popaleniny

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

pepíík

popaleniny

Příspěvekod pepíík » Pá Črv 17, 2005 12:26

Hezky den všem.Píšu protože se mi stala hrozná věc.Když jsem si dělal hranolky,tak moje pepina mi lezla po rameni a náhle spadla do toho vroucího oleje.Leknutím a v šoku jsem panev převrhl i s pepinou na druhou spirálu kde jsem si ohříval polivku.hrnec sletěl a chudák pepina spadla na otevřený oheň.Vzplanula.naštěstí jsem ji uhasil.nevěděl jsem co mám dělat a tak jsem ji polil dezinfekcí.strašně piští a cuká sebou.jen leží a cuká sebou.nevím co mám dělat .jsem na chatě 5 kilometru od civilizace.a jsem tu pěšky.bojím se že umře.co mám dělat porad te mi prosím rychle.jsem zoufalý.

Disable adblock

Monča

To je hrůza

Příspěvekod Monča » Pá Črv 17, 2005 12:46

To je strašné :cry:
Ani, nevím co na to napsat, protože nic tak hrozného jsem ještě neslyšela, úplně mi přejel mráz po zádech, když jsem to četla. :shock:
V takové situaci bych mu dávala studené obklady, ale mám strach,ať se zase nepřechladí. Musíš mu být oporou i psychicky, atˇ nepodlehne. Držte se v takové stresové situaci, vím, že to je těžké zachovat chladnou hlavu. Hlavně vyhledej, co nejdřív odbornou pomoc. Hodně štěstí . . .

Jarka

Příspěvekod Jarka » Pá Črv 17, 2005 12:51

Prosím Tě někoho rychle sežeň kdo Tě odveze a upaluj k veterináři, nebo se i s některým spoj, to zvířátku musí strašně trpět.Nemůžeš ji jenom tak nechat a čekat jak to dopadne.Určitě máš nějaké známě,kamarády rodiče nebo někoho kdo Ti může přepravit se do civilizace.Na nic nečekej, pokud se to stalo už včera tak jsi nechal zvířátko dlouho bez pomoci.To není výčitka stát se může cokoli.ale na nic nečekej a zvířátko musí k veterináři.
Ahoj Jarka

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 17, 2005 13:51

Jsem z toho úplně vyděšená a v šoku! :shock:
Na popáleniny bych doporučovala ji mazat nějakým krémem, aby kůže nepopraskala, to způsobuje další bolest. Chtělo by to něco chladivého, fenystil nebo panthenol na spáleniny. Nevím, jak moc jsou popáleniny rozsáhlé, ale situace je velmi vážná. Rozhodně se nějak doprav do civilizace k veterináři, možná bych zvažovala i taxi. Přeju činčilce hodně sil, aby vydržela! :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Pá Črv 17, 2005 15:04

Tipoval bych to na hodne debilni vtip.
Jak mohla ta cincila vzplanout, kdyz si delal polivku na spirale... :idea: ?
Navic je pripojenej pres nejakou kabelovku... to pochybuju, ze by mel nekde na samote pripojku..

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Črv 17, 2005 16:42

Václave, mám z toho stejný dojem. Normální člověk by sebral zvíře a prchal na veterinu. Tohle vypadá jako snaha nás šokovat, rozesmutnět, rozhádat, naštvat a nevím co ještě.

A pokud to náhodou blbý vtip není, tak přeju chlupáčovi brzské uzdravení.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 17, 2005 17:46

Vaclav napsal:Tipoval bych to na hodne debilni vtip.
Jak mohla ta cincila vzplanout, kdyz si delal polivku na spirale... :idea: ?
Navic je pripojenej pres nejakou kabelovku... to pochybuju, ze by mel nekde na samote pripojku..


...konkrétně přes kopřivnickou kabelovku.

Milan

Příspěvekod Milan » Pá Črv 17, 2005 18:46

Taky se mi to nějak nezdá.
1. obávám se, že činčila by takový rozsah popálenin nepřežila
2. jenom debila by napadlo, při podobné situaci, nic nedělat, sednout k internetu a napsat o tom a čekat jestli někdo poradí.
3. to už jste psali, na takové samotě by těžko byla přípojka na kabelovku, tam určitě není ani mobilní nebo televizní signál.

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

úleva...

Příspěvekod Burýska » So Črv 18, 2005 19:09

To se mi ulevilo!
Při čtení začátku jsem měla dost velký šok :shock:
Snad to opravdu byl nemístný vtip,ale vem me si alespoň ponaučení,že ty naše chlupáčky nebudeme zbytečně vystavovat nebezpečí.Už jenom to,že bych vařila a měla svou činču na rameni je varující.
Jestli se však někdy tento případ stal a tento pisatel se opožděně chtěl zeptat jak se měl správně zachovat,tak jistě měl použít něco chladivého a né ostrou dezinfekci.No stále jsem napochybách,je mi to líto,jestli to je pravdivé :? :?: :?: :?:

Panička Burýsky

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Črv 20, 2005 11:49

hned jsem typovala, ze to musel napsat bud nejakej uplnej blazen, nebo jde o dost ubohej vtip a snahu na s tady sokovat, coz se teda povedlo. Protoze ikdyby to byla pravda, tak cincila ma pres den spat a ne byt s Tebou na rameni a jeste k tomu, pokud neco smazim, to by me teda nikdy takova blbost nenapadla kdyz vim, jak jsou vsetecne a uraz a nehoda hrozi na kazdym kroku a navic, pokud by se tohle fakt stalo, tak normalni clovek bude upalovat co nejdriv k veterinari i za cenu stopu a ne mrhat zbytecne cas a psat, co ma delat a zvire vedle nej trpi a umira. Jestli je to vazne pravda, tak bys teda zaslouzil.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Črv 20, 2005 11:52

spis z toho mam pocit, ze se jedna o nejakyho uchyla, ktery rad sokuje lidi a jen mam hruzu z toho, jestli neco takovyho neudelal treba schvalne a ted z toho ma pocit desnyho vzrusa. Vzpomente si na ten clanek z Blesku, jak nekdo upaloval kocky na Kladne myslim:-(.Protoze takovej stupidni napad varit s cincilou na rameni a jeste psat a cekat, co mi kdo odepise je na palici.

Denebola
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: Po Ún 19, 2007 15:33
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denebola » Út Ún 20, 2007 0:42

Ina napsal:Vzpomente si na ten clanek z Blesku, jak nekdo upaloval kocky na Kladne myslim:-(...

Prosím vás, vy, takoví zkušení lidi, a věříte Blesku?

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Út Ún 20, 2007 8:55

Já si myslim, že je to blbost. Ale kdyby to blbost nebyla tak teda chudák činčilka. :cry: :cry:

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Út Ún 20, 2007 9:01

Domča napsal:Já si myslim, že je to blbost. Ale kdyby to blbost nebyla tak teda chudák činčilka. :cry: :cry:


Jasne, ze je to blbost a navic Denebola tu reaguje na vlakno vice jak rok a pul stare...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”