Vzácnost a cena jednotlivých mutací

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Lis 25, 2011 18:02

Monka od koho? Ty ceny mi připadají velmi přemrštěné, i u kvalitní činčil jestli jsou.

Disable adblock

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Pá Lis 25, 2011 18:20

od Bobiny

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Pá Lis 25, 2011 18:28

no páni :o to aby byl Standartek alespoň zlatej :wink:

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Příspěvekod Reznatko » Pá Lis 25, 2011 18:33

Já bych neřekl, že je to vždy o pěnězích. Já mám doma krásného samečka medium ebony, který v 8měsících má 580g a zaplatil jsem za něj pouze čtyři stovky. Je to velmi inviduální a záleží také hodně na štěstí. :)

Disable adblock

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Pá Lis 25, 2011 18:51

No jo,já jsem začínala s chovem,a prodávající mi tvrdil,že na internetu nekoupím žádnou pořádnou činču,že by tady taky nic nekoupil...no a já si říkala velkochovatel,má jméno atd...tak jsem mu to zbaštila :evil: ale už jsem poučena :wink:

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Pá Lis 25, 2011 19:22

jen tak ze zvědavosti a kde jste na něj narazila? když ne na internetu
většina činčilek se prodává převážně přez internet
to přeci automaticky neznamená že nejsou anebo naopak jsou kvalitní :roll:

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Pá Lis 25, 2011 19:50

Já bydlím ve Frýdku,Bobina je od mého bydliště 20min.autem a moje známa mi dala na ně kontakt...když jsem sháněla činčily do chovu :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Lis 25, 2011 21:09

bohužel kvalita není kvantita a je dobrý si vždy zjistit na internetu, jaké má odchovy. Jinak kvalitní standard stoji i více, ale proto je dobré si k chovateli zajet a zjistit, že nekupujete zajíce v pytli.

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Pá Lis 25, 2011 21:51

No pokud vím,tak Farma Bobina,byla vždy vyhlášena kvalitou chovu... pro hodně lidí co chová činčily byl Michal bůh a jeho činčily nej...tak jsem mu věřila...za blbost se platí :wink:

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Pá Lis 25, 2011 21:53

Já mám doma dva pěkné jedince :))

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Pá Lis 25, 2011 21:55

na druhou stranu,jak píše Ladus....tak jsou krásní :lol:

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » So Lis 26, 2011 7:41

Já mám z Bobiny taky činči,celkem 18,a jsou to krásná obrovská zvířata ,dvě samice jsem kupovala za poloviční cenu jelikož měly vykousanou srst,ale jinak byly krásné a po roce mi příjdou jedny z nejkrásnějších.Nedávno jsem si od nich kupovala samečka s genem a je suprovní a hlavně ta kvalita kožíšku a ještě jsem neměla ani problém se s paní Janou dohodnout na rodokmenu i když mi ho poslala jen smskou,ale to mi nevadí,hlavně že mám potřebné údaje.Taky mám od nich pár zvířat o kterých nevím datumy narození,ale s tím už teď nic nenadělám.Jasně mám taky od nich jednu samici,která má problém se zuby,ale nedávám jim vinu,má 2,5 roku a kupovali jsme jí jako mimi tak nemohli vědět,co bude.Ale některá zvířata jsem kupovala taky dost draho,ale to už je na člověku jestli je ochoten za to zvíře tolik zaplatit,taky mi od nich pár malých umřelo :cry: ,ale to až v poslední době,kdysi mělí zvířata suprovní,nemám je na výstavy asi by nevyhrála,ale mi se líbí a myslím,že na odchovy miminek jsou dostačující,ale to se pozná až podle potomků

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Ne Lis 27, 2011 15:57

a farma Bobina už nefunguje?? já jen, že jsem koukala na jejich stránky a nefungujou a dlouho jsem od nich neviděla příspěvek.....

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Ne Lis 27, 2011 16:00

Tak stránky nefungují z jistých důvodů :) Jinak myslím, že Farma Bobina funguje i nadále.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hanka » Ne Lis 27, 2011 16:01

Zdravím všechny účastníky fóra,
moje otázka byla přesměrována sem, takže mohl by mi prosím někdo... kdokoliv odpovědět na cenu. chci jen dosáhnout ucelených odpovědí :). samozřejmě sem si nevzpomněla na všechny mutace, takže kdyby někdo ještě doplnil, bylo by to skvělé!

mutace cena od - do na mazlíka cena za chovného
Standard
Black velvet
Wilson white
Pink White
Black ebony
Violet
Afro violet
Blue Diamont
Beige
Sapphire
vzácné ROYAL PERSIAN ANGORAS
TAN
Dark ebony
Blond
Chocolate
Brown velvet
Silver

vím, že jsou zde názory o tom, že takové tabulky jsou k ničemu.. ale určitě by pomohli mnoha začínajícím chovatelům. prosím zohledně u chovných jedinců geny a jejich PP nebo VP :).

moc moc moc všem děkuji

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Po Lis 28, 2011 1:08

Bobina samozřejmě funguje a jen proto že jim někdo z hodně jistých důvodu pomohl, neznamená že pustili vzácné činčily na pole ...
A ceny mají vyšší, protože mají standardy po dánech dovezené z vyhlášených zahraničních chovů, tak zřejmě se kvalita a cena nedá srovnávat ze standardem za 400,- :wink:
Také mám od nich doma nově krásného dvougenového standarda a je užasnej.Tmavý hustý kožíšek, 8měsíců a 585g... takže vím o čem mluvím... :wink:
A k tématu .........si myslím, že když chce někdo kvalitu do chovu, tak cenu neřeší!
A zakládat chov na levných činčilách??? to si pak člověk musí říct co od toho čeká...

