Prohlídky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

KarkulkaJK

Prohlídky

Příspěvekod KarkulkaJK » Čt Lis 03, 2005 22:22

V televizi jsem slyšela ža by se s činčilkama mělo chodit pravidelně k veterináři (pry 2x do roka) kvuli uším . Je to pravda???

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Lis 04, 2005 9:18

To je mi hotová novinka. Podle mě je preventivní prohlídka spíše stresová záležitost a v ordinaci může ještě chytit nějaký bacil. Ale to je jen můj názor.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Lis 04, 2005 9:24

Tak to jsem nikdy neslyšela a ani nečetla. Všude je zmiňováno, že pro činčilku je veterinář a přeprava hodně stresující, takže pokud to není nutné, tak veterináře není potřeba navštěvovat.
Nevíš proč zrovna kvůli uším?????????

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Lis 04, 2005 10:47

Myslím, že je to hloupost...

Disable adblock

KarkulkaJK

Příspěvekod KarkulkaJK » Pá Lis 04, 2005 11:17

Mno ja si to taky myslím že je to hloupost ale chtěla jsem si to ověřit. jistota je jistota :roll:

Zolty

Příspěvekod Zolty » Pá Lis 04, 2005 16:18

byl jste někdo někdy s činčou u veterináře?.. a s čiím?

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Lis 04, 2005 16:22

no... několikrát se záněty spojivek, plísní, párkrát bohužel kvůli zraněnému mimču - většinou fatálnímu, a taky se dvěma myšákama kvůli stoličkám - bohužel, ani jeden to nepřežil. chodím tam opravdu nerada... :cry:

Zolty

Příspěvekod Zolty » Pá Lis 04, 2005 17:23

Janča napsal:, párkrát bohužel kvůli zraněnému mimču - většinou fatálnímu, :

copak se jim stalo?.. :cry: .. myslim, že to může být upozornění pro ostatní, kdo mimča očekává nebo o nich přemýšlí čeho se vyvarovat... :wink:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Pá Lis 04, 2005 18:55

:twisted: K veterináři mě nedostanete ani heverem :evil:
:lol: :lol: :lol:
Paničce docela stačili zkušenost s předešlými zvířátky,vždycky je z toho vypiplá sama a myslím,že králíček doživši se 6 let a pár měsíců je dobrým vysvědčením,bohužel zvěrolékař jí ho umučil :cry:
Přeji všem ať vás to nikdy nepotká a k veterináři nikdy NIKDY nemusíte :wink:
Burýska :P

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Lis 04, 2005 19:20

Burýska napsal::twisted: K veterináři mě nedostanete ani heverem :evil:
:lol: :lol: :lol:
králíček doživši se 6 let a pár měsíců je dobrým vysvědčením,bohužel zvěrolékař jí ho umučil :cry:
Přeji všem ať vás to nikdy nepotká a k veterináři nikdy NIKDY nemusíte :wink:
Burýska :P

:cry: a co mu ten veterinář udělal, že ho doslova umučil????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :!:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Lis 04, 2005 19:53

Liliana napsal:Burý!! Ježíš jak, umučil?? Já miluju králíčky a tohle mi rve srdce!!!!! :cry: :cry: S :cry: vím, jaký to je když umře.... mám teď čerstvou zkušenost.. :cry: :cry:

tak to je mi líto!!!!
já měla z hlodavců jen křečinku(kdyby to někdo nepoznal tak to byl velkej pořádne křeček...spíše křečice :lol: :lol: :lol: :lol: )
a Arura(činčilka :lol: )
takže jsem králíčky nezažila!

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Pá Lis 04, 2005 20:00

:shock: Moc moc se omlouvám,nechtělla jsem vás vystrašit ani polekat,je to už dlouho před mým zabydlením do rodinny ,já ho znám jen z vyprávění,ale panička říkala,že nechtěl papat a když už to bylo dýl jak tři dny ,tak ho tam vzala a on ho doktor ošklivě držel až králíček doslova plakal a kříčel jako dítě :shock: ,což bylo i pro mou paničku bolestivé,vživotě nezažila,že by vykřikl :shock: :cry: :cry: :cry:
Pak mu strčil hadičku do tlamičky až do žaludku,píchl kalciovku a další tři ,dal vitamínky do stříkačky s sebou na papání(bez jehly) a s výrokem- co by jste ještě chtěla vždyť už je to stařec,přijďte zítra,vyšla ven z čekárny,nemusím říkat,že onějaké to kilčo lehčí,ale to bylo to nejmenší.
Zítra už se tam nešlo,už se ráno neprobudil,byl to pro něho zřejmě velký šok.A tak teď je na králičím hřbitůvku u dědy mé paničky.Tam má spoustu kamarádů a věřím,že je šťastný :)
Nejhorší je ovšem ,když se takto doktoři chovají k lidem,tuto zkušenost mám také ,dvojnásobnou :cry:
Ale nesmutněme,prosím,je mi moc líto,že i Ty jsi přišla o svého králiččího kamaráda,moc na Tebe myslíme a pofoukání na bolístku na dušičce i srdíčku posíláme :P :wink:
Burýska a panička :P Jsou moc rádi,že je tady na diskuzi taková spousta skvělých lidiček a jejich zvířátek-činčilek,papoušků,pavouků,pejsků,kočiček,zapoměla jsem na někoho :?: :oops:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Pá Lis 04, 2005 20:17

