seznameni

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

davanity
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Út Črc 10, 2012 9:00

Re: seznameni

Příspěvekod davanity » Ne Pro 30, 2012 14:20

Doufám, že zde dostanu ještě odpověď mám dva činčiláky. Čikita 2 roky a Barney 8 měsíců. Snažím se o seznamení, ale spolu v jedné kleci nejdříve byli v klidu a pak absolutně vyváděli, když jsme to poprvé zkoušeli i když byla vyčištěná a všechno tak jsme je dali do klecí vedle sebe. To je v klidu, až moc absolutně se ignorují, i když jsou kleci uplně u sebe dřív se oňuchavali přes klece, ale teď už ani to. A když spolu běhají venku Čikita Barneyho pěkně prohání a lítaj chlupy pokud nemá kam utéct příjde mi, že se ho Barney strašně bojí, i když by mu nechtěl ublížit a přepravková metoda taky nepřipadá v uvahu, protože jakmile bych chtěla Čikitu dát k Barneymu akorát strašně syčí a staví se na zadní. Netuším co mám dělat dvě klece dát do sebe nemohu a jsem z toho zoufalá,protože se mi Barney málem při dnešním seznamováním zranil. Asi si prostě nesedli. Prosím o pomoc. A děkuji za každou odpověď.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: seznameni

Příspěvekod Wulfina » Ne Pro 30, 2012 20:40

Začla bych nejprve tak, že dáš 2 klece k sobě - musí se ti mezi ně vejít ruka a nech je tak aspoň 2 týdny.
Prohazovala bych písky a až teprv po těch 2 týdnech bych zkusila přepravku :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: seznameni

Příspěvekod Kobylatko » Ne Pro 30, 2012 22:35

Já už taky chtěla seznamování vzdát bo to bylo něco strašnýho ty rvačky a to sou obě holky nakonec pomohlo týden klec u klece a týden klec v kleci a klaplo to.Už sou spolu asi měsíc a nemužou bez sebe být,když jdu jednu zvážit ta druhá kňuří a hledá ji kde je a naopak :wink: .

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: seznameni

Příspěvekod Lenca » Po Pro 31, 2012 10:50

Jenže Wulfi,když píše,že se v klecích vedle sebe ignorují a pak v přepravce zase perou...Možná delší čas v těch klecích vedle sebe,já měla holčičky asi 10 dní vedle sebe takhle a pak přepravka byla v klidu.Ale je pravda,že u další holčičky to bylo špatný a tam jsem to seznamování vzdala,ty si prostě nesedly..Ale když je to kluk a holka a ne dvě dominantní samice,tak by to nemělo byt nerealny.Já bych chtěla zkusit někdy seznamování tak,že by se nějak,je to jen teorie, prakticky vůbec nevím jestli to pujde...že by se do malé klece dalo napůl pletivo(s malymi oky,aby si neukousali prsty) a že by je to nutilo byt uplně vedle sebe,ale zaroven by se nemohli poprat.Jenže to má hodně minusů-maly protor,kde by byly delši dobu, stres...no někdy je to težky #-o

Disable adblock

davanity
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Út Črc 10, 2012 9:00

Re: seznameni

Příspěvekod davanity » Po Pro 31, 2012 12:50

Děkuju za všechny rady. No klece jsou vedle sebe už asi měsíc, a teď nějáké to seznamování stejně budu muset odložit, protože si Barney nejspíš poranil zadní nožičku. Až bude čas a prostor a hlavně bude Barney v pohodě tak zkusím ještě tu klec v kleci, i když už se spíš smiřuju s tim, že to nepůjde. Je to prostě těžký no činčilky maj vlastní hlavu. Jen už po těch pokusech mám docela strach, aby si něják neublížili.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: seznameni

Příspěvekod Wulfina » Po Pro 31, 2012 19:40

Lenca napsal:Jenže Wulfi,když píše,že se v klecích vedle sebe ignorují a pak v přepravce zase perou...


Proto miluju klec v kleci :)
Takhle týden u některých více a je to :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: seznameni

Příspěvekod Kobylatko » Po Ún 04, 2013 22:41

Hojky jaké mate zkušenosti se seznámením agresivnější činčili s mladší (nováček cca do 1 roku).Přemyšlím o seznámení 6ti leté činče s jinou ale mám obavy že by mohla novou sežrat.Má vůbec cenu k ní pořídit společníka(samičku) ?

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Re: seznameni

Příspěvekod mluvkka » Čt Ún 28, 2013 21:39

Prosím o odpověď, nevím si rady. Pořídila jsem k našemu samečkovi druhého. Prskali na sebe, ale nakonec se na neutrálním území seznámili a nic se nedělo. Pak jsem je dala oba do nové klece, tak si první dva, tři dny ujasňovali dominanci (vyhrál ten co ho máme dýl) a vše bylo ok. Spinkají spolu v domečku, očuchávají se apod. Ale jakmile je pustím běhat po pokoji, tak jsou hrozný bitky, vyjíždí na sebe jeden jak druhej, lítají chlupy a kolikrát to vypadá fakt nebezpečně. Tak je dáme zase zpátky do klece a v tu chvíli jsou nejlepší kamarádi. Nechápu to, jakto? :(
Moc díky za odp.

