Proteus mirabilis - léčba

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Proteus mirabilis - léčba

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 22, 2013 6:12

Zdravím všechny chovatele co měli nebo mají problém s touto bakterií. Jak jsem zjistila,tak léčivo, které jsem podávala mým činčilám (Doxygal) je sice účinně a činčilky přestaly mít průjem, stejně jako po Metrozolu, ale bohužel na tyto látky může být tato bakterie - proteus mirabilis imunní!!! To se zjistí dle citlivost. Na Metrozol je tento kmen imunní určitě, protože mi činčilky po léčbě Metrozolem začly opět průjmovat. Bakterie protus totiž dokáže měnit svou podobu od řeckého - Proteus, mořský bůh, který unikal rozpoznání tím, že měnil svou podobu. Tedy jistota je jistota a našla jsem si raději léčivo, které na tyto bakterie stoprocentně pomáhá a to si můžete přečíst zde:

ANTIBIOTIKA:
Aminopeniciliny (PNC druhé generace): ampicilin a amoxicilin jsou účinné na enterokoky, hemofily, listerie a některé fermentující G- tyčky (E. coli, Proteus mirabilis, salmonely a shigelly)

Karboxypeniciliny (PNC třetí generace): carbenicilin a tikarcilin účinné proti většině kmenů Pseudomonas aeruginosa i Proteus mirabilis.

Cefalosporiny II. Generace: cefaklor, cefuroxim a cefoxitin: účinné na hemofily, Branhamella catarrhalis, neisserie, E. coli, Proteus mirabilis, klebsiely.


Tetracykliny: Shodná aktivita širokospektrých bakteriostatických ATB oxytetracyklin, chlortetracyklin, doxycyklin(doxygal) a minocyklin. Citlivost brucel, rickettsií, chlamydií, Mycoplasma pneumoniae, aktinomycet, resistetní může být Proteus a Serratia.

Dle toho co jsem četla je proteus mirabilis stejně závažná nemoc jako E.coli, streptokoci, chlamydie, listerie či campylobacterie, i když se přirozeně vyskytuje v gastrointestinální (žaludek+střeva) flóře.

U lidí se často projeví tak, že se ženy utírají po toaletě odzadu dopředu. Proteus dokáže cestovat a přenášet se na různé věci.

Našla jsem také neantibiotický lék a to extrakt z Grapefruitových semínek a to jsem našla zde:
proteus mirabilis sa da vynicit velmi jednoducho roztokom GSE. Z tabuliek roztok s koncentraciou 6 ppm(6 mg na liter) je uz ucinny. Odporuceny roztok(horkac) ma 500 az 1200 mg/l, takze pri piti takejto koncentracie sa vsade v tele dosiahne vyse 6 mg/l a tym sa dana bakteria vsade znici. GSE (grapefruit Seed extract tj vytazok zo swemien grapefruitu) je skratka pouzivana firmou NutriBiotic na ich kvapky s obsahom 33% citricidalu, patentovaneho upraveneho vytazku z grapefruitovych semien.
Da sa dostat aj priamo citricidal(60%) od vyrobcu citricidalu, firmy BioChem Research, Inc.

Výtažek z Grapefruitových semen se dá koupit v lékárně bez předpisu narozdíl od drahých antibiotik, které zničí mikroflóru ve střevech, což tyto přírodní kapky určitě ne.

Doufám, že jsem Vám pomohla.
Betty

Disable adblock

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Proteus mirabilis - léčba

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 22, 2013 6:40

PS: ty kapky z grepových semínek fungují i na plíseň.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Proteus mirabilis - léčba

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 22, 2013 8:15

tak pro psy jsem našla přípravek XEDEN 150 mg tablety pro psy,
4.2 Indikace s upřesněním pro cílový druh zvířat
U psů:
- Léčba infekcí dolních močových cest (spojených i nespojených s prostatitidou) a infekcí horních močových cest, vyvolaných bakteriemi Escherichia coli nebo Proteus mirabilis.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Proteus mirabilis - léčba

Příspěvekod minlub » Čt Srp 22, 2013 10:55

Pokud je problém s bakterií, nelze nasadit léčbu dle toho, že léky na bakterii již někde zabrali a jsou vedena jako účinná. To není jako u zánětu nebo parazitů, kde se nasazují širokospektré již osvědčené přípravky, i když i tam může být rezistence. U bakterií je nutné udělat kultivaci a citlivost, právě z toho důvodu, že bakterie mutují, mění a přizpůsobují se a na hodně ATB jsou již rezistentní.
Neradila bych při problému nasazovat hned ATB, dost zatěžují organismus a vybijí i potřebné bakterie. Je potřeba udělat stěr a uvést, že žádáme i o určení citlivosti ATB pro daný vykultivovaný kmen. Tím je jistota, že činčilce podáme ATB, které zaberou a zbytečně jí nebudeme oslabovat podáváním více léků.
Součástí léčby musí být i podávání probiotik, aby se střeva znovu osídlili prospěšnými bakteriemi a srovnala imunita. Protože činčilka může mít po léčbě problémy jen s tímto (např. průjem, hubnutí) a může se to jevit jako by léčba nezabrala.

Disable adblock

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Proteus mirabilis - léčba

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 22, 2013 16:24

Máš samozřejmě pravdu, to už jsem v textu psala, že je potřeba vybrat léčivo dle citlivosti. Proti této bakterii je opravdu potřeba nasazovat Antibiotika. Jejím předchůdcem při onemocnění je bakterie E.coli. Kdyby nebylo toho extraktu z grepových semínek, tak jediné co zabere na jistotu jsou ATB. To že zatěžují organismus je bohužel při infekci hodně vedlejší. Hodně lidí má s proteem celoživotní problémy co jsem si četla na internetu a neví jak se toho zbavit, protože jim ATB už nefungují, protože bakterie se stala právě vůči nim imunní.
Jinak při vyšetření se spíše než stěr bere odběr moči. Při pomoci proti ničením flóry a zlepšování urinového prostředí jsou dobrá nejen probiotika - hlavně Acidophilus, ale také brusinky a brusinkové léky s vyšším obsahem brusinek. Jako probiotika doporučuji v lékarně zakoupit Lactobacily baby. Ty mi zabraly vždy.
Jinak činčilky mi po těch ATB právě průjmovat přestaly, protože ten průjem byl naprosto vodový, nevím tedy kde se vezme, že po ATB začnou zase průjmovat. Možná jak z jakých ATB. Podle toho co jsem viděla na vlastních zvířatech jim tato ATB spíše od průjmu způsobeným bakteriemi pomohla. Já osobně ATB použila a použiji znovu, protože už zemřelo moc činčil na to, aby se to roznášelo dále. Samozřejmě vyzkouším i ten extrakt z grepových semínek, ten se s tím nijak bít nebude, spíš pomůže.

Doxygal činčily v klidu snáší i 200g mláďata a používá se i pro menší hlodavce aniž by na nich bylo vidět cokoliv nezdravého, takže s těmito antibiotiky problémy nejsou. Jde teď o to jestli léčba tímto lékem pomohla nebo ne, když na něj může a nemusí být proteus imunní. Zatím se tedy průjem nevrátil tak jako se to stalo po Metrozolu, tak uvidíme. Budeme dělat kontrolu činčil (stěry, odběr moči) zhruba za týden na doporučení veta, tak uvidíme.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”