Jezevčík

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Jezevčík

Příspěvekod Veronika » Stř Led 18, 2006 9:55

Prosím o radu.... máme doma 14letého jezevčíka a dnes ráno při procházce se brouzdal sněhem (bohužel jsem u toho nebyla a neviděla to)a prý po chvilce se jakoby natáhnul, stuhnul a zůstal ležet u země jakoby byl v křeči. Máma ho tedy odnesla domu a jak se pomalu zahříval tak ho to přešlo a pak chodil normálně. Nesetkal jste se s tím někdo??? Prý to vypadalo jako kdyby se podchladil a stuhnul zimou, no nevim, aby to nebylo něco vážnějšího, přeci jen už je starý :(

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Led 18, 2006 10:04

Ahoj, nikdy jsem se s tím nesetkala. Možná je to tou zimou.
Ale zažila jsem podobnou věc. Moje známá má zlatou retrívřici.
Poprvé se to stala, když byla štěně asi půlroční. Normálně se zklátila naplocho
nabok na zem a nehýbala se, jen koulela očima, dýchala a nic víc.
Pak to udělala v průběhu let ještě několikrát, nejspíš je to vysílením, nebo
má slabé srdce, tak musí odpočívat.
Třeba u vašeho jezevčíka je to podobné, došly mu síly. Je malinkej a sněhu hodně,
je to pro něj náročný.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Jezevčík

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Led 18, 2006 10:14

Jezevčíci obecně trpí na problémy s páteří, jak mají malé nožičky a dlouhé tělíčko. Moje kolegyně má šestiletou jezevčici, která už chodila na veterinu na obstřiky s bolavou páteří.
Nejsem superznalec jezevčíků, ale tipovala bych to od páteře, a jestli se zase rozchodil, tak bych ho nikam netahala. Kdyby to bylo od té páteře vážné, tak by se nerozchodil a museli byste ho odnést k doktorovi.
Jestli je jezevčík hladkosrstý, pak bych mu na Vašem místě pořídila obleček, pokud ho už nemá, to může hodně pomoci, když neprostydne.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Led 18, 2006 10:36

Nechci ho ukvapeně někam tahat. Jen mě to vyděsilo, vypadal prý jako v křeči. Ale doma už byl v pořádku a i chtěl jíst, tak nevim co to bylo. Mám o něj strach jak už je starý.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Led 18, 2006 10:37

Co epileptický záchvat?

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Led 18, 2006 10:38

Bohužel jsem to neviděla, ale taky mě to napadlo. Nikdy dřív se mu ale nic podobného nestalo.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Led 18, 2006 10:41

Netuším, při jakém vyšetření se to dá zjistit, možná CT. Ale už vůbec netuším, jak se to zjišťuje u psů. Obecně epilepsie není životu nebezpečná a při podávání léku může pejsek žít bez záchvatů. Sem tam potkávám pejsky, co se léčí a vůbec by mě to nenapadlo, že mají chudáci takovou nemoc :).

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Led 18, 2006 10:53

No, já asi počkám, když by se to opakovalo, tak zběhnem na veterinu na vyšetření, třeba to vážně bylo z podchlazení.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Led 18, 2006 10:55

taky mě napadla epilepsie..., ale nevím, tady jsou příznaky:
http://www.labradorsky-retrivr.cz/labra ... -u-psu.htm

je to sice u labradorů...
Nechci strašit...

Myška =)

ahojky =)

Příspěvekod Myška =) » Pá Led 20, 2006 18:42

Ahojky =) Já mám doma dva jezevčíky .. Jednumu už také bude 14let .. Je to u jezevčíků docela časté protože jsou dlouhý a ta páteř dostává hodně zabrat!!...jezevčík by něměl běhat ze schodů a ani do schodů a také to dělá hodně to že skáče na gauč a z gauče. a nebo střeba nastydl ... je dobré mu dávat půlku ibalginu nebo ibubrofenu je to stejné a to hned jak začne mít zase křeče .. dost často u toho pískají a třeba se i krčí. je to hrozný pohled ale prášek mu hodně pomůže!Vim o čem mluvim neboj vyrůstám mezi pejskama už od malinka =) a můj taťka byl hodně známý karlovarský kinolog =) a také říkal že to je na 99% to co jsem napsala =) a pokud si budeš myslet že to je spíš z nastydnutí tak by bylo lepší mu upléct a nebo koupit kabátek aby měl teplo na zádička .. jo a poznáš to podle toho že má citlivé ledviny .. tak snad pomůže co jsem Ti písla =) hodně štěstíčka a dej vědět ju =) :wink:

