!!! PROSÍM O RYCHLOU POMOC - mimčo ztrácí...

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

!!! PROSÍM O RYCHLOU POMOC - mimčo ztrácí...

Příspěvekod Mišulka » Po Črv 11, 2007 12:29

Menší činčilátko neroste a padá... Včera jsem ho vážila a má 37g, což je zlé. Na pohled je téměř o půlku menší než to druhé. Ale pít umí a chce. Problém je v tom, že mamina zdrhá a ono neumí jít za ní. Ještě ke všemu pořád vidí jen na jedno očičko, takže občas pobíhá jakoby zmateně. Prostě asi neumí mamču najít a mě se zdá že jí je to jedno!! :-(( Jako by o něj neměla zájem. Velký se umí postarat samo, takže je v pohodě. Včera jsem u nich seděla celý večer a vždycky musím malýho vzít a strčit pod mámu, Takhle jsem ho tam strčila za večer snad 10x, chvíli pije a pak mamča zdrhne a je zase bezradný. takže znova pod ní a hlídat. Je to fuška. Vůbec nevím, co dělají v noci. Když je večer i ráno kontroluju, tak sedí mamina na dně a děti u ní, takže je snad u nich a je jim teploučko. Začínám mít o malýho strach, jestli bude dost silnej.

Tímto se chci zeptat, jak moc ubližuje mrněti, když ho máma pravidelně nechává bloumat samotnýho po kleci?
A čím eventuelně a jak dokrmovat?
Mimčům je týden. Četla jsem někde, že se jim můžou dávat ovesný vločky.
Nebo mám do prcka začít cpát to sušený kočičí mlíko???
Ono pít umí, ale máma mu nedá moc šancí a neumí se rvát.
Takže by možná stačilo mé nucení?
Nevím, jak často a kolik by toho měla mimča denně vypít. Vážím je každý den – od pátku. Velký nabírá báječně a malý se ztrácí: 43, 43, 37g ...

A ještě otázka????
Je důležité, aby byl taťka celou dobu s rodinou?
Včera jsem je oddělila – mamča s dětma je v menší kleci a táta ve velký. Ale je smutný a přijde mi, že se mu po dětech stýská a na druhou stranu, když mamina prdí na malého, by ho taťka mohl alespoň zahřívat... Ne?
Nebo je můžu přendat všechny 4 do malý klece???

!!! díky moc za rychlé rady!!!

OMLOUVÁM SE, ŽE ZAKLÁDÁM 100X OMÍLANÉ TÉMA, ALE JSEM V PRÁCI A NESMÍM!! NA NET, TAKŽE NEMÁM ČAS COKOLIV HLEDAT. DOMA JSEM BEZ MOŽNOSTI KOMUNIKACE A NERADA BYCH NĚCO PODCENILA, VÁŽNĚ SE O PRCKA BOJÍM – DÍKY, DÍKY MOC


http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... 6&start=25

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Črv 11, 2007 12:31

Mišulko, to je mi líto, v rychlosti jsem tu našla, co psala Camilla:
kup u veterináře mléko pro štěňata nebo koťata a dokrmuj tímto... Samici bych dávala ovesné vločky do granulí... denně pár hrozinek a jablíčko, aby se jí tvořilo mléko... pokud je pozdě a mléko ztratila úplně, musíš dokrmovat.. První týdny každé 2-4 hodiny, poté postupně snižuj... Mně se osvědčila injekční stříkačka... PETE tu krmil Evžénka z lžičky.. později jsem dávala mléko do napáječky a mláďata pila sama..

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Po Črv 11, 2007 13:17

mladé sice nemám, ale pokud to malé hubne, tak bych se na nic neptala a dokrmovala a zahřívala a vážila! jestli máš možnost, možná by bylo dobré ho vzít s sebou do práce a dokrmovta každé 2 hodiny, myslím, že to tu někdo dělala stejně... držím palce tobě i malému :wink:

Jarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: Po Ún 19, 2007 13:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarka » Po Črv 11, 2007 13:20

na nic nečekej a začni krmit, my jsme takto odchovali jedno mládě,celou dobu jsem jej krmili uměle a dneska je z něho normální činčila.Krmila jsem sunarem pro nejmenší děti. někde tu najdeš dávkování taky jsem to tu někde našla, zkusím to najít.

