Strava - vaše otazky a zkušenosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Črc 02, 2006 15:20

zkus se podívat na ten odkaz z google
přes týden se zkusím přes icq poptat pár lidí co robí pro takovéto neziskovky... jak to probíhá... teda ono bude to volno tak nevím jestli někoho vůbec zastihnu...
M.

Disable adblock

milanM

pití u mláděte

Příspěvekod milanM » Pá Črc 07, 2006 7:42

měl bych jeden dotaz ohledně pití činčili - máme doma dvouapůlměsíční mládě a zdá se mi že vůbec nepije.Předchozí činčila měla napáječku za týden vypitou(je pravda že byl dvouletej),ale tenhle prcek nějak nepije. Díky za každou radu

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: pití u mláděte

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črc 07, 2006 8:17

milanM napsal:měl bych jeden dotaz ohledně pití činčili - máme doma dvouapůlměsíční mládě a zdá se mi že vůbec nepije.Předchozí činčila měla napáječku za týden vypitou(je pravda že byl dvouletej),ale tenhle prcek nějak nepije. Díky za každou radu


U me taky ze zacatku Gugicek moc nepil, v napajecce temer neubyvalo. cim je ale vetsi, tim vic pije. Neboj se, az ti povyroste, tak bude pit vic :wink:

Jo a nevim jestli jsem pochopila spravne ze kdyz mel tvuj predchozi cincilacek za tyden napajecku vypitou..... to tam nechavas tu vodu tak dlouho? Mela by se menit casteji :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak často a čím desinfikujete?

Příspěvekod tuta » Pá Črc 07, 2006 9:08

Jak často a čím čistíte a desinfikujete napaječku?
Martina

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: Jak často a čím desinfikujete?

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črc 07, 2006 9:14

tuta napsal:Jak často a čím čistíte a desinfikujete napaječku?
Martina


Vetsinou co druhy nebo co treti den jen vrelou vodou, co tyden nebo nekdy 14 dnu i jarem. Musi se to ale dobre oplachnout, aby tam nezustalo vubec nic z cisticich prostredku. Dela se to hlavne kvuli neviditelnym rasam, myslim ze se kdesi psalo ze nejnebezpecnejsi jsou cervene.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

já vyplachuju měsíčně

Příspěvekod tuta » Pá Črc 07, 2006 9:19

já používám zhruba jednou za měsíc roztok sava, vymývám houbičkou a kartáčem každý týden...jar si myslím, že nemá dezinfekční účinky.... Je jasný že prostředek se musí moc dobře vyplachovat, taky bych nejedla z "jarového" talíře.......
Martina
Moc děkuju za radu

Lena

Příspěvekod Lena » Pá Črc 07, 2006 9:23

Já měním vodu každý den a napáječku 1 x za týden čistím tím způsobem, že do ní naleju neředěný ocet, proklepu a důkladně vypláchnu. Když se voda mění každý den, tak napáječka není špinavá. :D

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črc 07, 2006 10:59

Ja bych vubec nepouzivala ty sava a dezinfekcni prostredky, ponevadz ikdyz to vyplachnete, muze tam neco malo zustat a cincilce muze uskodit. Vdu menim kazdy druhy den, v lete kazdy den a zaroven jednou tydne napajecku vyplachnu hodne teplou vodou, horkou ne, ta by zdeformovala tu plastovou lahev. Take se mi nezda spatny napad s tou octovou vodou, ponevadz ocet jak znamo nici kvasinky a plisne a take nektere parazity. Take se to ale pote musi dobre vyplachnout.
Vodu v napajecce urcite nenechavat tyden, to je moc dlouho, zvlast v lete na tvorbu ruznych mikrobu a ras.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Črc 07, 2006 16:55

ja pouzivam peroxid vodika.zabije uplne vsetko a je 100% neskodny. :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

paráda

Příspěvekod tuta » Pá Črc 07, 2006 19:22

přestanu používat savo a začnu s peroxidem. Jak často?
M.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: paráda

Příspěvekod Alice » So Črc 08, 2006 21:34

tuta napsal:přestanu používat savo a začnu s peroxidem. Jak často?
M.


1x za 2 tyzdne

leňule

vzkaz

Příspěvekod leňule » So Črc 08, 2006 22:52

Zdravím všechny...já krmím Kryšpína hlavně granulemi Vitakraft,ptz si myslím,že jsou kvalitní a pro něj nejlepší..jinak dávám každej den alpský seno,vodičku s minerály a sem tam směsku,křížaly-ty miluje a taky se může utlouct po tvrdém chlebíčku...jinak jsem mu objednala vápníkový tablety,aby mu nic nechybělo :lol: tak ahojte všichni :shock:

lena4

zelenina

Příspěvekod lena4 » So Črc 15, 2006 20:27

já dávám svímu Bobešovi zeleninu on jí přímo miluje ale nesmíš jí nebo jemu dávat zeleninu rovnou z lednice mohlo by to činčile ublížit.Za zeleninu by bylo vhodná mrkev kousek , lupenu ze salátu.Můj Bobeš je po ní ůplně zdravej.

