by do takového podnikání (dát takovou velkou investici) nikdo nešel. Ani by se mu to nevyplatilo,tolik zvířat aby byla plná dodávka nepřeváží- navíc aby splnili to, že zvíře nebude na cestě moc dlouho, nemohli by asi naplnit celou dodávku.
A ohledně realizace- nechápu na co tedy klece, když by měla každá krabice být připevněna (opět zdržení) dovnitř klece (hrozí možnost vysmeknutí a cestování krabice). A když bude zvíře v krabici v dodávce jak na něj uvidí jestli je vše v pořádku? A na co tedy pítka když bude v krabici? To se těžko napije. A když bude větší krabice jak klec tak co s tím?

No nevím jestli by sis činčilu koupila, když bys neměla možnost dopravy a přepravce by po tobě chtěl 1000kč za převoz :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 27, 2011 17:10

Já Velké klece nedoporučuji, i kdyby to přepravní společnost nabídla, odmítla bych, protože to je pro ně nebezpečné. Je lepší menší prostor, kde se činčila otočí, ale kde nebude lítat s každou zatáčkou. Oni se i v menším prostoru cítí lépe, protože mají pocit bezpečí.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

...MAGNUMTAXI...

Příspěvekod lustici » Po Črv 27, 2011 18:21

..tak mě se dneska z MAGNUMTAXI ozvali a přislíbily trasu buď na 5.7. nebo 9.7., tak uvidíme jak pojedou králíci a kam..?

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

...MAGNUMTAXI...

Příspěvekod lustici » Po Črv 27, 2011 18:22

... samozřejmě má být přislíbili... :oops:

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » So Črc 09, 2011 9:32

Tak dneska před chvíli mi dorazil sameček od Jitky a musím říct že s magnum taxi jsem velice spokojená.Zavolali že přijedou o hodinu dříve a krabice pěkně uložene vedle sebe,zvířatka v pohodě a milý přístup.Takže jsou moc dobří :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Črc 27, 2011 20:31

Tak se musím též podělit o nepříjemnou zkušenost se Zoo kurýrem. A to nepříjemnou je dost slabé slovo.

V květnu mi uskutečnili 3 přepravy. Vyplnila jsem objednávku, byli jsme dohodnutý, dle objednávky jsem měla připravené peníze. Myšky přijeli místo v 23h cca. ve 2h ráno, což jsem se snažila chápat dle dopravní situace. Pak mi bylo řečeno že museli 3 trasy spojit ve 2, takže zvířátka cestovali notně dlouho, už to mohli řešit jinak. Nechat cestovat zvířata skoro 24h je nezodpovědné.
Při příjezdu mi nebyl vydán žádný doklad o převzetí, oficiálně jsem zvířátka dodnes nepřevzala. Cena byla najednou o skoro 400kč více. Když jsem chtěla vysvětlení proč, bylo mi řečeno ať nic neplatím, že řidič druhý den přijde s vysvětlením a zaplatím to. Nikdo nepřišel, za cca. 14 dní přišel mail že žádají zaplatit danou částku na účet. Slušně jsem požádala o předložení faktury a vyčíslení příplatků navíc. Do včerejška mi nic nepřišlo.
Včera majitel volal, že mu stále nepřišli peníze. Opět jsem požádala o předložení dokladů, vzápětí mi přišlo na mail vyúčtování. Se kterým nemůžu souhlasit, dohoda kterou jsme měli o sběrném místu byla jiná (přesto přičetli příplatek), na jednu přepravu mi nebyla započtena sleva a přičetli si 170kč navíc za velkou klec, ve které mi byli činčilky poslány. Při přebírání mě nikdo neinformoval že náklad je rozměrný (ač mi byli udány jiné rozměry), jestli ho můžou naložil, ale že bude velký příplatek. Což bych od solidní firmy očekávala, každý nemá jen tak přes 400kč navíc s sebou.

To bych ještě nějak polkla a zaplatila, vždyť můžu již dnes využít jiného přepravce. Tak jsem napsala mail že zaplatím, ale ať mi pošlou doklady o převozu, na což jako plátce mám právo, s mým podpisem kde souhlasím s příplatky a byli mi sděleny předem. Na to konto jsem dnes měla velmi nepříjemný, sprostý a vyhrožující telefonát, který byl zakončen slovy (než jsem to típla)- jestli nezaplatíte, mám rusky mluvící kamarády........

