Psoun

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Psoun

Příspěvekod Ivissek1985 » Út Dub 26, 2011 21:06

Ahoj je tu někdo kdo chová toto zvířátko a byl by ochoten mi k němu něco říci.... uvažuji nad koupí.. :-D http://www.kralici.cz/psouni/alba.asp?a=202
Dovolím si hodit odkaz snad nikomu nebude vadit... je to jen orientačně aby jste věděli kdo nevíte :-D


Uvažujeme o koupy... ale sami píšou že rozmnožování je na tom hůře proto spíše dva stejného pohlaví....

Víte tedy někdo něco?

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 26, 2011 22:52

Take jsem o nem kdysi uvazovala, ale pak jsem to vzdala.Jsou fajn, ale pry maji sve dny, trva to sand i pul roku, kdy maji neco, jako riji a jsou, nebo muzou byt utocni a agresivni a nechteji zadny kontakt, tak nevim.Samci jsou myslim vic dominantnejsi.Mam o nich nekde jeste vytistenej clanek, tak se zitra mrknu, ale na netu je toho take dost.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Stř Dub 27, 2011 6:12

nejvíce vám poradí Žanda......... jsou krásní

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: odpověd

Příspěvekod Wulfina » Stř Dub 27, 2011 11:43

Jsou krásní, ale do psouna bych nikdy nešla, protože v kleci mu prostě nemůžeš poskytnout aspoň 50cm hlíny a písku, kde by si mohl norovat... upřímně, zakázala bych chovat psouna, jako domácího mazla...

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Dub 27, 2011 16:00

My jsme uvaživali o psounovi,jenže to je strašně moc společenský zvířátko,takže 1 samotný je chudák a miluje hrabání nor,takže jsme přemýšleli o venkovní voliéře s vybetonovaným bazénem,aby když bude dělat nory,aby se nepodhrabal a neutekl.Právě známý říkal,že to sou potvory,že mu utíkal. Ale jinak jsou uchvatní :*

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Dub 27, 2011 16:54

No, taky by u nás padal v úvahu jedině venkovní chov, pletiva a desek na vybavení bytečku by bylo dost, šikovné ruce si taky, ale betonovat mu dvoumetrové základy a bát se, kdy zdrhne, to už je trochu moc.
Spíš mně zaujal chov holandských koziček (a proti kozičkám ani přítel nic nenamítal :lol: ).

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Stř Dub 27, 2011 18:34

Sousedi měli psouna Honzíka, většinu dne chodil volně po domě nebo chrněl v posteli. jak přišla návštěva nebo někdo cizí do domu, tak se psounek skutálel z postel a šel neznámou osobu rafnout. Byla jsem v kuchyni, bavila se se sousedkou, ta naráz vykřukla - pozor, Honza a skočila po něm - Honzík mě šel prostě kousnout - nepatřila jsem do jeho teritoria :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 28, 2011 0:10

Tak to jsem slysela take.Bohuzel jsem je videla pred nekolika lety i dva v akvarku ve zveraku a pekne dlouho:-(

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Čt Dub 28, 2011 10:48

Moje kamarádka měla psouna a byl to velice milý společník. Jdou poměrně dobře vychovat, rychle pochopí co je dobře a co špatně,takže napadání "nevítaných" hostů u vychovaného jedince nehrozí. Ta agrese v období říje se dá u samců řešit kastrací. A když měl psouňák potřebu norovat, stavěl si po celém bytě hnízdečka ze starých látek. Je to velice společenské zvířátko, takže pokud je chovaný sám, vyžaduje opravdu spousty pozornosti. Pro mě jsou úžasní a kdybych nedejbože nemohla mít doma psa, tak je pro mě psounek jednoznačnou volbou.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 28, 2011 14:55

No uzasni jsou, ale chce to vic mista, casu a bala bych se, ze by mohl zarlit treba na cincily, kdyz se jim venuje pozornost a pak hryznout, nebo napadnout cincilu.Jejich kousnuti by uz bylo o ukousnutem prstu.Znama mela psouna a ten si doslova, jak rikas vyzadoval pozornost a to dost razantne aneurvale, ze lomcoval kleci tak dlouho, dokud ho nekdo nepodrbal a nepustil ven, chtel se chovat.A kdyz clovek drbal spatne, nebo malo, tak rafnul za trest:-)

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Čt Dub 28, 2011 15:31

:D Jojo, s klecí lomcoval taky a velmi rád. Jakmile někdo přišel z práce, nastoupil ke dvířkům a nepřestal dokud ho nepustili ven. Nechával se chovat v náručí jak malé děcko a miloval škrabkání na bříšku. Ale nepamatuju se, že by kdy někoho kousnul. Dokonce i já jako cizí člověk jsem si ho mohla v klidu pomazlit. Byl opravdu vychovaný a nebyly s ním žádné problémy. Tenkrát kamarádka chovala osmáky, s těma do kontaktu nepřicházel, jen se psem a to taky nebyl nikdy problém. Ale jsou to osobnosti a každý může být jiný, možná měla jen štěstí na super povahu....

