Přikrmování

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Ún 21, 2007 16:51

Tak nevím jestli bych zítra neměl vyrazit směr Brno :roll: .
Bojím se ale, jestli má celá debata o dokrmování význam. Nezdá se mi, že by to mrně bylo hladné, to by snad Mišku otravovalo, ale ono při ni klidně spinká (viz foto). Proto nevím, jestli by chtělo pít mléko ze stříkačky.
Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Ún 21, 2007 16:57

Tak ono je třeba možný, že mohlo bejt nacucaný plodovou vodou (u šťěňat to teda je, nevi, jak je to u činčil)Ja bych ještě třeba den počkala, jestli ještě bude hubnout a dala myšce do žrádla sušený mlíko a vločky. Kdyžtak zkus koupit sunar pro děti, to by mohlo taky bejt dobry.. A nebo zkus koupit mléko přes interenet 8)

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Stř Ún 21, 2007 17:15

Nevím, jestli jsem se dobře vyjádřila. Myslela jsem, že snad bude to mléko od Whiskas podobné tomu od Gimpet. Tady jsem našla obě dvě, velký rozdíl v tom nebude. Přidej do toho Whiskasího trochu glukopuru na energii, bude to sladší a bude chutnat. Vyzkoušej, jestli bude papkat. Nebo ještě chvíli počkej - ale zase aby nebylo pozdě - těžko radit.
http://www.nejkrmiva.cz/kategorie/mleko/

Tady ten odkaz opravuji, snad už bude fungovat.
http://www.veterinarnipece.cz/vyrobek-m ... te-id-1599

Teď jsem zjistila, že je mlíko pro kočky, v druhém odkaze pro koťata - už jsem z toho nějaká zmatená. Ale ono to bude podobné.

kovbojicek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: So Lis 04, 2006 17:45

Příspěvekod kovbojicek » Stř Ún 21, 2007 17:22

Magda napsal:Nevím, jestli jsem se dobře vyjádřila. Myslela jsem, že snad bude to mléko od Whiskas podobné tomu od Gimpet. Tady jsem našla obě dvě, velký rozdíl v tom nebude. Přidej do toho Whiskasího trochu glukopuru na energii, bude to sladší a bude chutnat. Vyzkoušej, jestli bude papkat. Nebo ještě chvíli počkej - ale zase aby nebylo pozdě - těžko radit.
http://www.nejkrmiva.cz/kategorie/mleko/

Tady ten odkaz opravuji, snad už bude fungovat.
http://www.veterinarnipece.cz/vyrobek-m ... te-id-1599

Teď jsem zjistila, že je mlíko pro kočky, v druhém odkaze pro koťata - už jsem z toho nějaká zmatená. Ale ono to bude podobné.


Gimpet a whiskas jsou temer totozny, Gimpet je lepsi v tom, ze ma dobry zavit a vydrzi dyl (u whiskas sice pisou tri dny, ale kdyz to do druhyho dne nevyzahnes tak se na tom udela takovy sjarajt..

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Ún 21, 2007 17:24

Jj, přesně to Whiskas jsem koupil. Večer zkusím, jestli to bude chtít mrně pít, zatím bez glukózy.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Ún 21, 2007 19:39

První pokus o dokrmování totálně stroskotal :( . Maximální nezájem o mléko, šlo by to řešit jedině hrubou silou. Tak ještě počkám, myslel jsem že pokud bude mít mrně hlad, tak se po tom vrhne :roll: . Odignorovali to kompletně všichni včetně Mišky.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Stř Ún 21, 2007 19:56

třeba jim nechutná :(

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Ún 21, 2007 20:01

ivik napsal:třeba jim nechutná :(

Jak "nechutná"? Co "nechutná"? :roll: Mají mít přece hlad :!: .

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Stř Ún 21, 2007 22:14

Tož jsem se stavovala ve Zvěrokruhu v Olympii v Brně a speciálně na to mlíko jsem se byla dívat a přeptat. Prodavačka říkala, že kvalitnější je rozhodně Gimpet. Chuťově nevím, vzorek jsem si nekoupila :D , nějak mě to neláká.
Když jsem dokrmovala to morčí, tak se zpočátku taky bránila. Ale násilím jsem ji to natlačila do tlamičky a pak baštila jako o závod ( já jí to přisladila tím glukopurem). Ale to už bylo odrostlejší mládě. A pije to tvoje mikrošátko od mamky nebo ne ? Nebo je vysláblé a nemá ani chuť papkat, pak je potřeba je donutit. A ostatní se takovým "sajrajtem" nebudou obtěžovat, protože mají lepší :lol: . Přeju hodně úspěchů a dej zase vědět. Držím palce ať to dobře dopadne.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Ún 22, 2007 11:17

STYRO napsal:První pokus o dokrmování totálně stroskotal :( . Maximální nezájem o mléko, šlo by to řešit jedině hrubou silou. Tak ještě počkám, myslel jsem že pokud bude mít mrně hlad, tak se po tom vrhne :roll: . Odignorovali to kompletně všichni včetně Mišky.

