Pamlsky

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Stř Led 25, 2012 20:35

Ahoj chci se zeptat jestli někdo dáváte činčilkám tohle www.supremepetfoods.com/product/charlie’s-crunchers-with-raisin-and-carrot/ a jaký na to máte názor?my to dáváme činčilkám jednou týdně.

Disable adblock

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » Čt Led 26, 2012 9:50

Koupili sme na zkoušku tyhle polštářky a vždycky ho zbodne ikdyž je venku z klece (to nechce nic, jen běhat... max. ovesné vločky, ale ničeho jiného si nevšímá)...

Každopádně mám vždycky chuť si je dát sám, to je neskutečná vůně, skoro mi je líto, že nejsem činčila :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Led 26, 2012 10:25

Se ti nedivím, já ochutnala tyhle - http://www.zoomenu.cz/images/crock%20co ... 0berry.jpg
byly dobrý :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Led 26, 2012 12:09

Ja bezne ochutnavam a obcas i zobu s chuti cincili mlsky, jako morusi susenou, goji a nekdy i cerstve granule.Fakt je to dobre:-)

Disable adblock

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 12:13

Tak goji je dobrá i pro lidi je tam hodně vitamínků a tak!A co jsem četla tak je to dobré i na plodnost!Já taky ochutnávám věci co dávám zvířátkům!A jednou dokonce jsem koupila takovy ty jogurtovi dropsy a potkánci je nechtěli tak jsme je s přítelem celé snědli!Fakt dobrý a pro lidi se takovy nedaj koupit! :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Led 26, 2012 12:37

Goji miluju :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 26, 2012 15:44

ja ty poltařky taky ochutnala :D uplně mě to lakalo,tak voněli a nápl uvnitř :D ty polštařky musim davat opatrne,at nepřijdu o prsty :D mrkvové taky chutnají a ty lesni plody. jablíčkový objednám příště :)

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » Čt Led 26, 2012 15:45

S goji je taky třeba zacházet jako s pamlskem? Už jsme ji jednou měli v košíku, ale on má zásobu nejrůznějším mlsek tak na půl roku dopředu, tak sme si řekli, že už by toho bylo moc...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 26, 2012 15:48

goji jako rozinku,max 2x do týdne. já ji dávám tak jednou za 14 dní, bojim se,aby se jim nekazily zoubky z toho cukru nebo tak.radějc jsem opatrná.

P.O.B
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Čt Led 19, 2012 7:45
Místo/Bydliště: Třinec

Příspěvekod P.O.B » Čt Led 26, 2012 16:01

Tak jasně :-)

Ono u nás je taková opatrnější situace, protože manželka měla už kdysi činčilku (to sme se ještě neznali) byla už starší a tchýně ji (aby nebyla doma sama) přeučila na denního tvora + ji nakonec úplně přeškolila na oříšky a mandle, čestvé seno (teda spíš nedosušené...) a prostě granule a peletky už nakonec nežrala vůbec, takže pošla v křečích... :(

Teď má skoro zákaz ho hladit (myslím tchýně Luigiho) a žena je taky raději opatrnější, včetně toho kamene, papír mu nesmím dávat ani jako hračku, i mostky ze směsi dřívek sem si musel ukecat, aby měl po čem vůbec lozit... Nebo i ten senový tunel, který vypadá jako z kartonu, tak má strach, aby mu něco nebylo...

Proto se tady taky ptám doslova na každou kravinu, ať se zase něco nestane a Luigi s námi vydrží dlouho :-)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Led 26, 2012 19:30

já osobně bych tyhle věci nekupovala, nejlepší jsou přírodní věci, které si můžete usušit doma a okterých víme, co v nich opravdu je - nať z mrkve, mrkev, hroznové víno, jablko, sedmikrásky květ, pampeliška - litstya květ, malinové listy, jahodové listy, kopřiva, květ jetele, chrpy, růžové lísty, šípky, podběl...... atd :-)

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Čt Led 26, 2012 20:38

my si taky všechno sušíme sami .akorát kustovnici(goji) kupujeme ve zdravé výživě

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Čt Led 26, 2012 23:12

Ty jo tohle všechno činčilky můžou?ale všechno jen sušené?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Led 26, 2012 23:15

No, chudak ta cincilka u tchyne, to bych nerozdejchala, byt to moje cinca.Ty krece byly nejspis z te zmeny biorytmu a ze pres den nemela klid na spani a take ji zybily ty orechy a mnadle, to je jasne, znicily ji uplne jatra.
Ale je dobre, ze ted jste opatrni a ja bych tchyni zakazala se k cincile vubec priblizit, aby ji zase tajne treba ted necpala mandle a orechy.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”