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 28, 2011 15:49

To asi ano a ta kastrace se u samcu doporucuje.Kazdopadne bych se bala tech zavrenych v akvarku ve zveracich dlouhodobe.Tam urcite porucha povahy stresem nastane.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Čt Dub 28, 2011 16:21

Já viděla psouna ve zveráči jen jednou a tam běhal pod dozorem na vodítku a spával v kleci. Ty akvárka snad raděj nebudu ani komentovat... :shock:

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Pá Dub 29, 2011 6:37

pokud mu někdo vytvoří správné podmínky k chovu a má na baráku či v bytě dost místa, tak to může být dobrý společník :P
znám pana, který chová různé druhy opiček (odchovává je pro zoologické zahrady...má i chráněné druhy), má na to veliký přístavek (patro) a můžu říct, že to má jako v zoo, no lepší - nechodí tam lidi........
věnuje se tomu celý život, ale jde to vidět... kontroly mu nemůžou nic vytknout........
je to o lidech, prostoru, penězích a lásce ke zvířatům....pak se dá kouzlit

psouni jso krásní. mě se vždycky líbil i Outloň váhavý....ale na fotce :P ty podmínky bych mu nemohla dát co potřebuje.......tak se aspoň kochám na netu .

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Dub 29, 2011 10:35

outloň je tohle, kdybyste někdo, jako já, o něm slyšeli poprvé:
http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kurio ... ?id=635593

ale jak píšou, chov v zajetí, to asi dost dobře nepůjde 8)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Pá Dub 29, 2011 10:41

to je super videjko :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Dub 29, 2011 12:56

jezis, ten je s tim drbanim horsi, nez chlap:-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Dub 29, 2011 12:59

Jinak psoun v akvarku je tyrani, stejne a mozna jeste horsi, nez u cincil.A kdyz vidim ve zveraku v akvarku i fretky, tak to je sila:-(

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Dub 29, 2011 13:05

Psou je náročnější na místo, ideální je velká klec co nemůžou prokousat. Nemusí mít v kleci hlínu, jak tu někdo píše. Psoun když se naučí na vodítko, tak se s nim může i ven, což si prohlídneš na tom foru na forkách, jak to lidé dělají. Počítej s tím, že když psoun kousne, je to hodně hluboký a sakra bolestivý kousanec co se dlouho hojí. Kam se hrabe potkan. Ale když je psoun mazel, je to paráda. Nechá se drbat... :) Blbé u nich je, že nemají mimiku, tak nevidíš, jestli je to ještě baví, nebo jestli je už štveš a hodlá tě za to strestat... Je to zvíře co ovládá domásnost. Chce běhat po bytě a umí byt taky perfektně ničit! Milují zahrabávání se do látek, udusávání si materiálu a tahání si látek i do pelechu, takže ti klidně ukradnou kapesník, ale taky mi jednou ukradli pracovní plíšť a už si to tahli do domečku na ustlání :D Jo a jsou to velice dobří šplhouni. Po činčilý kleci mi vyšplhaly až nahoru a pak se skokem dostávali dolů.. byli to šílený pády, tak sem je pak chytala na záda...
Je s nima psina. Myslim že nejvíc ti řeknou lidi na psounech (jak jsi sem dávala odkaz). Maj tam návody na stavbu klecí, rady jak je ochočovat a tak.

Dokáží být velice dobří společníci, ale taky někdy i vůdci domácnosti.

A mám dojem že teď je nejlepší doba na sehnání miminka. Jinak jsou téměř k nesehnání.. Na to že to je v americe škůdce a snaží se ho tam vyhubit, tak tady jich je nedostatek jako mazlů. :)

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Pá Dub 29, 2011 18:34

Tolik reakcí jsem ani nečekala.... my bychom si přáli mít dvě holčičiky...ale uvidíme jak to bude právě s nnabídkou a letos to nebude.. jen scháním předběžně informace..

neseto
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Srp 04, 2009 22:27
Místo/Bydliště: Pardubicný kraj

Příspěvekod neseto » Stř Kvě 11, 2011 23:32

Dříve jsme měli 2 psouny doma. Bětku a Čiperu. Bětka byla samička, byla bázlivá a ostražitá a nikdy z ní nevyrostl mazel. Čipera byl naprosto úžasný. Běhali oba volně po domě. Čipera chodil na zavolání, třeba přišel do postele a vyvalil se, aby mu někdo škrabal břicho. Měl rád našeho leonbergera se kterým si hráli. S kočkama taky vycházeldobře. Sice okousal uplně všechno, ale kdyby takový zůstal, tak na něj nedám dopustit.

Asi po roce, co jsme je měli, zničeho nic začal Čipera útočit na lidi. Mamka a babička jeli na šití do nemocnice. Čipera byl zavřený v kleci několik měsíců, protože jsme si mysleli, že se spraví.

Nechtěli jsme čiperu kastrovat,tak jsme je dali do zoo Praha, kde mali velikánský výběh společně s bizony a velbloudy. Volali nám, že jsou to mazlíci, všichni je mají rádi atd. Pak jsme se dozvěděli, že Čiperovi zase hráblo a tak ho dali vykastrovat a nějaký ošetřovatel si ho vzal domů.

Nebýt toho, že se takhle změnil, asi nikdy nebudu mít činčily a zůstanu u psounů. Takže asi vlastně dobře... :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 12, 2011 8:40

Koukala jsem, že tam mají spoustu psounů, jsou rozkošní, úžasní a srandovní :). Nicméně tam visí cedule, ať na ně návštěvníci v žádném případě nesahají, že koušou :).

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Kvě 12, 2011 12:13

Presne tohle jsem slysela take, hlavne samcum ze takhle nekdy muze hrabnout a proto se doporucuje ta kastrace.Pry maji neco, jako riji psouni, ktera u nich ale trva snad pul roku a po tu dobu jsou protivni a nedoporucuje se na ne sahat.A to kousnuti je opravdu dost brutalni od nich.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”