Koule

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Koule

Příspěvekod kulaaa » Ne Kvě 27, 2012 21:35

Dobrý den, ve zverimexu jsem viděla kouli pro fretky, přišlo mi to jako dobrý nápad pro činčilu, aspon nic nerozkouše, nezničí a může si venku běhat jak dlouho chce a nemusím jí hlídat. Je dost velká a mé činčilce jsou necelé dva roky. Co si o tom myslíte, nebude se v ní trápit? Je to dobrý nápad?

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 27, 2012 21:38

Jestli je to ta koule, do které zvíře zavřeš a ono mu nezbyde nic jiného, než běhat, tak tomu, kdo to vymyslel bych urazila palici! :evil: :evil:
Tahle koule je na férovku týrání zvířete...
Nač zavírat zvíře do koule, když může volně běhat po bytě? :roll:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Koule

Příspěvekod Reňaaa » Ne Kvě 27, 2012 21:43

Souhlas s Wulfinou. Podle mě tato koule není v hodná pro žádné zvíře, co z toho to zvíře má? Určitě nekupovat...

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Re: Koule

Příspěvekod kulaaa » Ne Kvě 27, 2012 21:43

Wulfina napsal:Jestli je to ta koule, do které zvíře zavřeš a ono mu nezbyde nic jiného, než běhat, tak tomu, kdo to vymyslel bych urazila palici! :evil: :evil:
Tahle koule je na férovku týrání zvířete...
Nač zavírat zvíře do koule, když může volně běhat po bytě? :roll:


No po bytě jí teda běhat nenechávám, závírám jí na záchod, tam nemá co rozkousat ani zničit, kdybych ji doma pustila tak jsou prokousaný kabely, okousaný nábytek atd. zalezla by někam za skříň a už bych jí nenašla, máme velkej barák.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod minlub » Ne Kvě 27, 2012 21:46

Už se to tu párkrát řešilo, snad to pomůže:
viewtopic.php?f=3&t=10239&hilit=koule
viewtopic.php?f=3&t=10700&hilit=koule

A záchod máš jak velkej?

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Re: Koule

Příspěvekod kulaaa » Ne Kvě 27, 2012 21:56

minlub napsal:A záchod máš jak velkej?

Neboj dost velkej, má tam poličky na skákání, nemá tam co rozkousat atd. ale právě že kdyby byla v tý kouli tak má přístup do celího baráku, nikam nezaleze a nic nezničí

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 27, 2012 22:05

kulaaa napsal:
minlub napsal:A záchod máš jak velkej?

Neboj dost velkej, má tam poličky na skákání, nemá tam co rozkousat atd. ale právě že kdyby byla v tý kouli tak má přístup do celího baráku, nikam nezaleze a nic nezničí


A k čemu jí to bude, když si nebude moct všechno osahat a prolést?

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Re: Koule

Příspěvekod kulaaa » Ne Kvě 27, 2012 22:51

A k čemu jí to bude, když si nebude moct všechno osahat a prolést?[/quote]

Ale ne že by to měla místo toho záchoda, tam jí taky budu pouštět, ale po celim baráku má víc místa na běhání přece jenom než na tom záchodě

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Koule

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 27, 2012 23:43

No ja nevim teda, zavirat cincilu na zachod na vybeh,To se mi nelibi tez.Kdyz sis ji porizovala, tak prece jsi vedela, ze je to hlodavec a pri vybehu muze kousat veci.Jak myslis, ze to delaji ostatni?Pri vybehu jsou u ni a hlidaji ji a skviry, kam by mohla zalezt proste po tu dobu necim zatarasej, treba kartonem, krabice apod.Navic na zachode jsou chemikalie urcite a pokud to olizne, ochutna, muze ji to velmi ublizit, nebo se rovnou otravi.Muze take skocit do misy a utopit se, to bych nedelala teda.Ja jsem rada, kdyz ji mam pustenou, ze muzu byt s ni a pozorovat ji, kdyz prihopsa, tak si ji pomuchlat apod.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod tarja666 » Po Kvě 28, 2012 9:50

já bych řekla, že když ji tam kulaaa pouští, tak určitě odklidí nebezpečné věci. A záchod se dá přece jednoduše zavřít. V rodinných domech jsem často viděla opravdu velké záchody, tak by to nemusel být problém. ;)

Pokud ji chceš pouštět ještě jinde a nechceš, aby něco rozkousala, tak co třeba chodba? Tam většinou moc věcí na ohlodání a přehryzání nebývá :)

