Cestování s činčou

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mia

Cestování s činčou

Příspěvekod Mia » So Lis 05, 2005 11:58

Lidičky myslíte si že pokud mám činču už hodně ochočenou(stejně si myslim že to úplně nejde :lol: )že s ní můžu třeba cestovat?? a jestli by zvládla třeba 4hodinovou cestu bez nějaké újmy na psychice :?: :?: :?:

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Lis 05, 2005 14:07

je to možný...ale cestování je pro činči hodně stresující!

Zolty

Příspěvekod Zolty » So Lis 05, 2005 18:21

jak to třeba děláte v létě, když byste měli jet někam třeba na týden?

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Lis 05, 2005 20:13

já mám výhodu v tom, že v jednom velkém domě s námi bydlí obě mé švagrové s rodinami, takže jednu prostě zaškolím, a je to... :wink:

Disable adblock

Mia

Cesta

Příspěvekod Mia » So Lis 05, 2005 23:42

Zolty napsal:jak to třeba děláte v létě, když byste měli jet někam třeba na týden?



Mno to ani ne,já jen že jednoho známýho tohle zvířátko taky natolik uchvátilo ža by si ho chtěl taky pořídit jenže by s ním chtěl být pořád,ale dojíždí daleko na koleje :cry: :cry: Takže to asi nepůjde :cry:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 06, 2005 9:39

Cesta je opravdu stresující záležitost. Ono 4 hodiny v autě nejsou žádný med. Drncá to, klec se třese, v horším případě se tam přesunují věci. Ferdík je z 90minutové cesty autem úplně mimo. Krčí se v růžku v kleci a vůbec neví, co se děje. Pak je asi rád, když je zase na pevné zemi. Cestování autobusem nebo vlakem si moc nedokážu představit. Ona nějaká přepravka moc nepřipadá v úvahu, protože cizí prostředí a malé prostory činča prostě nezvládá.

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Ne Lis 06, 2005 10:42

Stehovali jsme ji jen jednou 50 km a stacilo mi to. Myslim, ze mi bylo hur, nez ji. S ohledem na to zviratko bych vyloucila jakekoliv presuny (veterina se nepocita) - a ani tam jsme nikdy nebyli.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 06, 2005 15:58

já vezla arturka z brna do olomouce(asi 80 km) a on ani nekníkal! :lol:
měla jsem ho v menší klícce po křečince a on se tam zabydlel...sežral všechno seno, který jsem mu tam dala a byl v pohodě! :P
jinak jsem ho taky měla přikrytého ručníkem...aby se neděsil jiných podmětů! :lol:
cestovali jsme jenom jednou....ale celý den! :cry:
museli jsme jít nakoupit do ikea takže jsme ho šupli do vozíku, ručník na půl přes klec a jelo se! :lol: ten den byl pro něho asi hodně stresující! :cry:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Lis 06, 2005 16:38

Amálka vydržela celou cestu v autě od chovatele k nám - asi 3-4 hodiny cesty, ale potom z tý krabice nechtěla vylézt, tak jsem jí dala do klece i s ní. Vydržela tak až do druhého dne. Byla z toho pěkně vyprdlá

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 06, 2005 16:45

camilla napsal:Amálka vydržela celou cestu v autě od chovatele k nám - asi 3-4 hodiny cesty, ale potom z tý krabice nechtěla vylézt, tak jsem jí dala do klece i s ní. Vydržela tak až do druhého dne. Byla z toho pěkně vyprdlá

tak to je dlouhá cesta...ani se jí nedivím, že nechtěla vylézt!
ale aspoň si ji nenutila...mě by se do té klícky asi ta krabice nevlezla...tak jsem ho musela vyndat...a snášel to dobře! prostě činčilky nemají rádi cestování!

Mia

Příspěvekod Mia » Ne Lis 06, 2005 17:58

činči jsou vůbec hodně choulostivý zvířátka :(

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 06, 2005 18:02

Mia napsal:činči jsou vůbec hodně choulostivý zvířátka :(

:lol: :lol: jak v čem! :lol: :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 06, 2005 18:08

třeba ziby mají pevný! :lol: :P

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Lis 06, 2005 18:10

Ja chodim 2-3 x do roka na vystavy.Cincilky stravia 16-48hodin v prepravke.vacsinu casu prespia.Nikdy s tym problem nebol.Moja najstarsia ma za sebou obrovske mnozstvo presunou.Mam cincily z holanska a usa.Vsetky zvladaju cestovanie bez problemov.je to dost individualne a otazka zvyku. :)

Mia

:)

Příspěvekod Mia » Ne Lis 06, 2005 18:13

Alice napsal:Ja chodim 2-3 x do roka na vystavy.Cincilky stravia 16-48hodin v prepravke.vacsinu casu prespia.Nikdy s tym problem nebol.Moja najstarsia ma za sebou obrovske mnozstvo presunou.Mam cincili s holanska a usa.Vsetky zvladaju cestovanie bez problemov.je to dost individualne a otazka zvyku. :)




Tak to jsi mě potěšila! takže pokud bych ji zvykala od malička nemusela by pak mít takový "deprese" z cesty jak tady všichni ostatní píšou ,,,,???

