zacuchaný kožíšek

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

lenka.1406
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Zář 08, 2011 13:49
Místo/Bydliště: Praha

zacuchaný kožíšek

Příspěvekod lenka.1406 » Čt Zář 08, 2011 14:09

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Měla jsem dvě činčilky, kluka a holku. Kluk začal mít - z důvodu vysokého věku (11-13let) - problémy se zoubky a kvůli tomu taky hodně slinil. Jak se ty dva k sobě do poslední chvilky pořád mačkaly, tak se holce zacuchal kožíšek na zádech a zadečku - možná bych to nazvala spíš dredama. Kluk umřel asi před 2 měsícema:( a ona má ten kožíšek pořád stejnej i když jí pravidelně nechávam koupat v písku. Nechce se mi jí to nějak rvát, protože i když to dělám šetrně, tak na mě potvůrka štěká a přijde mi, že jí to musí dost bolet. děkuju za jakoukoliv radu :) Leňa

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Zář 08, 2011 14:12

Tak - ohledně kožíšku - doporučuju dredíky šetrně vystříhat, trhání sice funguje, ale je to ta bolestivější varianta.
Další věc - problémy se zuby nejsou samozřejmostí u starších zvířátek, mohou se objevit i v mladém věku. Jakmile se ale objeví, mělo by se to řešit u odborníka - i když je činčilce jedenáct let. Moje první činča se dožila sedmnácti a se zuby jsme se - naštěstí - nepotýkali...

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Zář 08, 2011 14:30

také bych to řešila opatrným ostříháním, raději za asistence někoho dalšího, aby činčilku přidržoval a nedošlo k nehodě

lenka.1406
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Zář 08, 2011 13:49
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod lenka.1406 » Čt Zář 08, 2011 14:36

Tak jo děkuji, vyzkoušim.
Zoubky - stoličky - jsme u něj nechávali zkracovat dvakrát, byla to horší variata, kdy pořád špatně dorůstaly. Potom začal i normálně jíst, ale pak z ničeho nic zhubl. U veterináře nám řekli, že umře, když ho budou muset znova uspat. Poslední dva dny jenom seděl na místě a dokrmování stříkačkou už nezabíralo. Tak snad se má v činčilým nebíčku dobře.

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Zář 08, 2011 14:49

No jo, ty stoličky, to je věčný problém :( Činčilíka už teď nic nebolí a netrápí se.. :(
Ať se podaří vystříhat ty dredíky ;)

lenka.1406
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Zář 08, 2011 13:49
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod lenka.1406 » Čt Zář 08, 2011 15:08

Ani to člověk nijak neovlivní, to je smutný...
Tak už jsem se na ní vrhla a myslim, že mě nenávidí.. :D Zato mám z těch dredíků druhou činčilu.. Dostala dobroty a večer budu pokračovat ;) moc díky, L.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Zář 08, 2011 15:30

Ja jen doufam, ze nemeli mladatka, ponevadz z velke vetsiny jsou tyto problemy se zuby a koreny dedicne, tudiz by se prenesly i na mladata.V kolika letech mu ty problemy zacaly?

lenka.1406
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Zář 08, 2011 13:49
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod lenka.1406 » Čt Zář 08, 2011 15:44

Začalo mu to asi před 2 rokama, ještě to měla jedna činčilka - to je asi 3 roky zpátky. Dědičný to určitě bude, byly příbuzný. Teď máme doma už jenom jednu mladou - tu zacuchanou, tak snad bude v pořádku.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Zář 08, 2011 20:48

Tak, pokud byli pribuzni a byli spolu v paru, jestli jsem to spravne pochopila, tak to je spatny a pak ty problemy se prenaseji dal a vznikaji i nevhodnym krizenim pribuzenskym apod.
Ka, jste chodili s nim na veterinu, k Lietavcove?Ta je v Praze pres tyhle problemy pry nejlepsi a pak jeste Chylikova.
Vetsine cincil se objevuji tyto problemy kolem 4 roku pry, takze v tom pozdejsim veku to uz nemuselo byt geneticke, ale ve vyssim veku se ty problemy uz objevuji vekem.Chce to hlavne seno denne vhodne vetve a mam vynikajici recept pro prevenci proti temto problemum, pokud nejsou zpusobene genetikou.Omytou karotku oskrabat,omyt, nakrajet na kolecka a dat ususit.Ja sve cincilce davam denne jeden kousek, nuti je to zvykat, je to, jako zvykacka a vyborna prevence proti prerustani hlavne korenu i stolicek.Pak jsou jine, geneticke problemy prevazne, ze jsou zuby krive a rostou do dasne apod. a s tim se neda delat nic jineho, nez pravidelne operovat, zbrusovat odborne hacky, dokud to jde a cincilku pripadne dokrmovat.U korenu je to konecna, pokud zacnou prerustat, prerustaji casto az k ocim a zpusobuji abscesy, do dasni a to se resit neda, jen cincilce podavat analgetika v kapkach specilani a krmit dokud to jde tekutou formou.Nekdy se muze rust korenu zastavit v pocatku a to je vyhra,prave ta karotka ususena je suprova.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”