Disable adblock

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Po Črv 11, 2007 14:00

zkusím jít po práci sehnat to mlíko, jinak koupím alespoň sunar - dávkování bude snad na něm, ne? Mamina mlíko má - větší pije pořád a o sto šest, to menší si ji prostě neumí najít a udržet se a ona mu bohužel nepomáhá. Asi na něj kašle :-( Dneska si ho vyndám k sobě a budem papkat :-) Tohle musíme zvládnout!!!!

A koupím injekční stříkačku v lékárně??
A někdo tu psal o kapátku - to seženu kde????

DÍK

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Po Črv 11, 2007 14:04

kapátko i stříkačku seženeš v lekárně.

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Po Črv 11, 2007 15:14

takže moje první cesta bude tam :wink: Jinak jsem volala našemu vetovi a ten mi řekl, že sunar nee a že kočičí mlíko je drahý a velký balení, ale je ho schopen objednat. Poradil mi, že mám zkusit klasickou tatru mlíko (to co bylo do kafe) s heřmánkovým čajem 3/1 dílu. Že to má ozkoušený a že už na tomhle dokrmoval moc zvířátek. :arrow: Máte někdo zkušenost s tímhle?????

tak nám držte palečky!!!!!

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Po Črv 11, 2007 15:34

Gimpet maji např ve zverimexech Zverokruh nebo v Obi (jinam moc nechodim) whiskas maji skoro vsude... je to mliko ochuzeny o laktozu (aby nemeli prujem) a jeste o neco... ja spis myslim, ze tohle ususi:-)


tohle jsem našla a ještě někde byl zmíněný nutrilon

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Črv 11, 2007 16:28

Já jsem se ptal na veterině na Palackýho na dokrmování a bylo mi zděleno, že to kočičí mléko zase až tak vhodné není. Byla mi doporučována nějaká změs, už si to nepamatuju, ale tuším normální mléko, jogurt, salko a ještě něco. Já bych asi koupil něco jako sunar od narození (Radka tuším zmínila Nutrilon). Hlavní je něco do něj dostat. Moje Mrně taky hublo, ale od maminy pilo stejně jako ostatní a dokrmování se urputně bránilo. Takže si myslím že mělo spíš nějaký zdravotní problém. Hlavně zkus jestli bude mít snahu pít. Držím palce.

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Út Črv 12, 2007 7:34

já myslím, že pije, jenže mamina ho moc nenechá. Vždycky mu zdrhne :twisted: Tomu většímu to nevadí, najde si ji, ale malej už nee. Tak ho pod ní pořád strkám a v podstatě celé odpoledne jsem včera strávila u klece :wink: Jinak jsem zkoušela tu tatru s heřm. čajem a docela to šlo, Z kapátka chvíli cucá, pak se cuká, takže po pauzičce znova a tak pořád dokola. Ale myslím, že jsem do něj dostala nezanedbatelné množství. Jinak váhu má lehce pod 40g, takže myslím, že se zvedlo !!! :D Už vidí na obě očička a je čiloučký!!!! Dneska ráno jsem u něj seděla asi 20 minut a odpoledne mě čeká stejný maraton.... Já mu věřím, že to zvládne!!!!

JO a troufám si tvrdit, že to jsou obě holčičky!!!!