Jinak plně chápu to, že někdo nechce mít okousaný nábytek atd. My můžeme pouštět jen u nás v pokoji, jelikož spolubydlící si nepřejí, aby běhali jinde. No a vzhledem k tomu, že nás pokoj nám slouží jako ložnice i obyvák dohromady, máme tu spoustu věcí, které se dají přehlodat a bohužel nejdou ukrýt. Navíc nám u podlahy vede plynovod a nemůžeme nábytek přisunout až ke zdi. A to pak prostě nejde vše uhlídat. Odnesla to už spousta věcí - knihy, kabely (nejhorší byla nabíječka na noťas, to přítel opravdu zuřil), atd atd. Činčilky pak zalezou za skříně a klece, odkud nechtějí vylézt a musíme odsouvat nábytek. Činčilí běhání už nás stálo spoustu nervů i peněz.
Kdybych měla pokoj, kde by nebylo nic, co by mohly zničit, byla bych za to opravdu vděčná, i kdyby to měl být ten záchod. Myslím, že tam se dá velice jednoduše odstranit všechny nebezpečné věci z dosahu. :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 28, 2012 12:06

Proti pouštění na záchodě/koupelně nic nemám, mám hodně proti tomu nesmyslu - kouly... #-o
Jestli je pro činčilu/člověka nejbezpečnější místo místnost se záchodem (zavřeným záchodem), tak oukej.
Ale zavírat zvíře do koule? to mi přijde naprosto nevhodný. :roll:

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod Zrzka » Po Kvě 28, 2012 12:24

Já nějak moc nechápu, proč sis vůbec pořizovala činčilu, když ji nechceš nechat proběhnout... činčilka je živé polodivoké zvířátko a potřebuje zkoumat a protože je to hlodavec, tak sem tam něco okouše, ale to si člověk, který si tohle zvířátko pořizuje, má o něm zjistit. Mně se tedy zdá i dost přitažené za vlasy pouštět ji na záchodě... ale dát jí do koule, to bych - přeně jak psala Wulfina - fakt komukoli dala facku, aby se probral... je tohle vůbec možný, že to někoho napadne?
Já mám činčilek 9, mají vyhrazenou jednu místnost na běhání a tam po dobu jejich běhání zakrývám kabely a vše, co nechci, aby rozkousaly. Mají tam spoustu jiných hraček a jsou spokojené a samy chodí do domečku zpátky... a jedna činčilka se dá uhlídat úplně v pohodě jenže to se jí pak musí někdo věnovat... jako každému zvířátku...
Navíc činčilka když někam zaleze, tak tutově ji odnikud není třeba vyšťourávat, neb jak je zvědavá, tak je za chvíli venku a zkoumá něco jinýho...

Bože, lidi, proč si pořizujete zvířátka, o které se nechcete starat tak, jak to jednodtlivé druhy vyžadují???!!!???

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Koule

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 28, 2012 12:31

Však ji pouští tak včem je problém?? Jen se zeptala na tu kouli, odpověď dostala, tak stačilo... :roll:

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod Zrzka » Po Kvě 28, 2012 12:33

Mně to nestačilo, spíš mě to vytočilo... a myslím, že svůj názor můžu napsat...

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod tarja666 » Po Kvě 28, 2012 13:01

já v tom také nevidím problém, slečna přece psala, že ji pouští. Pokud je pokoj pro činčilu bezpečný a dostatečně velký, proč ne.
s koulí ale také nesouhlasím.

jinak k tomu vyšťourávání činčilek - máme doma 2-3činčilky (ta jedna dle nálady), které běhání mají rády tak na 5 minut. Pak si zalezou za nábytek a sedí tam nebo "běhají po stěně". Dokážou tam být třeba i 2 hodiny a ne a ne ven. A jelikož máme třeba 2 metry širokou skříň a hned vedle metr širokou, nedostanu ji z tama jinak než odsunutím skříně.
Na začátku jsem tu četla, že činčilky určitě za chvilku vylezou, že jsou zvědavé. A tak jsem čekala a čekala a činčily furt zalezlé. Ty naše potvůrky to tam baví a běhají si tam. Abych ji dostala ven, hold ji musím vyšťourat.
Pak mám zas jiné raubíře, kteří nezalízají vůbec a celou dobu běhají a hrajou si s hračkama atd.
Prostě každá činčilka je v tomhle jiná.
Samozřejmě se snažíme, aby náš pokoj byl bezpečný, ale jelikož zatím bydlíme tak, jak bydlíme a mám tu také kočky, které si vyžadují pozornost i během pouštění, nemůžu činčilkám během pouštění věnovat po celou dobu 100% pozornost. Občas se tedy stane, že to něco odnese. Činčilkám ale nikdy nic nestalo, odnesly to jen věci. Já jsem s tím smířená, tohle vadí spíše přítelovi, hlavně pokud to odnese nějaká jeho věc. To je pak doma dusno...
Bohužel nebydlím tak, že bych jim mohla vyhradit samostatnou místnost, i když bych velmi ráda. Ale přece je kvůli toho, že bydlím na chvilku ve studentském, nebudu prodávat. :shock:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod minlub » Po Kvě 28, 2012 13:07

