Jak často čistit klec?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Ne Lis 08, 2009 12:43

Taky denně smetu bobky, ale nám se osvědčila vrstva pilin a na to dam "dřevitou vlnu" -pohltí to všechny dokonale pachy, nikam to nelítá a se 2 činčilama ve velký kleci vydrží dost dlouho...

Disable adblock

Avatar uživatele
bigi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 197
Registrován: Čt Zář 27, 2007 20:44
Místo/Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bigi » Ne Lis 22, 2009 11:43

Klec čistíme jednou týdny, vyměníme kompletně podestýlku a vymeteme všechny bobky. Používáme jako podestýlku topné pelety. Je to super, nepráší se z toho.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Po Bře 08, 2010 13:55

No nám se nejlíp osvědčila kombinace kočkolitu a hoblin. Na dno dám vrstvu kočkolitu asi 1-2cm (hlavně tam kde chodí čůrat) a na to asi 2-4cm hoblin. kočkolit pohltí pachy a v hoblinách se nekoupou a neodírají si pacičky. Jednou za 3-4dny vyberu "to nejhorší" a přidám trochu čistého celou podestýlku měníme tak za 2 týdny podle źnečištění. (Nicméně teď co se nám narodila mimina je zase všechno trochu jinak a nic nevydrží tak dlouho, takže měníme už po týdnu)

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Čt Črv 10, 2010 9:31

Tak koukám, že jsme tady asi největší bordeláři, já klec čistím tak jednou za tři týdny (jsem strašně líná a čistit naši prádelníkoklec vždycky zabere tak hodinu, musí se vyndat větve, dno- šuplík, velká horní polička... hrůza :wink: ) :D , ačkoli je pravda, že bobky, zbytky granulí a sena a písek ometám z poliček skoro každý den :) . Jinak po celém dně máme hobliny a zrovna včera jsem konečně dotáhla z keramiky vlastnoručně vyrobený záchůdek a nasypala do něj ty dřevěné ekopelety spolu s počůranýma hoblinama, tak doufám, že to činčuchy ocení a naučí se tam chodit :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Čt Črv 10, 2010 14:37

Tak jsme taky přešli na pelety, které máme jen v záchůdku. A musím říct, že se to zlatíčka naučila velice rychle- asi týden \:D/

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Čt Črv 10, 2010 15:22

A kolem záchodu máte ještě hobliny, nebo vůbec nic? :wink:

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Po Črv 14, 2010 10:10

No právě, to bylo promyšlený :D Měla jsem vytipované kouty, kam chodili, i když byla podestýlka všude. Pak jsem kompletně vydrhla klec, aby po nich nebyla pokud možno nikde cítit a do rohů dala záchůdky (2, protože jich je v kleci víc). Do nich jsem nasypala směs nových a od nich už "použitých" peletek a na podlahu ještě normální čistou vrstvu. Ze začátku chodili na svá oblíbená místa i občas někde mimo. Pak se podestýlka dala pryč úplně a šlo to samo :wink: Přece si to nenechají natéct na packy někde, kde to nasaje... :lol:

04naty
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 12:17
Místo/Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvekod 04naty » Po Črv 14, 2010 11:26

Já denně vymetám bobky na poličkách, jinak každý týden čistím klec komplet celou, ale myslím si, že by to vydrželo klidně i delší dobu. Jako podestýlku používám dřevěné peletky, zkoušela jsem i hoblinky, ale nadělají spoustu nepořádku a když malej běhá po kleci, tak to vyhazuje všude možně.
Pod podestýlkou mám po celé kleci lino. Kolikrát přistihnu malýho, jak si odhrabe peletky a lehne si přímo na něj a rozplácne se tam :D. Mám ho ale samozřejmně zaříznutý úplně na těsno aby ho nemohl ochutnávat.Na záchod chodí do 2 rohů v kleci, tak tam dávám větší vrstvu peletek, jinak záchod z jiného materiálu nepoužívám, ale mám v plánu to ozkusit a jsem zvědavá, jak na to činča bude reagovat.

Host

Re: Jak často čistit klec?

Příspěvekod Host » Ne Črc 11, 2010 13:17

Čistíme 1x za 14 dní - písek měníme každý druhý den.
jako podestýlku máme dřevěné pelety. (jsou bezprašné) :-)
(daj se koupit tyto peletky třeba v OBI, Hornbachu za 79,-- jsou to peletky na topení)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”