Pomoc,jak je mam skamaradit???

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lenkulos

Pomoc,jak je mam skamaradit???

Příspěvekod Lenkulos » Stř Říj 18, 2006 7:56

Ahojky lidicky,mam rocni holcicku Natalku a vcera jsem si domu prinesla 2 mesicni mladatko,taky holcicku.. Byla jsem blba,myslela jsem si ze hned budou kamaradky... Jenze Natalka ji fakt dost terorizuje,kouse ji a pousti u toho chlupy.. Takze jsem jeste vecer bezela do zverace a koupila mensi klec pro to mladato,bala jsem se je nechat spolu... Premyslela jsem ze velkou klec rozpulim mrizkou myslite ze by se mohli nejak jeste sblizit? Zvykat si na sebe momalu a pak byjsem ji dala pryc?? Neubluzi ji skrz tu mrizku??? Ach joo,jsem z toho smutna.. Ale jinak musim rict ze Natalka a i Sarinka jak jsem tu malou pojmenovala jseou strasne krasny...:o)))

Disable adblock

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Říj 18, 2006 8:24


Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Stř Říj 18, 2006 8:59


Joooo super diky,takze to ze na ni skoci a chce ji delat jakoby miminka znamena nadrazenost?? :lol: No ale kouse ji pri tom do ousek ocasku...:o( Myslite ze pro zacatek je dobry napad tu klicku rozpulit aby k sobe sice mohly ale neubližily si??

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Říj 18, 2006 9:06

pokud je to jen takové jemné a neteče ji po tom krev, jako že ji jenom žužle, tak je to dobrý to dělá můj páreček taky a někdy i mláďatům

Disable adblock

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Stř Říj 18, 2006 9:11

Radka.o napsal:pokud je to jen takové jemné a neteče ji po tom krev, jako že ji jenom žužle, tak je to dobrý to dělá můj páreček taky a někdy i mláďatům

No ona ji jako zalehne a kouse,ne do krve ale mala pritom kvici a je vydesena.. Ale jinak jsem je v noci slysela jak si povidaj,jspu ted kazda zvlast.. Natalka ta starsi zacala piskat a ta malinka ji odpovidala... Ale nechapu proc Natalka pousti ty chlupy...

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Říj 18, 2006 9:44

to nevím třeba ti někdo přidá i své zkušenosti???

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Stř Říj 18, 2006 13:27

Radka.o napsal:to nevím třeba ti někdo přidá i své zkušenosti???

No doufam ze se nekdo ozve a poradi... Ale myslim ze si na sebe zvyknou jen nechci ani jedne ublizit,jsou to slunicka..:o)

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Říj 18, 2006 13:31

v tom případě je opravdu řešení nechat je pár dnů u sebe, ale oddělené klecí...

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Stř Říj 18, 2006 13:37

Radka.o napsal:v tom případě je opravdu řešení nechat je pár dnů u sebe, ale oddělené klecí...

No a co potom?? Co mam delat??

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Říj 18, 2006 14:07

Já jsem zbližoval jenom jednou ale musím uznat, že systém malého prostoru má něco do sebe. Pokud byly vypuštěny ven, tak se honili a lítali chlupy. Když ale byly v malé kleci, tak byly klidnější a když se chtěli kousat tak jsem je napomenul nebo zabouchal na klec. Ono i teď, když jsou spolu již téměř půl roku, se při výběhu občas honí. U mně bydlel mrňous v malé kleci a večer šla Miška k němu na návštěvu (pod dozorem). Když jsem Mišku pak nechával proběhnout, tak jsem klec s malým nechal stát na zemi. Oni se přes pletivo očichávaly a trochu okusovaly, ale bylo to v pohodě. Pokud si pamatuju, tak na třetí den už byly spolu. Takhle to vypadalo v malé kleci:

Obrázek

A takhle to vypadá teď :lol:

Obrázek

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Říj 18, 2006 18:31

to jsou krásný fotečky :P

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Čt Říj 19, 2006 6:59

STYRO napsal:Já jsem zbližoval jenom jednou ale musím uznat, že systém malého prostoru má něco do sebe. Pokud byly vypuštěny ven, tak se honili a lítali chlupy. Když ale byly v malé kleci, tak byly klidnější a když se chtěli kousat tak jsem je napomenul nebo zabouchal na klec. Ono i teď, když jsou spolu již téměř půl roku, se při výběhu občas honí. U mně bydlel mrňous v malé kleci a večer šla Miška k němu na návštěvu (pod dozorem). Když jsem Mišku pak nechával proběhnout, tak jsem klec s malým nechal stát na zemi. Oni se přes pletivo očichávaly a trochu okusovaly, ale bylo to v pohodě. Pokud si pamatuju, tak na třetí den už byly spolu. Takhle to vypadalo v malé kleci:

Obrázek

A takhle to vypadá teď :lol:

Obrázek

Jeee mas krasny Cincilky,a jak jsi je mel stare?? Natalce je rok a je celkem velika a ta malinka Sara te jsou dva mesice a je to fakt malej pindik.. Proto se bojim je k sobe pustit.. Kdyz jsem je tam dala poprve tak na ni hnedka nabehla a uplne celou ji zalehla a kousala a kousala,ne do krve tak dalece jsem to zajit nenechala ale kdyz jsem je dnes rano dala k sobe skrz klec tak po ni Natalka cvakala zoubky... Ale naprska na ni nic.. Nemam tu malinkou nechat trochu vyrust aby mela sanci se branit??