Bubinka
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: Ne Led 16, 2011 14:09
Místo/Bydliště: Bratislava

Re: seznameni

Příspěvekod Bubinka » Út Kvě 14, 2013 18:48

Ahojte, nechcem zakladať novú tému tak píšem sem. Mám dve samičky, staršia má 2,5 roka a mladšia 1,5 roka. Už rok bývajú spolu a nikdy s nimi neboli žiadne problémy čo sa týka spolunažívania. Dokonca aj zoznamovanie prebiehalo bez problémov. Neviem čo sa stalo ale od minulého piatku sa neznesú. Mladšia neustále útočí na staršiu, naháňa je po klietke a aj ked sa venčia. Tak som ich oddelila ale tento stav je len dočasný, lebo nemám priestor na to aby boli takto od seba nastálo. Potrebujem aby sa znovu mali radi ale netuším ako to dosiahnuť a ani vlastne neviem čo sa medzi nimi stalo. Prepravku som už skúšala ale vyzeralo to nebezpečne a staršia už bolo uplne vystresovana, tak som to vzdala... Dakujem za akúkolvek radu, lebo si neviem predstaviť čo sa mohlo stať že sa neznesú... :(

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Re: seznameni

Příspěvekod mluvkka » Út Kvě 14, 2013 20:33

Třeba je jedna ze samiček v říji a proto se momentálně nesnesou.. Zkusila bych je vzít na neutrální půdu a tam obě pustit.. A nebo ještě chvíli počkat..

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: seznameni

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 14, 2013 21:21

to se nam začalo take stavat. Holky jsme oddělili asi na týden, potom jsem je zkusila znovu pustit spolu.Ale v kleci se praly, tak šly na další tyden od sebe,ale pouštěli jsme je spolu, ale pak si najednou vlezly spolu do klece a byl klid. Byly spolu 3 týdny a ted jsou zase oddelene,protože se perou.Ta naše mladši si troufa a možna si chce taky dokazat dominanci na starši, te se to nelibi, tak se perou.Přes řije je tu živo..

Bubinka
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: Ne Led 16, 2011 14:09
Místo/Bydliště: Bratislava

Re: seznameni

Příspěvekod Bubinka » Út Kvě 14, 2013 21:53

Akurát ich mám už asi 3 hodiny v prepravke, raz za cas sa poklbčia a potom je klud. Spoločné púšťanie na neutrálnej pode nezaberá. To som skušala a len sa nahanaju a klbčia. Ale ako ich teraz pozorujem tak naozaj má tá staršia asi ruju. Len nechapem že doteraz sme nemali žiaden problem a neviem aká je najvhodnejšia metoda na bezbolestne prekonanie tohto obdobia, lebo neviem si predstaviť že každý mesiac sa budú takto neznášať... :(

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Re: seznameni

Příspěvekod mluvkka » Stř Kvě 15, 2013 0:15

To bohužel neporadím.. Jedině mít v záloze nějakou menší klec pro tyto případy.. My máme dva kluky a taky si někdy vjedou do vlasů jen tak, z ničeho nic :-/

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: seznameni

Příspěvekod Lenca » Stř Kvě 15, 2013 9:59

nám se to začalo stavat až po 2 letech. Bohužel už druhy měsic ted oddělujeme na cca tyden. Fakt to nejde, venku se nahaněj,že lítaj chlupy, v kleci se perou.Chvilkama jsou v klidu,ale pak se zase poperou.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: seznameni

Příspěvekod minlub » Pá Kvě 17, 2013 13:57

Někdy se bohužel stane, že se po čase činčilky rozhádají. Mě se to stalo nejen u samiček, ale také u párů. Nechala bych je chvíli v klecích vedle sebe dokud se nezklidní, klidně i měsíc. Pak bych je zkusila dát do přepravky, znovu seznámit a dát do vydesinfikované vyčištěné klece. Bohužel se to ale už podařit nemusí, takže je potřeba počítat s možností, že budou muset bydlet zvlášť.

Bubinka
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: Ne Led 16, 2011 14:09
Místo/Bydliště: Bratislava

Re: seznameni

Příspěvekod Bubinka » Pá Kvě 17, 2013 16:27

Tak kríza je našťastie zažehnaná. Po oddelenom bývaní a nasledovnom pobyte v prepravke som ich dala znovu spolu do klietky. Zopár krát sa poproeháňali, trošku srstička lietala a už je kľud. Zase sa ľúbia ako pred tým :D Len dúfam že nebudeme náíhle zmeny náled každý týždeň [-o< Ďakujem za rady...

davanity
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Út Črc 10, 2012 9:00

Re: seznameni

Příspěvekod davanity » Stř Črc 10, 2013 10:11

Znovu vás všechny zdravím, a doufám, že dostanu odpověď :) Už dříve jsem sem psala, protože se mi dva činčiláci nechtěli zkamarádit. Nakonec to zustalo tak, že už nějáký ten delší čas maj klece vedle sebe. Navíc jsem jaksi zjistila, že oba to uplně nejsou činčiláci, ale samička a sameček, no a tak bych ráda věděla, co znamená, když se přes klece oňuchávají a Barney tak jako zametá ocáskem, už po sobě neprskají ani Barney neutíká vyděšeně po celé kleci. Myslíte, že bych je mohla společně zkusit dát do klece? Po předchozích zkušenostech mám trochu strach.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: seznameni

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 10, 2013 13:49

Sameček kuňká a zametá ocáskem? To znamená, že se namlouvají, je to takový rituál - tanec, který činčilák provádí a tím vábí samičku :)
http://chsvertuamor.webnode.cz/poznamky ... ov-mladat/

Jak jsou staří? A jaké jsou váhy?

davanity
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Út Črc 10, 2012 9:00

Re: seznameni

Příspěvekod davanity » Stř Črc 10, 2013 19:37

Čikitce jsou už dva roky a půl a Barneymu je rok a tři měsíce :) Žádný problém s váhou taky nebyl. Tak nevím pokud na sebe takhle reagují jestli je mám tedy dát společně nebo ne :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: seznameni

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 10, 2013 20:10

Pokud maj dostatečnou váhu, tak určitě, ale zvaž, co dál s mimi... :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”