Souhlasím s Tarjou. Třeba naši mají koupelnu velkou jak mi ložnici, tam bych si udělala klidně i činčilárnu, ne jen výběh :lol:
Koule se mi nelíbí, je to omezující a myslím, že je to pro ně trápení.
A je určitě dobře, že se dříve zeptala, je vidět zájem o činčilku :wink:

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: Koule

Příspěvekod Cmacuba » Po Kvě 28, 2012 16:32

Já myslím, že slečna to myslela dobře. Chtěla činču pustit víc než jen na záchodě, ale protože se bojí, že by něco rozkousala nebo se schovala a nešla by ven, snaží se najít kompromis v podobě koule. Je fajn, že má zájem, aby se činča proběhla víc.

ALE koule určitě není dobrý nápad. Nedala bych do toho ŽÁDNÉ zvíře a takové, jako je činčila už vůbec ne. Činčila je velmi temperamentní zvíře.

I když je pravda, že ten můj tunťa má taky občas potřebu zalézt za skříňku a nevylézat a musím ho tam odtud vyhnat, aby trošku běhal. Ale prostě jen nemá náladu. Stejně jako my lidi občas nemáme chuť na pohyb.

Toť můj názor. Ale určitě nebylo nutné se do slečny takhle pustit [-X

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod Chuckova Veverka » Po Kvě 28, 2012 20:05

Moje činče by tohle asi nerozdejchali. Jsou zvyklé běhat po pokoji, občas si udělat matrix o zed nebo lednicku. A když jsou unavené, tak jak sedím u stolu, tak mi vlezou na nohu nebo se někde schovají.
Zavřít je do koule by pro ně bylo stresující. Je rozdíl mít v kleci kolečko, do kterého si vlezou když chcou a zavřít je do koule, z které není uniku. Potom chudák zvíře. To bych nikdy činčam neudělala.

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Re: Koule

Příspěvekod kulaaa » Po Kvě 28, 2012 20:26

jasmin napsal:No ja nevim teda, zavirat cincilu na zachod na vybeh,To se mi nelibi tez.Kdyz sis ji porizovala, tak prece jsi vedela, ze je to hlodavec a pri vybehu muze kousat veci.Jak myslis, ze to delaji ostatni?Pri vybehu jsou u ni a hlidaji ji a skviry, kam by mohla zalezt proste po tu dobu necim zatarasej, treba kartonem, krabice apod.Navic na zachode jsou chemikalie urcite a pokud to olizne, ochutna, muze ji to velmi ublizit, nebo se rovnou otravi.Muze take skocit do misy a utopit se, to bych nedelala teda.Ja jsem rada, kdyz ji mam pustenou, ze muzu byt s ni a pozorovat ji, kdyz prihopsa, tak si ji pomuchlat apod.


Logicky dávám všechny chemikálie pryč, a prkýnko od záchoda taky těžko činčila uzvedne aby tam mohla skočit.

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Re: Koule

Příspěvekod kulaaa » Po Kvě 28, 2012 20:30

tarja666 napsal:já bych řekla, že když ji tam kulaaa pouští, tak určitě odklidí nebezpečné věci. A záchod se dá přece jednoduše zavřít. V rodinných domech jsem často viděla opravdu velké záchody, tak by to nemusel být problém. ;)

Pokud ji chceš pouštět ještě jinde a nechceš, aby něco rozkousala, tak co třeba chodba? Tam většinou moc věcí na ohlodání a přehryzání nebývá :)

Jinak plně chápu to, že někdo nechce mít okousaný nábytek atd. My můžeme pouštět jen u nás v pokoji, jelikož spolubydlící si nepřejí, aby běhali jinde. No a vzhledem k tomu, že nás pokoj nám slouží jako ložnice i obyvák dohromady, máme tu spoustu věcí, které se dají přehlodat a bohužel nejdou ukrýt. Navíc nám u podlahy vede plynovod a nemůžeme nábytek přisunout až ke zdi. A to pak prostě nejde vše uhlídat. Odnesla to už spousta věcí - knihy, kabely (nejhorší byla nabíječka na noťas, to přítel opravdu zuřil), atd atd. Činčilky pak zalezou za skříně a klece, odkud nechtějí vylézt a musíme odsouvat nábytek. Činčilí běhání už nás stálo spoustu nervů i peněz.
Kdybych měla pokoj, kde by nebylo nic, co by mohly zničit, byla bych za to opravdu vděčná, i kdyby to měl být ten záchod. Myslím, že tam se dá velice jednoduše odstranit všechny nebezpečné věci z dosahu. :)