Jinak jsem psala i Bukovský a ta mi poradila heřmánkový čaj a sušené plnotučné mléko s glukopurem (víte, kam proto jít?) Chci dneska zkusit tohle, co mimču bude líp šmakovat!!!!
Naposledy upravil(a) Mišulka dne Út Črv 12, 2007 7:42, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Út Črv 12, 2007 7:41

Janet a myšové napsal:Gimpet maji např ve zverimexech Zverokruh nebo v Obi (jinam moc nechodim) whiskas maji skoro vsude... je to mliko ochuzeny o laktozu (aby nemeli prujem) a jeste o neco... ja spis myslim, ze tohle ususi:-)


tohle jsem našla a ještě někde byl zmíněný nutrilon



Všude, jako ve všech zverimexech???? Dneska zajdu o radu do toho našeho. Jinak ten nutrilon je asi z lékárny, že? Myslím, že je to taky něco pro děti.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Črv 12, 2007 7:57

STYRO napsal:Já jsem se ptal na veterině na Palackýho na dokrmování a bylo mi zděleno, že to kočičí mléko zase až tak vhodné není. .


V Norsku stovky chovatelov uz desiatky rokov dokrmuju macacim mliekom a dosahuju skvele vysledky a velmi nizku umrtnost. Tu ti ho aj kazdy veterinar doporuci a pouziva sa aj v Zoo na dokrmovanie inych zvierat. Mozno za 20 rokov sa tieto pozitivne vysledky dostavia aj na Slovensko a veterinari ho budu doporucovat aj tam.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Črv 12, 2007 10:33

Nutrilon v prášku koupíš v potravinách mezi sunary nebo v lékárně. Glukopur by měl být hroznový cukr, zkus bio prodejny. Pokud do mikroše dostaneš alespoň něco, je to úspěch, můj nechtěl pít vůbec, maximálně se olízl, když jsem mu dal kapičku na čumák, a i to pouze jednou. A mamina byla trpělivá, tak si myslím že se dost napil u ní.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črv 12, 2007 10:49

Glukopur je hroznový cukr, koupíš ho v lékárně krabici asi za 20 korun.

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Út Črv 12, 2007 11:36

už ho mám :D sehnala jsem i plnotučný sušený mlíko. Tak dneska učiníme pokus s jiným složením.

a teď jak to správně připravit??? To mlíko vmíchat sušený do čaje nebo nejdříve udělat mlíko a čaj, a to smíchat? A předpokládám, že tím glukopurem to jen osladím.
Naposledy upravil(a) Mišulka dne Út Črv 12, 2007 11:46, celkem upraveno 1 x.

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Út Črv 12, 2007 11:38

pei posileni orgs. u potkanu kdyz jsou nemocni davam max.1 lzicku na 100ml vody ci caje toho glukopuru :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črv 12, 2007 11:51

Glukopur málo sladí, možná bych ho dala víc než jednu lžičku.

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Út Črv 12, 2007 12:03

nebo sama vyzkousej vysledek a zkus jestli uz by to mohlo byt dobre pro mimco:-) jen bacha na ten glukopur, vzdycky potom to kapatko nebo strikacku vymij nebot velmi rad kvasi tak aby z toho pak nebyl problem :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Črv 12, 2007 12:07

já kupovala mléko pro štěňata - Puppy milk se to přímo jmenovalo.. Bylo to v plechovce asi 250g a stálo 125 korun... kapátko se mi neosvědčilo, stříkačka ano...
sunar a podobné přípravdky z kravského mléka jsou na prd... taky jsem s nima začínala... i rady podle doktorky Švehlový mi moc nepomohly, ale to mléko pro štěňata se moc osvědčilo a veterinář, který mi ho objednával, ho pro mě měl hned druhý den..

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Út Črv 12, 2007 13:08

6g už je hodně proto rozhodně začni dokrmovat. Já jsem použila k tomu lžičku jako PETE, ale lepší bude když se mimi bude také snažit pít u matky - v mateřském mléku má protilátky. Hlavně musí být v teple!!! Takže nedovolit samici aby mu mohla utéct - a nebála bych se použit i klec na morče. Po krmení se miminko musí vyprázdnit... k tomu ti postačí vatička do uší... namasíruj mu bříško a chvilku "šmrdlej" přes zadeček aby se mohlo vypráznit. Nepůjde to hned, ale za chviličku se vyprázní. Pokud papá, čůrá a kaká... je to na dobré cestě.
Miminko nesmí být morké... při krmení ho zabal do ručníku aby ho mléko, které bude kapat bokem nenamočilo. Mokré prochladne! Pokud přestane hubnou a začne nabírat... ještě není vyhráno... musíš vydžet. Je opravdu nutné krmit co 2 hodiny. I v práci!!! Já jsem Cocoo, po tom co ji odmítly všechny samice, nosila ve fleesové mikině(na těle) i ve škole a opravdu krmila co 2 hodiny. Spolužáci se mi ze začátku smáli, ale potom vehementně pomáhali. Držím palečky!!!