Myška =)

Terezko

Příspěvekod Myška =) » Pá Led 20, 2006 18:45

Ahojky terezko =) to co měl ten retrívr tak to byl MOŽNÁ epileptický záchvat to maj hodně často něm. ovčáci,labradoři,ret., a plno dalších větších plemen .. ale stim nic nenadělá ta kamarádka bohužel jen pokud by to bylo horší tak by bylo epčí zajet k veter. aby jí dali prášky proti bolesti! :wink:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Led 20, 2006 20:08

taky mě hned napadla ta epilepsie... u psů s ní sice žádný zkušenosti nemám, ale jinak ano - už tři roky chodím s epileptikem, co má těžký záchvaty, a už jsem jich pár zažila. Za tu dobu jsem toho už taky o epce hodně načetla, a některé záchvaty se můžou projevovat i takhle... A co se týče diagnózy, tak to je těžký i u lidí, takže u zvířat to bude ještě horší... Míra chodí pravidelně na EEG a tam mu pokaždý řeknou, že je zdravej... :? A pak přijde další záchvat a my jen zíráme... jinak mu to ale nijak moc nevadí, tlumí to práškama, který bere dvakrát denně, a o záchvatu vůbec neví - jen ho bolí hlava a to, co si při těch křečích zrovna narazí, natáhne nebo namohne...

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Led 21, 2006 16:34

Take me napadla hned ta epilepsie, priznaky jsou hodne podobne.

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » So Led 21, 2006 17:18

Já nevim no .. tu epilepsii bych brala až na druhé místo. fakt nejdřív zkuste ten prášek ALE JEN PŮLKU!!A neboj nic mu to neudělá ale spíš pomůže od bolestí!daneček už tohle má cca 3 roky a stejné ale je to jen někdy páč máme výtah a už ho nenecháváme moc skákat.A když teda dostane záchvat (stejný jak jsi psala) tak mu dáme hned ten prášek proti bolestem a je pak v pohodě a lítá po bytě =) :D kdyby sis nebyla jistá a bála by ses tak je lepší jít k zvěrolékaři aby vám poradil!

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Led 23, 2006 15:03

Díky vám všem za rady. Hned to odpoledne jsem místo oběda v práci běžela domů podívat se na něj, jestli je mu dobře a byl už v pohodě. Šla jsem s ním na chvilku ven a dobrý. Ze schodů i do schodů ho raději nosíme. Ptala jsem se mámi jestli jí to připadalo jako epileptický záchvat a říkala že ne. Snad bude v pořádku. Asi vážně nastydnul...

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Po Led 23, 2006 16:40

Tak to jsem moc ráda, že už je v poho :D Pokud nemáte ten obleček tak mu ho fakt kupte a nebo ať ho někdo uplete =) my máme pletené a jsou v nich oba fešíci :lol: :lol: :lol: přecejenom je to už starší pán a má nárok na luxus =) tak mu ho dopřejte =) :wink: :D

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Út Led 24, 2006 8:41

Už jsme mu jeden koupili, ale chudák v tom nemohl ani chodit. Byl v něm nervózní a ani se venku nevyčůral. No byl mu trochu těsný, máme doma takovýho válečka :D Včera mu máma koupila nový svetříček i s rolákem :D , tak se mu líbí a je spokojený :)

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Út Led 24, 2006 18:45

No to znám =) oni nemaj rádi když to mají na ocásku a nebo za nožičky .. chodí pak jako při.. :lol: my máme také svetřýky maj top přes hrudníček a zádíčka =) kolik váží?

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Led 25, 2006 8:31

Má 9kg, je to střeďák. On už je od štěněte takový váleček. Někde v počítači mám fotku, tak až jí najdu tak jí dám do galerie :)
No právě, že ten původní svetřík měl chycený pod ocasem a ještě jak ho to šponovalo, to byl konec, vypadal v něm jako pásovec :lol:
Nový svetřík je o něco větší a chycený jen pod předníma packama. Ještě jsem ho v něm neviděla, bydlím jinde. Až v pátek se stavím za našima, tak se těšim až ho uvidím oblečenýho :lol: :lol:

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Stř Led 25, 2006 15:30

takže to je jezvčík - trpasličí??=) jsou králičí, trpasličí a standart =) my máme standart a trpaslíka+králíka =) ten menší vypadá furt jako štěňátko a to už mu táhne na 9 rok =) každej když se zeptá tak odpovim 9 a oni no to je teda ještě malinkaté štěňátko a když dořeknu let tak koukaj a nevěří =) někdy jim musim ukázat i nějakou tu šedinku kterou najdu ve fouskách =) .............Jinak 9 kg na malého trpaslíčka je až moc .. měl by zhubnout, dost mu to zatěžuje ty zádíčka .. ten větší - Dan ten měl taky dost takže musel zhubnout, je totiž po babičce=)