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Ne Črc 23, 2006 11:57

Ahojte :wink: ake mate skusenosti s granulkami Vitacraft Regular????
Su to take velke zelene gulicky a ja som ich kupila a cincilkam velmi chutia. Je tam pisane ze su pre cincilky do 10 rokov, aj to zlozenie nebolo zle a ze ich vyvinuli veterinari po dlhorocnom vyskume spravnej stravy pre cincilky. Tak neviem, ake mate skusenosti?????Vdaka za odpoved :D

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Črc 23, 2006 14:07

catherine napsal:Ahojte :wink: ake mate skusenosti s granulkami Vitacraft Regular????
Su to take velke zelene gulicky a ja som ich kupila a cincilkam velmi chutia. Je tam pisane ze su pre cincilky do 10 rokov, aj to zlozenie nebolo zle a ze ich vyvinuli veterinari po dlhorocnom vyskume spravnej stravy pre cincilky. Tak neviem, ake mate skusenosti?????Vdaka za odpoved :D


Ja ich poznam. Obcas ich dam ako pochutku ale nie ako hlavnu stravu. :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Črc 23, 2006 14:13

mimochodom tieto granule vyzeraju dobre: Granule Country line WM 2 rozvažované Obrázek

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Út Črc 25, 2006 12:03

OKej, dakujem za odpoved, tu u nas je tazke zohnat normalne granule, a ked im zmiesam bezne Vitacraft s inymi, tak vyzeru ine, cize davam len vitacraft, ked su hladne zozeru vsetko :lol: :lol: :lol:
A tie vitacraft Regular zeru jak besne, tak im ich obmedzim :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

granule country line wm rozvažované

Příspěvekod tuta » Út Črc 25, 2006 12:11

ahojte lidi, nechci tady zase vířit ohledně granulí, ale tyhle maj v sobě strašlivě moc vitaminu A... potřebují činči tolik toho vitamínu? z mrkve ho tolik nedostanou... mám se snažit o doplnění tohoto vitamínu nějakými umělými prostředky?
Martina
PS: granule country line wm rozvažované
Naposledy upravil(a) tuta dne Út Črc 25, 2006 12:25, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: granule country line wm rozvažované

Příspěvekod STYRO » Út Črc 25, 2006 12:20

tuta napsal:ahojte lidi, nechci tady zase vířit ohledně granulí, ale tyhle maj v sobě strašlivě moc vitaminu A... potřebují činči tolik toho vitamínu? z mrkve ho tolik nedostanou... mám se snažit o doplnění tohoto vitamínu nějakými umělými prostředky?
Martina

A ktoré granule vlastne myslíš?

Host

Příspěvekod Host » Út Říj 03, 2006 7:53

Já dávám vitakraft pellets nebo jiné pellety a míchám to ze směsí pro činčily LOLO pets. A pamlsky dostává stejně jako moji osmáci takže jen občas, ale můj wikís a osmáci strašně milují sušenou nebo čerstvou mrkev.

Host

Příspěvekod Host » Út Říj 03, 2006 7:53

Já dávám vitakraft pellets nebo jiné pellety a míchám to ze směsí pro činčily LOLO pets. A pamlsky dostává stejně jako moji osmáci takže jen občas, ale můj wikís a osmáci strašně milují sušenou nebo čerstvou mrkev.

SantatheLoTR

strava

Příspěvekod SantatheLoTR » Út Říj 03, 2006 7:54

Já dávám vitakraft pellets nebo jiné pellety a míchám to ze směsí pro činčily LOLO pets. A pamlsky dostává stejně jako moji osmáci takže jen občas, ale můj wikís a osmáci strašně milují sušenou nebo čerstvou mrkev.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: strava

Příspěvekod ivik » Út Říj 03, 2006 14:53

SantatheLoTR napsal:Já dávám vitakraft pellets nebo jiné pellety a míchám to ze směsí pro činčily LOLO pets. A pamlsky dostává stejně jako moji osmáci takže jen občas, ale můj wikís a osmáci strašně milují sušenou nebo čerstvou mrkev.



nedávej jí směsky, určitě jsou lepší granulky

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Út Říj 03, 2006 15:48

já dávám taky Vitacraft pellets a míchám je s Granum (jen vybírám takový ty barevný placičky) a směsky jsem opustila dávno. Je vážně lepší sušený jablíčko, nebo mrkev :P

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”