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Po Lis 28, 2011 9:23

Dora napsal:Bobina samozřejmě funguje a jen proto že jim někdo z hodně jistých důvodu pomohl, neznamená že pustili vzácné činčily na pole ...
A ceny mají vyšší, protože mají standardy po dánech dovezené z vyhlášených zahraničních chovů, tak zřejmě se kvalita a cena nedá srovnávat ze standardem za 400,- :wink:
Také mám od nich doma nově krásného dvougenového standarda a je užasnej.Tmavý hustý kožíšek, 8měsíců a 585g... takže vím o čem mluvím... :wink:
A k tématu .........si myslím, že když chce někdo kvalitu do chovu, tak cenu neřeší!
A zakládat chov na levných činčilách??? to si pak člověk musí říct co od toho čeká...


Ano Bobina funguje :) zajímala sem se o činčilku
a protože mě zarazily údaje o rodičích,inzerované miminko z nich podle genetiky být prostě nemohlo, vznesla jsem na ně otázku
v podstatě mě bylo naznačeno že tomu absolutně nerozumim,kalkulačka se mýlí atd...
a proto když si vybíram KVALITNÍ činčilky do chovu tak zohledňuji všechny faktory
to že mam kvalitní předky ještě neznamená že budu mít i kvalitní potomky,to chce totiž i adekvátní péči

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Lis 28, 2011 9:29

Doro nakoupit kvalitní činčily a drahé mutace umí každý, ale vyšlechtit si je, jo to je něco jiného hlavně je to v znalostech o činčilách - a tyhle chovatele já obdivuji ;)

A stejně Doro nemůžu s tebou souhlasit, že standard za 400 nemůže být kvalitní jak jsem psala výše, Františka mám od Lídy krásný mohutný je, hustý kožíšek,...


Pro Hanku - jsou lidé kteří standarda darují...myslím, že jinak cena se pohybuje kolem 400 - 800 (to nemyslím nějaké standardy z Dánska od Dory...).
Pokud chceš vědět průměrné ceny ostatních mutací, tak se koukni třeba do sekce nabízím, nebo se spoj s moderátorkami, ony ti už poradí.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Lis 28, 2011 10:41

Jsem pro zlepšování chovu, ale nejde zlepšovat svůj chov tím, že si nakoupím levné činčily, které by neměli přijít do chovu a pak je křížím a čekám až se z nich narodí něco lepšího. Zlepšování chovu se dělá jinak a v dnešní době není zapotřebí začínat se základními mutacemi od píky. Hlavně ne každý má ty prostory, aby mohl třeba vylepšovat standardní mutace, protože na to potřebujete více páru a více generačního křížení.

A k těm standardům. Je opravdu rozdíl mezi kvalitním dánským standardem za 150 - 200 euro a standardem za 400 korun. Tento rozdíl ale pochopíte, až když je budete mít na očích a budete si moct na ně sáhnout. Také jsem ten rozdíl neviděla, ale po tom, co jsem mohla vidět pravého danského standarda na živo, vím, jaký v tom je rozdíl.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Po Lis 28, 2011 11:54

Reňo, tak u Lídy o kvalitě samozřejmě nepochybuji :wink:
Je důležité vědět na co toho standarda chci, jestli na mazlíka, tak pak je to jedno, ale pokuď na zkvalitnění chovu, tak pak bych řešila kvalitu a ne cenu.
Samozřejmě kvalita rodičů nezaručí kvalitu potomků,ale předpoklad... obráceně to asi nepujde.
A myslím, že Michal udělal dost práce pro Vás všechny chovatelé a věnoval chovu a studiu chovu hodně času, energie a financí, tak by zasloužil i trochu úcty.... :(

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Po Lis 28, 2011 13:16

Nikdo mu samozřejmě neupírá zásluhy a kvalitu činčilek které měl
ale je logické že pokud se zhoršim a začnu na všechno kašlat pak nemůžu čekat že mě budou lidi stále chválit a vynášet do nebe :shock:
ale takhle to přece funguje u všecho
i velmi kvalitní činčilku s předpokladem na dobré miminka můžu totálně zazdít pokud nedostane odpovídající péči

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Út Lis 29, 2011 0:20

zdravím chovatelé......

tak abych nevařila z vody..... :-D

toto je moje samička Standard dovezená z Polska, oba rodiče má z Dánska..

Obrázek
http://fotogalerie.cincila.com/albums/userpics/11497/P1100740.JPG
Obrázek

a toto je můj nový sameček Standard z Bobiny od Michala Weingarta ....
no není milý???

Obrázek
Obrázek
Obrázek

A tady jsou vedle sebe......

Obrázek

sameček z Bobiny je ten světlejší a větší....

Obrázek

Jen bych chtěla dodat, že zvířata jsou tak, jak jsem je vytáhla z kotce, nevykoupaná...

Samečka z Bobiny mám asi 14 dní a myslím, že rozhodně nevypadal a nevypadá jako zanedbané, nekvalitní, či nemocné zvíře.. :wink:
Však ať posoudí každý sám..... myslím že fotky mluví za mě ...
Ono hned odsoudit je velmi jednoduché, kor když se to hodí "někomu" do krámu.....

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Út Lis 29, 2011 6:13

Však jsem ti říkala, že je krásnej ;) A tu polskou holčičku jsme taky vybraly dobře Víš, že jsem na ni měla zálusk

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Út Lis 29, 2011 7:45

Krásný jako by to byl bráška našeho Deniska co jsem si dovezla z Bobiny před měsícem :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Lis 29, 2011 12:19

Téma jsem rozdělila, prosím, zkuste si vyřizovat své osobní věci jinde. Moderátory a ani ostatní uživatele to už nebaví. Je to opravdu únavné stále dokola číst, jak si tu vyřizujete osobní antipatie :-/

http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=11952

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”