:cry: Měla jsem utýct...
Ale přeci jen jsem do něj vkládala naděje,že ví co dělá a že mu pomůže :cry:
Panička Burýsky,teď mám tohohle rošťáka a to asi ani netušíte,že teď vám píšu skrz brýle,které mám velmi ALE VELMI OKOUSANÉ na sklech,takže sotva přes ně vidím :lol: :lol: :lol: Předávám slovo opět Burýsce :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Lis 04, 2005 20:42

tak to mě opravdu mrzí!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
jak to mohl udělat????? :?: :?: :?: podle mě...když ho vzal až křičel jako dítě??!!!! :!: :!: :!:
a ještě ty injekce! je to vážně něco! :shock: :shock:
tak alespoň že máš teď tu rošťandu Burýsku!!!!!!! :P :lol: :lol:
ta ti určitě udělá alespoň několikrát za den radost!!!!! :D
a neříkej, že ne!!!!! :wink: :wink: :P

KarkulkaJK

Příspěvekod KarkulkaJK » Pá Lis 04, 2005 21:36

Jak poznáte že jim něco je???

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Lis 04, 2005 21:38

Zolty napsal:
Janča napsal:, párkrát bohužel kvůli zraněnému mimču - většinou fatálnímu, :

copak se jim stalo?.. :cry: .. myslim, že to může být upozornění pro ostatní, kdo mimča očekává nebo o nich přemýšlí čeho se vyvarovat... :wink:


bohužel, moje minulá samička mi je začala zakousávat.. a ne omylem, ale šla jim přímo po páteři, takže už to bylo jen na uspání :cry: . ted už je u jedný pani pár kilometrů odtud, sama a spokojená... nikdy jsem se nedozvěděla proč to začala dělat, první vrhy vychovala úplně normálně...

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Lis 04, 2005 21:52

Janča napsal:
Zolty napsal:
Janča napsal:, párkrát bohužel kvůli zraněnému mimču - většinou fatálnímu, :

copak se jim stalo?.. :cry: .. myslim, že to může být upozornění pro ostatní, kdo mimča očekává nebo o nich přemýšlí čeho se vyvarovat... :wink:


bohužel, moje minulá samička mi je začala zakousávat.. a ne omylem, ale šla jim přímo po páteři, takže už to bylo jen na uspání :cry: . ted už je u jedný pani pár kilometrů odtud, sama a spokojená... nikdy jsem se nedozvěděla proč to začala dělat, první vrhy vychovala úplně normálně...

no...to máš jako u lidí(ale né s tím zabíjením)!!!!!
prostě ty první miminka jsou krásňoučký a skvělý...to druhý už není tak dobrý...pořád jenom řve...ale je miloučký...a když si vezmeě kolik měla vrhů, tak jí to asi začalo jít na nervy!prostě smůla, když se měco takového stane!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Lis 05, 2005 10:23

khelis napsal:tak alespoň že máš teď tu rošťandu Burýsku!!!!!!! :P :lol: :lol:
ta ti určitě udělá alespoň několikrát za den radost!!!!! :D
a neříkej, že ne!!!!! :wink: :wink: :P

:lol: To teda ano,včera se vyznamenala :lol: Šlohla mi peneženku (malou né takovou tu kasírtašku :lol: :lol: :lol: )a vlezla s ní do roury od koberce,to jste měli vidět,máme se moc rádi a jsme rádi ,že se máme :P :wink: A také jsme moc rádi,že tady můžeme brebentit s vámi všemi :lol: :lol: :lol: :wink:
Panička a Burýska :P

Zolty

Příspěvekod Zolty » So Lis 05, 2005 18:14

Janča napsal:bohužel, moje minulá samička mi je začala zakousávat.. a ne omylem, ale šla jim přímo po páteři, takže už to bylo jen na uspání :cry: . ted už je u jedný pani pár kilometrů odtud, sama a spokojená... nikdy jsem se nedozvěděla proč to začala dělat, první vrhy vychovala úplně normálně...

tak to mě mrzí.. to jsem vůbec netušila, že je tohle možné, protože u každé zvířecí matky se hnedka po porodu nastartuje mateřskej pud.. u některých živočichů tedy potom vyprchá a je pro maličký matka nebezpečná, ale snad to neni případ i činčilek?.. někdy také matka napadne zvířata, když je zbídačená ( to v žádném případě nemůže být tvůj případ ) a ví, že by děťátka trpěla a ona taky.. tak její pud sebezáchovy zvítězí na tím mateřským.. (ale tak o tom se moc neslyší ).. :cry:

Zolty

Příspěvekod Zolty » So Lis 05, 2005 18:27

Liliana napsal:Většinou je spíšzardousí, když si myslí, že by je nemohla krmit, třeba když nemá potravu a tak nebo když cítí nebezpečí, tak to je radši sežere sama, než aby se jim něco stalo...

přesně o tom mluvim :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”