Utlačovaný samec, samcem a samicí. Co dál???

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jjarda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Bře 06, 2008 11:24
Místo/Bydliště: Klášterec nad Ohří

Utlačovaný samec, samcem a samicí. Co dál???

Příspěvekod jjarda » Út Kvě 19, 2009 9:41

Před časem jsem si pořídil tři činčily - samce w. white, a samce a samici standart. Ačkoliv by mě to nikdy nenapadlo, kombinovat dva samce dohromady se samicí, podle dotyčného chovazele se nikdy neprali a měli i mladé. Mně se doma taky nikdy neprali, ale samice za pár měsíců umřela a těm dvěma bylo smutno..
Takže jsem jim pořídil samici (brown velvet) odpovídajícího věku. Po karanténě a postupném seznamování, které obnášelo jen pár prsknutí jsem ještě pár dnů počkal a dal je dohromady..
Jenže samice začala utlačovat jednoho ze samců (w. white) a později se k ní přidal i ten druhý (standart) nakonec jsem toho w. white vytáhl s vykousanými chlupy a kousnutím, které trochu krvácelo (teď už je v pohodě, jen čekáme až dorostou chlupy). Samice si ale občas srovná i toho standartka, ale jakž takž spolu vycházejí (prská na něj jen občas), ale přijde mi že se jí bojí. Sameček w. white je v oddělené kleci, ale skoro celý den tráví hypnotizování klece těch dvou.
Teď absolutně nevím co mám dělat, koho mám a nemám nechat pohromadě, jestli je mám zkoušet usmiřovat, nebo to vzdát a nechat to tak jak to je... poradíte mi prosím???

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 19, 2009 9:58

ja bych je pohromadě nenechvala....nikdy nevíš co se může stat a ty samci se ti pozabijej. Já doporučju samečkovi koupit novou samičku

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Út Kvě 19, 2009 13:18

Já si taky myslím že nejlepší bude kopit druhou samičku aby nebyl sám a nekoukal na druhý páreček.Potom se bude zajímat jen o samičku.

Avatar uživatele
jjarda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Čt Bře 06, 2008 11:24
Místo/Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvekod jjarda » Út Kvě 19, 2009 15:44

Takže není šance na usmíření?? Ale předtím ale žili s tou druhou samicí bez problémů i s mladými.....

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 19, 2009 15:53

byla to nahoda a ja bych to nepoukoušela, už jen kvůli tomu, že si tam dal jinou samici.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Út Kvě 19, 2009 16:52

Pořiď mu samičku. S těmi původními se neskamarádí, mohl by na přesilovku doplatit životem.
Já chtěla mít pohromadě Carba s Rozárkou a Sněhurkou, ale Rozárka jej tak nesnášela, že Carbo doslova skákal z klece, jen aby tam nemusel být s ní. Takže to dopadlo tak, že Carbo bydlí se Sněhurkou - není nejmenší problém (zaklepat !!!) a Rozárce jsem pořídila parťáka - Kubíka. Čekala jsme stejný průšvih jako s Carbem, ale padli si do oka během dvou dnů. Jsou spolu od 1.2.09 a v příštích 10 dnech čekáme mimi :D .

Avatar uživatele
faník
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: Ne Kvě 17, 2009 12:13
Místo/Bydliště: Klatovy (blízko Plzně)

Příspěvekod faník » Čt Črv 04, 2009 15:27

jj :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”