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Říj 19, 2006 7:25

nebo nechová se Natálka jako matka??? jestli máš zvukovku (Já v práci nee) tak mrkni sem http://cincilavdome.wz.cz/Zvuky%20%E8in%E8il.html Kamča tam má nahrávky zvůků činčil s komentářem...
Moje Maja taky mimča schovává pod sebe, tedy když se jí tam nenarvou sami :lol:

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Čt Říj 19, 2006 7:42

Ty jo vidis to me nenapadlo.. Kdyby to myslela zle tak dela cooo???

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Říj 19, 2006 8:06

Lenkulos napsal:Ty jo vidis to me nenapadlo.. Kdyby to myslela zle tak dela cooo???

to by mrňousovi mohla týct krev... kousla aby silnějc tak jak moje Maja ze začátku vyjížděla po "svém budoucím manželovi"... tomu z nosu a packy krev opravdu tekla a on se tááák chtěl kamarádit no musel měsíc počkat

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Čt Říj 19, 2006 9:29

Tak to netekla ale stejne si myslim ze na to pujdu radci pomalounku...:o)) Chudinka,ale dočak se nee??? :lol: :lol:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Říj 19, 2006 9:45

Lenkulos napsal:Tak to netekla ale stejne si myslim ze na to pujdu radci pomalounku...:o)) Chudinka,ale dočak se nee??? :lol: :lol:
Mišák se dočkal a je z něho 7násobný otec :lol:

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Čt Říj 19, 2006 10:10

Ty jooo,tak to gratulujem... :lol: Tobe i Mysakovi a mysičce..:o))

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Říj 19, 2006 10:21

Lenkulos napsal:Ty jooo,tak to gratulujem... :lol: Tobe i Mysakovi a mysičce..:o))

naštěstí tento počet byl ve 2vrzích ale i tak toho musela mít mamča dost

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Čt Říj 19, 2006 10:41

:shock: :shock: Ty jooo i na dva vrhy je toho pozehnane...:o)) Sikovna mamca...:o))

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Říj 19, 2006 11:23

Lenkulos napsal:Jeee mas krasny Cincilky,a jak jsi je mel stare?? Natalce je rok a je celkem velika a ta malinka Sara te jsou dva mesice a je to fakt malej pindik.. Proto se bojim je k sobe pustit.. Kdyz jsem je tam dala poprve tak na ni hnedka nabehla a uplne celou ji zalehla a kousala a kousala,ne do krve tak dalece jsem to zajit nenechala ale kdyz jsem je dnes rano dala k sobe skrz klec tak po ni Natalka cvakala zoubky... Ale naprska na ni nic.. Nemam tu malinkou nechat trochu vyrust aby mela sanci se branit??

Miška měla min. rok a Lojzík taky 2 měsíce (250g). Taky se zprvu chtěli přes pletivo kousat (alespoň to tak vypadalo), ale krev netekla. Akorát malej při tom kvíkal :roll:. Skoušela si to třesení v přepravce nebo malé kleci?

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Čt Říj 19, 2006 12:01

Nevim presne co mystis tim tresenim??? Dala jsem ji nejprve do velke klece primo k Natalce ale to nebylo to nej,ted jsou oddelene,malinka je v mensi kleci a Natalka ve sve...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Říj 19, 2006 12:07

Lenkulos napsal:Nevim presne co mystis tim tresenim??? Dala jsem ji nejprve do velke klece primo k Natalce ale to nebylo to nej,ted jsou oddelene,malinka je v mensi kleci a Natalka ve sve...

Prostě je dáš spolu do nějakého malého prostoru a když se začnou kousat tak s nima zatřeseš. Nebo je alespoň vyrušit. Musíš ale dělat dozor. Tak budou spolu ale kousat se nebudou a později je to ani nenapadne :lol:.

Lenkulos

Příspěvekod Lenkulos » Čt Říj 19, 2006 12:12

:lol: :lol: To je zajmavy to muzu vyskouset,mam prepravku kam se vejdou obe... Ale budou to nervy...:o( Na tohle nejsem moc stavena...:o)

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Říj 19, 2006 12:28

Lenkulos napsal::lol: :lol: To je zajmavy to muzu vyskouset,mam prepravku kam se vejdou obe... Ale budou to nervy...:o( Na tohle nejsem moc stavena...:o)


Neboj se, ja jsem se taky bala a zbytecne :wink: Nejhorsi je je tam dat, ja jsem potrebovala asistenci pritele, protoze jsem tam dala jednoho a nez jsem tam stihla dat druheho, tak mi prvni utek :evil: No a pak jsem je tam nejakou dobu nechala a sedela jsem u nich. Nejakou dobu byl klid a pak tam zacli blbnout, tak jsem trochu tou prepravkou zatrasla a bylo to. A kdyz se nic nedelo delsi dobu, tak jsem je spolu dala do klece a uz byli nejlepsi kamaradi :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”