Z toho si nic nedělej u nás to taky ze začátku nešlo, navíc to mělo všude nohy no děs...ale pomohlo mi je zabalit do kousku blícu jako do zavinovačky kdy jim koukala jen hlavička :lol: to se pak už tolik nebránili a něktěří to pak sami začali vyžodovat (skříkačku tahali a ještě z ní nic neteklo) chce to ale trpělivost :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Ún 22, 2007 11:18

Bohužel mám špatnou správu, béžovej sameček v noci umřel :( :( :( . Přitom ještě večer před desátou se zdál v pohodě. A teď když jsem přišel domů jsem ho našel ležet v misce. Teď ale vyvstává problém co s dalším. To největší bude v pohodě, ale střední je stále na porodní hmotnosti. Mám do něj zkusit natlačit to mléko silou?

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Čt Ún 22, 2007 11:26

Styro, tak to je mi luto :cry: :cry: :cry:
natlac to don silou, radsej ako by malo ...

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Ún 22, 2007 11:27

STYRO napsal:Bohužel mám špatnou správu, béžovej sameček v noci umřel :( :( :( . Přitom ještě večer před desátou se zdál v pohodě. A teď když jsem přišel domů jsem ho našel ležet v misce. Teď ale vyvstává problém co s dalším. To největší bude v pohodě, ale střední je stále na porodní hmotnosti. Mám do něj zkusit natlačit to mléko silou?

Tak to je velmi smutné :cry: asi bych šla dotoho že prostřední zkusím "jemnou silou" přikrmovat. Ale opatrně dávej pozor aby to co mu dáváš do tlamičky polikalo ať se ti ještě neutopí. Držím palce ať ti 2lumpíci jsou ok.!

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Čt Ún 22, 2007 11:28

Zdenko to mi je luto... :( aj ked nie som skuseny chovatel skusila by som to druhe prikmovat...

Avatar uživatele
aaki
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: Čt Lis 16, 2006 10:17
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

béžový

Příspěvekod aaki » Čt Ún 22, 2007 11:32

nechápem to. čo sa stalo? veď vyzeral celkom zdravo. už som sa naňho tešila, aj keby to bol samček...a tiež na fotkách vyzerajú, že papajú prckovia malí...prijmi moju úprimnú sústrasť. také pekné činči sa nerodia každý deň bleeeee :cry:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Ún 22, 2007 11:48

Styro, je mi to líto, ale teď jsou důležitá ta dvě mláďata... Musíš ho nacpat... i když se bude bránit... prostě musíš

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 22, 2007 12:26

Styro, je mi to moc líto, chudáček béžový :cry:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Čt Ún 22, 2007 13:29

STYRO napsal:
ivik napsal:třeba jim nechutná :(

Jak "nechutná"? Co "nechutná"? :roll: Mají mít přece hlad :!: .


no to jo ale kdysi jsem kulíškovi koupila nové granule a on je nepapal tak jsem mu je tam nechala i na druhý den a stejně nic a když jsem mu dala jinší granulku tak tu spapal tak to jsou třeba taky vymysla jak Kulíšek tak jsem ty nové vyhodila!! takhle jsem to myslela že jim nechutná

PS: toho béžového mi je moc líto :cry:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Čt Ún 22, 2007 14:05

Já taky nejsem zkušená chovatelka, ale asi bych mu to mlíčko taky dávala, i když by se bránil. To s tim béžovim je mi taky mooooc líto. :cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Ún 22, 2007 15:08

my ze začátku měli taky problémy, ale nakonec to šlo...
šlo to fakt blbě naučit pít činču ze stříkačky, byla od toho celá zapatlaná..
viz foto:
http://cincilavdome.wz.cz/aja%20a%20maj ... 5.2006.jpg
:lol:
a dneska je z ní krásná holka...
http://cincilavdome.wz.cz/aja%2025.9.2006.jpg

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Ún 22, 2007 16:07

Styro je mi to moc líto, a držím palečky aby to druhé začalo přibírat.

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Čt Ún 22, 2007 16:53

to je divne, treba bylo nemocny uz od narozeni a myska ho nechtela krmit, aby bylo vic mlicka pro ostatni, kdyz nebyl dost zivotaschopny.aspon tak se nam to stavalo u i krecku.je mi to moc lito :cry: ale priroda je nekdy kruta :cry:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Ún 22, 2007 17:55

Styro skontroluje ceciky. Mne sa nezda aby mlada so skvelou porodnou hmostnostou len tak zomrelo. Pozri ci su funkcne a skus metodu obmienannia. Najprv jeden u mamky a potom druhy. To je velmi divne ze zomrel.Tam zrejme nebolo nieco v poriadku. Ja vsetkym doporucujem mat to macacie mlieko pri ruke.Hlavne tym co maju vysoko tehotne samicky. Ja sa so zvyskom delim.Poslem kamoske, ktorej cincila ocakava mlade, tak by ste to mohli aj vy robit. Aspon sa usetri. To mlieko mi zachranilo spustu mladat, ja na neho nedam dopustit. Pouzivam jedine macacie mlieko na dokrmovanie a este som s nim nikdy nemala problemi. Je mi luto Styro, ze maly zomrel.

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Čt Ún 22, 2007 18:28

Tok to mě taky moc mrzí, bobeček maličkej :cry: . Hlavně ať je aspoň to druhé OK a maminka. Co se dá dělat :cry:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Ún 22, 2007 18:50

Ještě bych chtěl uvést na pravou míru informaci, kterou jsem tady v návalu emocí vypustil. Mrně nezemřelo, mrně pouze spí :!: . A bude tady s námi spát napořád :!: :!: :!: .
Obrázek

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”