PU pěna - montážní pěna

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

děkuji

Příspěvekod tuta » Pá Črc 21, 2006 10:30

akvárko sehnal táta - jeden pán rušil chov
jekly jsem koupila sama a kamarád mi je svařil
pletivo - taky sama, jen na uchycení jsem neměla dost síly, tak mi pomohl kamoš
skla - to mi uřízli ve sklenářství
největší problém byli kolejničky, ve kterých ty skla budou jezdit - nakonec jsou to hliníkové cosi, co se připevňovalo na umakartová jádra....

Disable adblock

Chuck

Příspěvekod Chuck » So Srp 05, 2006 17:31

Ahoj trosku jsem ted probehl toto vlakno o PU pene. Napadlo me jak by se to dalo vyresit popripade pouzit. Budto udelat z te peny zaklad a po jeho zatvrdnuti udelat jeste malou vrstvicku a tu zasypat jemnym sterkem nebo PU zaklad potrit zminenou pryskyrici a tu zasypat sterkem. Sterk by mohlo byt neco jako treba mineralni podestylka pro kocky a podobne. Vypadalo by to jako prirodni kamen. Nebo je jeste jedna moznost. Udelat zaklad z peny kvuli jednoduchemu opracovani a povrchovku potom udelat z hrube omitky. Ta se da koupit jako sucha smes vsude mozne. Po zatvrdnuti to ma konzistenci jako beton. Spojila by se opracovatelnost PU s odolnosti betonu.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Srp 06, 2006 14:30

Osobně bych se také přiklonila k tomu betonu. Montážní pěna je pro hlodáky hlodavů příliš měkká a hlavně je toxická.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Srp 06, 2006 14:32

Radši použij sádru(pokud nemáš beton) ta sice není tak tvrdá, ale je rozhodně tvrdší něž pěna a není toxická. Pro modelování do ni namoč objimadla, a ty namotej na základ - to už může být z pěny ale lepší bude pletivo. Pak to bude hezky držet na tom pletivu.

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Srp 06, 2006 17:21

Motážna pena má byť len základ, na ňu by sa naniesla vrstva betónu alebo sádry, takže by sa k nej činčily nedostali. Pletivo by sa mohlo použiť ťiež, ale myslím si že by sa tak dobre netvarovalo ako pena. Ideálne by to bolo zkombinovať, základ pletivo, na to pena a potom niečo tvrdého. Ale to by už chcelo spraviť voliéru aspoň 3x3 metre, aby to mali ako časť svojho prirodzeného prostredia. Takže to ostane na Alici, keď sa presťahuje z tej 90m2 garzónky do niečoho väčšieho :lol:.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PU pěna nee

Příspěvekod tuta » Ne Srp 06, 2006 18:17

tuta napsal:mno po včerejší práci s PU pěnou - bacha opravdu nevytuhne tak jak mě přčsvědčoval známý se zoo.... takže mi zbývá oblepit to betonem. Pokud nevyjde ani to, dřevěná deska to jistí. Ta moja moc nehlodá ¨- dřevěnej barák jí vydrží tak 3 roky, a poličku z dřevotřísky má 6 let... Když jsem měla osmáky ti byli jak termiti,prožírali všecko. Než jsem udělala na akvárko kovovou konstrukci tsak mi starou dřevěnou snědli během půl roku..... :)
Martina
PS: k tomu věku, vyhledala jsem si to předtím, ale shodujete se s knížkama od 5 do 25 let 8)


ahoj, tohle jsem psala už v tomhle tématu, můj problém už je offtopic. akvárko už je udělaný.... Na odkaze dole si ho můžete prohlídnout, ale i tak díky za rady. Ještě mi tu jedno balení pěny zbylo, dokonce i dvě kila betonu, takže kdo má zájem... ale pletivo a ostaní zbytky jsem vyhodila
Martina

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”