Toť moje poslední zkušenost s kurýrem, kterou opravdu nikomu nepřeju. Docela zvažuji zatít na polici, tohle je zastrašování a z lidského hlediska velmi sprosté jednání......vždyť by se šlo nějak dohodnout nebo věci vysvětlit, najít střední cestu, ale tohle už je na mě dost silné kafe :roll:

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Črc 27, 2011 20:41

Tak to je teda síla... Eště bych to asi čekala kdekoli jinde, než tam, kde se pracuje s dětmi a nebo zvířátky.. Jsem fakt ráda, že převozům nedůvěřuju a jezdím si sama... Pán by si ode mě asi něco vyposlech

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 27, 2011 20:53

toto je opravdu neseriozní chování. Já bych na tu policii zašla. Vyhrožování je trestný čin.

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Stř Črc 27, 2011 21:35

Tak tohle je dost síla :/. A to jsem v zimě uvažovala, že je využiju pro přepravu králíčků, ještě že jsem si pro ně zajela sama.
Určitě na polici jdi ;-) jsou to hajzlíci a pokud máš na smluvě přesně napsanou cenu tak jim nic navíc ani nedávej, takové sprosté vidírání. Bavila jsem se o tom s přítelem a pokud máte smluvně dohodnutou cenu, tak nic navíc neplať a na policii to oznam jako zastrašování, navíc za takovou službičku "ruských kamárádů" si každý kamarád hodně naúčtuje, takže můžete být v klidu, bo se jim to určitě kvůli pár stovkám nevyplatí :D

PS: to zpoždění je normální, my taky měli přesně naplánovanou cestu i s rezervou a přijeli jsme o 4 hodiny později :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 27, 2011 23:09

hm... prča, mazej na policajty, než tě někdo někdy bodne... kvůli ticce... :shock:

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Čt Črc 28, 2011 8:41

Tady přece nejde o ty prachy, ale o to, že roste agresivita lidí a to stačí i míň než 1000. A tohle je úmyslné zastrašování což je trestné.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Črc 28, 2011 9:21

Teda to je fakt síla!

Jinak já využila Magnum taxi a musím jen doporučit, protože když nevyšla jedna cesta z důvodu velkých veder, ihned se mi snažili přidělit jiný, nejvhodnější a nejdřívější termín. Cena velice slušná, jednání příjemné a vstřícné. Dokonce i "přepravní box" byl na moje zvířátko až zbytečně velký (vezli mi chameleona 5cm velkého v plastové krabičce a aby se nepodchladil, nebo nepřehřál, tak byl v boxu z polystyrenu o rozměrech 35x30x30cm), ale nechtěli nic za příplatek. Jen se usmáli. :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črc 28, 2011 10:51

Ono s dokladama je to zvláštní, vyplnila jsem na internetu objednávku, která mi vyplivla určitou sumu. Na mail už ti nic nepřijde, jen časy převozu, vyfotit si obrazovku tě nenapadne, tak pak si můžou přidat např. za závoz, který byl domluven jinak. Představovala bych si to tak že do mailu pošlou potvrzení o objednávce se sumou co se bude platit.
Při předání činčilek jsem nic nepodepisovala, jen u té co jsem posílala. Takže je vlastně ani nemám doma. Doklady nemám žádné, na ty ale jako zákazník než zaplatím mám nárok.
Což tohle nějak neberu, mají to šité horkou jehlou, příště je rozhodně nevyužiju a doporučovat nebudu. Ale ti ruský kamarádi a telefonát opravdu nějak nechápu......jsem chtěla jen doklady, že pak zaplatím, jen ne přirážky navíc co jsem si neobjednala. Začínám mít pocit že žádný doklad vůbec nemají, ale to přeci není důvod takto jednat. Hlavně když vypadají jako slušná firma, která žije objednávkama s internetu.
Byla jsem informována že dluží dost peněz na dobírkách a pochybuji že ti lidě na ně posílají "kamarády" takže asi bude někde dost velký problém.

Magnum také doporučuju, tak si představuju komunikaci na úrovni, převozy bez problémů a lze se s nimi dohodnout i na převozu věcech navíc za super cenu.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”