Přesně, bohužel chodba je nevhodná, máme dřevěné zábradlí a chodba se nedá zavřít, a může do přízemí ty schody taky nejsou zrovna pro ní vhodný :-)

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Re: Koule

Příspěvekod kulaaa » Po Kvě 28, 2012 20:32

Zrzka napsal:Já nějak moc nechápu, proč sis vůbec pořizovala činčilu, když ji nechceš nechat proběhnout... činčilka je živé polodivoké zvířátko a potřebuje zkoumat a protože je to hlodavec, tak sem tam něco okouše, ale to si člověk, který si tohle zvířátko pořizuje, má o něm zjistit. Mně se tedy zdá i dost přitažené za vlasy pouštět ji na záchodě... ale dát jí do koule, to bych - přeně jak psala Wulfina - fakt komukoli dala facku, aby se probral... je tohle vůbec možný, že to někoho napadne?
Já mám činčilek 9, mají vyhrazenou jednu místnost na běhání a tam po dobu jejich běhání zakrývám kabely a vše, co nechci, aby rozkousaly. Mají tam spoustu jiných hraček a jsou spokojené a samy chodí do domečku zpátky... a jedna činčilka se dá uhlídat úplně v pohodě jenže to se jí pak musí někdo věnovat... jako každému zvířátku...
Navíc činčilka když někam zaleze, tak tutově ji odnikud není třeba vyšťourávat, neb jak je zvědavá, tak je za chvíli venku a zkoumá něco jinýho...

Bože, lidi, proč si pořizujete zvířátka, o které se nechcete starat tak, jak to jednodtlivé druhy vyžadují???!!!???

Já se o ni proboha starám, zaprvé jen jsem se zeptala na tu kouli a za druhé kupovala jsem si jí s tim že tam mám plno místa na proběhnutí.

kulaaa
Nový uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: Ne Črv 12, 2011 21:33

Re: Koule

Příspěvekod kulaaa » Po Kvě 28, 2012 20:37

Cmacuba napsal:Já myslím, že slečna to myslela dobře. Chtěla činču pustit víc než jen na záchodě, ale protože se bojí, že by něco rozkousala nebo se schovala a nešla by ven, snaží se najít kompromis v podobě koule. Je fajn, že má zájem, aby se činča proběhla víc.

ALE koule určitě není dobrý nápad. Nedala bych do toho ŽÁDNÉ zvíře a takové, jako je činčila už vůbec ne. Činčila je velmi temperamentní zvíře.

I když je pravda, že ten můj tunťa má taky občas potřebu zalézt za skříňku a nevylézat a musím ho tam odtud vyhnat, aby trošku běhal. Ale prostě jen nemá náladu. Stejně jako my lidi občas nemáme chuť na pohyb.

Toť můj názor. Ale určitě nebylo nutné se do slečny takhle pustit [-X


Právě že ta moje potvůrka, když jsem jí párkrát pustila, tak zalezla za gauč a nechtěla ven, v pokoji se vůbec neproběhne a na tom záchodě řádí jak blázen, pro ni je to mnohem lepší. Ale napadlo mě že takhle by nikam nezalízala. Ale jak koukám asi to nebyl dobrý nápad, proto jsem se zeptala.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 28, 2012 20:44

Když jsem teď měla doma 7 činčilítek, tak jsem v obýváku (4x6m) ucpala kartónem všechny ďuzny, všechny škvírky, všechny kabely zabalila do husích krků (takového plastu) nebo přilepila gafou k podlaze. Mmch v obýváku a v kuchyni jsem činčily venčila vždycky, stačí opravdu všechno ucpat, zacpat, zabezpečit a nemají ti co zničit...
Všech 7 potvůrek jsem hlídala - nezničili mi nic - občas kousli do stolu, ale stačilo jim dát pár rour od koberce a bylo po zkoumání nábytku...
Uhlídala jsem jich 7 - nic nezničili, tak mi neříkej, že když utěsníš všechny díry u sebe v pokoji, že neuhlídáš jednu svojí?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Koule

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 29, 2012 23:07

Tak, je mi jasne, ze cincila sama prkynko neuzvedne, ale mela jsem na mysli spise to, aby bylo dole,misa uzavrena, ponevadz se v minulosti par uzivatelum zde myslim stalo, ze jim tam cincila skocila a nekomu se dokonce i utopila.:-(.
Jinak drive, kdyz jsem mela Vincentka, tak take mel tendenci zalezat za skrin, postel, lednicku.Tak jsem ti skviry ucpala po dobu vybehu kartonem do takove vysky, kterou nepreskocil.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”