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Út Črv 12, 2007 13:57

glukopur mají běžně v lékárnách, u nás ho prodávají i v Albertu

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Út Črv 12, 2007 14:14

lwici napsal:6g už je hodně proto rozhodně začni dokrmovat. Já jsem použila k tomu lžičku jako PETE, ale lepší bude když se mimi bude také snažit pít u matky - v mateřském mléku má protilátky. Hlavně musí být v teple!!! Takže nedovolit samici aby mu mohla utéct - a nebála bych se použit i klec na morče. Po krmení se miminko musí vyprázdnit... k tomu ti postačí vatička do uší... namasíruj mu bříško a chvilku "šmrdlej" přes zadeček aby se mohlo vypráznit. Nepůjde to hned, ale za chviličku se vyprázní. Pokud papá, čůrá a kaká... je to na dobré cestě.
Miminko nesmí být morké... při krmení ho zabal do ručníku aby ho mléko, které bude kapat bokem nenamočilo. Mokré prochladne! Pokud přestane hubnou a začne nabírat... ještě není vyhráno... musíš vydžet. Je opravdu nutné krmit co 2 hodiny. I v práci!!! Já jsem Cocoo, po tom co ji odmítly všechny samice, nosila ve fleesové mikině(na těle) i ve škole a opravdu krmila co 2 hodiny. Spolužáci se mi ze začátku smáli, ale potom vehementně pomáhali. Držím palečky!!!


tak tohle bude u mě nemožný :evil: Do práce ho vzít nemůžu... Sedím v kanclu, používám obě ruce a co chvíli odbíhám a lítám po budově. A hlavně mě sem lítá plno jinejch lidí :twisted: :twisted: Včera jsem ho měla celý odpoledne venku na těle, dneska udělám to samý. Přivezu si mini klec (snad ji segra našla) tam nejsou police, dám tam prckovi něco teplýho a budu ho znova strkat pod maminu a krmit směsí, co psala Bukovská. Dneska dostal naposledy ráno :oops: a domů se dostanu za hoďku. Tak prostě budu stávat i v noci. Udělám, co budu moci!!!! Snad to zvládnem. Včera mi přišlo, že trošičku nabral.

A může mu ublížit, když mu zůstane drobet mokrý čumáček??? Včera nám to drobet teklo, ale vždy jsem se ho snažila otřít, aby se neleptal a nebyl umatlanej :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Črv 12, 2007 14:18

lwici napsal: Hlavně musí být v teple!!! Takže nedovolit samici aby mu mohla utéct - a nebála bych se použit i klec na morče. Po krmení se miminko musí vyprázdnit... k tomu ti postačí vatička do uší... namasíruj mu bříško a chvilku "šmrdlej" přes zadeček aby se mohlo vypráznit. Nepůjde to hned, ale za chviličku se vyprázní. Pokud papá, čůrá a kaká... je to na dobré cestě. !!


Toto je velmi uzitocna rada s tym vyprazdnovanim :!: :!:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Črv 12, 2007 14:30

Mně glukopur připadal sladkej dost (zkoušel jsem). Nejjednoduchší je ochutnat, co jsi namíchala, když je to dobré pro činčily, musí být i pro lidi :roll: . Hlavně si pak nezapomeň masírovat bříško :lol: .

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Út Črv 12, 2007 15:28

glukopur je chuťově sladkej míň než cukr, jsou tam jednodušší cukry a ty se lepší vstřebávají.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”