male bobky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

moninka
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Bře 02, 2011 17:12
Místo/Bydliště: Žabovřesky nad Ohří

male bobky

Příspěvekod moninka » Stř Bře 02, 2011 17:54

ahoj. muj cincilak ma 7-8mm bobky a myslim, ze drive je mel vetsi a bylo jich vic. poustim ho na 3hodky, nekdy i dele a driv jsem po nem zametla treba 20 bobku, dnes sotva 5. krmila jsem ho peletkama i smeskou, ale tu uz 2tydny nedavam. ma zacpu nebo jen malo ji. on dycku tu misku vysype a pak je tezke se dopatrat kolik toho presne snedl. mam mu dat b-komplex a nebo neco na zacpu??

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Bře 02, 2011 21:19

můžeš mu zažívání podpořit např. rozinkou (za tu bude velmi vděčný) nebo sušeným jablíčkem (vláknina), atˇ má hodně pohybu, žádný stres (o tom, jak jsme si všimla, píšeš v jiném příspěvku ohledně vypadané srsti u ocasu) a kdyby se nic během několika málo dní nelepšilo, určitě to bude chtít veterináře, činčily mají dost choulostivé zažívání a chce to pak jednat velmi rychle (ale nechci zbytečně strašit, může to být fakt jen stresový problém, který se vyřeší)

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Stř Bře 02, 2011 21:57

Zkus jablečný ocet do napáječy,myslím že se dává lžíce na litr vody a dopřej činčilce dostatek pohybu.
Pokud má dlouhé,úzké zkroucené bobky,tak to zácpa je.
Když je má normálně oválné,ale menší a je jich míň,tak to bude asi tím,že míň baští.

moninka
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Bře 02, 2011 17:12
Místo/Bydliště: Žabovřesky nad Ohří

Příspěvekod moninka » Čt Bře 03, 2011 17:25

ma mensi ovalne bobky. davam mu dve lzice peletek a do rana snedl sotva lzici. hrozinku jsem dala, ale nechci davat moc casto. sena ma dostatek a jablecny ocet mel v pondeli. moc mu nechutnal - ani se nedivim. je mu neco pres 6 mesicu a v pondeli vazil 455g a dnes take. muzu mu dat B-komplex??

Disable adblock

Avatar uživatele
KUBA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: Stř Ún 16, 2011 23:14
Místo/Bydliště: SKALICA- Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KUBA » Čt Lis 03, 2011 23:13

Aj já u nových činčil pozoruju že majú menší bobky neš ty starší.Nemám ich ešte ani týden,ale sú v pohode a behajú venku veselo.
ALE majitelka mi dala všecko co mnela aj krmivo a to je zmeska.Včera sem došel na to že je to prolezlé čarvama a neco jako pavučiny.Okamžite sem oba kýbliky vyhodil.Já jim ani moc tej zmesky nedával, len trošku a pridával sem moje granule.
Len na ty malé bobky nejsu zvyklí. Dostávajú občas hroziky i jabko sušené samozrejme.No počkám nejaký týden a uvidím. :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Lis 04, 2011 10:06

Tak to by me zajimalo, co to zase bylo za pani chovatelku, ze dava svym cincilam smesku a jeste ji doprorucuje lidem, kterym cincily prodava.Jestli na ni mas kontakt, tak ji napis, ze sve cincily pomalu, ale jiste zabiji a co hur, doporucuje to i tem, ktere prodava a pak se lidi nebudou stacit divit, az cincila onemocni.Kdyztak ji dej odkaz sem, at se zde insipruje ve spravne strave, ikdyz tohle by mel clovek, ktery se uz pusti do chovu cincil davno vedet, jako zaklad.To pak je take mozne, ze i pribuzensky chova, s lethalem apod.:-(
Co vim od sve zname ze zahranici, atk mi kdysi rikala, ze pri zacpe je dobre i jemne masirovani briska ve sneru hodinovych rucicek.S rozinkama neprehanet, lepsi je dat vypeckovane cerstve hroznove vino kulicku, nebo kousek cerstveho jablicka.Kdyz rozinku, tak jen jednu maximalne dvakrat do tydne.Ja davam radeji goji-kustovnice cinska, je zdravejsi

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod Dantha » Pá Pro 07, 2012 14:27

Zdravím,

nechci zakládat zbytečně nové téma, tak zkusím pokračovat tu.

