Problém so zoznámením

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Razielik
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Út Črc 05, 2011 11:37
Místo/Bydliště: SVK - Martin

Problém so zoznámením

Příspěvekod Razielik » Út Črc 05, 2011 18:19

Ahojte,

chcela by som vedieť čo si myslíte, resp. čo by ste mi vedeli poradiť o nasledovnej situácii medzi mojimi činčami:

Denisu som mala 2 roky samú, ale keďže tiež zastávam názor že osamelá činčila je chúďatko, tak som k nej asi pred mesiacom a pol doniesla samčeka Kamila, ktorý je o necelý rok a pol mladší od nej, ale už je tiež veľký (má asi 11 mesiacov)

Zo začiatku ho Denisa nemohla vystáť, naháňala ho, a vždy keď mala šancu, tak ho chcela aj pohrýzť. Skúšala som teda aj metódu malého priestoru v prepravke, aj na niekoľko dní, a v nej sa relatívne zniesli, sem tam aj svorne posedeli, ale akonáhle som ich pustila pobehať, znovu sa zopakovalo agresívne naháňanie. A Kamil sa jej začal veľmi báť, vždy keď ich pustím pobehať, tak sa skryje do najvzdialenejšieho rohu, a trhá sa pri každom jej rýchlom pohybe. Dokonca aj pri kúpaní v piesku (kt. je mimo klietky) sa vždy vyplašene obzerá, či ho odtiaľ nejde Denisa vyhnať.

V posledných dňoch sú spolu v jednej veľkej klietke a počas dňa ležia už pri sebe a spia, avšak akonáhle ich pustím, znovu je Denisa naňho agresívna. Do klietky potom musím Kamila po vybehaní dávať viacmenej nasilu, pretože sa bojí.

Raz už dokonca mali medzi sebou aj "taneček lásky" s párením, hoci som niekde čítala, že samček naháňa samičku, tá sa tvári odmietavo a chce byť dobíjaná, avšak oni to mali nejak naopak, Denisa ho naháňala, kvíkala naňho a on vyplašene utekal a semtam ho prehovorila, aby na ňu vyskočil :D .. V ten deň som vedľa nich tancovala od radosti, že sa už majú radi, a nakoniec "nič z toho".

No a teraz po tom mesiaci a pol je teda ešte stále problém v tom, že Denisa je veľmi náladová, semtam sa ku Kamilovi túli, a vzápätí naňho prská, alebo ho naháňa (hlavne mimo klietky), pričom som z toho zmätená nielen ja ale už aj Kamil, ktorý sa asi o to viac bojí, že nevie čo od nej má čakať...
Denisa je veľmi dominantná tvrdohlavá slečna :)

Nemáte niekto s niečím podobným skúsenosti? Či bude Denisa taká náladová stále,alebo sa to časom zlepší?
Za rady ďakujem!

Disable adblock

Vrátit se na “Ostatní”