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Led 25, 2006 15:46

Je trpasličí. Já vím, že je to moc, ale vážně ho nepřekrmujem on už je takhle stavěný od malička a zhubnout mu nějak nejde.
Už jsem dala jeho fotku do galerie VERONIKA

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Čt Led 26, 2006 16:23

No koukala jsem na tu fotku a tam je v poho =) je spíš jen mohutnej a no a přece když je mohutný tak i váží o něco více =) :lol: :D :wink: takže se může vymlouvat =) i když jeho kostičky dostávají záhul .. jinak vypadá jako Tispa =) to je také hl. jez. ale standart a známých =) znám hooodně jezevčíků =) Ostrov je jich plnej páč jsou to všechno skoro štěňátka od nás a já většinu jezevčíků upravuji před výstavou atd. =) =) ale mi máme drsnosrtý =) jeden světlej divočák a druhej tmavej se světlym pálenim =) pokud se mi to povede tak dám fotky do galerye =)

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Led 27, 2006 9:33

:lol: to jo je mohutný a má těžký kosti :lol:, alespoň nějaká výmluva. Jinak i když je už starý, tak si chce pořád hrát a dokonce i občas sám běhá a touž je co říct, kulička jedna :)
Už se těšim na tvoje fotečky. Jezevčíci jsou úžasný....

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Jezevčík Bertík

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Led 27, 2006 10:26

Veroniko, myslím, že máš krásného jezevčíka a nezdá se mi tlustý (možná to na té fotce není vidět) :lol:
Chápu, že váha se musí hlídat, hlavně u jezevčíků, jejichž páteř dostává zvlášť zabrat a může dojít k velmi nepříjemným komplikacím.

Co dostává Bertík za jídlo?
Svého času jsme se zde na chatu shodli (všichni chovatelé psů) na tom, že nejlepší je kuře a rýže, ty jsi tam myslím také psala.
Já jsem měla poslední dva měsíce se psy komplikace, několikrát měli silné průjmy, a to nežrali nic tučného ani nalezeného, tak jsem usoudila, že to je asi z těch levných kuřat (řeznictví pro lidi - cena cca 40 Kč/kg), a že nempomůže kuřata vařit až málem maso opadá od kostí. A kuřata jsem vyřadila.
Mladší kokršpaněl má konzervy střední kvality (tj. pokud možno aspoň 8% masa) s přílohou (rýže, těstoviny ...), starého jsem převedla na granule (ProPlan) a musím říci, že jsem zatím velmi spokojená. Dvanáctiletý kokr má najednou spoustu energie (není to asi jenom změnou žrádla, ale i tím, že mu velice svědčí zima - naopak trpí v horku, ale to žrádlo určitě taky význam má), po granulích přibral - měla jsem s ním opačné problémy - začal hubnout.
Takže ho na granulích asi už nechám.
Dost dlouhou dobu jsem se tomu bránila, protože mi ty granule a konzervy přišly něco jako polívky z pytlíku a instantní omáčky, ale asi je to přeci jenom jinak. Zatím se mi zdá, že psi prosperují. (Pro mě je to taky jednodušší, protože nemusím věčně vyvářet kuřata a obírat nějaké maso - ale to beru samozřejmě jen jako vedlejší efekt, kvůli tomu to nedělám. A cenově to vyjde možná nastejno.)

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Led 27, 2006 11:11

Není sice nejhubenější, ale zase tak tlustý mi také nepřijde, je to takový váleček :lol:
My mu vyvařujeme, kuřeci stehna s rýží a občas mu přidáme nastrouhanou mrkev. Na granule není zvyklí, bere je spíše jako pamlsek, jako hlavní jídlo by to nesnědl a po konzervách přibíral a teď jak je starý, tak má po nich průjmy.
Bertík měl jeden čas problémy. Na ulici sežere všechno, takže se nám i několikrát přiotrávil. Musel držet dietu, aby se mu spravilo zažívání a to nám právě veterinář doporučil kuře s rýží. Pak měl nějakou vyrózu jater, takže zvracel a kadil krev, skoro nemohl chodit. Napíchali mu injekce a dali pastu na sklidnění střev.
Už ho nebudeme přeučovat na jiné jídlo, on by to stejně ani nejedl. Je to mlsná tlama :)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”