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 06, 2005 18:15

tak to by se mi taky líbilo...jezdit si na výstavy, nechat si dovážet činčilky...atd.!
ale jelikož ještě nejsem, dospělá, tak nemůžu a ani nevím, jestli v česku něco takového je! :cry:
možná až budu dospělá! :roll: :oops: :P

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Lis 06, 2005 20:32

to já si vezla Bonýska domů do Teplic až z Frýdku-Místku, když jsem si ho kupovala... jeli jsme vlakem a zvládal to v pohodě.. a to nejen že cestoval, ale navíc s úplně cizíma lidma! nechala jsem ho dokonce vylézt z přepravky a běhat po kupé, jak byl hodnej... to bylo naposled co mě poslouchal, prevít jeden - jak dostal ženskou, tak zvlčil :lol: . Ale pravidelný přesuny bych moc nedoporučovala, už kvůli tomu, že má činča přes den mít klid.. cestování jo, ale jen v nutných případech. Když mám jet někam na dovolenou, tak buď jedu v termínu kdy je někdo jinej z rodiny doma, nebo dám někomu spolehlivýmu klíče od bytu, aby je chodil každej den krmit a kontrolovat, nebo je převezu i s klecí k někomu jinýmu - osvědčila se nejlepší kámoška a muj přítel.

ketka

cestování s činčou

Příspěvekod ketka » Stř Lis 09, 2005 19:05

:lol: a neudelal tam bobiky :?: myslim v tom kupečku :P :P :P

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Lis 09, 2005 19:11

ani moc ne... ale fakt nevim jak to udelal :D . Asi me nechtel ztrapnit... akorát na přítele se vyčůral - ale za to nemohl, šel do tý přepravky a Míra si s ním zrovna chtěl hrát, tak ho vyndal... prostě to už neudržel :lol:

Kateřina

Příspěvekod Kateřina » Stř Lis 09, 2005 21:38

Já brala Kvidika a Vilíka na cesty hned od mala. Mám na ně dřevenou přepravku, je otevřená jen z jedné strany, kde je mřížka, takže se kluci nenervují pohledem ven. Cestujeme autem zhruba hodinu a musím říct, že to snáší v pohodě, možná si na to zvykli. Jak je pustím, hned se ženou k misce, protože za tu hodinu vyhládli :) a okamžitě by chtěli běhat venku. Ale pokud by ta cesta měla trvat dýl, tak je nechávám doma.

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Čt Lis 10, 2005 8:09

V létě jezdím často pryč, tak Barborku přenáším v menší kleci k mamce na "prázdniny". Užijou si obě. Poprvý Barborka smutnila a nechtěla jíst. Příště, ale už byla profík a všechno bylo v pohodě. Doufám, že si to bude pamatovat i pro příští léto. :lol:

Brunda

Příspěvekod Brunda » Čt Lis 10, 2005 16:45

Ahoj, ja prevazim svou cincilku pravidelne - min. 1x/mesic - autem. Cesta trva asi hodinu a pul...Nepozoruju u ni zadne trauma nebo neco podobneho. Pozoruje okoli, ji seno, hrabe...proste vsechno, jako obvykle. Kdyz uz ji to nudi, zaleze do sveho domecku a spinka a kdyz nahodou zastavime na chvilku, tak vykoukne, at vidi, co se deje. Vozime ji v docela velke kleci a ja s ni sedim na zadnim sedadle (teda vedle klicky :lol: ).

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Čt Lis 10, 2005 17:32

Brunda napsal:Ahoj, ja prevazim svou cincilku pravidelne - min. 1x/mesic - autem. Cesta trva asi hodinu a pul...Nepozoruju u ni zadne trauma nebo neco podobneho. Pozoruje okoli, ji seno, hrabe...proste vsechno, jako obvykle. Kdyz uz ji to nudi, zaleze do sveho domecku a spinka a kdyz nahodou zastavime na chvilku, tak vykoukne, at vidi, co se deje. Vozime ji v docela velke kleci a ja s ni sedim na zadnim sedadle (teda vedle klicky :lol: ).

a kam ji vozíte...jestli se můžu zeptat?!

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”