U jedné z mých činčuch už poměrně dlouhou dobu (rok) pozoruji celkem malé bobky. V podstatě od doby co jsem ji přivezla měla bobky o něco menší než ostatní, ale nepřikládala jsem tomu moc váhu. V poslední době mi však příjde ten rozdíl celkem hodně znatelný. Všechny myši žerou granule, seno, občas bylinky, sušené jabko nebo pamlsky od Versele laga. Dostávají všichni každý den to samé, takže předpokládám, že pokud by to byla nějaká dietetická chyba, projevila by se na víc než na jednom zvířeti. Zkoušela jsem samici přidávat čerstvé jablko a probiotika, ale ani při delším soustavném podávání jsem změnu nezaznamenala.
Jediný rozdíl mezi touhle samičkou a ostatními zvířaty je v tom, že je v kleci sama a oproti ostatním zbaští granulí sotva polovinu. Vzhledem k tomu, že s malými bobky spokojeně už rok žije asi to nebude prudce životu nebezpečné, ale byla bych vděcná za nějaké rady případně tipy ke zlepšení.

Podle toho co jsem tu vyčetla bych jí měla dát jablečnej ocet do napaječky, což netuším, jestli do ní dostanu, ale když bude mít žízeň, tak se snad napije :D

Může to být způsobené menším příjmem potravy oproti ostatním?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod minlub » So Pro 08, 2012 10:04

Myslím, že je to tím. Když mi z nějakého důvodu žerou méně (např. při seznamování nebo odstavu samečka od maminky s miminkama) a misky jsou plnější, pozoruji menší bobečky. Zkusila bych ten jablečný ocet (mě ho pijou dobře, moc chuť nezmění), Bioenzym K nebo granulky New generation, ty podporují chuť k jídlu a obsahují i jablečnou složku, mají po nich pěkné bobečky.
Mám ale také samečka, který má menší bobečky normálně, ať je sám nebo se samičkou. Tak bych si nedělala hlavu pokud se to nezlepší a jinak je v pořádku :)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod Dantha » Stř Pro 12, 2012 17:42

Tak jsem činčule zkusila koupit jiný granule a světe div se, nový nechává, starý začla žrát (asi pochopila, že to co jí dávám do misky není to nejhorší na světě) :D Ještě že máme dost ostatních vděčných strávníků... Jinak do krmení přimíchávám bobky od jinej myší a na tři dny jsem jí nasadila dětskou výživu (3ml večer ze stříkačky) A bobíky sice nejsou výstavní, ale aspoň už vypadají jak od činčily a né od křečka... tak uvidíme jak dlouho jí to vydrží.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod minlub » Čt Pro 13, 2012 10:49

To je dobře :) A co pořídit nějakou společnost? Když nejsou sami mnohem lépe baští.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: male bobky

Příspěvekod Lenca » Čt Pro 13, 2012 11:47

Jo to je pravda,že když nejsou sami tak jí víc. Moje Zoe byla sama a vůbec nechtěla jíst,fakt jedla hrozně maličko a měla 430g a pak jsem k ni dala Miu a Zoe se začala bat aby na ní taky něco zbylo,protože Miunka je otesánek,tak začla jíst a přibrala dokonce přes 100g! :D od té doby také bobečky v pořádku.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod Dantha » Čt Pro 13, 2012 14:16

Jo jo, to už mě též napadlo, jen sem hledala "toho pravého" :D S holkyma si moc nerozumí, ale na samce mi přes mříže neprská... Takže dneska se jedu konečně mrknout na mažela pro ni. Doufám, že bude myšák co k čemu a sednou si.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod Wulfina » Čt Pro 13, 2012 16:04

Tak držím moc palce O:)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod Dantha » Čt Pro 13, 2012 16:37

Podle fotek vypadal pěkně, tak snad ani v reálu nezklame. Pokud odjedu dneska s myšákem, začne rovnou seznamování (vzhledem k původu myšáka se nebojím přeskočit fázi karantény) :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod Wulfina » Čt Pro 13, 2012 16:55

Jojo, taky sem vzhledem k původu zkrátila karanténu (na 2 týdny) a dnes již máme seznámeno :)
http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cinci_P ... _a_Miamor/

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod Dantha » Čt Pro 13, 2012 21:12

Ten velvetek je nádhernej!!!

Já teď přivezla chlapáka domů a šup je hnedka do přepravky :P Žádné prskání ani nahánění, muchlaj se jak dvě trubky, tak uvidíme, jak samičce tahle léčba prospěje :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: male bobky

Příspěvekod Wulfina » Čt Pro 13, 2012 21:15

Děkuju :)
No u nás to probíhalo stejně, Miamor je strašněj flegmouš a Fantom taktéž. Takže sem vzala Miamor a šup s ní do klece k Fantomovi, párkrát Miamor prskla a už si česali kožíšky a je klídek, spolu spinkaj na poličce a když do zítra nic, tak jsou do velký klece :)

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”